Autor Wątek:  Bochnia-Brzesko Okocim  (Przeczytany 29188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Sierpnia 2004, 21:15:29 »
Cytat: "Jaco"
EU07-007 ze składem (koniec trasy) w Brzesku pakuje się na tor zajęty przez 2xA+Bhp


Zmieniłem jej zwrotki i wjeżdża na tor przy peronie 1

Cytat: "Jaco"
EU07-485 po wyjeździe z Brzeska wali prosto (zamiast za ślamazarną EP09) po niewłaściwym wprost na mijającą wjazdowy EU07-007 i jest crash test...


Jakoś zadziałała w końcu zwrotka nr 2 na + i 485 poszła na tor właściwy.

Goniąc EP09 w końcu na odc. p.o. (nie znam nazwy) - Bochnia muszę stanąć, bo na odstępie przede mną stoi nieruchomo EP09..., a do Bochni już blisko... Zlikwidowałem próbnie EP09, ale chyba przy okazji pominąłem wpis, który uzależnia wyjazd 485 z Brzeska od EPoki...?! Pozostaje więc problem z EP09 - dlaczego tak wolno i skąd ten postój. Mimo wszystko może da się to poprawić nie czekając na wersję full?

PS. Po raz kolejny piszę, że fajna trasa mimo tych "pogiętych" torów.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Sierpnia 2004, 21:37:12 »
Z EP09 problem jest chyba ogólnie taki, że AI sobie z nią nie radzi. Jeżeli się ją wstawi np do quarka zamisat osobowego Koniewice-Kac to ledwo co rusza i praktycznie ciągle jedzie na poślizgu :-(

hunter

  • Gość
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Sierpnia 2004, 22:31:36 »
Cytat: "adamst"
Z EP09 problem jest chyba ogólnie taki, że AI sobie z nią nie radzi. Jeżeli się ją wstawi np do quarka zamisat osobowego Koniewice-Kac to ledwo co rusza i praktycznie ciągle jedzie na poślizgu :-(


Witam.

To może leżeć wina po stronie programu: Oto cel programu:

Ustalenie wartości powietrza -> Event uaktywnienia pojazdu -> Podniesienie patyków -> Uruchomienie pojazdu -> Wybranie kierunku -> Wyluzowanie hamulca (w stylu 6 na numlocku, nie na 9) -> Czekanie na sygnał -> Odjazd z zahamowanym składem.

A powinno być tak:

Ustalenie wartości powietrza -> Event uaktywnienia pojazdu -> Podniesienie patyków -> Uruchomienie pojazdu -> Wybranie kierunku -> Wyluzowanie hamulca (9 na numerycznej) -> Sprawdzenie, czy ilość powieteza się zgadza -> Sprawdzenie, czy skład jest pełnie odhamowany -> Czekanie na sygnał -> Odjazd z pełnie odhamowanym składem.

Może coś pominełem......
Pozdrawiam.

Offline mikulasz

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Sierpnia 2004, 10:57:58 »
Traska jest naprawde super. Ladne widoki, zwłaszcza nad jeziorem. No i na zakrętach nieźle rzuca, zupełnie jak na transsyberyjskiej :-)

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Sierpnia 2004, 17:46:55 »
pokazalem ta trase mojemu ojcu który jest kolejarzem i pracuje w Krakowie w PR i on stwierdził, że trasa istotnie jest z bochni ale ostatni stacja to nie Brzesko tylko odcinek w strone Krakowa.
Nie sadze by on sie pomylil poniewaz jezdzi ta trasa codzien i napewna ja zna.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Sierpnia 2004, 19:58:10 »
Nadal nie odpuszczam tej trasie i jeśli chodzi o tę "zmuloną" EP09, to po prostu wstawiłem zamiast niej EP07-424 i teraz mam jeszcze jeden skład do poprowadzenia. 424 jako AI (prowadząc w tym momencie 485) zupełnie inaczej zasuwa z tym ICkiem, ale przy wjazdowym do Bochni podanym na S13 zatrzymuje się i stoi. Doganiając ją 485 niestety kończę w tym miejscu...
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Sierpnia 2004, 22:43:40 »
Czemu nie udostępnicie tej trasy dla ogółu?? Ja też bym sobie chciał tą trasą przejechac bo na ogół trase Bochnia-Tarnów przejeżdżam samochodem..
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Sierpnia 2004, 22:50:13 »
Trasa była dostępna dla ogółu ale chyba tylko 24 godziny. Musisz teraz czekać na oficjalną wersje trasy.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Sierpnia 2004, 23:01:32 »
No widziałem.. 13 sierpnia do północy.. pech chciał że w tym czasie jechałem do Tarnowa.. :(
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Sierpnia 2004, 23:07:34 »
Witam!!!
A propo EPki - zauważyłem, że zamula się tylko w jednym miejscu - zaraz za wyjazdem za Brzeskiem. Inne sie nie zamulają.
Wszystkie ewenty jak pisalem wczesniej są gotowe tylko zły plik dołaczyłem.
Ale zaciekawila mnie jedna rzecz. Testowalem ostatnio EU07-007 i wyszedlem z kabiny przez F4 i po chwili wrócilem do niej i patrze a 07-ka sie wyłączyła - jedzie na luzie. Na pewno nie przekroczylem prędkości dopuszczalnej bo jechalem niecale 100km/h. Czy to błąd funkcji F4 czy może jakiś inny error? Przypuszczam jeszcze, że pantograf ześlizgnął się z drutu i 07ka sie wyłączyła - czy dobrze kombinuje?
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Sierpnia 2004, 19:22:16 »
Cytat: "Jaco"
Nadal nie odpuszczam tej trasie i jeśli chodzi o tę "zmuloną" EP09, to po prostu wstawiłem zamiast niej EP07-424 i teraz mam jeszcze jeden skład do poprowadzenia. 424 jako AI (prowadząc w tym momencie 485) zupełnie inaczej zasuwa z tym ICkiem, ale przy wjazdowym do Bochni podanym na S13 zatrzymuje się i stoi. Doganiając ją 485 niestety kończę w tym miejscu...

Daj sobie jeszcze ET41 zamiast SM42 :)

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Sierpnia 2004, 20:02:40 »
Cytat: "MatEUzs"
Daj sobie jeszcze ET41 zamiast SM42:)


Zdecydowanie za krótka trasa, aby konkretnie poprowadzić elektryka, poza tym musiałbym staranować budynek, który stoi na torach...:)
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Adam88

  • Gość
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Sierpnia 2004, 10:44:37 »
Cytat: "Kozi"
pokazalem ta trase mojemu ojcu który jest kolejarzem i pracuje w Krakowie w PR i on stwierdził, że trasa istotnie jest z bochni ale ostatni stacja to nie Brzesko tylko odcinek w strone Krakowa.
Nie sadze by on sie pomylil poniewaz jezdzi ta trasa codzien i napewna ja zna.


Czy to prawda?

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Sierpnia 2004, 20:26:01 »
Witam!!!
Chyba nie. Dosyć czesto jezdze ta trasą i pamietam z kąd przyjeżdza pociąg ;).
Tak wogóle to szlak mnie trafia z AI. Chyba umieszcze za kilka godzin trasę bez AI bo sa ładne jaja z nimi.
Jakby któś mógł mi pomóc i powiedzieć, czemu każdy lok prowadzony przez AI po przejechaniu naprawde nieduzego odcinka zaczyna zwalniac do prędkości równej zero? Ep09 wpadało w poślizg - to rozumiem - po zamianie nadal to samo - jednak w poślizg nie wpada. Wogóle lok od tego momentu nie reaguje na sem_info.
Pomocy...
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Sierpnia 2004, 09:50:10 »
Chciałem ściagnąć, ale link nie działa, czy ktoś moze mi ją podzucić na maila lub dać na ftp/www ???

Hudman

  • Gość
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Września 2004, 09:31:01 »
Cze chciałbym sie dowiedzieć kiedy będzie można ściągnąć tą trasę, bo mieszkam niedaleko Brzeska i chciałbym sie nią przejechać. Albo jeśli ktoś ma tą trasę czy może mi przesłać na maila?
hudman@poczta.onet.pl

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Września 2004, 10:03:06 »
Witam!!!
Już niebawem - trwają ostatnie testy ;). Pozostał mi do zrobienia jeszcze opis misji i finalne przetestowanie ich (ze względu na brak beta-testera troche to trwa).
hudman: trasa jest poniekąd realna - ułożenie torów na stacji jest prawdziwe (chodz są malutkie uproszczenia) i czesc trasy łaczącej brzesko z bochnia tez jest prawdziwe - reszta nie ze względu na zbyt poźne dotarcie mapy w moje ręce.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #47 dnia: 08 Września 2004, 22:24:45 »
Witam!!!
Pilnie poszukuję dwóch albo i trzech Beta-Testerów do mojej trasy. Trasa jest ukończona ale musi ktoś to przetestowac zanim wrzuce na oficjala.
Prosze pisac na e-mail wasyl32@poczta.fm lub PM.
Z góry dzieki...
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Września 2004, 13:21:37 »
A kiedy mniej więcej ukaże się traska?  bo nie moge się doczekać.
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Września 2004, 13:30:28 »
Cytat: "eu07-007"
A kiedy mniej więcej ukaże się traska?  bo nie moge się doczekać.


Mam nadzieję, że Wasyl się na mnie nie pogniewa, jak napiszę coś o trasie...
Właśnie przetestowałem całą traskę jako betatester..... :)))))
I muszę przyznać, że jest ZA.......STA!!!! Zobaczycie, jakie niespodzianki na was czekają. Zresztą... Wasyl powinien ją wrzucać dziś do działu download. Ale czy wrzuci - to nie wiem... Powiem tylko tyle, że na 10000% się nie zawiedziecie. Tylko trzeba wydrukować sobie pomoc do traski - ja tak zrobiłem. ;) A dlaczego - zobaczycie sami.


PS.
Wasyl - nie bij..... :)))

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Września 2004, 14:04:25 »
Cytat: "Mutopompka"
Cytat: "eu07-007"


 ....Zobaczycie, jakie niespodzianki na was czekają."


                 
Mutopompka to co napisałeś sprawia że sie staje coraz bardziej niecierpliwy. Ale czekam    na download.
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Września 2004, 16:42:01 »
Witam!!!
Zarzucilem plik do działu download. Jak tylko cenzor ;) dokona przeglądu pliku to będzie można pojezdzić.
Równoczesnie proszę admina o zablokowanie tego tematu w celu nie ciągnięcia niepotrzebnych dyskusji. Jeśli trasa będzie miała jakieś errory to proszę pisać na e-mail.
Życzę wszystkim wyjadaczom komputerowym miłej zabawy ;).
Specjalne podziękowania kieruje do beta-testerów w szczególności do Mutopompki i MatEUzsa za wnikliwe przetestowanie trasy.
Obecnie pracuję nad rozwinięciem w/w trasy aż do Tarnowa (nie ukrywam, że będę musiał dokonać drastycznych cięć w sceneri aby zachować płynność) oraz przygotowuje stację Bielsko-Biała Główna.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!