Ankieta

Czy jesteś za tym, żeby:

Pracować dłużej i mieć większą emeryturę?
19 (26%)
Pracować krócej i mieć mniejszą emeryturę?
19 (26%)
Pracować krócej, a podwyżkę emerytury mieć z wyższych składek/podatków?
27 (37%)
Płacić wyższą składkę, jeśli nie masz co najmniej trójki dzieci.
8 (11%)

Głosów w sumie: 73

Autor Wątek:  Referendum emerytalne  (Przeczytany 21873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Referendum emerytalne
« dnia: 22 Marca 2012, 18:15:19 »
W związku ze zbieraniem podpisów dotyczących reformy emerytalnej, przedstawiam moją wersję pytań.

Jednocześnie przypominam, że emerytury wynalazł niejaki Otto von Bismarck pod koniec XIX wieku, aby zatrzymać emigrację Niemców do USA, gdzie stawki za pracę były większe, ale nie było żadnej pomocy socjalnej. Do pobierania emerytury uprawniało wtedy ukończenie 70 lat, przy średniej wieku około 45 lat (obecnie około 75 lat).

P.s. Zapomniałem dodać, że w XIX w. ludzie pracowali po 12 godzin dziennie albo więcej i nie było wolnych sobót.
« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2012, 18:28:39 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marca 2012, 18:26:19 »
Ja jestem przeciw podnoszeniu wieku emerytalnego, ponieważ i tak nie wielu z nas tego wieku dożywa. Nie chcę się tu za bardzo rozpisywać, bo to nie ma sensu. Życie nie polega tylko na samej pracy. Z resztą i tak jesteśmy niewolnikami we własnym kraju. Teraz jest gorzej jak za komuny... mówiło się wtedy, że dwóch stoi i patrzy jak jeden pracuje - za to teraz banda prywaciarzy chce, aby jeden robił za dziesięciu i na dodatek za najniższą średnią krajową. No i oczywiście niech się cieszy, że ma pracę. To jest w ogóle jakiś życiowy absurd, który doprowadzi do tragedii w tym kraju.

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Marca 2012, 18:54:57 »
(...) robił za najniższą średnią krajową.
Średnia krajowa jest jedna i wynosi ponad 3 000zł. Tobie chyba chodzi o płacę minimalną.

Osobiście jestem przeciwnikiem płac minimalnych, obowiązkowych emerytur i ubezpieczeń zdrowotnych i innych socjalistycznych wymysłów.
Każdy sobie rzepkę skrobie. Chcesz mieć emeryturę? To zostaw kawałek swojej pensji. Jeżeli odkładalibyśmy takie kwoty, jakie odbierane są nam obecnie, na poczet emerytury, to po 40-45 latach pracy, żylibyśmy dostatnio, a i spadek dla wnuków zostałby niezgorszy.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Marca 2012, 18:57:14 »
A czy nie brakuje w tej ankiecie pola "nie mam zdania" lub "nic z powyższych"?

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Marca 2012, 19:01:38 »
Specjalnie takich nie napisałem, bo raczej wszystkich to dotyczy i niewielu stać na to, żeby się kompletnie na ZUS wypiąć. Moim zdaniem najlepsze są sytuacje, gdy syn mając 35 lat jest na emeryturze po przepracowaniu 15 lat w Policji, a jego ojciec ma 55 lat i musi jeszcze 10 lat pracować...
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Marca 2012, 19:37:46 »
@BLAcKboY - mi chodzi o najniższą krajową, czyli około 1500 zł. z groszami brutto. Bardzo duża ilość za takie pieniążki musi pracować, bo nie mają wyjścia. Na dodatek na każdym kroku każdy prywaciarz odprowadza najniższe składki do ZUS. Donald Tusk zamiast podnosić wiek emerytalny, niech się weźmie za pracodawców - uchwalając taką ustawę, aby składki były odprowadzane w większych kwotach. Oprócz tego, niech zmniejszy akcyzę na paliwa, bo to jedynie może ruszyć gospodarkę ogólnie rzecz ujmując. A tu nic tylko cięcia i jeszcze raz cięcia. Przecież w tym wszystkim, tylko o to chodzi, aby tych emerytur nie płacić w ogóle, a jak płacić to jak najkrócej. A co zrobiono z drugim filarem? Już tych naszych pieniążków nie ma, okradziono ludzi w biały dzień i na dodatek zgodnie z prawem. ha..ha... przecież jaja sobie z narodu zrobił Rostowski.

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Marca 2012, 20:37:40 »
Na umowie mam najniższą krajową. Powiem Wam tak, ciezkie jest życie na prowincji.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Marca 2012, 21:07:51 »
Z tymi emeryturami to nie takie proste jak Wam się wydaje. Pewnie, że obniżyć podatki, akcyzę na paliwa, podnieść płace, przerzucić na pracodawcę większe nakłady na płacenie składek itp itd. Ale NIE MA TAK ŁATWO!
1. Co ma akcyza na paliwa na wysokość emerytur?
2. Dlaczego pracodawca ma płacić jeszcze więcej na moją składkę (i tak płaci większość)?
3. Co ma najniższa krajowa do wysokości emerytury?

Wszystko tak naprawdę zależy od nas samych. Zaczynając już w szkole podstawowej. Gdy masz dobre wyniki w nauce w szkole średniej zdasz maturę z dobrymi stopniami, masz większe szanse dostania się na studia na które chcesz iść/na które jest popyt. Po skończonych studiach masz dyplom fachowca. Następnie aby być dobrym w tym, co się wyniosło ze studiów trzeba miec praktykę. I zaraz posypią się "gromy" gdzie ją zrobić? Ano odpowiem tak :Dla chcącego nie ma nic trudnego! Gdy się wie czego chce oraz dąży do wybranego celu zawsze się udaje. Po zdobyciu stażu/praktyki i pokazaniu pracodawcy, że jest się w danej dziedzinie dobrym - dostajesz posadę odpowiadającą Twoim umiejętnościom oraz doświadczeniu i wiedzy. I nie za najniższą krajową lecz za dobre pieniądze.

Na swoim przypadku: po studiach, z wieloma uprawnieniami (dozory) mam posadę Szefa Utrzymania Ruchu w firmie produkcyjnej za stawkę ponad parokrotnie większej niż najniższa krajowa. Zaczynałem od "dołu" czyli od pracownika produkcyjnego. Potem po okresie 3 miesięcy dostałem szanse bycia mistrzem zmiany, po następnych 6-ciu miesiącach dostałem posadę Szefa Utrzymania Ruchu. Więc oczywiście można awansować i co za tym idzie poprawić swój status finansowy. Dochodzą także również zwiększone obowiązki jak i odpowiedzialność.
Mam także do czynienia z osobami, które chcą w naszej firmie pracować. Składają podania różni ludzie. I wiecie co jest w tym tragicznego i nad czym można się załamać? Osoby od 18 do 26 lat KOMPLETNIE nie potrafią się sprzedać pracodawcom! Nie potrafią pokazać pracodawcy w czym są mocni, co umieją. Więc mając takiego delikwenta przed sobą i zadając mu pytanie: Z Pana doświadczeniem (zerowym) oraz wiedzą (oceny ze świadectw/dyplomów) na poziomie dobrym/dostatecznym) ile Pan chciałby zarabiać? I wiecie jakie są odpowiedzi? Zaskakujące. Myślą, że zaczną jak kadra menadżerska :)
Więc zamiast narzekać na pracodawców/rząd/podatki itp zacznijmy lepiej od samych siebie. Zróbmy rachunek sumienia tego, co potrafimy, co umiemy, czym się zajmujemy, jakie mamy obowiązki, za co jesteśmy odpowiedzialni i oceńmy czy zapłata za to, co robimy jest odpowiednia. Jeśli nie - szukajmy innej bardziej płatnej bądź napiszę to po chamsku: siedźmy na "tyłku" i nie ględźmy jak to nam źle.




Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Marca 2012, 22:00:40 »
Osoby od 18 do 26 lat KOMPLETNIE nie potrafią się sprzedać pracodawcom! Nie potrafią pokazać pracodawcy w czym są mocni, co umieją.
Ja słyszałem, że problem jest przeciwny. Podobno kandydaci do pracy są świetnie przygotowani na rozmowy kwalifikacyjne, potrafią się przypodobać, a jak zostaną zatrudnieni, to się okazuje, że to tylko mocny bajer był...
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Marca 2012, 22:02:03 »
Ja nie narzekam, bo ja sobie doskonale dam rady w życiu i daję, aby tylko zdrówko było ;) Jednak powtarzam, że nie należy przedłużać wieku emerytalnego. Są inne metody, aby pieniędzy nie brakło na emerytury.

Online Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Marca 2012, 22:07:09 »
Ja np sobie nie wyobrażam siebie za te ponad 40 lat jako pracujący dziaduś i to tylko dlatego, że brakuje mi ileś tam tam do emerytury. I dorobić trzeba, bo taki wymóg.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Marca 2012, 22:07:29 »
Mimo, że jestem młody i raczej za dużo z tego nie zrozumiem, ale jednak wybrałem opcję ostatnią. Sam jestem przeciw podnoszeniu wieku emerytalnego. Zadam wam pytanie. Czy nie balibyście się gdybyście jechali gdzieś daleko pociągiem, a maszynistą tego pociągu byłby 67 letni dziadek? Starsi ludzie są bardziej podatni na zawały, wylewy itp. Ja sam osobiście bym się bał. Nie wiem jak wy. Niestety, politycy nie mają pojęcia co się może stać gdy 67 letni dziadek dostanie zawału jadąc 120 km/h. Dalej sprawę zostawiam dorosłym.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Online szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Marca 2012, 22:09:08 »
A CA/SHP to po co niby jest? Gorzej jest jak jedziesz gdzieś PKSem a za kieratem przysłowiowy "dziadzia".
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Online Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Marca 2012, 22:15:50 »
Bartek no ja Cię proszę bądź realistą. Prawda jest taka, że jak się starzejemy to i czas reakcji w chwili niebezpieczeństwa momentalnie się wydłuża.
« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2012, 22:18:21 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Online szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Marca 2012, 22:17:37 »
Chwila niebezpieczna gdzie dochodzi do zderzenia czy cuś a zasłabnięcie itp. za nastawnikiem na środku szlaku. Są rezonatory SHP, co 60s czuwak - systemy które w razie wu zatrzymają skład.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Marca 2012, 22:19:20 »
A CA/SHP to po co niby jest?
SHP mogą ukraść a przez 60s od skasowania czuwaka przy 120km/h kawałek przejedziesz. Dolicz do tego też drogę hamowania… Kilka razy miałem okazję pracować z maszynistą w wieku około 65 czy 67lat. Szanuję takich ludzi itd ale moim zdaniem stwarzają oni zagrożenie i nie tylko dla siebie. Dajesz mu na stój a on się zapomina "wyłącza" i jedzie dalej. Jedzie u Ciebie za pomocnika i kątem oka widzisz jak po zgaszeniu światła momentalnie głowa mu leci. Niestety. Lata robią swoje i organizm też nie ten. Wracając do ABP, jeśli kolej ma funkcjonować na zasadzie "padnie za kieratem to go SHaP zatrzyma" to zacznijmy już powolutku trwale likwidować kolej.
« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2012, 22:20:47 wysłana przez mechatronik »
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Online Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Marca 2012, 22:20:21 »
Chwila niebezpieczna gdzie dochodzi do zderzenia czy cuś a zasłabnięcie itp. za nastawnikiem na środku szlaku. Są rezonatory SHP, co 60s czuwak - systemy które w razie wu zatrzymają skład.
I rozumiem, że czuł byś się bezpiecznie jakby powiedzmy tego loka prowadził  maszynista w wieku 65 lat?

« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2012, 22:24:18 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Online szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Marca 2012, 22:22:02 »
Nie zawracam sobie głowy takimi sprawami. Doskonale wiem że wiek robi swoje ale nie można wszędzie doszukiwać się niebezpieczeństwa bo można zwariować. Zresztą wszystko zależy od tego jak człowiek dbał o siebie.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Marca 2012, 22:24:37 »
Reforma będzie dotyczyć osób, które obecnie są w wieku 40 lat, albo młodsze. 67 lat to jeszcze nie jest szczyt starości. Jest też duża szansa, że za 25 lat ludzie będą ogólnie zdrowsi -- np. Amerykanie wcale zdrowo się nie odżywiają (są otyli), ale dzięki suplementom wzrosła tam długość życia. Całkiem możliwe też, że za 25 lat ilość stulatków będzie znacznie większa niż obecnie. Zawały zdarzają się najczęściej w wieku 32-50 lat, Fabrice Muamba miał zawał w wieku 24 lat, więc wcale nie trzeba mieć 67.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline FedEx

  • Wiadomości: 10
  • Najczęściej Airbus A310 :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Marca 2012, 22:24:56 »
Nie wyobrażam sobie pilota samolotów, który miałby pracować do 67. roku życia tudzież kierowcy np. autobusu turystycznego. Taka osoba jest zagrożeniem zdrowia lub życia dla siebie i innych osób.

Online Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Marca 2012, 22:26:55 »
Nie zawracam sobie głowy takimi sprawami. Doskonale wiem że wiek robi swoje ale nie można wszędzie doszukiwać się niebezpieczeństwa bo można zwariować. Zresztą wszystko zależy od tego jak człowiek dbał o siebie.
No niby tak w sumie niebezpieczeństwo grozi nam wszędzie mniejsze lub większe, ale jednak.

  Dodano: 22 Marca 2012, 22:29:39
Zawały zdarzają się najczęściej w wieku 32-50 lat, Fabrice Muamba miał zawał w wieku 24 lat, więc wcale nie trzeba mieć 67.
@Ra na to nie ma reguły zgadzam się z Tobą. Prosty przykład słyszałem o przypadku gdzie młody siedemnastoletni zdrowy chłopak do tego dobrze zapowiadający się zapaśnik dostał zawału i niestety zmarł.  Ten piłkarz miał dużo szczęścia w nieszczęściu, że żyje, bo przeważnie większość zawałów kończy się zgonem.
« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2012, 22:34:11 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Marca 2012, 12:19:50 »
Na umowie mam najniższą krajową. Powiem Wam tak, ciezkie jest życie na prowincji.
A myślisz że ja to co? I do tego jestem kierowcą międzynarodowym za taką stawkę, aha i zapomniał bym że na koniec miesiąca podpisuję listę obecności...8h dziennie w pracy...Paranoja!
I z kwoty 1500zł odprowadzana jest składka na fundusz emerytalny czy ZUS czy jak to się tam zwie i co ja z tego będę miał na starość? To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi...
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Marca 2012, 12:22:53 »
A myślisz że ja to co? I do tego jestem kierowcą międzynarodowym za taką stawkę, aha i zapomniał bym że na koniec miesiąca podpisuję listę obecności...8h dziennie w pracy...Paranoja!

Po części Ciebie rozumiem, ale z drugiej strony... sam się na to godzisz.

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Marca 2012, 12:31:21 »
"Stary dziadek" w biurze w urzędzie to nie to samo, co ten sam człowiek na produkcji, gdzie liczy się szybkość. W tym drugim przypadku pracodawca podziękowałby ze skutkiem natychmiastowym, bo liczą się tylko słowa "norma" i "cyfra". Tam nie ma "kręgosłup nie boli" czy "nie dam rady tak szybko". Dają mi do odbierania na foliarkę osobę po 50ce i co ja mam robić za 1,5 osoby, bo komuś unipacki lecą z rąk? Gdyby to był ktoś jeszcze starszy, czyt. w podeszłym wieku, to co 2 albo 3 minuty trzeba by było zatrzymywać feeder na BVMce.
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Marca 2012, 12:32:50 »
Po części Ciebie rozumiem, ale z drugiej strony... sam się na to godzisz.
Chyba raczej w tej firmie trzymają mnie zarobki bo za takie wynagrodzenie w innej firmie musiał bym bić kilometry do upadłego, "zapałki w oczy i jazda" jak to się mówi w środowisku kierowców.

Jest jeszcze inna opcja. Samemu odkładać sobie kasę na lokatę tudzież inny środek gromadzenia finansów. Co miesiąc kilkadziesiąt czy kilkaset złotych to w ciągu tych kilkudziesięciu lat spora sumka się zbierze na wyprawienie stypy.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Marca 2012, 12:50:28 »
Ja się nie przejmuję. Nie dożyję emerytury. Wcześniej się system rozpadnie. Wychodzę z prostego założenia: mieć tyle dobrze wychowanych potomków, że mnie utrzymają jak coś.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Marca 2012, 13:52:14 »
Chyba raczej w tej firmie trzymają mnie zarobki bo za takie wynagrodzenie w innej firmie musiał bym bić kilometry do upadłego, "zapałki w oczy i jazda" jak to się mówi w środowisku kierowców.

Czyli wcale nie trzeba mieć 67 lat, aby stwarzać zagrożenie dla siebie i innych. Co gorsza, stwarzać zagrożenie świadomie...

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Marca 2012, 14:02:35 »
Czyli wcale nie trzeba mieć 67 lat, aby stwarzać zagrożenie dla siebie i innych. Co gorsza, stwarzać zagrożenie świadomie...
I o zgrozo to jest niestety na porządku dziennym. Sam w tym tygodniu W okolicach Poznania spotkałem kierowce busa wracającego z Saragossy(Hiszpania). Jechał bez przerwy około 2100km wyglądał jak zombi...dosłownie. Dodam jeszcze że jechał do Wilna na tzw. "strzała" czyli bez większej przerwy...
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Marca 2012, 14:43:40 »
Wychodzę z prostego założenia: mieć tyle dobrze wychowanych potomków, że mnie utrzymają jak coś.
Jak będą mieli za co utrzymać, bo mogą nie mieć tyle, żeby siebie utrzymać:)
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Referendum emerytalne
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Marca 2012, 21:19:16 »
Czyli to co napisałem w jednym z moich postów wyżej, się potwierdza i wiadomo co trzeba zmienić, oraz do kogo należy mieć pretensje. Oczywiście, że każdy cwaniaczek powie - "naród ich wybrał" Ogólnie podsumowując, to nasza wina. Ci, którym się wiedzie, to siedzą cicho i mają całą resztę w czterech literach, bo po co się narażać. Jeszcze raz powtórzę, że mi się w miarę dobrze wiedzie i też mógłbym nic w tym wątku nie napisać krytycznego - ale nie mogę patrzeć jak moi znajomi urabiają się do ostatnich sił i nie jeden raz przychodzi sąsiadka lub sąsiad pożyczyć kilka dych na chleb, bo nie starcza od wypłaty do wypłaty. Niech im ktoś powie prosto w oczy, że są nie zaradni?...pracując od rana do wieczora. Rząd mówi, to niech  sobie tak popracują "szaraki" do sześćdziesiątego siódmego roku życia, bo dobrze im idzie - wiadomo za ile. Biznesmeni są w większości za taką reformą - wiadomo dlaczego :) Oni powiedzą, że nie ma wyjścia itd...w duchu sobie myśląc - "płace najniższe składki rentowo-emerytalne, a przez tyle lat wydoję z każdego ile się da za grosze". Ufff... mógłbym tu wiele jeszcze napisać i użyć więcej argumentów. Nie wierzcie tym politycznym oszustom, że nie ma ucieczki przed podniesieniem wieku emerytalnego - to kolejny krok, aby zrobić z ludzi dożywotnich niewolników.