Autor Wątek:  Linia kolejowa 308  (Przeczytany 16113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline urbanek

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Linia kolejowa 308
« dnia: 10 Listopada 2012, 16:19:11 »
Witam

Od jakiegoś czasu tworzę scenerię linii kolejowej 308 (odcinek Kamienna Góra - Kowary). A właściwie pracę na ta scenerią zacząłem jakieś dwa lata temu, ale po pół roku odstawiłem w kąt (brak czasu, praca , dzieci ;-) ). Dobrze, żeby trud nie poszedł na marne, więc postanowiłem , że wznowie pracę na tą trasą. Prawdziwa górska trasa (góry, jazda pod górę , z górki, ładne widoczki).
Zrobiłem prawie cały teren (według map hipsometrycznych, 90%). Są już tory ( 100%) słupki 100%. Jest już budynek stacji Kamienna góra, drogi, kilka wiaduktów, w tym kamienny wiadukt w Kowarach, słynny tunel na tej trasie. Można już się próbnie przejechać, ale nie mam jeszcze przygotowanej paczki. Na razie wszystko hula na moim kompie. Postaram się w następnych dniach coś więcej napisać o tej trasie. Chciałem się zorientować, czy byłby ktoś zainteresowany, włączeniem się do rozbudowy tej scenerii. Moją piętą achillesową jest tworzenie modeli. Jak ktoś chciałby pomóc, mogę udostępnić już to co mam, celem kontynuowania prac. Może szybciej ją wtedy skończę. Obecnie będę pracował nad urozmaiceniem terenu. Lasy, itd.

Wkrótce, tak jak zapowiedziałem, trochę info o tej trasie i kilka screenów, z postępu prac.

To tyle na początek. Proszę o komentarz ;-) .

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopada 2012, 16:23:51 »
Zrobiłem prawie cały teren (według map hipsometrycznych, 90%).
W jakim układzie współrzędnych?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Listopada 2012, 17:01:14 »
Sceneria robiona za pomocą Rainsted czy 3ds Max?

Offline urbanek

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Listopada 2012, 18:32:14 »
Sceneria robiona w 3DS. MAX.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Listopada 2012, 18:44:23 »
Możesz pokazać jakieś screeny z Twojej traski? Jak to wygląda z torowiskiem, terenem?

Offline urbanek

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopada 2012, 08:52:49 »
Jasne. Dzisiaj ewentualnie jutro wieczorem coś wstawie na forum do obejrzenia.

Offline Przemek77

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Listopada 2012, 10:45:57 »
W jakim okresie czasu umiejscowiona jest ta trasa?

Offline urbanek

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Listopada 2012, 17:29:10 »
Witam

Na początek zrzut ekranu z STV dla całej robionej traski. Trasa prowadzi od Kamiennej Góry do Kowar


  Dodano: 14 Listopada 2012, 17:36:48
Natomiast mapka hipsometryczna trasy pokazuje, że w rzeczywistości mamy do czynienia z warunkami górskimi :-)



  Dodano: 14 Listopada 2012, 17:47:13
Tak jak obiecałem kilka screenów z obecnego etapu prac:

Obecnie kontynuowane jest nasadzanie lasów wzdłuż trasy, poprawianie niektórych mostków.


  Dodano: 14 Listopada 2012, 17:54:13
W jakim okresie czasu umiejscowiona jest ta trasa?

Trasa z mniej więcej lat 80-tych. Wtedy jeszcze jeździły na tej trasie pociągi z Kamiennej góry do Jeleniej góry.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopada 2012, 17:54:13 wysłana przez urbanek »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopada 2012, 22:05:58 »
Czy odwzorowałeś także tunel pod Przełęczą Kowarską? Na jakim etapie jest układ torowy i teren? Są już gotowe?
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopada 2012, 23:16:00 »
Czy sceneria jest dostosowywana do PC2011?
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline szogun

  • Wiadomości: 5630
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Listopada 2012, 07:29:59 »
A widać żeby była?
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline urbanek

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Listopada 2012, 12:04:35 »
Hej

Dobra uwaga.
Jeśli chodzi o PC2011 to na razie nie sprawdzałem czy działa na tej paczce. Mam chyba dużo starsza paczkę. Ale bedę w najblizszych dniach sprawdzał i migrował do nowej paczki. Podejrzewam, że na początku nie będzie działać. Projekt leżał w szufladzie przez 2 latka, więc muszę wszystko posprawdzać i uporządkować.

Jeśli chodzi o teren to jest zrobiony w 100%, układ torowy na każdej ze stacji też w 100%. Układ torowy robiłem na podstawie zdjęć lotniczych i starych map.
Podjazdy w 100% odpowiadają rzeczywistości. Teren został odwzorowany na podstawie mapy hipsometrycznej. Tunel odwzorowany w 100%.
Totrowisko może być w niektórych miejscach do poprawki, ale to kosmetyka.

Edit by mutopompka
Literówka
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2012, 21:48:44 wysłana przez urbanek »

Offline urbanek

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Grudnia 2012, 20:53:22 »
Czy sceneria jest dostosowywana do PC2011?

Właśnie kontynuuje migrowanie scenerii do nowej paczki. 90% obiektów już przeniosłem. W każdym razie po skończeniu zacznę kontynuację rozwoju trasy. Ale pozostały mi jeszcze drobne obiekty do wstawienia. Ponieważ nie jestem ekspertem w modelowaniu (ale zamierzam się rozwijać ;-) ) mam na razie pewien problem z przeniesieniem już istniejących obiektów do modeli t3d. Czytam uważnie forum i szukam rozwiązań moich problemów. Jakby ktoś miał link do dobrego tutoriala do tworzenia modeli (na przykładzie) w 3DS max to niech prześle. Nie mogę ogarnąć pivotów i hierarchii.
Ale nie było na szczęscie za wiele modeli na razie w mojej scenerii. Wszystkie zrobione przeze nie mosty wyeksportowałem do pliku scm. Pózniej wyesportuje je do t3d.
Mam już małą paczuszkę do testowania na PC2011. Poprawię tylko wyskakujące błedy i podeślę linka do paczki na priv. jak ktoś chce potestować :-)

A tutaj dwa skreeny. Tam u góry to chyba widać Śnieżkę:

« Ostatnia zmiana: 03 Grudnia 2012, 20:54:37 wysłana przez urbanek »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Grudnia 2012, 21:25:40 »
@urbanek zamiast bawić się w osobiste PW, wrzuć to do działu Test Dodatków. Co do pivotów i hierachii polecam poradnik @Sigman'a.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Grudnia 2012, 21:40:16 »
Wg obecnych standardów, patrząc na screeny, trasa jest dopiero w 30% gotowa.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Grudnia 2012, 23:31:00 »
Wnioskujesz tak po screenach? To chyba jak wróżenie z kryształowej kuli. Nie ma wrzuconej trasy, nie ma o czym dyskutować.
Co do pivotów i hierarchii, to jeśli nic nie będzie animowane lub podświetlane - nie jest potrzebna. Im mniej submodeli tym lepiej.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Grudnia 2012, 23:38:08 »
Jeśli kolega Urbanek ma średnio dokładnie tyle co jest na screenach, to nie jest to wróżenie z fusów. Śmiem tak twierdzić, bo jeśli miałby wykończone jakieś stacje, to raczej nie pokazywałby pustyni. Dużo pracy jeszcze, ale mam nadzieję że za jakiś czas ujrzymy ją w MaSzynie.

Offline urbanek

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Grudnia 2012, 22:52:00 »
@urbanek zamiast bawić się w osobiste PW, wrzuć to do działu Test Dodatków. Co do pivotów i hierachii polecam poradnik @Sigman'a.

Witam po przerwie. Trochę czasu zajęło mi migrowanie do nowej paczki. Jeszcze może być trochę błędów. Proszę testować i zgłaszać. Umieściłem paczkę do testów na serwerze:


  Dodano: 26 Grudnia 2012, 23:01:35
Jeśli kolega Urbanek ma średnio dokładnie tyle co jest na screenach, to nie jest to wróżenie z fusów. Śmiem tak twierdzić, bo jeśli miałby wykończone jakieś stacje, to raczej nie pokazywałby pustyni. Dużo pracy jeszcze, ale mam nadzieję że za jakiś czas ujrzymy ją w MaSzynie.

No tu kolega ma rację i jednocześnie nie ma racji. Moim zdaniem około 50% roboty zostało wykonane. Scenerię starałem się zmigrować zgodnie z normami dla twórców scenerii. Tp mi zajęło 2 tygodnie. Utworzenie obecnego stanu scenerii (teren, torowisko i inne) zajęło mi dobre ponad pół roku + nauka, czytanie forum itd. (tego czasu nie liczę ;-) ). Najbardziej pracochłonne było dopieszczanie terenu. Ale i tak nie wszystko jeszcze poprawiłem. Ale teraz powinno pójść już z górki (jestem umiarkowanym optymistą). Wstawianie lasów i gotowych modeli powinno pójść z górki. Szykuję parę nowych modeli, ale nie mam jeszcze wszystkich tekstur. Obecnie prace koncentrują się na modelowaniu zieleni. Wstawie trochę fotek następnym razem, żeby pokazać , co chcę odtworzyć z moim prywatnych zdjęć, z pieszej wycieczki wzdłuż zdewastowanej linii 308.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2012, 23:23:34 wysłana przez urbanek »

Offline darekocur

  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Grudnia 2012, 12:03:07 »
A przepraszam skąd te linię 308  pobrać bo na download nie ma.

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 937
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Linia kolejowa 308
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Grudnia 2012, 12:27:08 »
Chyba widzisz że na warsztacie...
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender