Autor Wątek:  Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.  (Przeczytany 57888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #60 dnia: 10 Grudnia 2012, 15:36:58 »
Pozdrawiam

Offline zolwik3005

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
    • http://www.szczep.harc.maniak.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Grudnia 2012, 15:58:07 »

Wnioskuję że Twoim zdaniem kolejowa rewolucja każdym kosztem, po trupach do celu.

Tak, dokładnie, z tym po prostu trzeba było skończyć - Ty nie jeździłeś przez wiele lat za czasów ŚZPR i nie wiesz jak było. Wszyscy już mieli tego dość a taka sytuacja jak w Raciborzu to jedyny przypadek, wszędzie indziej transport odbywa się normalnie, ale już cały kraj przypina szpileczkę że w naszym województwie jeżdżą same pociągi z jednym wagonem...

to gratuluje Ci myślenia to po pierwsze... jak myślisz ile czasu będą pasażerowi tolerować tą "wszelką cenę"??
a po drugie napisałeś że"a taka sytuacja jak w Raciborzu to jedyny przypadek, wszędzie indziej transport odbywa się normalnie," ale chyba zapomniałeś o tych 34 pociągach, które nie wyjechały bo ktoś od obiegów dał dupy i do mocno.... a z tego co wiem to i jak to się zawsze chwalił największy fan KŚ hanys...to jego wujek planował obiegi

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Grudnia 2012, 16:00:45 »
A gdy już wyjadą:
Cytuj
Utrudnienia w ruchu pociągów
Połamanie pantografu na ezt w pociągu nr 99222 (Koleje Ślaskie),
przy planowym, całodobowym zamknięciu toru nr 1. Przerwa w ruchu.

http://rozklad-pkp.pl/bin/help.exe/pn?tpl=him_map&

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Grudnia 2012, 16:09:49 »

Wnioskuję że Twoim zdaniem kolejowa rewolucja każdym kosztem, po trupach do celu.

Tak, dokładnie, z tym po prostu trzeba było skończyć - Ty nie jeździłeś przez wiele lat za czasów ŚZPR i nie wiesz jak było. Wszyscy już mieli tego dość a taka sytuacja jak w Raciborzu to jedyny przypadek, wszędzie indziej transport odbywa się normalnie, ale już cały kraj przypina szpileczkę że w naszym województwie jeżdżą same pociągi z jednym wagonem...

to gratuluje Ci myślenia to po pierwsze... jak myślisz ile czasu będą pasażerowi tolerować tą "wszelką cenę"??
a po drugie napisałeś że"a taka sytuacja jak w Raciborzu to jedyny przypadek, wszędzie indziej transport odbywa się normalnie," ale chyba zapomniałeś o tych 34 pociągach, które nie wyjechały bo ktoś od obiegów dał dupy i do mocno.... a z tego co wiem to i jak to się zawsze chwalił największy fan KŚ hanys...to jego wujek planował obiegi

Jak dla mnie mogła planować to nawet twoja babcia i guzik mnie to obchodzi.

Nie wiem czemu ludzie nie są w stanie pojąć że taka operacja nie mogła obejść się bez tego typu sytuacji. Jeśli by taka sytuacja miała trwać kilka tygodni to jest skandal, ale na razie jest to pierwszy dzień. Wszystko musi się dotrzeć, już pomijając problemy z taborem są przecież nowi pracownicy, nowe szlaki... Oczywiście ktoś zawalił - wg. władz spółki - dyspozytor. A same obiegi kolego są ustawione pod cały tabor, którego połowa stoi na grupie w Gliwicach, dlatego po 1 wagonie z bykiem pociągi jeżdżą. UTK w swoim stanowisku nie uziemiło tego taboru - no nie uziemiło, po prostu nie wydało dopuszczenia co w sumie jest tym samym.

Ja dziś przejechałem na i z uczelni i problemów nie było poza 10 min. opóźnieniem wynikającym z przepuszczania opóźniych pociągów PICu.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2012, 16:11:23 wysłana przez Charlie89 »
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline zolwik3005

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
    • http://www.szczep.harc.maniak.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #64 dnia: 10 Grudnia 2012, 16:18:24 »
Oczywiście ze przeprowadzenie takiej operacji dało się przeprowadzić bez takich sytuacji, ale trzeba to robić wcześniej! dużo Wcześniej!a nie, żę 2 dni przed nowy rozkładem wagony z zagranicy dopiero do polski wpadają.I co władze  KŚ myślały? że od ręki dostaną dopuszczenie? Że ich nie obowiązują przepisy?

Co oprócz konferencji robili przez ostatni rok co najmniej? te wszystkie wagony powinny już stać w Polsce przynajmniej w listopadzie
Tak samo mówisz że nowi pracownicy i nowe szlaki. A co to obchodzi pasażera?
To KŚ powinny już dawno robić autoryzacje i na wczoraj wszyscy powinni mieć gotowe.

Normalne firmy wysyłają przed otwarciem swoich pracowników na szkolenia i gdy przychodzi dzień "0" to sa wyszkoleni .

1. Zdanie zaczynamy z dużej litery.
2. Na końcu zdania stawiamy tylko jedną kropkę.
3. Zdanie nadrzędne oddzielamy od zdania podrzędnego przecinkiem.
Proszę poprawić wszystkie swoje posty według tych wytycznych.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2012, 17:00:26 wysłana przez zolwik3005 »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Grudnia 2012, 16:18:47 »
Ja dziś przejechałem na i z uczelni i problemów nie było poza 10 min. opóźnieniem wynikającym z przepuszczania opóźniych pociągów PICu.
Ale Ty mieszkasz w Zawierciu na najważniejszej dla KŚ linii. Jestem ciekawy czy podobnie jak Ty uważaja ludzie, którzy dzisiaj zostali zrobieni w ch. przez KŚ, dzięki którym nie dojechali WCALE do pracy/szkoły/cokolwiek. Co pracodawcę interesuje wymówka typu „pociąg nie przyjechał”? Wprowadzenie KŚ to dobry pomysł, ale nie w taki sposób.
Nie wiem czemu ludzie nie są w stanie pojąć że taka operacja nie mogła obejść się bez tego typu sytuacji.
Bo pół roku wcześniej marszałek Matusiewicz dumnie zapowiadał, że w Kolejach Śląskich nie będzie Kolejowej Komunikacji Autobusowej. Tymczasem…?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #66 dnia: 10 Grudnia 2012, 16:42:37 »
Charlie89, niestety jest bardzo źle. Miałeś szczęście, niestety to nie wina pogody ani UTK, po prostu brak taboru. Przy okazji kolejne absurdy: http://www.rynek-kolejowy.pl/37838/Relacja_pasazera_Polaczenia_KatowiceKielce_to_organizacyjna_katastrofa_.htm
Pozdrawiam

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #67 dnia: 10 Grudnia 2012, 18:07:44 »
Charlie89, niestety jest bardzo źle. Miałeś szczęście, niestety to nie wina pogody ani UTK, po prostu brak taboru. Przy okazji kolejne absurdy: http://www.rynek-kolejowy.pl/37838/Relacja_pasazera_Polaczenia_KatowiceKielce_to_organizacyjna_katastrofa_.htm

W cale nie uważam ze jest różowo, ale mówię kolejny raz że nie ma co oceniać całego przedsięwzięcia po jednym dniu :)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #68 dnia: 10 Grudnia 2012, 19:02:50 »
Siostra usiłowała dziś kupić bilet miesięczny Pomarańczowy, bo stwierdziła że pociągiem jeździ jej się lepiej na uczelnię do Katowic.
W kiosku biletów nie ma, w kolekturze głównej MZK w Tychach także nie ma i nikt nie wie gdzie można kupić te bilety. Ostatecznie pojechała do Katowic autobusem, jednocześnie się spóźniając.
Na stronie KŚ też nic nie widzę odnośnie biletu Pomarańczowego.
Siostrze poradziłem, żeby sobie na razie dała spokój z pociągami.

Start KŚ niezbyt udany, ale poczekajmy trochę, oby się to wszystko rozkręciło. Oby.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #69 dnia: 10 Grudnia 2012, 19:24:13 »
Jutro będzie lepiej? Sztab kryzysowy w KŚ, tyle mogę napisać. Będę sprawdzał od rana, jeżeli ktoś będzie miał sygnały nt. funkcjonowania KŚ, proszę o info. Piszcie na TT lub FB.


TAK.KSL na numer 661 000 250 Informacja sms nt. kursowania pociągów Kolei Śląskich.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2012, 21:03:27 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #70 dnia: 10 Grudnia 2012, 21:21:06 »
Przy okazji kolejne absurdy: http://www.rynek-kolejowy.pl/37838/Relacja_pasazera_Polaczenia_KatowiceKielce_to_organizacyjna_katastrofa_.htm

Cytuj
Na kolejnych stacjach wsiadali podróżni i sytuacja wyglądała już znacznie lepiej. W Olkuszu do pociągu wsiadło ok 20 osób. Z dnia na dzień z pociągu zaczęło korzystać mniej podróżnych. Do 8 grudnia br. pociągi relacji Katowice – Kielce kursujące o tej porze przekraczały granicę województw śląskiego i małopolskiego w Sławkowie z ponad 100 pasażerów na pokładzie. Niska frekwencja w tym pociągu, w niedziele 9 grudnia to również wina Kolei Śląskich, które odcięły od tego połączenia pasażerów stacji pośrednich między Sosnowcem Gł. a Sławkowem.

A to ciekawe, bo gdy wczoraj nawiązałem do kuriozalnej sytuacji na trasie Katowice-Kielce, to Charlie89 stwierdził, że:
Cytuj
Większość pasażerów i tak porusza się w obrębie województwa więc raczej się mylisz. A ponieważ sam mieszkasz poza woj. śląskim twoja opinia jest jeszcze bardziej subiektywna.

Więc jak to jest? Ten pasażer z RK też przedstawia subiektywną opinię czy może jednak ja i on mamy rację?
Pozdrawiam, Karol

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #71 dnia: 10 Grudnia 2012, 21:26:54 »
Jadąc z Wrocławia do Częstochowy lub odwrotnie, nie ma zgrania w Lublińcu (granica) PR i KŚ. KŚ odjeżdżają 0.5 godziny przed przyjazdem PR-ów. Nie wiem czyja to wina, ale pasażer cierpi. Jeszcze mi się nie podoba jedna sprawa:
Koleje Śląskie na swojej stronie w zakładce Skargi i Wnioski mają coś takiego:
Cytuj
Skargi i wnioski niezawierające imienia i nazwiska, bądź nazwy instytucji składającej oraz adresu korespondencyjnego, pozostawia się bez rozpoznania.
Cytuj
Zawsze należy podać:
  • imię i nazwisko wnoszącego (nazwę instytucji),
  • adres korespondencyjny – pocztowy oraz email.
Ja rozumiem odrzucanie wniosków, w których ktoś bluzga na ich spółkę, ale bez przesady.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #72 dnia: 10 Grudnia 2012, 21:32:30 »

A to ciekawe, bo gdy wczoraj nawiązałem do kuriozalnej sytuacji na trasie Katowice-Kielce, to Charlie89 stwierdził, że:
Cytuj
Większość pasażerów i tak porusza się w obrębie województwa więc raczej się mylisz. A ponieważ sam mieszkasz poza woj. śląskim twoja opinia jest jeszcze bardziej subiektywna.

Więc jak to jest? Ten pasażer z RK też przedstawia subiektywną opinię czy może jednak ja i on mamy rację?

Noo a na średnicówce co ~15 min rano każdy pociąg to zdrowo 200-300 osób, posobnie na SKR, więc bezapelacyjnie jest to większość :)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Mytnik

  • Wiadomości: 576
  • Administrator
    • Zobacz profil
    • Mój kanał na YT
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #73 dnia: 10 Grudnia 2012, 22:09:10 »
Bajzel, jeden wielki bajzel. Pracuję tam więc wiem jak jest. Mam nadzieję, że kiedyś ta sytuacja się unormuje, ale na razie nie wygląda to różowo. Kto był taki mądry i na trasę Cz-wa - Radomsko posłał Traxxy z wagonami, gdzie mając w Radomsku/Częstochowie 15 minut na obrót, czasem nawet mniej nie da się odjechać planowo. A nie daj Boże niech pociąg dostanie opóźnienia to wtedy robi się efekt domina, każdy następny jest opóźniony. Jedna wielka paranoja. A potem wojna na pociągu między nami a pasażerami, choć my w tej sytuacji jesteśmy Bogu ducha winni. Czytając wczorajszy artykuł na RK, o tym jak to Pan Matusiewicz chwalił się wszem i wobec o wielkim sukcesie, omal nie poplułem monitora ze śmiechu. Także na chwilę obecną nie jest wesoło.
Pozdrawiam i współczuję w tych trudnych chwilach pasażerom KŚ

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #74 dnia: 10 Grudnia 2012, 22:09:50 »
Kłania się znajomość k.p.a. Benku. A tam jest jak byk, że jak ktoś się nie przedstawia to nie ma obowiązku odpowiedzi. A już w szczególności jeśli nie podajesz adresu do korespondencji. Już odpowiadałem Sz. P. kicia@vp.pl
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #75 dnia: 10 Grudnia 2012, 22:27:46 »
Kłania się znajomość k.p.a. Benku.
Cóż, konkurencja ma inną politykę, z punktu widzenia pasażera - lepszą. Nie widzę na ich stronie adresu mailowego, w którym mógłbym zadać konkretne pytanie i uzyskać odpowiedź. Chyba nie sądzisz, że jak we wniosku napiszę "Zróbcie takie i takie połączenie, bo potrzebuję.", podam adres i dane, to oni to zrobią? Ja chcę po prostu otrzymać odpowiedź czy jest szansa, by w przyszłości się zmieniło dane połączenie - i to wymaga moich danych? No to stracili właśnie klienta.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #76 dnia: 10 Grudnia 2012, 22:32:30 »
Piszesz pismo do kogoś / do urzędu / instytucji. Wypada się przedstawić (czyli podać imię i nazwisko) oraz adres na który mają odesłać odpowiedź. Czy to jest taki wielki problem? Niestety z mojego doświadczenia wynika, że owszem.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #77 dnia: 10 Grudnia 2012, 22:37:37 »
Chodziło mi o mail. Tak jest najszybciej i najłatwiej się skontaktować. I nic to nie kosztuje. A oni wymagają przy podaniu maila także adresu do korespondencji pocztowej.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2012, 22:38:50 wysłana przez Benek »

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #78 dnia: 10 Grudnia 2012, 22:41:10 »
Chodziło mi o mail. Tak jest najszybciej i najłatwiej się skontaktować. I nic to nie kosztuje. A oni wymagają przy podaniu maila także adresu do korespondencji pocztowej.

Anonimowo skargi to każdy głupi potrafi pisać :)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #79 dnia: 10 Grudnia 2012, 22:44:52 »
Uświadamiam Cię, że mail jest traktowany tak samo jak tradycyjne pismo wysłane pocztą. Adres do korespondencji może być tylko mailowy.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #80 dnia: 10 Grudnia 2012, 22:46:05 »
No a Benkowi chodzi o to, że KŚ wymagają adresu mejlowego oraz pocztowego.
Pozdrawiam, Karol

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #81 dnia: 10 Grudnia 2012, 22:48:19 »
No to przecież napisałem, że może być tylko mail. I nie mają prawa się do tego przyczepić (ich też obowiązuje k.p.a.)
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #82 dnia: 10 Grudnia 2012, 22:51:04 »
Anonimowo skargi to każdy głupi potrafi pisać :)
Gdyby ktoś skrytykował moją pracę, ale konstruktywnie, mówiąc co można poprawić, itd. to mógłby się podpisać Gall Anonim. Nie czułbym się urażony.
No to przecież napisałem, że może być tylko mail. I nie mają prawa się do tego przyczepić (ich też obowiązuje k.p.a.)
http://kolejeslaskie.com/pl/pages/32/skargi-i-wnioski
Skoro jest tak jak mówisz, to przekaż zarządowi (jeśli tam pracujesz), żeby zmienili sobie info na stronie.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #83 dnia: 10 Grudnia 2012, 23:11:31 »
Nie, nie pracuję tam. Pracuję zupełnie gdzie indziej i z kolejami (zawodowo) mam tyle do czynienia, że słyszę je przez okno jak się rozbijają na Prokocimiu. No i że czasami YouBy ma u mnie bazę wypadową na Bieżanów.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #84 dnia: 11 Grudnia 2012, 00:24:00 »
Cytuj
Pędzi przez stację lokomotywa
Piękna, nowiutka, aż blask z niej spływa
Traxx się nazywa.
Jedzie i trąbi, jest zawierucha.
Pęd z rozpędzonych jej kół aż dmucha.
Stuk - jaka piękna!
Puk - jaka piękna!
Stuk - jaka piękna!
Puk - jaka Piękna!
Już z dużą mocą, jest rozkładowa
Musimy szybciej! - kierownik woła.
Pięć minut mamy znowu na oblot
Cały ten obieg - to jeden odlot.
Wagony do niej podoczepiali.
Czeskie, niemieckie. Tak, z przedziałami
I pełno ludzi w każdym wagonie
Ten kto się zmieścił z radości płonie.
A w trzecim siedzą same grubasy
I z automatu jedzą frykasy.
A czwarty wagon - jak zaczytany!
Książki za darmo my tutaj mamy!
Liczba wagonów byłaby wielka
Wszystkiemu winna jest zła Peelka
Ligocki peron, tu tysiąc atletów,
I każdy w ręku ma tysiąc biletów
I każdy nie wiem jak to wytrzymał
Pociąg na Zwardoń się nie zatrzymał!
Nagle - gwizd!
Nagle - świst!
Pociąg - stop!
Co jest - co!?
I teraz stoi już za peronem
Czemu zerwałeś hamulec? - matole!
-To moja stacja!
-Chcę tu wysiadać!
Ja nie chcę do Tychów
I znowu tu wracać.
Pociąg ten piękny
Przyznam to szczerze
Lecz strzeż się czasem
mój pasażerze.
Nie wszystko co piękne
Stworzone dla Ciebie.
Opóźnisz pociąg
I rozkład się je#$%
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #85 dnia: 11 Grudnia 2012, 00:27:44 »
Nie wiem czemu ludzie nie są w stanie pojąć że taka operacja nie mogła obejść się bez tego typu sytuacji.
Oczywiście, że nie może się obejść bez problemu skoro marszałek w dwa miesiące planuje powołać spółkę przewozową do obsługi WSZYSTKICH połączeń w województwie. Nie jestem wrogiem usamorządowiania przewozów kolejowych, ale do tego trzeba mieć choć trochę pojęcia nt. przewozów kolejowych (prościej - nie mogą tego robić DEBILE). Po kiego grzyba przeprowadza się taką operację skoro nie ma się ŻADNEGO zaplecza do jej obsłużenia - vide TRAXX-y, byki, wagony z IC, wagony z całego świata, kible z PR. Mnie tam to cieszy - Śląskie jest przecież najbardziej zadbanym, najbogatszym i ogólnie najfajniejszym województwem w Polsce, więc stać je na 5,3 MW mocy na 3 wagony, ew. 3 MW na jeden wagon. Kto bogatemu zabroni?

Jeśli by taka sytuacja miała trwać kilka tygodni to jest skandal, ale na razie jest to pierwszy dzień.
Spoko - IC niedługo zabiera wagoniki, więc będzie jeszcze śmieszniej.

Wszystko musi się dotrzeć, już pomijając problemy z taborem są przecież nowi pracownicy, nowe szlaki... Oczywiście ktoś zawalił - wg. władz spółki - dyspozytor. A same obiegi kolego są ustawione pod cały tabor, którego połowa stoi na grupie w Gliwicach, dlatego po 1 wagonie z bykiem pociągi jeżdżą. UTK w swoim stanowisku nie uziemiło tego taboru - no nie uziemiło, po prostu nie wydało dopuszczenia co w sumie jest tym samym.
Doczytaj ile wcześniej KŚ powinny się zgłosić do UTK z planami ściągania szrotu z połowy Europy do obsługi połączeń. W tajemnicy Ci powiem, że jest to trochę więcej niż tydzień.

Ja dziś przejechałem na i z uczelni i problemów nie było poza 10 min. opóźnieniem wynikającym z przepuszczania opóźniych pociągów PICu.
To dziwne, bo planowe pociągi ZAWSZE mają pierwszeństwo przed opóźnionymi. Z prostej zasady - wtedy PLK brałaby na siebie odpowiedzialność za opóźnienie wtórne.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2012, 00:29:10 wysłana przez EU07-483 »
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #86 dnia: 11 Grudnia 2012, 06:31:51 »
Noo a na średnicówce co ~15 min rano każdy pociąg to zdrowo 200-300 osób, posobnie na SKR, więc bezapelacyjnie jest to większość :)

Większość, tylko czemu KŚ na SKR puściły DH1 (SN82) ?

&feature=player_embedded

Od dawno było wiadomo że to nie miało prawa się udać, i żadne tłumaczenie o "docieraniu" nie ma sensu. KŚ są nieprzygotowane do pełnienia swojej roli, ludzie którzy zarządzają tą spółka nie mają pojęcia co robią. DH1 do Tych, ET22+wagon, czy 15 min na obrót składu, no i do tego napięte obiegi. To tylko przykłady i gorzkie lekcje, teraz czas na wnioski. Jeżeli KŚ faktycznie oferuje nową jakość bardzo szybko wyciągnie wnioski i nie będzie powielać popełnionych błędów.

Jak dla mnie to falstart przynajmniej o rok, nadal jestem zdania że mogli przejąc tylko część linii które byliby w stanie obsłużyć. 

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #87 dnia: 11 Grudnia 2012, 08:53:24 »
Na obietnicach się skończyło. Są odwołane pociągi. Wydaje mi się że tam nie pracują ludzie tylko dzieci.

http://www.rynek-kolejowy.pl/37854/Obietnice_na_nic_Koleje_Slaskie_znow_nie_pojechaly.htm

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #88 dnia: 11 Grudnia 2012, 09:50:09 »
Ra, pięknie! :)
Pozdrawiam

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #89 dnia: 11 Grudnia 2012, 09:51:38 »
A jakie są szanse, że wróci stan poprzedni w związku z nieudolnością spółki? Bo na nic nowego to chyba nie ma co liczyć.