Autor Wątek:  Wymarzony scenariusz  (Przeczytany 121964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline P.J.

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #180 dnia: 14 Stycznia 2013, 21:34:54 »
Skoro można podać wizje scenariuszy to mam taki do Drawinowa:
Misja towarowa (dowolny ET - chociaż raczej chyba byk)
Start
Włodowice Towarowe (oczywiście skład długi i ciężki bo i torowiska na takie pozwalają) do Grabówka -> zjazd łącznicą od podg Grabówek PZS do Grabówka (łącznica co przebiega pod magistralą na drugą stronę stacji - na razie w żadnej oficjalnym scenariuszu nie była ona wykorzystywana, a szkoda);
W Grabówku odpinamy się od składu i manewrujemy po równie ciężki i długi inny skład na stacji;
Z Grabówka podążamy do samego Grodziska Zachodniego.
W Grodzisku Zachodnim zostawiamy skład i manewrujemy po odstawione trzy maszyny (np. ET22) i zabieramy je z Vmax do Drawinowa, gdzie odstawimy je na jednym z żeberek.
Następnie czekamy na przyjazd ciężkiego towarowego z bocznej linii prowadzonego przez rumuna/gagarina i podczepiamy się do składu.
Jedziemy do Włodowic gdzie odczepiamy się od składu i wykonujemy dodatkowe manewry doczepiając kilka dodatkowych wagonów do składu który przyciągnęliśmy.
Po próbie hamulca kontynuujemy podróż do Włodowic Towarowych. Tu odczepiamy loka i zjeżdżamy luzem do Włodowic Zachodnich -> koniec misji.

Na pewno na Drawinowie brakuje misji z pociągami osobowymi - szczególnie marnują się przystanki osobowe między Drawinowem, a Włodowicami - może być jakiś kibel, ale mam na myśli scenariusz z maszyną bo zawsze można urozmaicić manewrami, a wyglądać by mógł tak:
Start
Drawinowo - podjeżdżamy z żeberka do dwóch wagonów Bh i zabieramy je do Grodziska Zachodniego.
W Grodzisku odczepiamy się i manewrujemy do trzech/czterech bohunów (a może tak sentymentalnie wrzucić Bipe+111A?). Jedziemy z powrotem. W Drawinowie zjeżdżamy na boczek i czekamy na wyprzedzanie przez icka. Po dojechaniu do Grabówka czekamy na skomunikowanie z drugim osobowym z bocznej linii. Po odstaniu swego kontynuujemy podróż do Włodowic Zachodnich - pociąg kończy bieg. Zjeżdżamy luzem do Włodowic Towarowych po odstawiony skład wagonów osobowych. Zabieramy je jako pociąg służbowy do Włodowic. Tam skład zostawiamy i jedziemy luzem do Grabówka. W Grabówku podłączamy się do trzech wagonów Bh albo np. tego składu na który wcześniej czekaliśmy na skomunikowanie i jedziemy jako pociąg osobowy do stacji Drawinowo. Tutaj skład odstawiamy (albo zostawiamy w peronie) i zjeżdżamy maszyną na żeberko na którym zaczęliśmy misje -> koniec

Jak się komuś będzie nudziło to będzie miał co się bawić, szczególnie jeśli po dorzucać dodatkowe składy prowadzone przez AI :)
Pozdro
« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2013, 21:39:01 wysłana przez P.J. »
Prawdziwy Wielkopolanin: Poznań  Główny - Środa Wielkopolska - Jarocin - Ostrów Wielkopolski - Kępno - Kluczbork - Lubliniec - Tarnowskie Góry - Bytom - Katowice - Kraków Główny i 170 kilometrów wielkopolskiego szlaku.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #181 dnia: 14 Stycznia 2013, 21:43:51 »
Cytuj
Jak się komuś będzie nudziło to będzie miał co się bawić, szczególnie jeśli po dorzucać dodatkowe składy prowadzone przez AI :)
Jak Tobie się będzie nudziło możesz zacząć uczyć się składni eventów i spełnić swoje marzenie. :) Pozdro :P
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #182 dnia: 14 Stycznia 2013, 21:47:08 »
Cytuj
Włodowice Towarowe (oczywiście skład długi i ciężki bo i torowiska na takie pozwalają) do Grabówka -> zjazd łącznicą od podg Grabówek PZS do Grabówka (łącznica co przebiega pod magistralą na drugą stronę stacji - na razie w żadnej oficjalnym scenariuszu nie była ona wykorzystywana, a szkoda);
Miło, że zwracasz uwagę na takie detale. Ja sam z Drawinowa nie korzystam, ostatnio uruchomiłem podczas testów scenariusza i powoli odkrywam potencjał tej scenerii. Rozbudowane podg, czterotor, równoległe stacje... Tylko miejscami pustynia.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline P.J.

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #183 dnia: 14 Stycznia 2013, 22:19:01 »
Cytuj
Jak Tobie się będzie nudziło możesz zacząć uczyć się składni eventów i spełnić swoje marzenie. :) Pozdro :P

Z miłą chęcią, ale nie ma czasu. W 2007 roku zacząłem w 3Dmaxie robić scenerię. Zrobiłem jakieś 25 km - w planie miałem jakieś 80 km + pare dziesiąt bocznych km i między czasie pojawiła się paczka z nowym teksturowaniem. No i odechciało mi się roboty. Co do zdarzeń fajny jest ten EventGenerator, no ale jak pisałem brakuje mi obecnie czasu żeby w ogóle coś porobić...:/
Prawdziwy Wielkopolanin: Poznań  Główny - Środa Wielkopolska - Jarocin - Ostrów Wielkopolski - Kępno - Kluczbork - Lubliniec - Tarnowskie Góry - Bytom - Katowice - Kraków Główny i 170 kilometrów wielkopolskiego szlaku.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #184 dnia: 15 Stycznia 2013, 11:50:58 »
Cytat: macius5991
Tylko miejscami pustynia.
I między innymi w tym miejscu miałby sens pomysł Krzyśka o zalesianiu. Ale też nie do przesady tak jak to jest zrobione m.in. w Drawinowie. Troszkę złe rozwiązanie jak na obecne standardy. Te kilkanaście rzędów lasu można zamienić na np. dwa rzędy i plane za nimi. Wzrośnie FPS i spadnie czas ładowania.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #185 dnia: 15 Stycznia 2013, 12:09:51 »
Wzrośnie FPS i spadnie czas ładowania.
Wystarczy wygenerować teren to e3d.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #186 dnia: 15 Stycznia 2013, 19:21:49 »
@Benku racja ale przyznasz ze dążymy do jak największej optymalizacji i upłynnienia działania scenariuszy więc jeśli teren w e3d pomoże a do tego można niewielkim nakładem pracy dodać kilka(naście) FPS oraz odjąć kilka(naście) sekund ładowania to cóż stoi na przeszkodzie?
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #187 dnia: 15 Stycznia 2013, 19:31:45 »
Akurat myślałem o Drawinowie, bo o nim pisaliście. A tam teren się ładuje dość długo. Oczywiście wydajność można podnosić na wiele sposobów, choćby stawiając wszędzie ściany lasów bądź zbocza wykopu przez który biegnie tor, jednak nigdy to nie idzie w parze z realnością.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #188 dnia: 15 Stycznia 2013, 19:49:16 »
Spójrz też na sposób zalesienia w niektórych miejscach. Jest to otwarty atak w stronę wydajności. ;)
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #189 dnia: 15 Stycznia 2013, 19:55:34 »
Najwięcej FPSu żre napakowanie w jednym miejscu wszystkich dostępnych rodzajów drzew. Jeśli użyjesz 3-4 tekstury gęsto to spadek wydajności będzie mniejszy niż przy rzadszym sadzeniu z większą różnorodnością tekstur.
Tak ogólnie w Drawinowie masę FPSów pochłaniają eventy i częściowo model terenu. Jakbyś wyremował wszystkie składy i plik z eventami FPS byłby kilka razy wyższy (u mnie z ~13 skoczyło do ~40).
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2013, 19:56:36 wysłana przez szogun »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Squash

  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #190 dnia: 28 Stycznia 2013, 15:28:21 »
Ja osobiście lubię misje towarowe, najlepiej z dużą ilością manewrów w klimatach spalinowych.
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2013, 15:49:08 wysłana przez Squash »

Offline MKUśniaki

  • Wiadomości: 183
  • EU07-331 & EP09-028!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #191 dnia: 01 Maja 2013, 15:46:09 »
Mi marzy się służba towarowa na mocznikach. Na początku robimy 2 koła moczniki - elektrownia. Z moczników brutto ~ 3500 na ET42 w duecie z "siódemką"do elektrowni a potem próżniak do moczników. Gdy sprowadzimy już oba próżniaki manewrujemy po nie i prowadzimy je magistralą do niby kopalni  z kopalni zabieramy kontenerowca i prowadzimy do moczników bierzemy następnego próżniaka do kopalni skąd bierzemy bardzo ciężke brutto ok. 4000 t. prowadzimy je do moczników. Po zakończeniu części "wunglowej" odstawiamy ruska na żeberko, przesiadamy się do SU45 i z bocznicy bez druta i podprowadzamy brutto z piaskiem znowu ok. 4000 t. odstawiamy fiata znowu wsiadamy do ET42+EU07 podpinamy skład z piaskiem jedziemy magistralą po drodze przepuszczając TLK/EX-y na stacji przed wzniesieniami dzielimy skład na 2 części bierzemy jedną do stacji końcowej, z której po odczepieniu piasku podczepimy próżne węglarki po czym doprowadzimy je do kopalni z kopalni udajemy się po 2 część skladu z piaskiem znowu jedziemy do stacji końcowej gdzie odpinamy skład pozostawiając przy nim EU07 bierzemy próżny skład radwanów do moczników odpinamy go i kończymy służbę na żeberku :)
07-Trzy Trzy Jeden & 09-Zero dwa osiem - Jedyne Słuszne maszyny!

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #192 dnia: 01 Maja 2013, 15:47:33 »
SU45 i z bocznicy bez druta i podprowadzamy brutto z piaskiem znowu ok. 4000 t.
Good idea!
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #193 dnia: 01 Maja 2013, 15:51:27 »
Przecież nie napisał, że wyciągamy na raz, więc można po połowie. Mnie bardziej zastanawia, co robi ta EU07 przy ET42.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline laciaty102

  • Wiadomości: 20
  • Maszynista Stażysta IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #194 dnia: 02 Maja 2013, 11:45:44 »
Za to ja chciałbym pojechać służbę (próba wagonów) np. Jazda luzem EP09 po wagony świeżo po rewizji, które czekają gdzieś na bocznicy. Podpinamy się, robimy próbę hamulca i dostajemy wykaz i jedzmy na próbę. Jazda do 160km/h i nagłe hamowanie. Chwila przerwy zanim zostaną dokonane oględziny i jedziemy dalej, do najbliższego miejsca gdzie będziemy mogli obrócić skład i wrócić do miejsca docelowego skąd zostały zabrane wagony. Wjazd na wolny tor, zostawiamy skład i wracamy luzem do miejsca rozpoczęcia służby.

Raz w rzeczywistości mi się udało taką służbę odbyć i bardzo mi się to spodobało więc myślałem, że w maszynie też to jest możliwe.

Pozdrawiam
 

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #195 dnia: 02 Maja 2013, 13:03:56 »
Za to ja chciałbym pojechać służbę (próba wagonów) np. Jazda luzem EP09 po wagony świeżo po rewizji, które czekają gdzieś na bocznicy. Podpinamy się, robimy próbę hamulca i dostajemy wykaz i jedzmy na próbę. Jazda do 160km/h i nagłe hamowanie. Chwila przerwy zanim zostaną dokonane oględziny i jedziemy dalej, do najbliższego miejsca gdzie będziemy mogli obrócić skład i wrócić do miejsca docelowego skąd zostały zabrane wagony. Wjazd na wolny tor, zostawiamy skład i wracamy luzem do miejsca rozpoczęcia służby.


 
Z ciekawości spytam: na jakiej scenerii w MaSzynie widziałbyś taką służbę?

Offline dak

  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #196 dnia: 02 Maja 2013, 14:12:14 »
Mi osobiście pomysł się podoba, a tak na szybko i bez zastanowienia myślę: Drawinowo?

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #197 dnia: 02 Maja 2013, 15:14:19 »
Mi osobiście pomysł się podoba, a tak na szybko i bez zastanowienia myślę: Drawinowo?
Nawet Bałtyk mógłby się zdać, bo przecież jest jakby CMK na 160km/h do Alakowic.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline laciaty102

  • Wiadomości: 20
  • Maszynista Stażysta IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #198 dnia: 02 Maja 2013, 23:22:00 »
Drawinowo jest dość ciekawą trasą i długą.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #199 dnia: 03 Maja 2013, 01:46:58 »
Krzyżowa również. Wiele jest wariantów.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #200 dnia: 03 Maja 2013, 12:05:12 »
Jeśli mógłbym dorzucić małą uwagę dla twórców scenariuszy: próbę hamulca dla EZT wykonuję się dla obu hamulców tj. najpierw EP, potem pneumat.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #201 dnia: 03 Maja 2013, 13:48:29 »
Jeśli mógłbym dorzucić małą uwagę dla twórców scenariuszy: próbę hamulca dla EZT wykonuję się dla obu hamulców tj. najpierw EP, potem pneumat.
Możesz opisać jak powinna wyglądać?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #202 dnia: 03 Maja 2013, 14:00:18 »
Tak jak zwykła, tylko podwójna: zahamuj, odhamuj, zahamuj, odhamuj, hamulce w porządku.

Offline laciaty102

  • Wiadomości: 20
  • Maszynista Stażysta IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #203 dnia: 03 Maja 2013, 16:32:01 »
Zastanawia mnie tylko jakby wyglądała próba przy 160km/h w maszynie, bo w rzeczywistości jest zerwanie hamulca w wagonie czy w maszynie też jest to możliwe ?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #204 dnia: 03 Maja 2013, 16:40:35 »
Zastanawia mnie tylko jakby wyglądała próba przy 160km/h w maszynie, bo w rzeczywistości jest zerwanie hamulca w wagonie czy w maszynie też jest to możliwe ?
Jest komenda hamowania awaryjnego. Nią można za symulować prawie wszystko.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline laciaty102

  • Wiadomości: 20
  • Maszynista Stażysta IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #205 dnia: 03 Maja 2013, 22:48:13 »
Zastanawia mnie tylko jakby wyglądała próba przy 160km/h w maszynie, bo w rzeczywistości jest zerwanie hamulca w wagonie czy w maszynie też jest to możliwe ?
Jest komenda hamowania awaryjnego. Nią można za symulować prawie wszystko.

Jestem niewtajemniczony więc dzięki za informacje.

Offline karolmaszynista

  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #206 dnia: 26 Maja 2013, 15:42:06 »
W dziale Na Warsztacie w temacie Bałtyk SKM ktoś ma screeny z połączenia Elektrociepłowni Dobre z Bałtykiem. To jak to będzie wydane to może obsługa pociągu towarowego co na elektr. ciepł. się podstawia pod niego skład? A stonka pod AI.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Wymarzony scenariusz - ANKIETA
« Odpowiedź #207 dnia: 07 Czerwca 2013, 16:54:08 »
Na MaSzynowym profilu na portalu społecznościowym Facebook opublikowaliśmy pytanie, które łączy się z tematem tego wątku. Aby zagłosować wymagane jest konto na portalu oraz "lubienie" MaSzynowej strony. Bezpośredni link do pytania: https://www.facebook.com/questions/613932038619858/ . Pozdrawiam.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Wymarzony scenariusz - ANKIETA
« Odpowiedź #208 dnia: 07 Czerwca 2013, 17:05:18 »
Na MaSzynowym profilu na portalu społecznościowym Facebook opublikowaliśmy pytanie, które łączy się z tematem tego wątku. Aby zagłosować wymagane jest konto na portalu oraz "lubienie" MaSzynowej strony. Bezpośredni link do pytania: https://www.facebook.com/questions/613932038619858/ . Pozdrawiam.
Maciek takie pytanie to można też było na forum zrobić, ponieważ nie każdy ma facebooka, a np również chciałby zagłosować.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #209 dnia: 07 Czerwca 2013, 17:06:18 »
Od tego masz ten temat.