Autor Wątek:  ACTA - początek końca internetu?  (Przeczytany 65670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Stycznia 2012, 22:01:56 »
Cytuj
Społeczeństwo nadało im władze by było lepiej jeśli tak nie jest powinni być rozliczani ze swoich błędów i lenistwa
To idź i rozliczaj ich. Ale nie nawołuj do rewolucji, bo nie wiesz o co prosisz. Ile razy mam napisać że jestem przeciw podpisaniu tego idiotyzmu? Dotarło?
Chodzi mi o wartościowanie ludzkich potrzeb. Dla mnie prywatność w internecie dawno przestała istnieć bo takie są te media. Proszę uszanować moją hierarchię potrzeb, mam inną niż Ty co wcześniej wyraziłem.
@Mechatronik, zastrzec możesz i możesz dociekać praw autorskich, tyle wiemy. Niestety z bankami już tak prosto nie jest. Po pierwsze do danych mają dostęp określeni pracownicy.
Cytuj
zgadzamy się w pełni na pozbawienie praw do prywatności
Nie zgadzam się ze słowem w "pełni", ale prawda jest taka że jak będzie potrzeba to określone osoby mogą dowiedzieć się co i kiedy robiłeś. Ufasz że bagaż jest bezpieczny, ale wiesz że bywają okradane pomimo że zapłaciłeś za usługę. Była wielka dyskusja o kamerach w miejscach publicznych w Anglii, nikt nie lubi być podglądany i ograniczany. Przykłady można mnożyć, (telefony od reklamodawców, spam poczty "darmowej". łącznie z reklamami telewizyjnymi (nikt telewizora nie kupuje dla reklam)) chcemy czy nie coraz częściej trudno zachować prywatność. Facebook, Nasza Klasa i t.p. portale, to wolność czy utrata prywatności? Można odkryć powiązania, znajomości, miejsca pobytu na urlopie, ocenić zamożność, tak wygląda na dziś prywatność. Napisz na onecie jakiś komentarz, gwarantowane że znajdą z którego komputera to pisałeś.
Jeszcze coś o chomiku, chcesz zachować dane kup dysk, zapisz danymi i trzymaj w domu. O dysk zadbasz sam najlepiej jak potrafisz. Nikt poważny na chomiku nie trzyma danych znaczących i kluczowych dla jego życia. Dziś chomik jest, a jutro?
Jeszcze raz powtarzam, że nie lubię grzebania w moich kieszeniach, że jestem przeciw ograniczeniom, ale życie jakie jest - widać i tu złudzeń też nie mam.
Cytuj
A teraz sobie wyobraź, że byle korporacja będzie Tobą tak manipulować. Będziesz miał w nosie benzynę i podatki. Chyba, że przestaniesz korzystać z sieci albo będziesz tylko biernym jej użytkownikiem. To oczywiście jest założenie najgorszego scenariusza. Patrząc jednak na to co się dzieje, różnie może być. Trochę to brzmi jak teoria spiskowa, ale czy nie mamy w obecnych czasach zbyt dużo paradoksów?
To nie jest teoria spiskowa, manipulacja już jest. Nie trzeba do tego internetu. Jest jeszcze telewizja, radio, wielkie sieci handlowe, prasa... itp itd. Dziś dyskutujemy tylko o jednej więcej lub mniej.
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2012, 22:15:28 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Stycznia 2012, 22:15:11 »
Tak, tylko że TV nie oglądam, bo nie chcę. Gazet nie czytam, bo nie chcę. A tu będę musiał chcieć, choć tego nie będę chciał.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Stycznia 2012, 22:25:18 »
Zaraz chwila bo ja czegoś nie łapie, jak to będziesz musiał? Bo co? Fakt w pracy robisz to co każą, w szkole podobnie, ale net to net i tyle.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Stycznia 2012, 11:34:57 »
Zaraz chwila bo ja czegoś nie łapie, jak to będziesz musiał? Bo co?
No nie załapałeś. Muzykę i filmy lubisz oglądać w necie? Czasem podsyłasz coś z YT czy smoga. Nie każ mi tłumaczyć dokładniej jak to działa :)
A cieszysz się, że zdjęcia na tekstury są? Mnóż sobie dalej pytania sam.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Stycznia 2012, 11:50:03 »
@Benek, co ACTA mają do zdjęć na tekstury? Pobierasz je w sposób nieuprawniony? To samo z muzyką, filmami i programami.
Jeśli powodem niechęci jest obawa że braknie dostępu do prawnie chronionych dóbr, to należy się wstydzić.
@Sawi nie załapał, ponieważ nie jest tak uzależniony od netu jak inni i dobrze dla niego.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Stycznia 2012, 12:55:10 »
@Benek, co ACTA mają do zdjęć na tekstury?
A wykorzystywanie loga przewoźnika?
@Sawi nie załapał, ponieważ nie jest tak uzależniony od netu jak inni i dobrze dla niego.
Spójrz sobie w statystyki kto ile siedzi na forum. Jakbyś trochę pomyślał to byś wiedział o co mi chodzi (a nie na jakieś uzależnienia nagle Cię wzięło). Ja pewnych spraw nie chcę pisać publicznie, więc jak się nie domyślisz, to będziesz trwał w niewiedzy.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Stycznia 2012, 13:07:04 »
@Sawi nie załapał, ponieważ nie jest tak uzależniony od netu jak inni i dobrze dla niego.
No Krzysiu masz więcej godzinek spędzonych na forum od Benka, a jakoś tego nie widać w ogólnym podsumowaniu wkładu.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Stycznia 2012, 14:55:39 »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Stycznia 2012, 15:03:12 »
To zbieramy teraz wszyscy pieniądze na bilety, bo móc jechać po nowy dodatek do MaSzyny do Katowic, Warszawy i innych miast...
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Stycznia 2012, 15:05:09 »
Nie no przysługują nam prawa autorskie do dodatków więc nie mogliby nas tknąć. A monitorowanie działań to jest ewidentne naruszenie prywatności.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Stycznia 2012, 15:08:10 »
Przypomnę Benka:
@Benek, co ACTA mają do zdjęć na tekstury?
A wykorzystywanie loga przewoźnika?
Tekstura z logo przewoźnika czy w jego malowaniu może być traktowana jako podróbka (nieuprawnione użycie znaku towarowego).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Stycznia 2012, 15:11:40 »
Cóż, ja już postanowiłem że w przypadku wprowadzenia ACTA wraz z paroma osobami organizuję akcję, strajk w naszej szkole (forma - niewypełnianie obowiązku szkolnego) który trzeba będzie rozpowszechnić. Oczywiście wszystko będzie musiało się odbywać za plecami pewnych osób, bo już dzisiaj musiałem słuchać wszędzie najmądrzejszej matki "I dobrze, przynajmniej będzie porządek w internecie", ale nawet nie przeczyta dokładnie o co chodzi.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Stycznia 2012, 15:13:41 »
Czy ktoś z okolic Bydgoszczy idzie w środę na prostest przeciw ACTA na Starym Rynku o godz. 16:30.? Ja się wybieram.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Stycznia 2012, 15:26:38 »
Co też strajk czy coś w ten deseń da? Jak i rząd nic z tego nie zrobi bo ma to w d....
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Stycznia 2012, 15:28:09 »
Próbować warto.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline SilenS

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Stycznia 2012, 15:35:54 »
Panowie, całość z A.C.T.A było nabraniem wody usta przez nasz ułomny rząd. Widzą teraz ogólnokrajowe wielkie "NIE" od rodaków, ataki i dalsze groźby.. ogółem samo w sobie ten cały bajzel A.C.T.A narusza prawa człowieka.. wolności. Z jednej strony nie ma co aż tak się bać, ale z drugiej strony do czego nasze urzędasy się posuną??

Jedynie co może być masowe padanie, czy banowanie kont na hostingach.. jak ostatnio Megaupload czy dzisiejsza banicja kont na Fileserve ..

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Stycznia 2012, 15:44:48 »
@Sawi nie załapał, ponieważ nie jest tak uzależniony od netu jak inni i dobrze dla niego.
No Krzysiu masz więcej godzinek spędzonych na forum od Benka, a jakoś tego nie widać w ogólnym podsumowaniu wkładu.
Zapomniałeś ile zdjęć dostał @EU05 na tekstury? Ile przetestowałem to też nie widać. Jakby ktoś chciał może poczytać wszystkie moje posty. Wy pracujecie i pozostawicie ślad w postaci scenerii i modeli po sobie więc swego pilnujcie. Ostatnie 3 lata walczyłem z chorobą oczu i więcej tłumaczyć się nie mam zamiaru. Skończcie to wytykanie godzin na forum bo nie jest to adekwatne. Miałem w pracy otwartą stronę EU07 to się nabiło.
Do tematu ACTA powiem tylko tyle, nie widzę możliwości zablokowania projektu MaSzyny, robienia zdjęć i ich wykorzystania, także modeli i wszystkich dodatków. Projekt jest non profit.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Stycznia 2012, 15:57:09 »
Do tematu ACTA powiem tylko tyle, nie widzę możliwości zablokowania projektu MaSzyny, robienia zdjęć i ich wykorzystania, także modeli i wszystkich dodatków. Projekt jest non profit.
Wikipedia też jest non profit i może być zamknięta, także Twoje argumenty nie bardzo się sprawdzają.
Skończcie to wytykanie godzin na forum bo nie jest to adekwatne.
To Ty nie sugeruj innym uzależnień od Internetu, bo to też nie jest adekwatne do ACTA. Chodzi o wolność jednostki, nie my zboczyliśmy z tematu.

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Stycznia 2012, 16:13:32 »
Dajcie @Krzyśkowi spokój. Popatrzmy na to z drugiej strony. Pedofilia, dopalacze, narkotyki, internet jest dobrym miejscem do rozprowadzania. Popatrzcie sami, żyjemy jak w filmie "Truman Show". Wszędzie kamery, niby dla naszego bezpieczeństwa, ale może to też działać w drugą stronę.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Stycznia 2012, 16:15:07 »
Pedofilia, dopalacze, narkotyki, internet jest dobrym miejscem do rozprowadzania.
Nawet bez internetu proceder by trwał.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Stycznia 2012, 16:23:46 »
Nawet bez internetu proceder by trwał.
Trwa.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Stycznia 2012, 16:27:19 »
Popatrzmy na to z drugiej strony. Pedofilia, dopalacze, narkotyki, internet jest dobrym miejscem do rozprowadzania.
Zgadza się, ale też są jego dobre strony. Wiedza, informacja, wolność słowa, niezależność. A teraz próbują Ci to zabrać, więc zostaną same złe strony. Myślisz, że ACTA będzie chronić przed pedofilią? Widziałeś kiedyś policjanta spisującego grupkę dresów? Bo ja nie, ale za to widziałem jak łapią starszego pana za przejście na czerwonym.

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #52 dnia: 22 Stycznia 2012, 16:28:19 »
@Benek, wiem że będzie mnie jeszcze bardziej podglądać.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Stycznia 2012, 23:17:43 »
No nie załapałeś. Muzykę i filmy lubisz oglądać w necie? Czasem podsyłasz coś z YT czy smoga. Nie każ mi tłumaczyć dokładniej jak to działa :)
A cieszysz się, że zdjęcia na tekstury są? Mnóż sobie dalej pytania sam.
Mylisz się Przemek załapałem i to dość dobrze, pytania były celowe zadane gdyż Wy ogólnie robicie z tego nie wiadomo jak wielką tragedię. Według mnie będzie co ma być i tyle, nie dramatyzujcie ludziska.
@Sawi nie załapał, ponieważ nie jest tak uzależniony od netu jak inni i dobrze dla niego.
Krzysiu załapałem, ale fakt faktem nie spędzam ostatnio tyle czasu na necie co wcześniej, gdyż po prostu szkoda mi czasu na to. Fakt nie raz mam takie dni, że siedzę na forum dość często, ale teraz przy nawale roboty jaki mamy nie raz na magazynie po prostu nie mam wyboru i muszę być wyspanym do pracy.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Stycznia 2012, 23:22:32 »
Mylisz się Przemek załapałem i to dość dobrze, pytania były celowe zadane gdyż Wy ogólnie robicie z tego nie wiadomo jak wielką tragedię. Według mnie będzie co ma być i tyle, nie dramatyzujcie ludziska.
No ale nie można przechodzić bez odzewu obok wszystkiego co nam rzucają pod nogi. ACTA jest złe i nie jest to żadną tajemnicą. Nie podpisanie ACTA nie jest równoznaczne z przeciwstawieniem się do walki z piractwem.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Stycznia 2012, 23:27:28 »
Według mnie będzie co ma być i tyle, nie dramatyzujcie ludziska.
W Korei chyba też tak mówili. Może to przesadzone, ale taką bierną postawą można doprowadzić do najgorszych polityk.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #56 dnia: 22 Stycznia 2012, 23:32:50 »
No ale nie można przechodzić bez odzewu obok wszystkiego co nam rzucają pod nogi. ACTA jest złe i nie jest to żadną tajemnicą. Nie podpisanie ACTA nie jest równoznaczne z przeciwstawieniem się do walki z piractwem.
Dobra Patryk, Benny mi na PW wyjaśnił co z czym, więc jak ma być tak jak mi to opisał to popieram WAS chłopaki i rozumiem dlaczego tak jesteście zbulwersowani i przeciwni temu paktowi.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #57 dnia: 22 Stycznia 2012, 23:36:30 »
@Patrykos, w społeczeństwie politycznej poprawności jeżeli czegoś nie popierasz to jesteś przeciw. Jeżeli uważasz, że osoby homoseksualne nie powinny adoptować dzieci to jesteś skazany w wielu środowiskach na wyalienowanie. Spójrz, ostatnio opublikowano "listę nazioli". Znajomy się na niej znalazł. Wiesz jak? Kupował w "nieodpowiednim sklepie". To nic, że lista nie trzymała się ładu i składu, nazwiska typu "NNN MMMM MICKIEWICZA 44-200 OPOLE" oraz pracownika muzeum w Majdanku. Wyobraź sobie, że pewnego dnia napadnie na niego kilku bandytów, zabiją go i będą opiewani na wielu forach. Bo zabili "prawdziwego naziola".
RP gdy nie podpisze też zostanie wyalienowana. Bo w Polsce to ciemnogród jest.

Solo oración!

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Stycznia 2012, 23:39:14 »
@Paczkuś a jak ty to sobie wyobrażasz? Dla mnie model rodziny to mężczyzna i kobieta, a nie tata Kazik i mama Zdzisiek. To co dziś się wyprawia na tym świecie jest chore i pewnie będzie jeszcze gorzej. Ja jestem jak najbardziej przeciwny taki adopcjom, bo takie dzieci na starcie są skazane na chory wzór swojej rodziny. Tolerancja tolerancją, ale to jest chore i należy z tym walczyć. Tak samo chore jest to całe ACTA skoro chce negować w naszą prywatność, bo tak to rozumuje na swój chłopski rozum. Jeśli do tego zmierzają, to jeszcze trochę i dojdzie do tego, że zamiast dowód osobistych będą chipy pod skórą, gdzieś o tym widziałem materiał. Na tym filmie było pokazane jakieś miasto gdzie noworodkom to ustrojstwo wszczepiono. Wtedy to będziemy w ogóle obserwowani 24h na dobę. Niby taki chip fajna sprawa, bo nie trzeba kart, dowodów itd tak na pierwszy rzut oka super, ale jak się tak bliżej temu przyjrzeć to po prostu jeden wielki BIG BROTHER, który śledzi każdy ruch, dosłownie zero prywatności. Ja się na to nie piszę.
« Ostatnia zmiana: 22 Stycznia 2012, 23:57:17 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Stycznia 2012, 23:57:25 »
Kiedyś na jednym forum powstał projekt, który miał na celu monitoring pogody. Jeden z użytkownik, nawet nie był wtedy pełnoletni, podjął się przygotowania zadania, zebrania obserwatorów i wykreślenia na mapce Polski schematycznego ich rozmieszczenia. Pobrał mapkę z neta i wystawił w temacie. Po czasie napisała do admina firma zarejestrowana w Łodzi, która rzekomo posiadała prawa do tej mapki. Paradoks był taki, że nawet jakby ktoś narysował mapkę Polski w Paincie z głowy, to mógł przez nich zostać posądzony. Tak! Administracja stanęła w obronie usera, ale dostawała wezwania sądowe. Były spore problemy, przychodziło mnóstwo listów. Trwało to długo. Z czasem wyszło, że ta firma jest nielegalna, choć zarejestrowana i niepierwszy raz atakuje. Chciano zapłaty, chyba coś w kPLN zadość uczynienia. Ostatecznie nie zapłacono, ale ponoć byli tacy, którzy to zrobili. Jak pisałem wcześniej, było z tym sporo stresu. W przypadku odpowiedzi "nie macie prawa" przysyłali kolejne paragrafy. Biznes się kręcił. Było to ok. 5 lat temu. Ten tekst jest dla wszystkich co mają problem z przekonaniem się, że ACTA to coś niepożądanego.