Autor Wątek:  Wypadek KM1521 z SKM404222 Warszawa ZOO na rozjazdach d. Jagiellońki  (Przeczytany 16863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wypadek KM1521 z SKM404222 Warszawa ZOO na rozjazdach d. Jagiellońki
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Maja 2012, 13:03:18 »
Czemu porównujecie kierowców z maszynistami? To dwa inne światy. Ja mam na myśli wyłącznie sytuacje na kolei, a sąsiad ... Jak głupi to niech jedzie.
Płynność ruchu na kolei to raz a bezpieczeństwo to dwa. Chyba nie trzeba tłumaczyć co ma wyższe znaczenie i dlaczego?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wypadek KM1521 z SKM404222 Warszawa ZOO na rozjazdach d. Jagiellońki
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Maja 2012, 13:06:06 »
Cytuj
No ja bym powiedział, że dzioby mają słabe. I bardzo dobrze! Strefa zgniotu zadziałała i rozładowała się energia zderzenia. Tak powinno się konstruować pojazdy kolejowe.
Czy nowe zespoły trakcyjne lub elektrowozy mają strefę zgniotu? Nie widać co się stało ze sprzęgami, ale to one przyjęły na siebie główne uderzenie. Te boczne blaszki czy plastiki rozwalisz dobrym kopnięciem buta, to wszystko maskownice i nic więcej.

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wypadek KM1521 z SKM404222 Warszawa ZOO na rozjazdach d. Jagiellońki
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Maja 2012, 15:18:51 »
Masz rację. Bezpieczeństwo ponad wszystko. Dajmy na to, pociąg relacji Szczecin Główny - Przemyśl. Po drodze trzy, cztery telefony na policję, że maszynista pijany, jedna kontrola około 10 minut, jest 30/40 minut opóźnienia?
Żeby się na tej trasie tylko godzinę spóźniały to byłoby super:)
Akcja jest jak najbardziej okej. I kontrola nie trwa nawet 5 minut. Więcej czasu od kontroli zajmuje papierkologia. Jedyne co jest złe to domysły pasażerów "O Qr2nów! Pyjany z nami jechał! Kryśka idziemy, nie bendziem jechaly z pyjanym moturniczem."
Wolę przyjechać później do domu, niż żeby mnie przywieziono rodzinie w czarnym worku i z "mojego" powodu ogłaszali żałobę narodową.
Solo oración!

Offline grzechu_k

  • Wiadomości: 87
  • kolega z pracy MKaczego ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wypadek KM1521 z SKM404222 Warszawa ZOO na rozjazdach d. Jagiellońki
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Maja 2012, 21:26:18 »
Cytat: selsyn
Czy nowe zespoły trakcyjne lub elektrowozy mają strefę zgniotu? Nie widać co się stało ze sprzęgami, ale to one przyjęły na siebie główne uderzenie. Te boczne blaszki czy plastiki rozwalisz dobrym kopnięciem buta, to wszystko maskownice i nic więcej.
Mają. Pooglądaj zdjęcia przy tej informacji:
http://www.rynek-kolejowy.pl/33037/Newag_po_wypadku_w_Warszawie_Nasz_tabor_tez_jest_bezpieczny.htm

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Wypadek KM1521 z SKM404222 Warszawa ZOO na rozjazdach d. Jagiellońki
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Czerwca 2012, 20:22:21 »
http://www.rynek-kolejowy.pl/33358/19WE_po_wypadku_z_powrotem_na_torach.htm
Cytuj
Jak dowiedział się „Rynek Kolejowy”, do obsługi podróżnych powrócił po naprawie elektryczny zespół trakcyjny 19WE należący do warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej, który 23 maja uczestniczył w zderzeniu czołowym ze składem Kolei Mazowieckich. Pociąg został naprawiony przez pracowników producenta pojazdu - nowosądeckiego Newagu.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.