Ankieta

Co wymaga dopracowania w pierwszej kolejności?

Przekładnia hydrauliczna
36 (2.3%)
Sprzęgi (wąskotorowe, ASF z uchem, automatyczne)
20 (1.3%)
Rozświetlanie scenerii światłami pojazdów
235 (14.9%)
Płynna regulacja kranu hamulca
71 (4.5%)
Fizyka ET22
53 (3.4%)
Multiplayer - usunięcie niestabilności
78 (5%)
Modulowanie dźwięku silnika (Patrykos wie jak)
5 (0.3%)
Teksturowanie przejściowe (texture splatting)
13 (0.8%)
Normal mapping - symulacja nierówności
30 (1.9%)
Zapis aktualnego stanu symulacji
158 (10%)
Zewnętrzny dźwięk ruchu wagonów
86 (5.5%)
Wnętrza widoczne z zewnątrz
69 (4.4%)
Sieć trakcyjna jako modele 3D
15 (1%)
Spadki napięć na sieci trakcyjnej
111 (7.1%)
Obwody lokomotyw (program w LD)
90 (5.7%)
Rozruch impulsowy
197 (12.5%)
Różne typy sieci trakcyjnej, np. YC120-2C
7 (0.4%)
Lusterka - renderowane
26 (1.7%)
Zapalanie światła (w kabine, w EZT)
55 (3.5%)
Komunikaty, np. wykolejenie, koniec misji
50 (3.2%)
Wyświetlanie rozkładu jazdy dla misji
0 (0%)
Pulsowanie świateł (tekstura 3D)
8 (0.5%)
Wybór kanału radiowego +/-
33 (2.1%)
Podsypka/podkłady/rozjazdy 3D
12 (0.8%)
Bujanie kamery, odsprężynowanie
39 (2.5%)
Opór składu na łukach
17 (1.1%)
Generatory napisów - wyświetlcze tekstowe
10 (0.6%)
Animacje ruchu parowozów
13 (0.8%)
Animacja dymu
33 (2.1%)
Dodatkowe animacje pojazdów (np. 4 pantografy)
2 (0.1%)
Konfigurowalna mapa klawiatury
2 (0.1%)
Lusterka - dodatkowe widoki z kabiny
0 (0%)

Głosów w sumie: 597

Głosowanie skończone: 25 Października 2012, 22:00:00

Autor Wątek:  Co poprawić w pierwszej kolejności?  (Przeczytany 105370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Września 2012, 23:41:43 »
W końcu tylko 10% z nas siedzialo za nastawnikiem i pracuje na kolei i tak naprawdę my najlepiej widzimy różnice.
Pisząc o kiepskiej fizyce ET22 miałem nadzieję, że mówisz o zerowej symulacji wału grupowego. A wspomniane przez Ciebie prądy są silnie zależne od warunków miejscowych, więc generalnie bez znajomości napięcia w sieci i prędkości raczej kiepsko oceniać czy akurat powinno być 550A, czy 400. A tym ciężej oceniać to z budy dyżurnego.

A sama praca na kolei nie daje +50 do znajomości wszystkiego. Sorry.
« Ostatnia zmiana: 18 Września 2012, 23:48:18 wysłana przez EU07-483 »
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Września 2012, 00:18:12 »
1. Symulacja sieci elektro-energetycznej. Mam na myśli sekcjonowanie, spadek napięcia, etc. Utnie to, podejrzewam, część dyskusji na temat złej fizyki.
2. Przedstawienie oraz symulacja obwodów w taborze poprzez LD - schematy ideowe.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Września 2012, 04:34:03 »
Texture splatting - czyli latwe w edycji nakladanie mieszanie tekstur - w 3dsie nazywa sie to bodajze mix albo dirt map.

Offline oko

  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Września 2012, 12:13:50 »
EU07-483. Nie zwróciłem uwagi jadąc z mechanikiem jaki był prąd w sieci. Po prostu ruszył z kopyta zrobił jak opisywałem i zauważyłem tą różnicę.
Na wałach grupowych się nie znam kolego:P ale chętnie przy okazji pouczył bym się jak to działa:)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Września 2012, 15:46:55 »
W załączniku pokazane jak działa w dużym skrócie taki system wyświetlania i cieniowania.

Nie, nie mam gotowego algorytmu i ludzi mogących to zrobić.

Zamiast bawić się w tysiące czy setki trójkątów na każde większe zagłębienie, na płaską powierzchnię można zrobić mapę wysokości tak aby zagłębienia się wyświetlały i nie potrzebowały dodatkowej liczby trójkątów. Taka jest też idea samej mapy wysokości - nie działa to wówczas gdy do czynienia mamy np. ze skomplikowanymi bryłami, które nie posiadają zbyt płaskich powierzchni, ale jeśli chodzi o w miarę płaskie rzeczy np. box z texturą wywietrznika, to właśnie te zagłębienia wywietrznika można zrobić beż używania większej ilości trójkątów. Takie mapy są wydajniejsze niż ładowanie płaszczyzn w modele choć to zależy też od silnika graficznego.

A co do lusterek nie wiem jak to ma żreć połowę FPS i dlaczego to ma być renderowane? Choć faktem jest, że do tego trzeba potężnego silnika i można to na razie pominąć.

Smugowe światła - chodziło o nic innego niż rozmyty widok światła, popatrzmy się w nocy na latarnię z większej odległości widzimy rozmytą tak jakby smugę - podobne do halo, ale to co innego i nie należy tego mylić. Kiedyś widziałem człowieka, który takie coś zrobił w maszynie tylko nie pamiętam kto. Ładnie wyglądały semafory z daleka i łatwiej było je dostrzec we mgle.

A realistyczne szyby to takie, które mające zabrudzenia duże lub inne takie tam, które w rzeczywistości zatrzymują światło i lub je zniekształcają - do tego też potrzeba glsl'a.

Aha chciałem dodać, że jeśli ma ktoś zamiar napisać o tym abym to zrobił i/lub nie bujał w obłokach, że takie rzeczy w maszynie to niemożliwość, że jego komp nie wytrzyma - to proszę niech sobie odpuści.
Powróciło średniowiecze, ale bronią nie są miecze...

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Września 2012, 16:31:03 »
W załączniku pokazane jak działa w dużym skrócie taki system wyświetlania i cieniowania. Nie, nie mam gotowego algorytmu i ludzi mogących to zrobić.
Oprócz tego, że można sobie napisać wszystko, nie ma większego sensu dodawanie propozycji, których nikt nie będzie w stanie zrealizować (albo których zakres będzie bliżej nieokreślony). Jak na razie dodałem propozycje, na temat których mam jakiekolwiek pojęcie i ewentualnie jakieś pomysły na rozwiązania, lub w ogóle ktoś się tym zajmował.

Zamiast bawić się w tysiące czy setki trójkątów na każde większe zagłębienie, na płaską powierzchnię można zrobić mapę wysokości tak aby zagłębienia się wyświetlały i nie potrzebowały dodatkowej liczby trójkątów. Taka jest też idea samej mapy wysokości - nie działa to wówczas gdy do czynienia mamy np. ze skomplikowanymi bryłami, które nie posiadają zbyt płaskich powierzchni, ale jeśli chodzi o w miarę płaskie rzeczy np. box z texturą wywietrznika, to właśnie te zagłębienia wywietrznika można zrobić beż używania większej ilości trójkątów. Takie mapy są wydajniejsze niż ładowanie płaszczyzn w modele choć to zależy też od silnika graficznego.
Czyli bardziej Ci chodzi o normal mapping (mapa wektorów prostopadłych do powierzchni), niż o generowanie siatki trójkątów w oparciu o plik graficzny, co znam pod pojęciem mapy wysokości.

A co do lusterek nie wiem jak to ma żreć połowę FPS i dlaczego to ma być renderowane? Choć faktem jest, że do tego trzeba potężnego silnika i można to na razie pominąć.
Może się nie znam, ale dla mnie metoda na lusterka jest taka, że się wylicza współrzędne "pozornej kamery za lustrem", z tego punktu się renderuje scenę, a uzyskany obraz się wkleja w płaszczyznę lustra jako teksturę. Z tego powodu każde lustro to dodatkowe renderowanie scenerii. Jedno lustro to 1/2 dotychczasowego FPS, dwa to 1/3 FPS itd. Żadnego potężnego silnika nie będzie, chyba że zgłosi się ktoś, kto takowy zrobi. Ja specjalistą od grafiki 3D nie jestem i raczej nie będę.

Smugowe światła - chodziło o nic innego niż rozmyty widok światła, popatrzmy się w nocy na latarnię z większej odległości widzimy rozmytą tak jakby smugę - podobne do halo, ale to co innego i nie należy tego mylić. Kiedyś widziałem człowieka, który takie coś zrobił w maszynie tylko nie pamiętam kto. Ładnie wyglądały semafory z daleka i łatwiej było je dostrzec we mgle.
Ten efekt zależy od pary wodnej w powietrzu. Jeśli jest sucho albo ciepło, to tego nie będzie. Trzeba by zacząć od modelu symulacji pogody... Z daleka może tak, ale z bliska wyglądało to obrzydliwie. Potrzebny jest algorytm do zrealizowania tego. Ktoś musi zrobić różne smugi, wykonać testy, a finalnie opisać optymalną metodę. Moim zdaniem można to zrobić na bazie obecnie dostępnych mechanizmów, potrzebny jest jedynie ktoś z pomysłem, chęciami i czasem na eksperymenty.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline mamut

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Września 2012, 17:46:50 »
Może się nie znam, ale dla mnie metoda na lusterka jest taka, że się wylicza współrzędne "pozornej kamery za lustrem", z tego punktu się renderuje scenę, a uzyskany obraz się wkleja w płaszczyznę lustra jako teksturę. Z tego powodu każde lustro to dodatkowe renderowanie scenerii. Jedno lustro to 1/2 dotychczasowego FPS, dwa to 1/3 FPS itd. Żadnego potężnego silnika nie będzie, chyba że zgłosi się ktoś, kto takowy zrobi. Ja specjalistą od grafiki 3D nie jestem i raczej nie będę.

Przy tak realizowanych odbiciach (lustra, odbicia w wodzie) dość dobrze sprawdza się "oszczędność" pod tytułem renderowanie w mniejszej rozdzielczości na potrzeby lustra. Przy wykorzystaniu filtrów typu rozmazanie tekstury (na już wyrenderowany obraz) można też uprościć renderowanie na potrzeby lustra - np. brak antyaliasingu. Nie wiem jaki jest stan luster na lokomotywach, ale spodziewam się, że nie są całkiem doczyszczone i są nadgryzione zębem czasu więc nieidealne odbicie jest jak najbardziej na miejscu. (Nie wiem, jak to wygląda w MaSzynie, w projekcie używającym XNA działało całkiem sprawnie)

Edit: Efekt był dobry nawet przy rozdzielczości dla tekstury lustra (nakładanej na powierzchnię jeziorka) odpowiadającej połowie wysokości i szerokości rozdzielczości sceny
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2012, 17:54:22 wysłana przez mamut »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Września 2012, 18:04:44 »
Patrzę na wyniki tej sondy i jak widzę jakie są priorytety to się zastanawiam kto używa tego symulatora. Może lista powinna być skierowana do osób, które nie tylko są łakome na to co widać, ale też rozumieją co jak działa i co dzięki temu można w przyszłości symulować? Bo światła widać od razu, ale już nikt nie pomyśli, że jazda ze zmiennym napięciem w sieci może być dużo ciekawsza niż same lusterka i mieć dużo więcej konsekwencji w samym scenariuszu.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Września 2012, 18:06:15 »
Ej no, więcej opcji jest... Jakbym głosował teraz, to zmieniłbym z przekładni hydraulicznej na obwody LD a lusterka na rozruch impulsowy.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Września 2012, 18:06:41 »
Z tego co widzę, można zmienić głos. Zresztą wystarczy spojrzeć na pozycje tych wyników:
Lusterka - dodatkowe widoki z kabiny
Lusterka - renderowane
I wiadomo kto głosował.
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2012, 18:09:06 wysłana przez Benek »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Września 2012, 18:23:01 »
Można usunąć głos i zagłosować ponownie, aż do zamknięcia ankiety. Renderowane lusterka dodałem przed chwilą. Różnica jest taka, że renderowane będzie widać z pozycji maszynisty, ale będą obcinać FPS, a jako widoki to np. poprzez przyciśnięcie [F11] - lewe i [F12] - prawe będzie po prostu przeskakiwać kamera, działając podobnie jak po [F4] z przytrzymaniem prawego klawisza myszy.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Września 2012, 18:26:40 »
No zmieniłem:) Tylko pewnie większość ludzi nie wie, o co chodzi z tymi obwodami lokomotyw, a o wiele potrzebniejsze jest to niż chyba 50% opcji w ankiecie:)

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Września 2012, 18:27:41 »
Zastanówmy się po co te lusterka. Lusterka może i miałyby sens, gdyby byli ludzie na peronach, którzy by wchodzili bezpośrednio do wagonów. Ewentualnie kierownik pociągu machający ręką na odjazd. Dodatkowo takie lusterka zjedzą nam parę klatek. Tutaj nie chodzi o zniechęcanie. Po prostu może niektórzy potrzebują uświadomienia co, na co, po co i jak to wpłynie na symulację.

Offline zbyszek300

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Września 2012, 18:49:34 »
Myślec że sprawa jest prosta, można w ustawieniach programu Ra dodać dwie opcje. Pierwsza włącz i wyłącz lusterka, druga włącz nową smugę lub pozostaw starą. Czy byłby to jakiś problem?. Ja mam komputer AMD Athlon(tm)II X3 425 procesor 2.70GHz
Ram 3,00GB
Grafika NVIDIA GeForce 210
512mb pamięci video.
Gram też Scania Truck Driving Simulator gdzie kabina ciągnika siodłowego jest oryginalna, smugi, lusterka, itp. Nie mam problemu z jazdą, nasuwa mi się myśl, jeśli chcemy mieć realny symulator który będzie odzwierciedlał rzeczywistość, powinniśmy do tego powoli dążyć.

guest4368

  • Gość
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Września 2012, 18:50:11 »
Symulacja obwodów lokomotywy? Idąc krok dalej można by przenieść część fizyki do np. plików ze skryptami razem z rozruchem impulsowym i innymi. Wtedy byłoby to bardziej "uniwersalne". 

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Września 2012, 18:53:59 »
Jest to jeszcze kwestia czasu realizacji. Przykładowo, reorganizacja AI zajęła mi około roku, z pół roku zeszło na modele binarne.

Idąc krok dalej można by przenieść część fizyki do np. plików ze skryptami razem z rozruchem impulsowym i innymi.
Aczkolwiek przenoszenie czegoś gdzieś nie oznacza, że to się samo opracuje.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

guest4368

  • Gość
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Września 2012, 19:01:42 »
Nie znam kodu Maszyny. Każdy wagon/lokomotywa mógłby na wejściu otrzymywać strukturę z siłami na sprzęgu, ciśnieniem w przewodach pneumatycznych, przewodem ogrzewania itd, dokonywał odpowiednich obliczeń symulując procesy zachodzące w danym wagonie i zwracał taką samą strukturę następnemu pojazdowi. Kwestia, czy byłyby to dll czy jakiś język jednak sądzę, że można by to odpowiednio wkomponować w kod Maszyny...

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Września 2012, 19:03:57 »
Tak mniej więcej jest teraz, aczkolwiek ja też nie znam bliżej tej części kodu. Na razie jest to Pascal.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Września 2012, 19:43:54 »
Zastanówmy się po co te lusterka. Lusterka może i miałyby sens, gdyby byli ludzie na peronach, którzy by wchodzili bezpośrednio do wagonów. Ewentualnie kierownik pociągu machający ręką na odjazd. Dodatkowo takie lusterka zjedzą nam parę klatek. Tutaj nie chodzi o zniechęcanie. Po prostu może niektórzy potrzebują uświadomienia co, na co, po co i jak to wpłynie na symulację.
OK. Skoro wg Ciebie to takie marnotrawstwo to proszę bardzo:)
@Ra, żądam zmiany mojej propozycji z lusterkami na "symulacja nieszczelności przewodów hamulcowych."
Solo oración!

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Września 2012, 19:52:09 »
Odnośnie hamulców, to trwają prace nad SPKS. W związku z powyższym zgłaszanie propozycji w zakresie hamulców i pneumatyki nie ma uzasadnienia do czasu wydania SPKS. Jedynym dopuszczalnym wyjątkiem jest kwestia sterowania kranem, bo już to częściowo zrobiłem pod kątem PoKeys i dołożenie pozycji pośrednich nie wydaje się być skomplikowane.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Września 2012, 20:08:26 »
Więc usuń po prostu tę opcję.
Solo oración!

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Września 2012, 20:20:25 »
To ja proszę o rozważenie dodania możliwości zdefiniowania, że dany pojazd czy sprzęganiu zawsze "zapina", gdyż w obecnej sytuacji nie wypuszczę ASF z opuszczanym uchem, nawet do testu. Można to również podpiąć pod zworę transporterową.
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2012, 20:44:41 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Września 2012, 20:23:58 »
Ale dlaczego? Jeśli to ktoś zaznaczył, to znaczy, że uważa za ważne. Raczej apeluj do głosujących, żeby zaznaczyli coś innego. Albo tłumacz, dlaczego coś innego jest ważniejsze. Poza tym, celem ankiety jest zebranie preferencji i ustalenie istotności zagadnień dla ogółu użytkowników, a nie narzucenie zadań twórcom. Każdy i tak zrobi to, co indywidualnie będzie uważał za ważne.

Aby np. działały lusterka, niezbędne będzie zmodyfikowanie modeli lub określenie dodatkowych parametrów dla kabin w MMD. Ja tego robić nie będę, mogę tylko przygotować mechanizm i ewentualnie jakiś jeden przykład. Reszta jest w rękach użytkowników. Z drugiej strony, jeśli liczba głosujących na coś jest znaczna, to większe jest prawdopodobieństwo, że ktoś przygotuje pliki i że będzie to testował.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Września 2012, 20:29:54 »
Powinno pojawić się oświetlenie kabiny, a w EZT ogólne oświetlenie jednostek.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Września 2012, 20:44:59 »
Wtrące swoje trzy grosze, jeśli mogę coś zaproponować, to chciał bym żeby wprowadzono wyświetlane komunikaty. Przykładowo zatrzymujemy się pod s1 na stacji końcowej - po 15/20 sekundach wyskakuje komunikat "Koniec misji", dochodzi do wykolejenia - "Skład się wykoleił", itd, itp. Nie proponuję wcale komunikatów o aktualnej pogodzie, czy o wydarzeniach z kraju, tylko czysto informacyjne. Koniec misji, Wykolejenie, itd. Oszczędzi to później wielu niepotrzebnych wątków w pomocy doraźnej, bo użytkownik przekroczył prędkość, skład mu się wykoleił, on o tym nie wie i pisze w pomocy doraźnej, że ma problem i stawia wszystkich na równe nogi, bo on ma problem, a tak - jeśli wyświetli się komunikat o wykolejeniu - koleś spuści głowę i uruchomi symulacje ponownie.

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Września 2012, 20:51:27 »
Ja rozumiem, że Ra to człowiek legenda i jego zasługi dla symulatora są niezaprzeczalne, ale niektóre pozycje są absurdalne. Nie traktujmy kolegi Ra jak złotej rączki, która zrobi wszystko.
Wtrące swoje trzy grosze, jeśli mogę coś zaproponować, to chciał bym żeby wprowadzono wyświetlane komunikaty. Przykładowo zatrzymujemy się pod s1 na stacji końcowej - po 15/20 sekundach wyskakuje komunikat "Koniec misji", dochodzi do wykolejenia - "Skład się wykoleił", itd, itp.

I to jest słuszna koncepcja (znów trzeba resetować swój głos...).
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Mariang57

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Września 2012, 20:58:09 »
Być może ktoś zagłosuje i na taki punkt, aby był wyświetlany rozkład jazdy dla danej misji, a także aby finalnym produktem była cała sieć PKP

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Września 2012, 21:00:02 »
Taka drobnostka, ale moim zdaniem ważna - aby można było automatycznie łączyć sprzęgi automatyczne, znaczy Scharfenberga w kiblach czy na przyszłość SA-3 w taborze na tor szeroki (chociaż w sumie są już tamary i ruskie węglarki na szeroki, więc nie do końca na przyszłość). Sprawa nr 2 - żeby hamulce działały w całym składzie, nawet gdyby miał 850m, bo z tego co zaobserwowałem do 500m hamują wagony a dalsze jakby martwe, niby połączone wężami ale zachowują się jakby nie miały tego połączenia. Rozumiem, że 10 czy 20% wagonów może mieć wyłączone hamulce ale litości, nie żeby dawać w nagłe bo drogi hamowania nie styknie.
Z bajerów to przydatne byłyby prawdziwe wskaźniki cyfrowe typu cyfrowy wyświetlacz prędkości (coś w stylu tego na Haslerze ST45) czy nr pozycji jazdy (aby nie stosować absurdalnych protez jak w 201Em @mkaczego z obracanym niewidocznym kołem). Tu poniekąd mam wizję z ujęciem cyferek od 0 do 9 na teksturze i aby exe obsłużyło dynamiczną zmianę tych kawałków tekstury w zależności od aktualnych parametrów jazdy.
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2012, 21:13:25 wysłana przez LHS_ST40S »
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Września 2012, 21:00:05 »
a także aby finalnym produktem była cała sieć PKP
Kolejny absurd.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Co poprawić w pierwszej kolejności?
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Września 2012, 21:00:25 »
Być może ktoś zagłosuje i na taki punkt, aby był wyświetlany rozkład jazdy dla danej misji, a także aby finalnym produktem była cała sieć PKP
Tylko jeszcze ktoś by te rozkłady musiał pisać... Niestety przyjęła się praktyka używania pustego pliku jako rozkładu. A finalnym produktem być może będzie, narzędzia się tworzą...

  Dodano: 19 Września 2012, 21:03:23
Taka drobnostka, ale moim zdaniem ważna - aby można było automatycznie łączyć sprzęgi automatyczne, znaczy Scharfenberga w kiblach czy na przyszłość SA-3 w taborze na tor szeroki (chociaż w sumie są już tamary i ruskie węglarki na szeroki, więc nie do końca na przyszłość).
Hm, ostatnio widziałem obrazek, jak to EU07 uderzyło w EN57, a w efekcie EN57 się jednostronnie sprzęgło z maską 7. No ale to jest do sprawdzenia. Co do hamulców, to jest temat w toku, więc nic więcej się nie da zrobić.
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2012, 21:03:23 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni