Autor Wątek:  Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury  (Przeczytany 15295 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« dnia: 22 Grudnia 2010, 13:36:04 »
Jak dzisiaj nieoficjalnie podają media zdymisjonowanego Juliusza Engelhardta zastąpi Andrzej Massel.
Bezpartyjny, pasjonat kolejnictwa. Myślę, że trafny wybór.
Poniżej jedna z jego stron o tematyce kolejowej.
http://archeo.kolej.pl/jareks/am/tr.htm
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Grudnia 2010, 13:49:51 »
Ja i tak nie wierzę, że on coś zmieni. Jeśli nie będzie kasy dla kolei na infrastrukturę, tabor to żaden minister nie pomoże.
« Ostatnia zmiana: 22 Grudnia 2010, 14:40:48 wysłana przez chyzy17 »

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Grudnia 2010, 13:50:53 »
Kuzyn, naszego usera. Celowo nie napiszę kogo, sam bym chciał mieć spokojną duszę :) Kogo ostatecznie wybiorą zobaczymy, faktycznie ta kandydatura od kilku dni już jest typowana.
Pozdrawiam

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Grudnia 2010, 14:31:43 »
Serio to jest kuzyn Kaczorka?
Pozdrawiam, Karol

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Grudnia 2010, 15:43:53 »
Mój wykładowca z PG. Prawdziwy autorytet Inżynierii Ruchu. Lepszego wyboru być nie mogło. Jestem pewien, że przynajmniej dojdzie do powolnej poprawy.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudnia 2010, 16:42:48 »
No po nazwisku widać, że właściwy człowiek na właściwym miejscu:D
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Grudnia 2010, 17:54:21 »
Może i jest to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Z tego co zaobserwowałem od dłuższego czasu, jest czynione wszystko, aby polskie kolejnictwo sprzedać za bezcen naszym sąsiadom zza Odry. Pan Massel pewnie chciałby jak najlepiej, pytanie tylko czy mu się na to pozwoli odgórnie? Wystarczy popatrzeć jak Premier wyprzedaje powoli wszystko co krajowe. Obawiam się, że to samo czeka polską kolej, niemniej jednak pozostając przy nadziejach, trzeba życzyć panu Masselowi powodzenia i sukcesów.
« Ostatnia zmiana: 22 Grudnia 2010, 17:54:33 wysłana przez ZiomalCl »

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Grudnia 2010, 20:56:35 »
Witam.
Serio to jest kuzyn Kaczorka?
To chyba czas się przyznać :) Tak to moj kuzyn.

Pan Massel pewnie chciałby jak najlepiej, pytanie tylko czy mu się na to pozwoli odgórnie? Wystarczy popatrzeć jak Premier wyprzedaje powoli wszystko co krajowe. Obawiam się, że to samo czeka polską kolej, niemniej jednak pozostając przy nadziejach, trzeba życzyć panu Masselowi powodzenia i sukcesów.
Ja mam teraz tylko nadzieje, ze w końcu zapanuje jakiś porządek. Bądźmy dobrej myśli :)

Pozdrawiam.
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Grudnia 2010, 21:22:36 »
Ja mam teraz tylko nadzieje, ze w końcu zapanuje jakiś porządek.
No nie wiem. Jeśli przyłączą LHS do Cargo, a następnie to coś będą prywatyzować, to cuda się przydadzą żeby to nie ogłosiło upadłości. Jeśli osiągną dno, to w dobie ekspansji z zachodu za rok może dwa będziemy widzieć w przewozach towarowych głównie DB Schenker. Przewozy pasażerskie czyli ICki i PRy chyba po staremu, bo tam nikt kombinował nie będzie, tylko zredukują miejsca pracy standardowo. Nie oszukujmy się - jeden minister wiosny nie czyni:)
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Grudnia 2010, 07:58:09 »
Cytuj
Przewozy pasażerskie czyli ICki i PRy chyba po staremu, bo tam nikt kombinował nie będzie, tylko zredukują miejsca pracy standardowo.
Tak po prostu zredukują? ok 4000 kolejarzy na bruk i piszesz "tylko"?
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Grudnia 2010, 12:18:53 »
EU40, 4000 ludzi, dla nas to mnóstwo, dla państwa polskiego niekoniecznie. Przypomnijcie sobie ilu ludzi wyrzucono na bruk na przełomie lat 80-tych i 90-tych z wielkich zakładów. Tylko w Łodzi jeden zakład bawełniany potrafił zatrudniać 5000 osób. W tej chwili z polskiego przemysłu został tylko niewielki procent. Resztę sprowadza się np. z Chin. Uważam, że jeśli nie dojdzie do naprawdę dużego przewrotu, to polskie koleje czeka to samo co polskie zakłady. Kompletnego upadku nie przewiduję, ale sprzedaż obcemu przewoźnikowi jest bardzo realna. Zauważcie, że od paru lat w Polsce nic się nie opłaca. Życzę powodzenia nowemu Panu Ministrowi, ale bez pomocy odgórnej będzie bardzo ciężko.

Quark-t
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2010, 12:20:37 wysłana przez Quark-t »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Grudnia 2010, 12:32:08 »
Tak, wydobywać węgla też się nie opłaca (a mamy jedne z lepszych złóż), lepiej sprowadzać niskiej jakości węgiel od Ruskich, sprywatyzować wszystko co państwowe i od wszystkiego umyć ręce. Wracając do tematu kolei - to bardzo dobrze, że Pan Massel będzie wiceministrem, profesorka już wszyscy mieli dosyć. Moim zdaniem z Julkiem powinien też polecieć Grabarczyk, no ale niestety chyba ma zbyt silną pozycję w partii, żeby mu nasz kochany premier powiedział stanowcze NIE.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Grudnia 2010, 12:40:14 »
Tak, wydobywać węgla też się nie opłaca (a mamy jedne z lepszych złóż), lepiej sprowadzać niskiej jakości węgiel od Ruskich,
Taniej wychodzi kupić węgiel w Brazylii i przewieźć go przez pół świata...

A Ty idąc do sklepu zamiast na cenę to patrzysz na kraj produkcji prawda?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Grudnia 2010, 12:44:56 »
Wtedy naszego węgla starczy nam na dłużej ;)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Grudnia 2010, 12:50:19 »
Tak, wydobywać węgla też się nie opłaca (a mamy jedne z lepszych złóż), lepiej sprowadzać niskiej jakości węgiel od Ruskich
Jak UE nałoży większe kary za emisję CO2 przez elektrownie, to będzie rzeczywiście nieopłacalne. Takie lobbowanie na rzecz powstania w Polsce elektrowni atomowych.
Moim zdaniem z Julkiem powinien też polecieć Grabarczyk, no ale niestety chyba ma zbyt silną pozycję w partii, żeby mu nasz kochany premier powiedział stanowcze NIE.
Engelhardta wywalili na pokaz, żeby sprawie ukręcić łeb, znaczy żeby to przyschło. Nie można liczyć na to, że oberwie ktoś "z góry".
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline kalapi

  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Grudnia 2010, 16:15:33 »
Engelhardt zaczął brać się za prywaciarzy i nie dopuścił do wejścia DB na linie Gdańsk Warszawa Kraków i przez to została wywołana taka nagonka medialna na kolej, najbardziej (TVN i Wyborcza) bo czym ta zima rożni się od poprzedniej. ? było dokładnie tak samo. Po prostu zaczął być nie wygodny. Wielka Szkoda.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Grudnia 2010, 17:06:10 »
Engelhardt zaczął brać się za prywaciarzy i nie dopuścił do wejścia DB na linie Gdańsk Warszawa Kraków

Skad takie informacje? O ilie mi wiadomo od tego jest UTK.
Pozdrawiam, Karol

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Grudnia 2010, 18:05:30 »
Zawieruchę wywołał tylko i wyłącznie sam rozkład jazdy pociągów pasażerskich, który nie jest skoordynowany z realną rzeczywistością. Przewozami towarowymi akurat nikt się tutaj nie przejął. Lud znalazł ofiarę, lud chce krwi, lud został pocieszony kozłem ofiarnym. No cóż, ja to skomentuję w inny sposób: jak źrebak garnki pobił, to kobyłę w d..ę bito.
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Grudnia 2010, 18:25:05 »
Lud znalazł ofiarę, lud chce krwi, lud został pocieszony kozłem ofiarnym.

Dobrze powiedziane :) Ja bym to nazwal jeszcze dosadniej: ciemny lud. Bo przeciez kazdy, kto ma troche oleju w glowie, wie, ze minister takich rzeczy bezposrednio nie nadzoruje. Od tego jest caly sztab ludzi w PLK, PR i IC. I to oni powinni poniesc konsekwencje. A tak premier naprezyl muskuly, wywalil wiceministra i karawana jedzie dalej.
Pozdrawiam, Karol

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Grudnia 2010, 18:40:14 »
Od tego jest caly sztab ludzi w PLK, PR i IC. I to oni powinni poniesc konsekwencje. A tak premier naprezyl muskuly, wywalil wiceministra i karawana jedzie dalej.

Prezesi ponieśli... Nie dostaną premii, które i tak im się nie należą. Paranoja.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Grudnia 2010, 18:45:00 »
Zabrali premię czy nie zabrali, ale słowa na mównicy sejmowej padły :)
http://www.youtube.com/watch?v=zf4lv9MIzuk
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Grudnia 2010, 18:45:41 »
Prezesi ponieśli... Nie dostaną premii, które i tak im się nie należą.

Wazne, ze lemingi to lykaja :)
Pozdrawiam, Karol

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Grudnia 2010, 18:49:05 »
Cytuj
Massel to bardzo dobry fachowiec. Został powołany wczoraj, ale rozpocznie urzędowanie 28 grudnia. Już umówiliśmy się na rozmowę, podczas której przedstawi mi swoje propozycje zmian (...) To będzie właściwy i bardzo kompetentny przedstawiciel administracji rządowej odpowiedzialny za kolej. Dlatego to on sformułuje wnioski personalne i będziemy je wdrażać.

Powiedział dziś Grabarczyk, który sam miał to zrobić. Szkoda, że przerzucił już zadanie z siebie odcinając się od odpowiedzialności.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Grudnia 2010, 18:54:44 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Grudnia 2010, 20:02:22 »
Jak nowy minister zacznie naprawiać sytuację na kolei. Nadepnie na odciski bardzo wielu osób, które mają wygodne posadki i mocne koneksje.
Powiedzmy sobie wprost. Aby naprawić sytuację na polskiej kolei trzeba dysponować kilkunastoma dywizjami wojska.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline kalapi

  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Grudnia 2010, 20:30:46 »
Engelhardt zaczął brać się za prywaciarzy i nie dopuścił do wejścia DB na linie Gdańsk Warszawa Kraków

Skad takie informacje? O ilie mi wiadomo od tego jest UTK.

Engelhardt mówił o czymś takim jak centralny system ewidencji czasu pracy maszynisty, żeby nie było sytuacji że np: kończył on prace o godzinie 7:00 w IC i szedł na 8 do 20 do prywaciarza na bocznice. i na wieczór z powrotem do IC.

A jeżeli chodzi o linie Gdańsk Warszawa Kraków to jest ona docelowo przygotowywana na V ~ 200km/h tylko problem w tym, że polscy przewoźnicy nie dysponują taborem na taka prędkość. Natomiast DB owszem, ba jest już Arriva Pcc na naszym rynku, czyli problem z licencją na przewozy - żaden.

I teraz MI ogłasza przetarg na obsługę E65 i co, w warunkach jest zawarte "prowadzanie pociągów z prędkością 200km/h" to Polscy przewoźnicy nie spełniają warunków przetargu i lipa a DB owszem.

I co w tej sytuacji robi MI ostentacyjnie na święcie kolejarza parafuje umowę z IC na 10-letnie przewozy międzywojewódzkie, aby to mogło pozyskać fundusze na zakup taboru na 200km/h tym samym pokazuje gest Kozakiewicza DB. A DB aby nie dopuścic do podpisania ostatecznej umowy co robi?pompuje kasę na kampanie anty Kolejową (okres i sytuacja na kolei jak najbardziej sprzyjające) a rząd pod naciskiem mediów poświęca Ministra Engelhardta.

btw. odnośnie prywaciarzy to pewnie się orientujesz, że jak do większości by zapukało UTK, PIP, czy OIB to na 99% były by powody do zabrania licencji przewozowej. A właśnie kto jak kto ale Engelhardt z tym walczył
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2010, 20:35:49 wysłana przez kalapi »

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Grudnia 2010, 20:54:14 »
Engelhardt mówił o czymś takim jak centralny system ewidencji czasu pracy maszynisty, żeby nie było sytuacji że np: kończył on prace o godzinie 7:00 w IC i szedł na 8 do 20 do prywaciarza na bocznice. i na wieczór z powrotem do IC.

A to kodeks pracy nie reguluje takich rzeczy? Mozna teraz pracowac cala dobe? :)

Cytuj
A jeżeli chodzi o linie Gdańsk Warszawa Kraków to jest ona docelowo przygotowywana na V ~ 200km/h tylko problem w tym, że polscy przewoźnicy nie dysponują taborem na taka prędkość. Natomiast DB owszem, ba jest już Arriva Pcc na naszym rynku, czyli problem z licencją na przewozy - żaden.

I teraz MI ogłasza przetarg na obsługę E65 i co, w warunkach jest zawarte "prowadzanie pociągów z prędkością 200km/h" to Polscy przewoźnicy nie spełniają warunków przetargu i lipa a DB owszem.

I co w tej sytuacji robi MI ostentacyjnie na święcie kolejarza parafuje umowę z IC na 10-letnie przewozy międzywojewódzkie, aby to mogło pozyskać fundusze na zakup taboru na 200km/h tym samym pokazuje gest Kozakiewicza DB.

Czyli DB przystapily do przetargu, ale nagle MI go zerwalo i podpisalo umowe z IC? To mozna wywnioskowac z twej wypowiedzi, a jak wiemy tak nie bylo. Ba, DB wystapily o licencje w styczniu 2010 i jeszcze jej nie dostaly (wiem, ze jest mozliwy manewr z wchlonieciem Arrivy, tylko w takim razie po co wystepowali o te licencje?). Natomiast co do podpisania tej umowy, to swe zdanie juz wyrazilem w innym watku. Takie faworyzowanie IC wobec np. PR jest szkodliwe i spowoduje wzrost cen jak na A4.

Cytuj
A DB aby nie dopuścic do podpisania ostatecznej umowy co robi?pompuje kasę na kampanie anty Kolejową (okres i sytuacja na kolei jak najbardziej sprzyjające) a rząd pod naciskiem mediów poświęca Ministra Engelhardta.
Pierwsze slysze o jakiejs kampanii DB…
Pozdrawiam, Karol

Offline kalapi

  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Grudnia 2010, 21:18:53 »
Cytuj
A to kodeks pracy nie reguluje takich rzeczy? Mozna teraz pracowac cala dobe? :)

Stary uznam to za żart

Cytuj
Czyli DB przystapily do przetargu

Przystąpiłyby gdyby MI taki ogłosiło.

Cytuj
...tylko w takim razie po co wystepowali o te licencje?)

Aby móc w pełni firmować swoją marką pociągi tak logo DB musiało by z nic zniknąć a pojawić się Arrivy

Cytuj
Takie faworyzowanie IC wobec np. PR jest szkodliwe

Ja uważam że PR powinny mięć misję i obsługiwać trasy lokalne góra między dwoma województwami, a nie pchać się w poc. dalekobieżne,(ale to nie temat na to) to raz, dwa PR są pod Marszałkami i wątpię że oni by zakupili tabor na ta szybkość, trzy zaraz by była gadka a dlaczego to marszałek Mazowieckiego a nie Pomorskiego albo Małopolskiego nie dostał kasy. W IC ta sprawa jest prostsza do załatwienia.

Cytuj
Pierwsze slysze o jakiejs kampanii DB…
No wybacz, żeby ktoś się oficjalnie przyznał....

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Grudnia 2010, 21:25:37 »
Cytuj
A to kodeks pracy nie reguluje takich rzeczy? Mozna teraz pracowac cala dobe? :)

Cytuj
Stary uznam to za żart

Przeciez sa jakies normy czasu pracy maszynistow, podobnie jak kierowcow. Jakos nie chce mi sie wierzyc, zeby przez te 12 godzin przesiedzial na bocznicy :) A jesli nawet - coz, skoro ktos jest na tyle sprytny i wykorzystuje mozliwosci prawne, to dlaczego byly wiceminister chcial to ograniczyc.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2010, 21:39:19 wysłana przez libertyn89 »
Pozdrawiam, Karol

Offline kalapi

  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Andrzej Massel - nowym Ministrem Infrastruktury
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Grudnia 2010, 21:42:26 »
Pewnie że są ale każdy wie, że maszyniści dorabiają u prywaciarzy i o ile robią to "z głową" nie kosztem wypoczynku między służbami w podstawowej pracy to jeszcze jak cie mogę. Natomiast jest to rzadkością i potem przypadek Białegostoku 20h w pracy - dziękuje - alcatraz