Autor Wątek:  Odzysk danych z DVD  (Przeczytany 6463 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Odzysk danych z DVD
« dnia: 20 Lutego 2011, 21:42:25 »
Witam

Mam dość starą płytę DVD+R która była mocno porysowana, ale dało się ją odczytać - ze 2 lata temu. Od tego czasu leżała sobie w pudełku. Obecnie żaden odtwarzacz jej nie widzi, programy do odzysku danych również (wyświetlają błąd). Czy jest szansa na odzyskanie znajdujących się na niej danych?

Pozdrawiam
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Online chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Odzysk danych z DVD
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lutego 2011, 22:33:21 »
Są firmy, które zajmują się takimi sprawami. Po prostu wysyłasz płytę, oni coś z nią robią i przysyłają, a płyta wygląda jak nowa. Oczywiście musisz za to zapłacić.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Odzysk danych z DVD
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lutego 2011, 23:36:40 »
Paradoksalnie, spróbuj użyć jakiegoś starego napędu DVD-ROM. Miałem styczność z kilkoma płytami DVD+R, których nie czytały nagrywarki laptopowe, stacjonarne (i to "nówki"), natomiast mój stareńki TEAC czytał te płytki bez większych problemów.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Odzysk danych z DVD
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lutego 2011, 16:25:38 »
Że są firmy odzyskujące dane to wiem, ale nie mam tam aż tak istotnych danych żeby płacić kilkaset zł za odzysk. Niestety płyty nie czytają i nowe, i stare napędy.
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Online chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Odzysk danych z DVD
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lutego 2011, 16:31:36 »
żeby płacić kilkaset zł za odzysk.

Sprawdzałem przed chwilą na pewnej stronie i cena jednej płyty to 12 zł + koszty wysyłki.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Odzysk danych z DVD
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lutego 2011, 16:34:01 »
W Galileo mówili, że można posmarować pastą do zębów, tą stronę co są rowki. Nie sprawdzałem, możesz zrobić na własne ryzyko.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Davidsonxx

  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odzysk danych z DVD
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lutego 2011, 17:39:02 »
W Galileo mówili, że można posmarować pastą do zębów, tą stronę co są rowki. Nie sprawdzałem, możesz zrobić na własne ryzyko.

Miałem o tym pisać. Słyszałem też, że pomocne może być chwilowe włożenie płyty do lodówki czy też posmarowanie jej (wiem, że to dziwne) bananem (trzeba go mocno przycisnąć do spodu płyty i wykonywać okrężne ruchy). Nie gwarantuję skuteczności bo nie miałem okazji wypróbować.

Online chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Odzysk danych z DVD
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lutego 2011, 18:26:31 »
Osobiście smarowałem kiedyś płytę kremem nivea. Dało rade, ale nie wiem czy to aby bezpieczne sposoby.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Odzysk danych z DVD
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Lutego 2011, 20:43:36 »
A jakie błędy wywala spawarka? Próbowałeś odczytać płytkę programem do sprawdzania powierzchni dysku z pakietu Nero? (Ni pamiętam nazwy programu, Nero Drive Speed, czy podobnie).

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Odzysk danych z DVD
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lutego 2011, 20:50:58 »
@Mutopompka, Nero InfoTool i Nero RescueAgent. DriveSpeed służy do kontrolowania szybkości odczytu dysku.

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Odzysk danych z DVD
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lutego 2011, 21:03:31 »
... DriveSpeed służy do kontrolowania szybkości odczytu dysku.
Właśnie to może pomóc. Obniżenie prędkości napędu może spowodować dokładniejsze czytanie danych. W moim przypadku ten sposób pomógł.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Odzysk danych z DVD
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Lutego 2011, 21:05:44 »
I między innymi o to chodzi. Czy wogóle Nero rozpozna płytkę z danymi, jak algorytmy odczytu tych programów poradzą sobie ze strukturą danych na CD. Więc niech sprawdzi. Nic to nie zaszkodzi. :)Niestety, ale jako user linuksa nie pamiętam już nazwy tego programu z pakietu nero. Wsadzało się płytkę do napędu, odpalało program i klikało Scan. Pokazywało się okno z kwadracikami zielonymi bądź czerwonymi. Zielone - dane ok, czerwone - dane złe,. I tego właśnie programu nie pamiętam nazwy.

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Odzysk danych z DVD
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Marca 2011, 16:31:02 »
W Nero nie próbowałem (instalka tego zajmuje teraz 300MB?! szkoda czasu), sprawdzałem w kilku darmowych programach do odzysku danych (np. w IsoBuster) i wszystkie zachowują się tak, jakby w napędzie po prostu nic nie było.

Sprawdzałem przed chwilą na pewnej stronie i cena jednej płyty to 12 zł + koszty wysyłki.

Na jakiej stronie? Patrzyłem na cenniki i wszędzie koszty odzysku zaczynają się od kwot o jedno zero większych.
« Ostatnia zmiana: 06 Marca 2011, 16:40:42 wysłana przez Paul »
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Online chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Odzysk danych z DVD
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Marca 2011, 17:00:07 »
Jeszcze możesz popróbować którymś z tych programów, może akurat da radę:
http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwanie-danych,Kategoria,Windows,86.html

A co do firmy regenerującej uszkodzone  płyty to tutaj sprawdzałem:
http://www.czyszczeniedvd.pl/cenniki.html

Offline Makrov

  • Wiadomości: 110
  • ET41-105
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Odzysk danych z DVD
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Marca 2011, 17:34:09 »
W Galileo mówili, że można posmarować pastą do zębów, tą stronę co są rowki. Nie sprawdzałem, możesz zrobić na własne ryzyko.
Oczywiście ryzyko jest, robiłem tak nie raz i zawsze pomaga, i oczywiście trzeba wiedzieć jaką pastą (polecam Elmex).
Apropo banana próbowałem lecz nie pomagało, w prawdzie to co czasami mówią w telewizji może okazać się nieskuteczne i pogorszyć sprawę.
Są też różne programy pomagające odczytać zarysowaną płytę, działa to metodą kopiowania danych z nośnika na dysk twardy, co prawda jest ryzyko nie skopiowania pewnych danych.
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światła pociągu. Maszynista widzi trzech debili na torach.