Autor Wątek:  Wydzielone z: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?  (Przeczytany 925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamil1306

  • Wiadomości: 526
  • ER75 taki jak mój TATA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Nie wiem, czy było, ale jak dla mnie rażącym błędem w działalności symulatora jest jego niestabilność i wrażliwość na działanie innych programów (patrz: spadek FPS`u np. przy załączonym GG, czy programach antywirusowych). Co do niestabilności u mnie przejawia się w to w dziwny sposób. Czasem jadąc na jakiejkolwiek misji, gdy pojawi się "iskra na patyku", po prostu wywala mi raport.
@Ra, poprawki exe poukładał bym w takiej oto (jak dla mnie najlepszej) kolejności:
- poprawa hamowania składu i lokomotyw (patrz SPKS, wersja 792 kb, jak dla mnie najlepsze exe), rozruch impulsowy i fizyki dla parowozów.
- światła lokomotyw (też coś w rodzaju tych które generuje SPKS).
- poprawa wyświetlania trakcji.
- najważniejsze, ustabilizowanie symulatora aby nie był podatny na przycinanie się gdy jakiś inny program jest włączony.
- poruszający się ludzie, dźwięki stacyjne itp. proponował bym na końcu robić, razem z tzw. "pierdyłkami" w postaci wyświetlaczy cyfrowych.

Co do sprzęgu grzania, tutaj może rodzić się problem z wysokością wtyczki i samego gniazda. Lokomotywy nie posiadają na tych samych wysokościach gniazd, może być sytuacja, że wtyczka zacznie lewitować w powietrzu. Nad tym wypadało by się zastanowić.
Co do deszczu. Kto grał w Colina McRae Rally (np. 04, 2005) zgodzi się ze mną że tego typu wyświetlanie deszczu w symulatorze było by oczywiście najlepsze.
Moja propozycja jest jeszcze taka. Proponuje popracować nad silnikiem graficznym symka, żeby osiągnąć efekty grafiki takie jak w wyżej wymienionej grze. Wtedy osiągniemy pełen realizm zarówno fizyki jak i grafiki.
Dziękuję, tyle ode mnie :)

EDIT: Aha, @Ra, zapomnieliśmy, że przecież nie mamy w symulatorze odpowiednio działających wycieraczek. To tak na marginesie :)
Więc co może poprawić silnik graficzny w symulatorze, exe?

Tnij cytaty, ponadto Twoje pytanie ma się nijak do cytowanego tekstu ("Więc co" sugeruje, że @ST44-003 wymienił poprawki kodu, które nie dadzą poprawy, a Ty dociekasz jakie dadzą). No i wiadomość nic nie wnosi do wątku.
Bocznica. Quark-t
« Ostatnia zmiana: 26 Maja 2011, 00:15:14 wysłana przez Quark-t »