Autor Wątek:  Co się dzieje z forum  (Przeczytany 14667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mytnik

  • Wiadomości: 576
  • Administrator
    • Zobacz profil
    • Mój kanał na YT
  • Otrzymane polubienia: 1
Co się dzieje z forum
« dnia: 21 Grudnia 2010, 22:25:37 »
Witam. Chcę poruszyć pewien temat, który obserwuje na forum od dłuższego czasu. Mianowice chodzi o nadużywanie przez moderatorów swojej funkcji. Dlaczego np. ten temat poleciał na bocznicę??
http://eu07.pl/forum/index.php?topic=17196.msg189132;boardseen#new
Pod działem "Inne Niekolejowe" wyraźnie pisze
Cytuj
Wszelkie dyskusje, nie mające wiele wspólnego z projektem lub koleją.
Czyli ten wątek który podałem w linku powyżej zawiera się w tym opisie.
A jeśli już ten wątek wyleciał na bocznicę, ponieważ są inne fora na których można dostać odpowiedź na pytanie postawione ww. wątku, to dlaczego ten temat: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,16891.0.html znajduje się w tym dziale, skoro są fora typowo nt. 3Dsmax-u, modelowania itp. Takich przypadków można by sporo wypisać. Już nie chcę opisywać sytuacji nt. postu kolegi @kcpr1 w tym wątku http://eu07.pl/forum/index.php/topic,8238.0.html bo wydaje mi się to bardzo dziwne.
Na forum jest na pewno wielu użytkowników którzy w 100% się ze mną zgodzą, jeśli chcą niech podpiszą się pod moim postem.
To by było na tyle. Mam nadzieję że wątek nie poleci na bocznicę. Pozdrawiam

Przeniosłem do właściwego działu. 
Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 21 Grudnia 2010, 23:15:44 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudnia 2010, 22:51:15 »
Cóż. Sam byłem kiedyś moderatorem tu, czy na innych 2 forach, ale zrezygnowałem z powodów osobistych (zbyt mało czasu). Zasadą podstawową jest fakt, iż to Admini oraz moderki NIE MUSZĄ się tłumaczyć ze swoich decyzji. Owszem, można wdać się w dyskusję ale popartą konkretną i rzeczową polemiką. Oczywiście można wpłynąć na decyzję moderatora/admina o ile ma się słuszne argumenty, ale przeważnie jest tak, że się jej nie ma :)

A co do wątków przytoczonych przez Ciebie. Nie jestem władny odpowiadać i imieniu moderatorów, lecz jeśli tak już się stało -> tak ma być. A czy się z tym zgadzam, czy nie - cóż, tak już jest :)

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudnia 2010, 23:01:49 »
Bo moderator ma zawsze rację, czy Ci się to podoba, czy nie :). I tu nie ma co dyskutować, bo nic to nie zmieni, a co najwyżej sobie zaszkodzisz ;P.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Grudnia 2010, 23:26:36 »
Udzielę odpowiedzi.
Cytuj
Wszelkie dyskusje, nie mające wiele wspólnego z projektem lub koleją.
Wiele nie oznacza całkiem nic wspólnego.
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,17196.msg189132.html#msg189132
Cóż,  jak wyglądałoby forum gdybyśmy każdemu gimnazjaliście pozwolili zadawać takie pytania z różnych dziedzin nauki? Jest wystarczająco wiele stron w których można znaleźć odpowiednie materiały.
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,8238.0.html
Ten post nie wnosi nic, do bardzo starego wątku. Odpowiedziałem na zawarte tam treści, które tylko wprowadzają w błąd.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Grudnia 2010, 23:31:10 »
No tak. Z jednej strony w pełni się zgadzam z tym, że wątek z zadaniem z Biologii poleciał na bocznicę - mimo tego, że nie ma to "nic wspólnego z projektem lub koleją". Nie jesteśmy tutaj od pomagania w pracach domowych, biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie te informacje znalazłem w Googlach w kilkanaście sekund - w tamtym wątku User wykazał się najzwyklejszym lenistwem.
Z drugiej strony Moderator to nie Papież - nie ma daru nieomylności :) Najlepszym na to przypadkiem jest właśnie ten temat z modelowaniem. Mam konto na jeszcze jednym forum muzycznym, na którym regulamin jest podobnie zaostrzony (ortografia itp.) i nawet tam "armia" moderatorów czasami nie daje sobie rady z ogarnięciem całego forum.
Tak przy okazji:
Cytuj
Pod działem "Inne Niekolejowe" wyraźnie pisze
Jest napisane :) Pozdrawiam.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Grudnia 2010, 23:37:02 »
Pod działem "Inne Niekolejowe" wyraźnie pisze jest napisane:
Cytuj
Wszelkie dyskusje, nie mające wiele wspólnego z projektem lub koleją.
W matematyce jest takie zagadnienie: Ile to jest "prawie wszystko"? Odpowiedź jest prosta: Prawie wszystko, to jest wszystko oprócz skończonej ilości.
Tak samo tutaj: "wszelkie dyskusje, nie mające WIELE wspólnego z projektem lub koleją." Ale to nie to samo co "Wszelkie dyskusje nie mające NIC wspólnego z projektem lub koleją". Subtelna różnica, ale jest. Dlaczego niektóre tematy z działu inne niekolejowe trwają, a niektóre wyleciały? Cóż, jak napisali moi poprzednicy "BO TAK!" (kto zna dowcip, ten wie). Jest subtelna różnica między tym, co tutaj uchodzi, a co nie. I my moderatorzy, pozwalamy sobie na tej subtelnej różnicy balansować. Ma ona jeszcze jedno specyficzne podłoże - autora wiadomości (jak ktoś ma mało wiadomości, a sporo na bocznicy, to znaczy, że trolluje) i treść - jeżeli tematyka jest wyczerpująco i jasno omówiona w internecie, bądź są nikłe szanse na konkretną odpowiedź bez robienia wątku-tasiemca o wszystkim i o niczym, to wątek ląduje na bocznicy. Forum, to nie google. Osobiście czasami mam wrażenie, że niektórzy wolą napisać wiadomość na forum, zamiast użyć google. Czemu? Bo wiadomości na google trzeba "odfiltrować" samemu, a na forum zrobią to inni. No i na google nie tyla licznik z ilością wiadomości.

Osobiście, choć to radykalne jest, jestem za zamknięciem działu inne niekolejowe. Nie będzie problemu z tym, "a czemu on może, a ja nie, i dlaczego słonie". Są inne fora, grupy dyskusyjne, etc., etc.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Grudnia 2010, 12:00:21 »
Prawie wszystko, to jest wszystko oprócz skończonej ilości.
Przeliczalnie wiele:)
Osobiście, choć to radykalne jest, jestem za zamknięciem działu inne niekolejowe. Nie będzie problemu z tym, "a czemu on może, a ja nie, i dlaczego słonie". Są inne fora, grupy dyskusyjne, etc., etc.
Właściwie czemu? Wywoła to niezdrowe nastroje w grupie, które i tak widać od zamknięcia działu test dla ulotnych niepowiązanych z forum spraw. Jestem za to zwolennikiem dopisania do regulaminu zdania treści: "Interpretacja regulaminu zależy wyłącznie od moderatorów i mogą oni ją rozszerzyć o niejawne treści.". Taki wpis da pełną i jawną swobodę działania moderatorom, ponieważ regulamin jest zbyt krótki i mało precyzyjny. Oczywiście dzięki temu monotoniczność funkcji ilości postów będzie malejąca, czyli forum stanie się bardziej przejrzyste.
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Grudnia 2010, 12:44:02 »
Prościej będzie zrobić dział "śmietnik" i niech każdy pisze co che, bez kontroli, zamiast tego "inne niekolejowe". Bo zdanie:
Cytuj
Wszelkie dyskusje, nie mające wiele wspólnego z projektem lub koleją.

Każdy może różnie interpretować. Albo określmy dokładnie o czym można w tym dziale pisać.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Grudnia 2010, 13:02:09 »
Ja od dłuższego czasu zastanawiam się nad jakimś luźnym wydziałem. Wczasach pogoni za pieniądzem, wiecznym brakiem czasu i troskami przyda nam się odrobina uśmiechu. Co do wydziałów, zapewne trzeba się zastanowić nad przegrupowaniem ich, jak i wydzieleniem jakiegoś luźnego. Dział test został okrojony wyłącznie z powodów zgłoszeń moderatorów, dodam, że słusznych zgłoszeń iż dział test stał się swojego rodzaju targowiskiem, nie interpretować tego dosłownie. Do działu test trafiały tematy, które z powodzeniem powinny być w innym dziale. Niektórym wygodniej było wrzucać wszystko do jednego koszyka.
Nie będę zamykał tego tematu, chętnie posłucham Waszych pomysłów, zaznaczam jednak, ze nie będzie to temat typu innego forum kolejowego pt. "pożalę się na swojego admina". Pomysły jak najbardziej tak, biadolenie, stanowczo nie. Jeżeli ktoś czuję się niewłaściwie potraktowany przy moderacji, ma zawsze prawo zwrócić się do mnie z pytaniem czy tez sugestią dot. forum czy tez moderacji, zawsze po zbadaniu sprawy udzielam odpowiedzi. Jak już Moderator napisał, Moderator przed nałożeniem poszczególnego stopnia ostrzeżenia przegląda posty danego użytkownika, wtedy podejmuje decyzję. Czy się czasami mylimy? zapewne tak, nie ma ludzi nieomylnych. Gdybyśmy mieli wymieniać czy jest zbyt "ostro" w moderacji czy nie, zaręczam, że znając wszystkie okoliczności, więcej będzie na nie. Co do Regulaminu, to mają być podstawowe zasady, nie możemy tworzyć Konstytucji, rozumiem, że można doprecyzować, jeżeli będzie taka potrzeba.

Pozdrawiam, jeszcze raz życząc Spokojnych Świąt.
Pozdrawiam

Offline Bombardier

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Grudnia 2010, 13:22:04 »
Na forum panuje teraz straszna komuna i beton, mam tu na myśli pewnego niedoszłego moderatora wywalającego (chyba z jakimś osobistym fetyszem) posty na bocznicę. Forum w moim przekonaniu ma służyć ludziom upoważniając ich do luźnej dyskusji, a nie tworzyć swoisty urząd kontroli i jakości każdego posta.
Forum powinno być luźną dyskusją wszędzie, posty powinno się wywalać tylko wtedy, gdy naprawdę nie pasują do wątku. Wywaliłbym z regulaminu punkt o odświeżaniu - wzorem tego, że "archeologia" czasem może być przydatna jest któryśtam post wywalony niedawno przez Krzyśka626 z tematu o nasłuchu kolei.
Sprawa błędów ortograficznych w postach również mi się nie podoba, powinno się albo nie edytować w ogóle, albo edytować gdy cały post jest tym przepełniony, albo zaprzęgnąć jakiś system ocen postów (+ i -), wtedy te minusy za każdy błąd byłyby wyświetlane w profilu czy coś.
Miałem tego nie pisać tutaj, skłoniła mnie jednak pewna osoba, która pomimo takiego stanu rzeczy "daje radę". ;-)
« Ostatnia zmiana: 22 Grudnia 2010, 13:29:32 wysłana przez Bombardier »

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Grudnia 2010, 13:26:48 »
Co do Regulaminu, to mają być podstawowe zasady, nie możemy tworzyć Konstytucji, rozumiem, że można doprecyzować, jeżeli będzie taka potrzeba.
Oczywiście bez obrazy, też myślę że regulamin nie może być na kilka stron, ale Polak myśli tak "no skoro w prawie polskim możemy robić to co nie jest zakazane, to forum można traktować analogicznie". Dobrze, przykład z życia - robimy zdjęcia na tekstury, bo prawo nie zakazuje już fotografowania taboru, nie zaś dlatego że mamy prawo do fotografowania takich obiektów. Podobna zatem zachodzi implikacja dla forum. Tu możemy zrobić tzw. myk - napisać, że to co nie jest prawem usera jest zabronione i przeciwdziałamy w/w wynikaniu.
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Grudnia 2010, 13:44:52 »
Pozwolę dorzucić swoje trzy grosze.

Cytat: REWIZOR
Co do wydziałów, zapewne trzeba się zastanowić nad przegrupowaniem ich, jak i wydzieleniem jakiegoś luźnego.

A nie myśleliście może, żeby zamiast osobnego działu "zainwestować" w shoutboxa? Moim zdaniem świetna rzecz, o ile oczywiście nie dojdzie do nadużyć ze strony userów - jak wszędzie.

Co do błędów popełnianych przez użytkowników i ich poprawiania przez moderatorów/adminów. Z jednej strony płakać mi się chce, jak jeden z drugim wali byk na byku, a do tego jakiś bełkot kompletnie przeze mnie niezrozumiały, a z drugiej strony razi mnie poprawianie błędów przez mod./adm. na czerwono.

To, czy ktoś potrafi lub nie, pisać poprawną polszczyzną, to jest kwestia jego indywidualnego podejścia do tej kwestii, a być może niedouczenia lub lenistwa? Niemniej jednak uważam, że nikt nie powinien publicznie pokazywać, że dana osoba popełnia takie i takie błędy. Totalnym kuriozum jest dla mnie sytuacja, w której ktoś, np. z pośpiechu lub niedopatrzenia, zapomni postawić kropki czy przecinka, a pod spodem dopisek "zdanie kończymy kropką"...

Ogólnie rzecz biorąc jestem zdania, że moderacja powinna poprawiać błędy użytkowników, ale w sposób dyskretny. Do tego wiadomość na PW do danego użytkownika i po problemie. Bo jak zauważyłem, jeśli ktoś notorycznie robi błędy i czerwone dopiski nie pomagają, to albo robi to złośliwie, albo po prostu nie czyta wcześniejszych postów, które są już odpowiednio poprawione. Wiadomość na PW przeczyta każdy. Poza tym, kolor czerwony trochę tak... no... drażni ;-) Jak Wy się na to zapatrujecie?
« Ostatnia zmiana: 22 Grudnia 2010, 13:53:09 wysłana przez mk1992 »

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Grudnia 2010, 13:47:18 »
Jeśli będzie możliwość całkowitego ignorowania postów na liście "Pokaż posty od ostatniej wizyty" z działów zbędnych, to niech powstanie nawet milion działów o pierdołach.
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Grudnia 2010, 13:57:03 »
A nie myśleliście może, żeby zamiast osobnego działu "zainwestować" w shoutboxa? Moim zdaniem świetna rzecz, o ile oczywiście nie dojdzie do nadużyć ze strony userów - jak wszędzie.
Damian, tego raczej nie, nie chcę dublować wiadomego Tobie forum, zresztą wiesz, że w tamtym shoutboxie bywa różnie, dlatego pisałem o luźnym dziale, ma to być jednak dodatek do forum a nie jego główny rdzeń, rozmienimy się na drobne.
Pozdrawiam

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Grudnia 2010, 13:58:44 »
Dlatego napisałem, "o ile nie dojdzie do nadużyć". Tam doszło i shoutboxa od dłuższego czasu nie ma. A szkoda, bo na prawdę chwalę sobie tę formę luźnej komunikacji na forum.

gumini

  • Gość
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Grudnia 2010, 14:36:24 »
Na 2283 użytkowników tylko mniej więcej 4/7 (57%) z nich napisało chociaż jednego posta. Jest to smutne. Część z tych niepiszących nie ma potrzeby pisać, a część nie ma na to odwagi.
Problem w pisaniu postów przez użytkowników jest duży. Sam go mam. Na forach Onetu, gazeta.pl etc. nie ma tak skrupulatnie badanej pisowni i logiki postów. I gdy ktoś przechodzi z tamtego forum na to wpada pod ostrzał moderatorów lub innej maści ludzi. Nie każdy ma dostateczną wiedzę dotyczącą symulatora lub/i kolei. Kolega libertyn89 bardzo przystępnie opisał w tym poście zasady uruchamiania. Gdy ktoś już tego nie rozumie to można mieć pretensje, ale często ludzie obrywają za byle co. Wyszukiwarka też nie jest idealna.
Co do "Władzy" to nie mam większych zastrzeżeń bo pilnują. Czasami nadgorliwie, ale pilnują.
Miej serce i patrzaj w serce! (A.Mickiewicz)

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Grudnia 2010, 15:22:19 »
@mk1992: Po części się z Tobą zgadzam. Jeśli ktoś z pośpiechu nie napisze "ę", przecinka, kropki itp. to najzwyczajniej w świecie sprawdziłbym ostatnie dwa, trzy posty w tył danego użytkownika i jeśli wcześniej występują takie błędy to bym poprawił w widoczny sposób. Czerwony, fakt, drażni, ale dzięki temu te błędy widać i autor postu (takie jest założenie) bierze sobie to do serca. Nie jeden raz to ja się uczyłem na czyichś błędach. Jeśli sytuacja się rzadko zdarza, to na miejscu moderatora poprawiłbym bez żadnych uwag, ani wiadomości.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Grudnia 2010, 15:30:56 »
Damian, tego raczej nie, nie chcę dublować wiadomego Tobie forum, zresztą wiesz, że w tamtym shoutboxie bywa różnie, dlatego pisałem o luźnym dziale, ma to być jednak dodatek do forum a nie jego główny rdzeń, rozmienimy się na drobne.
Jestem również od paru lat użytkownikiem forum polskiego trainza gdzie mają właśnie SB i po za lekkimi sprzeczkami od czasu do czasu panuję tam naprawdę miła atmosfera, wrzucają tam ciekawe linki i komentują różne rzeczy po prostu "luźniej". Również jestem za shoutboxem, chociażby na okres próbny.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Grudnia 2010, 17:26:17 »
Jestem również od paru lat użytkownikiem forum polskiego trainza gdzie mają właśnie SB i po za lekkimi sprzeczkami od czasu do czasu panuję tam naprawdę miła atmosfera, wrzucają tam ciekawe linki i komentują różne rzeczy po prostu "luźniej". Również jestem za shoutboxem, chociażby na okres próbny.
A czy my musimy się upodabniać do kogoś? Sposobów na miłą atmosfere jest wiele, tylko potrzeba dobrych pomysłów. Co do błędów poprawnej polszczyzny. Miło się nie czyta postów edytowanych na czerwono i ogólnie drażnią tak jak pisali poprzednicy. Myślę, że można by zrobić coś takiego jak "powiadomienie od moderatora". Czyli chodzi tutaj o taką kwestię jeżeli użytkownik w poście napisze wiele błędów moderator wysyła prywatna wiadomość z treścią którą chce przekazać do danego użytkownika z prośbą o poprawe wiadomości. Zrobić by można taką opcję przy każdym wysłanym poście dostępną tylko dla moderatorów coś w deseń "zgłoś do moderatora". Jeżeli dany użytkownik forum by nagmiennie robił błędy to by dostał coś w stylu ostrzeżony, moderowany czy tam uciszony. To tylko moje skromne zdanie. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.
 
...

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Grudnia 2010, 17:59:33 »
A czy my musimy się upodabniać do kogoś? Sposobów na miłą atmosfere jest wiele, tylko potrzeba dobrych pomysłów.
Nie, nie musimy. Podałem tylko przykład funkcjonowania bo widzę, że REWI spotkał się z tym gorszym zastosowaniem shoutboxa. Jeśli grupę "dyskusyjną" na shoutboxie stanowią osoby dorosłe emocjonalnie, to nie powinno dochodzić do sprzeczek pomiędzy nimi.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Grudnia 2010, 18:09:55 »
WSK, opcji PW za wysłanie niechlujnego posta, z błędami tylko dlatego, że komuś nie chce się sprawdzić swojej wiadomości, nie przewiduję. Nie chodzi mi o jeden błąd czy ogonek, zdarzają się wszystkim bez wyjątków. Mamy taki a nie inny język, jeżeli ktoś ma z tym problem to powinien korzystać z dostępnych programów. Np. u mnie w Firefoksie sam podkreśla błędy. Nie jest to jakiś wielki wymóg ani problem nie do przebycia, innym sugestiom się przyglądam, czekam na następne konkrety.
Pozdrawiam

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Grudnia 2010, 18:10:55 »
Bardziej by się przydała opcja umożliwiająca usuwanie swojego posta. Np. przy pomyłkach. :)
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Grudnia 2010, 18:14:50 »
Bardziej by się przydała opcja umożliwiająca usuwanie swojego posta. Np. przy pomyłkach. :)
Była, jednak była nadużywania przez kilku userów, np. odpowiadałeś w wątku, wysyłasz wiadomość a "on" pousuwał swoje posty, mało tego pousuwał posty w różnych tematów, gdyż postanowił się na nas obrazić, wątki okazały się bezwartościowe. Stąd jak na wstępie :)
Pozdrawiam

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Grudnia 2010, 18:35:38 »
A po co pisać PW? Wystarczy komentarz od moderatora, iż w przypadku nie poprawienia posta proszę nie odpowiadać i kropka.

Tak samo z nowymi postami w stylu: jak ruszyć, jak odpalić itp. Są posty przyklejone, więc niech będzie "wstawka' odnośnie posta przyklejonego, bądź od razu bocznika z odpowiednią adnotacją -> czyli np. dział taki i taki, post taki i taki.

na forum ubuntu.pl jest tak, iż "nowy" jak pisze w temacie wstawkę: "pomocy", "pomoc" bądź ogólnikowo, że coś nie działa moderator umieszcza posta w stylu: zmień temat na bardziej wartościowy, użyj szukajki, odnośnik do tematu "przyklejonego" lub podaje TYLKO "gotowego linka" na dany problem opisany w temacie przyklejonym.

Do tego każdy user ma w stopce/pod nickiem wersję systemu, architekturę i środowisko graficzne. Tak samo można by było wprowadzić to u nas, czyli:
1) system (spod jakiego odpalana jest maszyna)
2) karta graficzna
3) nr sterownika graficznego
4) wersja symka (TGA czy DDS)

te informacje ogromnie ułatwiłyby rozwiązywanie problemu. Może warto się nad tym zastanowić? Oczywiście dane te każdy user musiałby wypełnić. i kiedy zaszłaby potrzeba pomocy każdy widziałby, z jakim systemem miałby do czynienia, jaką grafą, jakim nr sterownika oraz wersją symka. Bez tych informacji user nie dostawałby odpowiedzi a moderator pisałby stosowną informację (np. bocznica z powodu braku informacji o symku itp.)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Grudnia 2010, 20:21:58 »
Jest jedno pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć: co chcemy osiągnąć? Można iść w kierunku forum poświęconemu tylko symulatorowi (rozwój i pomoc). Z drugiej strony, może warto byłoby pokusić się o stworzenie większej więzi między użytkownikami? W takim wypadku można by podejść swobodniej do różnych kwestii (pisanie nie na temat, luźny dział), żeby pozwolić na integrację społeczności, wzajemne poznanie się itd.
W kwestii regulaminu — im bardziej jest on rozbudowany, tym bardziej należałoby się spodziewać od zarządzających postępowania zgodnie z nim, zaś uzasadnienia w postaci
"BO TAK!"
nie powinny mieć miejsca.

Była, jednak była nadużywania przez kilku userów, np. odpowiadałeś w wątku, wysyłasz wiadomość a "on" pousuwał swoje posty, mało tego pousuwał posty w różnych tematów, gdyż postanowił się na nas obrazić, wątki okazały się bezwartościowe. Stąd jak na wstępie :)
Zrobić „zgłoś do usunięcia”? Użyć „zgłoś do moderatora”? ;)

Osobiście, choć to radykalne jest, jestem za zamknięciem działu inne niekolejowe. Nie będzie problemu z tym, "a czemu on może, a ja nie, i dlaczego słonie". Są inne fora, grupy dyskusyjne, etc., etc.
Zauważ, że czasem chciałoby się porozmawiać o czymś z ludźmi tutaj, nie tam.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Grudnia 2010, 20:43:00 »
]Zrobić „zgłoś do usunięcia”? Użyć „zgłoś do moderatora”? ;)
Zgłaszanie samego siebie do moderatora "nie ma żadnego sensu! ".
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Grudnia 2010, 20:45:16 »
Informacja w treści postu wystarczy.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Grudnia 2010, 21:05:00 »
Yb, co do więzi, ja pielęgnuję tradycje, kilka osób już się u mnie integrowało. Bywało, że integracja była "bardzo ciężka" :) Zresztą, sam wiesz co nieco.

&feature=player_embedded#
« Ostatnia zmiana: 22 Grudnia 2010, 21:31:37 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Grudnia 2010, 23:49:43 »
Czytam tak ten temat i myślę, że całkiem ciekawa była by opcja z SB, przynajmniej na próbę. Nie powodowała by zaśmiecania forum, nie wymagałaby moderacji, no ewentualnie mod mógłby wyczyścić go co jakiś czas i tyle. Można by wrzucać tam różne rzeczy, jak np. to: http://www.eurosport.pl/formula-1/sezon-2010/2010/kubica-znalazl-telefon_sto2593263/story.shtml (dla miłośników F1 :).
Jeśli SB się nie sprawdzi, zawsze można go usunąć.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2010, 01:11:10 wysłana przez adsim »
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Co się dzieje z forum
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Grudnia 2010, 10:21:38 »
Nie no moderacja SB byłaby wskazana w wypadkach, gdyby ktoś zaczął przesadzać.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.