Autor Wątek:  Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców  (Przeczytany 272431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jasd

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jaki odbiornik wybrać?
« Odpowiedź #360 dnia: 29 Listopada 2018, 20:25:31 »
Witam,
Jaki odbiornik szerokopasmowy do nasłuchu kolei polecacie? Wim, że już są wątki dot. tej informacji, ale są one z ok. 2011 roku - teraz może coś się zmieniło w ofercie...

Offline centarail

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 72
Odp: Jaki odbiornik wybrać?
« Odpowiedź #361 dnia: 29 Listopada 2018, 20:57:43 »
A tak na poważnie to Baofengi są dobre tylko dokupić antenę i wsio. Żadne tam unideny czy motorole. Jak trafisz okazję to również Maxon :)

Offline jasd

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaki odbiornik wybrać?
« Odpowiedź #362 dnia: 30 Listopada 2018, 07:10:41 »
Właśnie zastanawiałem się nad kupnem Unidena UBC69XLT-2, czy to będzie ok do nasłuchu kolei?
A w ogóle są jakieś Baofengi tylko do nasłuchu? Coś mnie chyba w necie ominęło...
« Ostatnia zmiana: 30 Listopada 2018, 23:06:24 wysłana przez jasd »

Offline kolejarz2009

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Jaki odbiornik wybrać?
« Odpowiedź #363 dnia: 04 Grudnia 2018, 10:53:34 »
Ja, bydzie ok.

Tu masz stronke:http://www.peter384.cal24.pl/ sekcja Radiołączność kolejowa, i wklep te częstotliwości do skanera, i zapisz.

Baofengi, to ino nadajniki.
Pamiętaj! Polskie prawo zabraniało (chyba dalej zabrania) przekazywania informacji znalezionej w ten sposób osobom trzecim, tzn w przedziale czy na peronie nie śmigaj na głośniku, tylko miej schowany w plecaku, i na słuchawkach.

Offline Ensifer

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Jaki odbiornik wybrać?
« Odpowiedź #364 dnia: 04 Grudnia 2018, 14:08:19 »
Tutaj dosyć obszerny wątek na ten temat:
https://eu07.pl/forum/index.php/topic,17865.0.html

Używam Unidena UBC125XLT i jestem bardzo zadowolony.

Offline skorakora

  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 34
Odp: Jaki odbiornik wybrać?
« Odpowiedź #365 dnia: 04 Grudnia 2018, 14:31:27 »
Jak chcesz urządzenie wpinane do kompa to bardzo dobrze się do tego nada RTL-SDR.
BTW. Zastanawiam się czy sobie takowego nie kupić...
Możliwość odbioru AM,FM,QAM,DAB,DVB w zakresie 100KHz do 1.7GHz kusi

Scalam z wątkiem dotychczasowym o nasłuchu PKP.
@MaciejM

« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2018, 22:46:30 wysłana przez skorakora »

Offline kevin.c

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #366 dnia: 05 Grudnia 2018, 21:39:35 »
Przekazywanie informacji zasłyszanych przez radio to jedno - dużo poważniejszy może być zarzut w przypadku używania radiotelefonu nadawczego bez pozwolenia radiowego. W skrajnym przypadku mogą też postawić zarzut spowodowania zagrożenia, jeśli radio będzie pracować na kanałach kolejowych czy innych służb. Nie pomoże żadne tłumaczenie, że tylko nasłuchuję.

Offline Eqest

  • Wiadomości: 61
  • Tu był tekst osobisty ale ukradli.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #367 dnia: 06 Grudnia 2018, 18:56:00 »
Da się znaleźć nadawcę-pirata. I można nasłuchiwać na nadawczo-odbiorczych. Nie istnieje niestety coś takiego jak rejestracja sprzedawanego sprzętu na konkretne osoby fizyczne.
Mój kanał na yt: www.youtube.com/c/EqestStudio
Męczę się z Hauptwerkiem na linuxie :)
Trasopisarz, lakiernik OMSI 2

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #368 dnia: 07 Grudnia 2018, 09:40:40 »
Ja posiadam prywatnie radio Baofeng do nasłuchu wszystkiego, chodź posiadam służbowe radio Maxon.  Baofeng można zaprogramować na częstotliwości kolejowe.
https://allegro.pl/baofeng-uv-5r-v3-duobander-5w-walkie-talkie-antena-i7666055260.html

Offline Eqest

  • Wiadomości: 61
  • Tu był tekst osobisty ale ukradli.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #369 dnia: 23 Lutego 2019, 15:23:42 »
Wracam by w dalszym ciągu rozwiewać wątpliwości, ostatnimi czasy na spotkaniu klubu łącznościowego w którym jestem poruszyłem temat nasłuchu na urządzeniach nadawczo-odbiorczych. Zostałem utwierdzony w przekonaniu że można nasłuchiwać urządzeniem nadawczo-odbiorczym co nawet wykonywałem na sprzęcie klubowym. Proszę by nie wprowadzać w tej kwestii w błąd innych.
Mój kanał na yt: www.youtube.com/c/EqestStudio
Męczę się z Hauptwerkiem na linuxie :)
Trasopisarz, lakiernik OMSI 2

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #370 dnia: 23 Lutego 2019, 22:50:19 »
Uściślij, według mnie jeśli masz licencję i jesteś zarejestrowanym członkiem klubu/związku KF, to może rzeczywiście tak jest. Ale i tak nie wierzę.  Proponuje, daj się złapać SOK, ze sprzętem nadawczo-odbiorczym, zobaczymy czy uwzględnia Twoje informacje na ten temat.

Offline Eqest

  • Wiadomości: 61
  • Tu był tekst osobisty ale ukradli.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #371 dnia: 24 Lutego 2019, 09:35:15 »
Licencji nie mam, będę miał za kilka miesięcy bo za dwa tygodnie mam egzamin i dopiero jak otrzymam znak oficjalnie wpiszę się do klubu łącznościowego. SOK nic nie będzie mógł zrobić nawet skonfiskować bo byłoby to łamanie prawa.
Mój kanał na yt: www.youtube.com/c/EqestStudio
Męczę się z Hauptwerkiem na linuxie :)
Trasopisarz, lakiernik OMSI 2

Offline biovital1

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 241
Odp: Jaki odbiornik wybrać?
« Odpowiedź #372 dnia: 24 Lutego 2019, 09:50:04 »
A tak na poważnie to Baofengi są dobre tylko dokupić antenę i wsio.
Są bardzo dobre. Jedynie brakuje im odpowiednich filtrów wejściowych i na lokomotywach wyposażonych w energoelektronikę, gdzie mamy duże natężenie "smogu" elektromagnetycznego - radyjko trzeszczy i irytuje nawet po ustawieniu progu czułości blokady szumów na najwyższy poziom tzn. jest po prostu za czułe i blokada niepotrzebnie otwiera tor głośnikowy.

Offline biovital1

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 241
Odp: Jaki odbiornik wybrać?
« Odpowiedź #373 dnia: 24 Lutego 2019, 09:53:03 »
Jak chcesz urządzenie wpinane do kompa to bardzo dobrze się do tego nada RTL-SDR.
Lub nawet Androida. Ja noszę cały czas i w razie potrzeby wpinam poprzez USB-OTG do telefonu. Fajnie można podglądać spektrum mocy widmowej :)

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #374 dnia: 24 Lutego 2019, 12:57:51 »
SOK nic nie będzie mógł zrobić nawet skonfiskować bo byłoby to łamanie prawa.

https://eu07.pl/forum/index.php/topic,31118.msg504146.html#msg504146

Możesz się na swoim przekonaniu przejechać. Bo nie do końca jest tak, jak mówisz. A dla przypomnienia: SOK = PLK.
« Ostatnia zmiana: 24 Lutego 2019, 13:00:49 wysłana przez AtapiCl »

Offline Eqest

  • Wiadomości: 61
  • Tu był tekst osobisty ale ukradli.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #375 dnia: 24 Lutego 2019, 16:02:55 »
Na niczym się nie przejadę, zawsze słucham na słuchawce albo w domu przy katarynie więc chętnie się dowiem jak niby ktoś mógłby mnie złapać i za co...
Mój kanał na yt: www.youtube.com/c/EqestStudio
Męczę się z Hauptwerkiem na linuxie :)
Trasopisarz, lakiernik OMSI 2

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #376 dnia: 24 Lutego 2019, 16:32:58 »
Poczytaj co napisałem w przytoczonym przeze mnie wątku. Ze zrozumieniem.

;)

Offline Eqest

  • Wiadomości: 61
  • Tu był tekst osobisty ale ukradli.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #377 dnia: 24 Lutego 2019, 18:15:30 »
Więc słucham na słuchawce i nigdzie nie udostępniam. Pierwszy przytoczony wątek w poście do którego jest link jest niepełny. W tym "przy okazji" chodzi o to że ktoś inny nadaję ale zgarniają i Ciebie z rzekomo to? W każdym razie przy zachowaniu wszelkich zasad bezpiecznego nasłuchu nie ma się czego obawiać.
Mój kanał na yt: www.youtube.com/c/EqestStudio
Męczę się z Hauptwerkiem na linuxie :)
Trasopisarz, lakiernik OMSI 2

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #378 dnia: 26 Lutego 2019, 12:06:03 »
To się nazywa falandyzacja prawa.

Offline Eqest

  • Wiadomości: 61
  • Tu był tekst osobisty ale ukradli.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #379 dnia: 03 Marca 2019, 16:37:49 »
Żadna falandyzacja, jeżeli mój głos to za mało to zapraszam w piątek na spotkanie klubu łącznościowego HKŁ Wilda, można się o wszystko dopytać osobiście. Nasłuch urzadzeniem nadawczo odbiorczym był, jest i będzie legalny.
Mój kanał na yt: www.youtube.com/c/EqestStudio
Męczę się z Hauptwerkiem na linuxie :)
Trasopisarz, lakiernik OMSI 2

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #380 dnia: 03 Marca 2019, 17:00:44 »
Eqest, najlepiej jakbys Ty (moze nawet przy pomocy twoich kolegow), przytoczyl jakies przepisy prawne, mowiace o tym, iz nasluch (w tym przypadku kolejowy), byl i jest legalny, podkreslam nasluch kolejowy. W dyskusji z innego watku, przytaczane byly jakies przepisy z ktorych wynikaly mocne przeslanki, iz legalnym to nie jest oraz inne nie pozbawione logiki posty. To, ze jakies srodowisko np. tego klubu lacznosciowcow tak uwaza, daje jakis kontragument, tylko jak na razie wydaje sie malo wiarygodna. Taka dygersja na boku, czlowiek w pewnej grupie ma sklonnosc interpretowania prawa "na swoja korzysc", niezaleznie od stanu faktycznego. Na ogol nazwalbym ten efekt, efektem domina. Jeden cos powie, nastepni popra itd.
Wtedy z przytoczonego watku, w jednym poscie, prosze aby zacytowac i tamte przepisy i te domniemane. Bedzie bardziej obrazowo i byc moze latwiej bedzie wysnuc jakis wniosek np. czy prawo niespojne czy naginane, czy wszystko ok.
« Ostatnia zmiana: 03 Marca 2019, 17:55:37 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #381 dnia: 05 Marca 2019, 00:12:09 »
http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=2228&start=103

Odpowiedź UKE. Kolega zapedzil się w kozi róg, nasluch za pomocą urządzenia tx/rx jest zabroniony. Nasluch urządzeniem rx możliwy ale pod rygorem, co sprowadza się do tego, że jak chcą, to skażą. Pomijam aspekty, które opisuje Mariusz, czytanie cudzej korespondencji jest etyczne źle postrzegane. Za to popieram element naginania rzeczywistości do swoich korzyści. Po za tym, jeśli ktoś słucha na słuchawkach ze schowany odbiornikiem, to jednak liczy się z możliwymi przykrościami ze strony PKP.
« Ostatnia zmiana: 05 Marca 2019, 00:16:21 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #382 dnia: 06 Marca 2019, 22:18:51 »
Ja w pracy używam bananka UV-5R. N-O naprawdę przyzwoite, niejednokrotnie na manewrach przegania Motki czy nawet stacjonarnego Radka. Jedyny minus to jak @biovital1 napisał wyżej, lubi trzeszczeć wśród różnych zakłóceń w kabinie.

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #383 dnia: 08 Marca 2019, 00:51:57 »
...
Wracam by w dalszym ciągu rozwiewać wątpliwości, ostatnimi czasy na spotkaniu klubu łącznościowego w którym jestem poruszyłem temat nasłuchu na urządzeniach nadawczo-odbiorczych. Zostałem utwierdzony w przekonaniu że można nasłuchiwać urządzeniem nadawczo-odbiorczym co nawet wykonywałem na sprzęcie klubowym. Proszę by nie wprowadzać w tej kwestii w błąd innych.
Kolego, albo źle pytanie zadałeś, albo na złym przykładzie ich źle zrozumiałeś.
Co innego jest praca na stacji klubowej pod okiem operatora i na pozwoleniu klubowym w pasmie amatorskim (w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej), co innego praca na sprzęcie indywidualnym, bez świadectwa operatora, bez pozwolenia radiowego, w paśmie i częstotliwościach komercyjnych, zarezerwowanych dla konkretnych podmiotów (nie będąc pracownikiem któregokolwiek przewoźnika), na sprzęcie niedopuszczonym i niespełniającym wymogu UTK (nieprzebadany).
Interesant.

Offline Eqest

  • Wiadomości: 61
  • Tu był tekst osobisty ale ukradli.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #384 dnia: 15 Marca 2019, 16:00:23 »
Egzamin na radiooperatora mam zdany, czekam jedynie aż świadectwo przyjdzie. Jest też prawdopodobieństwo że od czasu kiedy  członkowie klubu zdawali egzamin przepisy się zmieniły bo w większości było to ok. 40 i więcej lat temu.
Mój kanał na yt: www.youtube.com/c/EqestStudio
Męczę się z Hauptwerkiem na linuxie :)
Trasopisarz, lakiernik OMSI 2

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #385 dnia: 25 Marca 2019, 17:41:08 »
...
Egzamin na radiooperatora mam zdany, czekam jedynie aż świadectwo przyjdzie. Jest też prawdopodobieństwo że od czasu kiedy  członkowie klubu zdawali egzamin przepisy się zmieniły bo w większości było to ok. 40 i więcej lat temu.y

W radiokomunikacji przepisy się tak często nie zmieniają jak w innych dziedzinach życia. Wciąż dbają oto "Leśne Dziadki".
Posiadając same świadectwo operatora, nie posiadasz uprawnień do samodzielnej pracy na jakikolwiek częstotliwościach (Świadectwo jest pewnego rodzaju ochroną: że znasz przepisy BHP przy pracy radiowej oraz że wiesz z grupsza do czego służą poszczególne funkcje i opcje w radiotelefonie), jedynie na stacji klubowej i pod warunkiem że pod bacznym okiem opiekuna stacji klubowej.

W Pozwoleniu Radiowym masz wyszczególnioną otrzymaną kategorię pozwolenia radiowego, a w pytaniach egzaminacyjnych na konkretną kategorię miałeś podane zakresy do pracy, rodzaj pracy, rodzaj modulacji i maksymalną moc w danym wycinku pasma (amatorskiego pasma)...
« Ostatnia zmiana: 25 Marca 2019, 17:48:15 wysłana przez Interesant »
Interesant.

Offline Eqest

  • Wiadomości: 61
  • Tu był tekst osobisty ale ukradli.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #386 dnia: 16 Kwietnia 2019, 12:00:51 »
Interesancie jestem tego świadom. Jednak świadectwo operatora jest krokiem naprzód. Zresztą już przyszło i niedługo składać będę dokumenty o pozwolenie radiowe. Jak byłem na egzaminie w UKE to się zapytałem o ten nasłuch. Udzielono mi tak wymijającej odpowiedzi że nie byłem z niej wstanie nic wyciągnąć.
Mój kanał na yt: www.youtube.com/c/EqestStudio
Męczę się z Hauptwerkiem na linuxie :)
Trasopisarz, lakiernik OMSI 2

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #387 dnia: 29 Czerwca 2019, 16:32:00 »
Interesancie jestem tego świadom. Jednak świadectwo operatora jest krokiem naprzód. Zresztą już przyszło i niedługo składać będę dokumenty o pozwolenie radiowe. Jak byłem na egzaminie w UKE to się zapytałem o ten nasłuch. Udzielono mi tak wymijającej odpowiedzi że nie byłem z niej wstanie nic wyciągnąć.
Bo nasze przepisy są napisane pod służby dlatego też tak są zagmatwane...
Interesant.

Offline kamiloron1993

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #388 dnia: 09 Maja 2020, 15:47:51 »
Widzę, że temat nasłuchu radiowego jest już tutaj na forum poruszany, a więc dołączę się i ja.
Przyznaję, od 3 lat nasłuchuję, ale posiadanie takiego skanera bardzo pomaga- chociażby podczas codziennych dojazdów pociągiem do centrum Warszawy(mieszkam ok 20 km od centrum), kiedy nagle coś podejrzanie długo stoi pociąg i nie rusza... Informacja oficjalna polskiej kolei nie jest doskonała, a posiadanie skanera jakoś tą niedoskonałość łagodzi. Od razu mówię- skaner wielkości małej, dawnej komórki, trzymam w torbie, a mam tylko na zewnątrz słuchawki, także... nikt się nie może przyczepić :D Chyba, że mi się te słuchawki odczepią, wtedy jest zonk u współpasażerów :D
W domu też słucham. Mam obecnie 2 "radia" jeden jest skanerem nasłuchowym, ma już prawie 4 lata, zaś drugi- normalna krótkofalówka(ale używam tylko słuchania) nie ma jeszcze roku. Mam wobec tego tematu kilka pytań do znawców, a szczególnie tych, którzy mieszkają w blokach:
Kto z Was mieszka w blokach z tzw nowego budownictwa? Mieszkam na parterze, a blok skonstruowany jest tak, że jest ogólnie problem z sygnałem radiowym- nie tylko telefonów komórkowych, ale także skanery potrafią wariować i np dociera tylko kawałek rozkazu pisemnego O. Czy ktoś ma też taki problem? Jak sobie z tym radzicie? Ja sobie zrobiłem takie podwyższenie na parapecie, gdzie ten sygnał można złapać, także na półce zauważyłem, że łapie... ale to się zmienia. Czy warto byłoby jakiegoś wzmacniacza kupić? Antena na dachu odpada, bo przecież w bloku musi się zgodzić na to wspólnota... Wiem, że jest też coś takiego, jak propagacja, której sprzyjają np niższe temperatury, ale może jeszcze są jakieś inne czynniki? :) Powiem jeszcze, że sprawdzałem jakość nasłuchu u moich dziadków, którzy mieszkają w PRLowskim segmentowcu i tam, w pokoju na górze, wprawdzie w zależności od anteny można nawet odbierać sygnał(jednostronny) z Warszawy Wschodniej, ale nie ma aż takich problemów z odbiorem, jak u mnie w domu. Wiem- nastawnie po to są wysoko, aby mogły odbierać sygnały, ale nie każdy ma możliwość mieszkać na ostatnim piętrze bloku czy we własnym domu, dlatego może ktoś mógłby podpowiedzieć, jak można sobie ułatwić tą sprawę :)

Offline michAL_57

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #389 dnia: 05 Lipca 2020, 17:01:20 »
Miesiąc temu zakupiłem skaner Uniden UBC370CLT i muszę przyznać, że był to naprawdę dobry wybór. Mieszkam na trzecim piętrze w bloku (rok budowy 1996) ok. 1 kilometr od stacji Warszawa Zachodnia i słyszę stamtąd wszystkie lub prawie wszystkie dialogi pomiędzy pracownikami kolei. Skaner który kupiłem, nie należy do tych najbardziej przenośnych, ale duże rozmiary przycisków i pokręteł mają swoje zalety. Ze względu na stosunkowo duże gabaryty, może być problem z użytkowaniem skanera wewnątrz pociągów. Poniżej zamieszczam link do sklepu, w którym zakupiłem swój skaner.

https://www.konektor5000.pl/index.php?p2880,uniden-ubc-370-clt-skaner-stacjonarny-25-960mhz-odbiornik-szerokopasmowy-uniden-ubc370clt-nastepca