Autor Wątek:  SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni  (Przeczytany 18318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oko

  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Grudnia 2012, 22:01:17 »
Mam ten sam problem co Alexej teraz patrze. Ale to co hamulce są realne to jest koniec. Jeszcze raz kłaniam się nisko:)
« Ostatnia zmiana: 14 Grudnia 2012, 22:11:36 wysłana przez oko »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Grudnia 2012, 22:02:56 »
@Ra, przecież ten temat był już poruszany nie raz. Poza tym ja jestem zwykłym szarym tworzycielem tekstur, nie jestem godny posiąść kodu exe. Ani mi nawet nie wolno!
Są miliony rzeczy, których nie ma i o które można by się czepić, że nie działają, a była o tym mowa. Jeśli yB poprawia hamulce, to skupia się na hamulcach, a nie na modelu silnika elektrycznego. Jeśli ja poprawiam AI, to moim głównym obiektem zainteresowania jest działanie AI, a nie funkcjonowanie przełączników w kabinie. To, że masz takie wyobrażenie o sobie, to nie znaczy, że nie możesz tego zmienić.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Grudnia 2012, 22:19:46 »
Mam pytanie. Czy to normalne, że w Zbiorniku Głównym jest mniej niż 0,5 MPa, a ja odhamowałem lokomotywę?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Grudnia 2012, 22:31:14 »
@oko: nie wrzucałem mmd, ponieważ nazwa airsound2 nie jest zbyt „ładna” i wymaga to głębszego zastanowienia, jak to właściwie nazwać. Z drugiej strony, odgłosy wydawane przez zawór maszynisty FV4a są dosyć charakterystyczne i znacząco różne podczas hamowania i luzowania.

@Alexiej: zawór hamulca dodatkowego powinien również syczeć, niemniej jednak moja styczność z tymi zaworami jest niewielka i specjalnie się w to nie wgłębiałem. Na pewno jest widoczna wada, którą należy zlikwidować.

@ST44-003: oczywiście, że myślałem o poślizgach, jak również o wielu innych rzeczach (które niekoniecznie były zgłaszane na forum). Wymagałoby to trochę innego podejścia do liczenia fizyki. Nie mówię, że jest to niemożliwe, tylko wymaga trochę czasu i chęci. Na pewno byłaby to rewolucyjna zmiana. Swoją drogą, sam kod niewiele zmienia. Obecnie liczenie poślizgów jest bardzo na okrętkę zrobione… Podczas testowania działania systemu przeciwpoślizgowego coś mi nie pasowało w poślizgach (za szybko koła się zakleszczały i za wolno zaczynały obracać) i znalazłem pradopodobny błąd — nieuwzględnienie przyspieszenia ziemskiego w ciężarze. Teraz koła w miarę sensownie się ślizgają, ale za to podsypanie piachu sprawia, że w ułamku sekundy wracają do właściwej prędkości obrotowej. Wynika to z tego, że piaskowanie gwałtownie podnosi współczynnik tarcia/przyczepności szyn.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Grudnia 2012, 22:36:24 »
@youBy, jest jeszcze jedna kwestia której (tego nie jestem pewien) Ci nikt chyba nie zgłosił. Wiesz że w siódemkach użycie piasecznicy powoduje spadek powietrza w zbiorniku głównym? Jest w granicach 0,05-0,08 atmosfery na sekundę. Co do piasecznic, to są jeszcze bardziej szczegółowe sprawy, zwłaszcza przy poprawianiu poślizgu, ale to w późniejszych etapach.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Grudnia 2012, 22:36:31 »
@hubo221: Coś takiego nie powinno mieć miejsca. Następnym razem sprawdź proszę ciśnienie w przewodzie zasilającym (druga wartość w PP pod F2). Może manometr źle wskazuje, może jakiś inny pojazd w składzie napełnia przewód zasilający.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Alexej

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Grudnia 2012, 22:38:30 »
@Alexiej: zawór hamulca dodatkowego powinien również syczeć, niemniej jednak moja styczność z tymi zaworami jest niewielka i specjalnie się w to nie wgłębiałem. Na pewno jest widoczna wada, którą należy zlikwidować.

Przed chwilą przejrzałem materiał na vhs-ie z tych manewrów o których wspominałem. Słychać wyraźny i głośny syk podczas zaciągania hamulca dodatkowego. Jak będę miał odrobinę czasu to postaram się zgrać te fragmenty użycia hamulca dodatkowego na wersję cyfrową i wrzucę.
Przy okazji pytanie: Czy lista pojazdów nieobsługiwanych jest nadal zgodna z tą ze strony: http://www.awril.pl/spks/lista_chk.pdf czy "doszły" jakieś inne pozycje?
« Ostatnia zmiana: 14 Grudnia 2012, 22:41:06 wysłana przez Alexej »
maszynista-stażysta

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Grudnia 2012, 22:43:59 »
PP: 5,0 i bardzo powoli spada, ale na EP09 już nie.
W składzie jest sama lokomotywa EP08-013, ale na EU07 jest tak samo. Na EN57-608 chyba nie ma tego błędu.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudnia 2012, 22:51:05 wysłana przez hubo221 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Grudnia 2012, 22:45:08 »
Po pobieżnym przeglądnięciu mogę powiedzieć, że jest zgodna. W weekend mogę jeszcze wygenerować nową (w tej brakuje np. ED72, któe jest w paczce).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Grudnia 2012, 22:48:17 »
@ST44-003 wiem że tak jest, dlatego o tym napisałem :)

Offline Damo

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Grudnia 2012, 13:14:06 »
Nie wiem czy ktoś tak ma ale u mnie nie działa manometr cylindrów hamulcowych w EP09. Tak samo w ET41 po przejściu do członu B nie działa ten oto manometr.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Grudnia 2012, 13:38:15 »
Nie wiem czy ktoś tak ma ale u mnie nie działa manometr cylindrów hamulcowych w EP09. Tak samo w ET41 po przejściu do członu B nie działa ten oto manometr.

Potwierdzam.

Online Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Grudnia 2012, 13:47:10 »
A mnie w EPoce działa.

Offline Alexej

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Grudnia 2012, 13:51:45 »
U mnie też działa.I na EP-oce i na jamniku. Natomiast ten "martwy" manometr w EP09 jest od hamulca postojowego ,a nie dodatkowego (a to zasadnicza różnica jest), nawet na manometrze jest napisane.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2012, 13:53:25 wysłana przez Alexej »
maszynista-stażysta

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Grudnia 2012, 17:38:17 »
Sprawdziłem przed chwilą, działa w obu. W przypadku EP09 należy pamiętać, że włączenie hamulca ED powoduje spuszczenie powietrza z cylindrów.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Grudnia 2012, 19:22:02 »
@youBy, poprawiałeś ET21? Bo cylindry z trudem luzują i przyjmują powietrze. Nie działa też dodatkowy. Wiem że Ty miałeś drobne chwilowe z Knorrem.

Offline Alexej

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Grudnia 2012, 20:15:32 »
Potwierdzam, u mnie dzieje się podobnie.
EDIT:Przed chwilą sprawdziłem SM03 i również występuje podobny problem.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2012, 20:22:11 wysłana przez Alexej »
maszynista-stażysta

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: SPKS: wskaźnik w cylindrze hamulcowym zatacza koło 360 stopni
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Grudnia 2012, 20:29:18 »
Wychodzi na to, że stałe w Knorze się gdzieś zdążyły zepsuć… Dopisuję do listy.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.