Ankieta

Co należałoby dopracować?

Czas wczytywania scenerii
97 (12.1%)
Wydajność (FPS)
45 (5.6%)
Dedykowany edytor scenerii
50 (6.2%)
Dźwięki jazdy (stukot kół, szum powietrza)
56 (7%)
Ilość obiektów otoczenia (budynki, drzewa)
44 (5.5%)
Rysowanie sieci trakcyjnej
4 (0.5%)
Rodzaje słupów w sceneriach
2 (0.2%)
Odsprężynowanie (bujanie kamery i pudeł)
16 (2%)
Renderowanie trawy
13 (1.6%)
Załączanie i dźwięki silników spalinowych
23 (2.9%)
Zachowanie AI
39 (4.9%)
Fizykę sprzęgów (w tym samoczynne)
4 (0.5%)
Ilość dżwięków Rp1
7 (0.9%)
Tekstury terenu i pagórkowatość
14 (1.7%)
Ilość działających przełączników w kabinach
12 (1.5%)
Ilość scenerii
47 (5.9%)
Ilość misji (dla istniejących scenerii)
20 (2.5%)
Ilość dźwięków radiowych
12 (1.5%)
Ruch na przejazdach
17 (2.1%)
Oświetlenie kabiny
11 (1.4%)
Oświetlanie scenerii przez lokomotywy
25 (3.1%)
Inne dźwięki w środku niż na zewnątrz
6 (0.7%)
Wyświetlacze cyfrowe
6 (0.7%)
Dymienie lokomotyw spalinowych
23 (2.9%)
Sposób uruchamiania lokomotywy
28 (3.5%)
Efekty przejazdu z prądem pod izolatorem
6 (0.7%)
Regulację podświetlenia
1 (0.1%)
System zastępujący eventy
7 (0.9%)
Ilość ludzi na peronach
3 (0.4%)
Deszcz
15 (1.9%)
Urozmaicenia jazdy
16 (2%)
Promień rysowania scenerii
1 (0.1%)
Hamulce
10 (1.2%)
Zapowiedzi na stacjach
5 (0.6%)
Tła w sceneriach (np. panorama miasta)
3 (0.4%)
Lokomotywy z rozruchem impulsowym
37 (4.6%)
Szynobusy do prowadzenia
15 (1.9%)
Ilość modeli wagonów towarowych
1 (0.1%)
Przejście do innej lokomotywy
2 (0.2%)
Poruszający się ludzie
4 (0.5%)
Zapis stanu symulacji i wczytanie
21 (2.6%)
Ruch parowozów
12 (1.5%)
Przyciski sterowane myszą
4 (0.5%)
Renderowane lusterka
3 (0.4%)
Regulację głośności
1 (0.1%)
Widok wnętrza z zewnątrz
3 (0.4%)
Wykorzystanie wielu rdzeni
1 (0.1%)
Układy torów na stacjach
0 (0%)
Poprawność łuków
0 (0%)
Poprawność sygnalizacji
0 (0%)
Tereny zurbanizowane
3 (0.4%)
Losowe zjawiska pogodowe
4 (0.5%)
Multiplayer (jazda wieloosobowa)
3 (0.4%)
Pulsowanie świateł
0 (0%)

Głosów w sumie: 291

Głosowanie skończone: 01 Lipca 2011, 00:00:00

Autor Wątek:  Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?  (Przeczytany 107294 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #90 dnia: 24 Maja 2011, 16:59:50 »
Zacznę od tego, że należę do grona osób narzekających na wszystko i wszystkich, nie mniej jednak uważam, że takie opinie również są tutaj potrzebne/przydatne.
Co mnie najbardziej razi: przy obejmowaniu "zimnej" lokomotywy, nawet, gdy nie mamy powietrza pantografy podnoszą się niemalże z I prędkością kosmiczną (gdzie ten stary symek...), brak możliwości załączenia baterii, można by jeszcze dodać otworzenie zaworu powietrza do pantografów w maszynowni i obsługę hamulca ręcznego. Na domiar mojej "złośliwości" dopowiem, że mile widziana by była możliwość załączenia rozruchu na zimno. W czasie jazdy razi obsługa odluźniacza. Wystarczy raz pyrgnąć i z niesamowitą szybkością ciśnienie schodzi z cylindrów, no i oczywiście schodzi do zera przy pierwszym wciśnięciu (ciekaw jestem, czy w SPKS zostanie to poprawione).
Dźwięki – też nie należą do najlepszych. Ale, czy to, że Trainz i MSTS posiadają w miarę realne dźwięki wydawane przez tabor czyni je bardziej realistyczne?

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #91 dnia: 24 Maja 2011, 17:01:55 »
Na domiar mojej "złośliwości" dopowiem, że mile widziana by była możliwość załączenia rozruchu na zimno.
OIDP wystarczy nacisnąć L (bez shifta).
(ciekaw jestem, czy w SPKS zostanie to poprawione).
Chyba już nawet było poprawione.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #92 dnia: 24 Maja 2011, 17:04:39 »
OIDP wystarczy nacisnąć L (bez shifta).
Owszem (równie dobrze możesz to zrobić na zahamowanej lokomotywie powyżej 2 barów), ale to nie zimny rozruch ;)

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #93 dnia: 24 Maja 2011, 17:35:46 »
By moc zrobic sterowanie na zimno na EU07, warunkiem sa: uszyniony obwod, otwarta szafa WN, powietrze w ZG i PG, oprozniony cylinder hamulcowy oraz nastawnik kierunkowy na kierunku...
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #94 dnia: 24 Maja 2011, 17:55:01 »
I tu się zgodzę, więc chyba nie ma potrzeby robić do symulatora takich podchodów w kierunku jednego głupiego zimnego, skoro i tak większość "maszynistów" będzie pomijać ten (a jakże!) ważny element przy obejmowaniu lokomotywy. I tu mnie oświeć: to pokrętło nad drzwiami do szafy służy tylko do ich odryglowania, czy jednak jest uzależnienie elektryczne, aby móc ten rozruch przeprowadzić? I tak wiadomo, że wpierw trzeba szafę otworzyć, żeby załączyć tam zimny rozruch.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #95 dnia: 24 Maja 2011, 19:36:06 »
Nie mam pojecia, ale raczej tak. Ciekawostka – zimny rozruch mozna na 303E przeprowadzic przy zamknietej szafie WN, trzymajac wylacznik szybki zalaczony i wylaczony rownoczesnie.
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #96 dnia: 24 Maja 2011, 21:46:03 »
Jakiś mechanik mi kiedyś prezentował na EU06-10 zimny rozruch na zasadzie przytrzymania przycisku załączania WS'a i w takim stanie nastawnikiem na pozycje, więc w anglikach (i pewnie EU07 typu 4E też) nie trzeba trzymać obu. To tak BTW, a tytułem tematu to nie wiem czy jest sens już bawić się w MaSzynie w rozruch impulsowy, skoro, nie oszukujmy się, nawet spalinowozy załączane są jak EU07, co jest jakby to powiedzieć... kompromitujące. Padła propozycja żeby zaimplementować załączanie baterii, a ja powiem więcej – nie zaszkodzi też zasymulować działania odłączników pantografów, tylko ważne żeby przy całym planowaniu nie zabrakło przycisków do przypisania funkcji.
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #97 dnia: 24 Maja 2011, 22:36:13 »
Małą wadą symulatora jest to, że czasami przydałaby się funkcja "zapisz aktualny stan symulacji".
(...)od tego masz klawisz ESC. Naciskasz go idziesz porobić to i owo i wracasz :)
Przepraszam bardzo, ale zatrzymanie symulacji nie jest żadnym rozwiązaniem. Bardzo często chciałbym sobie posymulować na MaSzynie, ale mam tylko godzinkę wolnego czasu (za symulowanie pracy maszynisty nikt mi nie zapłaci). I co?
Godzinka teraz -> ESC -> 23h -> i następna godzinka -> itd.
To ma być rozwiązanie?
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #98 dnia: 24 Maja 2011, 22:59:28 »
@Blackboy, widzę uczepiłeś się tego zapisu. Ja pisałem o tym jak jest obecnie w Maszynie, a nie jak może być za jakiś czas.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #99 dnia: 24 Maja 2011, 23:08:36 »
Co nie zmienia faktu, że jest to jedno z dwóch podstawowych niedomagań MaSzyny. Długi czas wgrywania i brak możliwości zapisu symulacji.
Stąd pytanie użytkowników, w sąsiednim wątku, o czas trwania scenariusza jest zabieraniem się do problemu od złej strony.
Co za symuluje 30 minutowa misja?
Kilku godzinne misje są najlepsze (najbardziej zbliżone do rzeczywistości), ale kto może sobie na nie pozwolić?
Pomijam kwestię, że po 2 godzinach monotonnej jazdy, człowiek ma już serdecznie dość.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #100 dnia: 24 Maja 2011, 23:14:11 »
Co nie zmienia faktu, że jest to jedno z dwóch podstawowych niedomagań MaSzyny. Długi czas wgrywania i brak możliwości zapisu symulacji.
Żeś się uczepił tego zapisu strasznie he he.
Stąd pytanie użytkowników, w sąsiednim wątku, o czas trwania scenariusza jest zabieraniem się do problemu od złej strony.
Co za symuluje 30 minutowa misja?
Chwila o ile mi wiadomo ankieta nadal trwa :) Czyli nie jest przesądzone te 30 minut.
Kilku godzinne misje są najlepsze (najbardziej zbliżone do rzeczywistości), ale kto może sobie na nie pozwolić?
Pomijam kwestię, że po 2 godzinach monotonnej jazdy, człowiek ma już serdecznie dość.
Tak jasne, tylko ciekawe ile z Was przejechało te kilku godzinne misje.
« Ostatnia zmiana: 24 Maja 2011, 23:19:18 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #101 dnia: 24 Maja 2011, 23:16:37 »
"Zapisywanie stanu symulacji", to nie jest wyjście, to jest rozwiązanie.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #102 dnia: 24 Maja 2011, 23:20:55 »
"Zapisywanie stanu symulacji", to nie jest wyjście, to jest rozwiązanie.
Pod warunkiem, że znajdziesz osobę, która Ci taką misję zechce napisać. Znasz taką? Bo ja nie. Żeby zrobienie tej opcji miało sens, to najlepiej byś miał kilka takich długich służb. Wtedy jest to opłacalne.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #103 dnia: 24 Maja 2011, 23:22:46 »
Benek, króciutko i na temat. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził :)
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #104 dnia: 24 Maja 2011, 23:28:26 »
Przecież misja nie musi trwać kilku godzin. W chwili obecnej włączając MaSzynę niejako przywiązujesz się do komputera.
A co z osobami które mogą poświęcić na MaSzynę tylko pół godzinki, i to raz na kilka dni?
A co ze zdarzeniami losowymi (20 minut ładowania Drawinowa, 20 minut symulacji, a tu telefon i trzeba iść)?
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #105 dnia: 24 Maja 2011, 23:33:38 »
Pytanie. Ile tak na dobra sprawę jest takich osób hmmm? Jeśli sporo, to faktycznie ma to jakiś sens, ale jeśli garstka, to nie bardzo tu widzę sens takiego zapisu.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #106 dnia: 24 Maja 2011, 23:36:11 »
A co z osobami które mogą poświęcić na MaSzynę tylko pół godzinki, i to raz na kilka dni?
A co ze zdarzeniami losowymi (20 minut ładowania Drawinowa, 20 minut symulacji, a tu telefon i trzeba iść)?
A co z osobami, które mają słabe kompy?

Po to jest ta ankieta, nic więcej nie możesz zrobić, chyba że sam stworzysz taką możliwość w exe. Być może kiedyś się doczekasz takiej opcji i będziesz miał radość z MaSzyny, czego Ci życzę. Ja ze swojej strony dziękuję za dyskusję na ten temat.

Pozdro :)

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #107 dnia: 24 Maja 2011, 23:42:22 »
Uprzejmie proszę o nieroztrząsanie, czy sens jest, czy nie. Jeśli będzie możliwe i w miarę łatwe do zrobienia oraz będzie zapotrzebowanie, to się zrobi. Obowiązku korzystania nie ma.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #108 dnia: 25 Maja 2011, 11:23:52 »
Nie wiem, czy było, ale jak dla mnie rażącym błędem w działalności symulatora jest jego niestabilność i wrażliwość na działanie innych programów (patrz: spadek FPS`u np. przy załączonym GG, czy programach antywirusowych). Co do niestabilności u mnie przejawia się w to w dziwny sposób. Czasem jadąc na jakiejkolwiek misji, gdy pojawi się "iskra na patyku", po prostu wywala mi raport.
@Ra, poprawki exe poukładał bym w takiej oto (jak dla mnie najlepszej) kolejności:
- poprawa hamowania składu i lokomotyw (patrz SPKS, wersja 792 kb, jak dla mnie najlepsze exe), rozruch impulsowy i fizyki dla parowozów.
- światła lokomotyw (też coś w rodzaju tych które generuje SPKS).
- poprawa wyświetlania trakcji.
- najważniejsze, ustabilizowanie symulatora aby nie był podatny na przycinanie się gdy jakiś inny program jest włączony.
- poruszający się ludzie, dźwięki stacyjne itp. proponował bym na końcu robić, razem z tzw. "pierdyłkami" w postaci wyświetlaczy cyfrowych.

Co do sprzęgu grzania, tutaj może rodzić się problem z wysokością wtyczki i samego gniazda. Lokomotywy nie posiadają na tych samych wysokościach gniazd, może być sytuacja, że wtyczka zacznie lewitować w powietrzu. Nad tym wypadało by się zastanowić.
Co do deszczu. Kto grał w Colina McRae Rally (np. 04, 2005) zgodzi się ze mną że tego typu wyświetlanie deszczu w symulatorze było by oczywiście najlepsze.
Moja propozycja jest jeszcze taka. Proponuje popracować nad silnikiem graficznym symka, żeby osiągnąć efekty grafiki takie jak w wyżej wymienionej grze. Wtedy osiągniemy pełen realizm zarówno fizyki jak i grafiki.
Dziękuję, tyle ode mnie :)

EDIT: Aha, @Ra, zapomnieliśmy, że przecież nie mamy w symulatorze odpowiednio działających wycieraczek. To tak na marginesie :)
« Ostatnia zmiana: 25 Maja 2011, 11:34:20 wysłana przez ST44-003 »

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #109 dnia: 25 Maja 2011, 12:15:17 »
Dla mnie najbardziej dolegliwymi wadami są długość wczytywania scenerii oraz brak możliwości zapisu.

Odnośnie pierwszego – symulator wczytuje całą scenerię, dopiero potem można zacząć jeździć. W różnych grach gdzie mamy do czynienia z rozległym terenem, tenże jest podzielony na kafle, które się doczytują (wraz z zawartością) na bieżąco. Więc najlepiej wczytać na starcie bardziej ważne dane, a te pomniejsze doczytać w trakcie symulacji. No i właśnie brak możliwości zapisu jest dużym utrapieniem. Nie każdy chce/może siedzieć całe godziny żeby ukończyć służbę w MaSzynie. Przypominają mi się trochę dawne czasy, kiedy przed Mechanikiem siedziałem cholera-wie-ile żeby przejechać całą trasę, a naciśnięcie Escape kończyło zabawę.

Jeszcze poruszę kwestię terenu w symulatorze. W Trainz i MSTS teren jest oparty na polygonach, rozwiązanie dosyć powszechne, ale nie pozwala na dokładniejsze odwzorowanie terenu. Grał ktoś może w starą "Delta Force"? W tej grze teren jest odwzorowany przy użyciu tzw. vokseli (ang. volumetric pixel, piksel sześcienny). Wg. mnie daje to większe możliwości przy tworzeniu terenu dla tras, szczególnie w oparciu o dane DEM (digital elevation model).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Voxel
Życie to nie gra... to symulator.

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #110 dnia: 25 Maja 2011, 12:55:16 »
Nie wiem, czy było, ale jak dla mnie rażącym błędem w działalności symulatora jest jego niestabilność i wrażliwość na działanie innych programów (patrz: spadek FPS`u np. przy załączonym GG, czy programach antywirusowych). Co do niestabilności u mnie przejawia się w to w dziwny sposób. Czasem jadąc na jakiejkolwiek misji, gdy pojawi się "iskra na patyku", po prostu wywala mi raport.
Exe nie jest wrażliwe na inne programy, a tylko i wyłącznie na zasoby procesora. Jeśli inne programy żarłocznie obciążają twój procesor, to możesz mieć skoki fps. Ale to nie jest wina exe, tylko sposobu w jaki inne programy obciążają procesor.
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline mmaciek3905

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #111 dnia: 25 Maja 2011, 12:57:39 »
Dodałbym jeszcze regulacje głośności programu. Użytkownicy Windowsa 7 problemów nie mają bo mogą ustawić ręcznie głośność programu. W inncyh systemach jest już gorzej. Niestety grając oraz będąc jednocześnie na teamspeaku jest to bardzo uciążliwe. Teamspeak musi być ustawiony na max.

Offline InterCity

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #112 dnia: 25 Maja 2011, 13:05:28 »
Normalnego widoku w lusterku brakuje, już nie idzie patrzeć na to zdjęcie. Tak samo na widok okien w loku czy wagonach.

Offline zbyszek300

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #113 dnia: 25 Maja 2011, 13:16:28 »
Cytuj
brak możliwości zapisu.
Zadajmy se pytanie czy to ma być gra?,czy symulator?.Jeśli symulator i ma odzwierciedlać rzeczywistość, to ja nie spotkałem się z maszynistą który podczas jazdy zatrzymał pociąg na polu i sobie poszedł.Dla mnie opcja zapisywania jest bezsensu jeśli chodzi o symulatory.
Cytuj
- poprawa hamowania składu i lokomotyw (patrz SPKS, wersja 792 kb, jak dla mnie najlepsze exe), rozruch impulsowy i fizyki dla parowozów.
- światła lokomotyw (też coś w rodzaju tych które generuje SPKS).
- poprawa wyświetlania trakcji.
- najważniejsze, ustabilizowanie symulatora aby nie był podatny na przycinanie się gdy jakiś inny program jest włączony.
- poruszający się ludzie, dźwięki stacyjne itp. proponował bym na końcu robić, razem z tzw. "pierdyłkami" w postaci wyświetlaczy cyfrowych.
Zgadzam się z kolegą ST44-003, tego najbardziej brak.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #114 dnia: 25 Maja 2011, 13:28:30 »
@zbyszek 300, nie ma nad czym dyskutować. Ja wczoraj zrozumiałem aluzje @Ra i nie mam żalu. Wyraziłem tylko swoje zdanie na temat zapisu i tyle. Ja już na ten temat nie dyskutuje, bo autor tego wątku odpowiedział krótko i na temat:
Uprzejmie proszę o nieroztrząsanie, czy sens jest, czy nie. Jeśli będzie możliwe i w miarę łatwe do zrobienia oraz będzie zapotrzebowanie, to się zrobi. Obowiązku korzystania nie ma.
Więc dyskusja nad tym czy ma sens taki zapis, czy nie, jest zbędna. Autor ankiety zechce to zrobi i tyle :)
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #115 dnia: 25 Maja 2011, 13:35:50 »
Exe nie jest wrażliwe na inne programy, a tylko i wyłącznie na zasoby procesora. Jeśli inne programy żarłocznie obciążają twój procesor, to możesz mieć skoki fps. Ale to nie jest wina exe, tylko sposobu w jaki inne programy obciążają procesor.

To jest oczywiste, jednak zauważ że mając takiego TRS`a, MTS`a, czy zwykłe gry, ten problem nie występuje (a jeśli występuje, to tylko przy wybitnie słabych sprzętach które jadą na wymaganiach minimalnych). Co do mimowolnego wywalania raportu, to tylko i wyłącznie z winy symulatora, nie załączonych programów. Mój komp nie należy do najmocniejszych, więc zawsze przed rozpoczęciem jazdy wyłączam niepotrzebne programy, zostawiając tylko i wyłącznie foobar`a, z którego leci muzyka.

Aha, zapomniał bym. Co do dźwięków, poprawił bym też to, że wychodząc na zewnątrz lokomotywy przez F4 słyszymy dźwięki z kabiny. To jest wybitnie do poprawy.
No i najważniejsze: nauczmy wreszcie AI podpinać się pod skład.

Ja bym jeszcze chciał się dowiedzieć, co sądzicie o sterowaniu zarówno klawiaturą jak i myszką? Myszka daje więcej możliwości załączania niektórych elementów w kabinie niż klawiatura, która ma ograniczoną ilość klawiszy.
« Ostatnia zmiana: 25 Maja 2011, 13:44:30 wysłana przez ST44-003 »

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #116 dnia: 25 Maja 2011, 13:48:20 »
Normalnego widoku w lusterku brakuje, już nie idzie patrzeć na to zdjęcie.

Potwierdzam najbardziej rażący problem który nie był wymieniony w ankiecie.
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #117 dnia: 25 Maja 2011, 14:21:36 »
A jest to możliwe do wykonania?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Damo

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #118 dnia: 25 Maja 2011, 14:37:02 »
Chyba jest, kolega Q miał coś takiego w swoim exe ale na 100% pewny nie jestem.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Co jest obecnie największą wadą MaSzyny?
« Odpowiedź #119 dnia: 25 Maja 2011, 15:21:35 »
Normalnego widoku w lusterku brakuje, już nie idzie patrzeć na to zdjęcie. Tak samo na widok okien w loku czy wagonach.
Pytanie czy to nie obniży bardzo znacząco FPSów (wnioskuję to z doświadczenia z gier samochodowych, gdzie włączenie widoku lusterka powodował duży spadek płynności symulacji).

PS. Czy możliwe jest usunięcie efektu migotania pasków gdy 2 plane się nakładają – z poziomu exe oczywiście.
« Ostatnia zmiana: 25 Maja 2011, 15:32:58 wysłana przez Cesky Kretek »