Autor Wątek:  Projekt Rochowice  (Przeczytany 87456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Marca 2012, 05:24:44 »
Również się dołączam do @Sektora, tylko z tą gwarą śląską będzie gorzej, ale może człowiek się nauczy.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Marca 2012, 11:27:52 »
Tym bym się zbytnio nie przejmował bo raczej aż tak tego na radiu nie słychać. Większą uwagę przywiązałbym do oddania klimatu ruchowego Śląska. W skrócie chodzi o to, że dyżurny rzadko się odzywa a jak już się odezwie to z łaską ;). Albo pytania prowadzących ruch "mechaniku jakie hasło?", "jaki numer zgody?", "po co przyjechałeś?",…
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Marca 2012, 11:42:42 »
W takim razie razem z @Sektorem czekamy na komplet stenogramów do scenerii. Tylko jeśli mogę Was prosić, jeśli będziecie wysyłać te dialogi to na PW. Jeszcze jedno: jeśli ktoś może nagrać tzw "dżingle" pojawiające sie na początku zapowiedzi stacyjnych to rownież poproszę. Im więcej tym lepiej.
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2012, 11:44:22 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Marca 2012, 15:45:25 »
Albo pytania prowadzących ruch "mechaniku jakie hasło?", "jaki numer zgody?", "po co przyjechałeś?",…
I wieczne problemy ze stójkami, z pozamykanymi bokami etc. ;)
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Marca 2012, 22:30:10 »
Trasa miala byc (jest nadal) jakby odwzorowaniem trasy Wroclaw-Poznan, wiec gwara slaska odpada ;) Spokojnie, dopoki nie zostanie ukonczone otoczenie, nie mysle o jakichkolwiek misjach ;) Marzy mi sie kilkugodzinna misja na wagonowce, z wykonaniem tego moze juz byc problem.. jestem zbyt slaby w te klocki, raczej sie tego nie podejme, choc pomarzyc zawsze mozna ;)
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline Domio

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Marca 2012, 22:31:07 »
Mieszkam przy lini 271 w Obornikach Śląskich jeżeli potrzeba jakiś zdjęć to służę pomocą :)

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Marca 2012, 22:32:51 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Maja 2012, 16:44:16 »
Coby narobic smaka i by nikt nie mogl zarzucic, ze nic nie robie, podrzucam kilka screenow.. ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Maja 2012, 16:49:41 wysłana przez hunter »
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Maja 2012, 17:43:44 »
Koniecznie trzeba zwiększyć rozmiar helpera od słupów.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Maja 2012, 20:57:02 »
@Benek, możesz rozwinąć myśl?

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Maja 2012, 00:51:08 »
Pewnie. Na jednym ze screenów widać jak na krzywej przejściowej słupy wchodzą w skrajnie. Bierze się to stąd, że flex w maxie nie odzwierciedla dokładnie położenia toru w MaSzynie. To raz, a dwa to to, że helpery mają mały rozmiar. Chodzi o to, że wstawiając obiekt punktowy przy torach posiłkujesz się helperem (kwadratem), którego rozmiar ustala odległość tego obiektu np. od toru. Jak helper jest za mały, to obiekt wejdzie w skrajnie, bo tor w maxie jest przedstawiony za pomocą linii prostej, która jest środkową toru.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Maja 2012, 09:36:15 »
Rozmiar helpera słupa nie ma tu nic do rzeczy, sieci nie kładzie się wstawiając pojedynczo słupy jako .inc wg ,,kwadracika". To środek helpera ma być w punkcie styku z siecią trakcyjną.:)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Maja 2012, 09:37:34 »
Nie mówiąc o tym, że przy sieci generalnie nie ma helperów, bo includy słupów robią się wpisem w trakcji przy zygzakowaniu. A przecież nie od dziś wiadomo, że stara trakcja jest niewymiarowa...
« Ostatnia zmiana: 26 Maja 2012, 09:39:23 wysłana przez Quark-t »
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline ISDR

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 275
  • IZIR
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Maja 2012, 10:32:36 »
Bierze się to stąd, że flex w maxie nie odzwierciedla dokładnie położenia toru w MaSzynie.
Prawda to jest? Coś mi się wydaje, że to niemożliwe.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Maja 2012, 10:35:44 »
Tak, zawsze mam problem z słupkami hekto przy flexie.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Maja 2012, 10:50:39 »
Jaki duży stopień odchylenia masz na myśli? Wg mnie nie ma żadnego, chyba że jest tak mały.
« Ostatnia zmiana: 26 Maja 2012, 10:53:18 wysłana przez szczawik »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Maja 2012, 11:11:36 »
Ostatnie to słupek wstawiony na prostym odcinku, analogicznie jak 57,7.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Maja 2012, 15:48:05 »
Pewnie. Na jednym ze screenów widać jak na krzywej przejściowej słupy wchodzą w skrajnie. Bierze się to stąd, że flex w maxie nie odzwierciedla dokładnie położenia toru w MaSzynie. To raz, a dwa to to, że helpery mają mały rozmiar. Chodzi o to, że wstawiając obiekt punktowy przy torach posiłkujesz się helperem (kwadratem), którego rozmiar ustala odległość tego obiektu np. od toru. Jak helper jest za mały, to obiekt wejdzie w skrajnie, bo tor w maxie jest przedstawiony za pomocą linii prostej, która jest środkową toru.
Dołożę kilka słów od siebie. Stawiając trakcję bez udziału 3DSa, również słupy wchodzą w skrajnię. Wstawiając druty przede wszystkim pilnujesz, aby wisiały w odpowiednim miejscu nad torem. Do linki i drutu jezdnego dowiązany jest wysięgnik, a do wysięgnika dopiero słup. Niewymiarowe wysięgniki, także ich ograniczona ilość, powoduje że wybierając odpowiednie miejsce powieszenie drutu jezdnego nad torem, nie masz żadnego wpływu gdzie ustawi się słup. Rozumiesz? Pół Quarka okablowałem w notatniku i jest tak, jak pozwalają dzisiejsze modele. Helpery przydatne są, w stawianiu latarni, które z pomocą 3DSa dodałem do Quarka noc.

  Dodano: 26 Maja 2012, 15:53:47

PS. http://eu07.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=15450.0;attach=48639;image z okna loka widać słup bramki (ten po prawej), wchodzi  zbyt blisko w torowisko odchodzące w prawo. Przedłużyłbym bramkę nad wszystkie 4 tory. Gdzieś jeszcze widziałem jakieś wskaźniki ukryte za betonowymi słupami trakcji.
« Ostatnia zmiana: 26 Maja 2012, 15:56:08 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline P.J.

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Maja 2012, 17:13:57 »
Na ostatnim screenie ( być może się mylę) widać jak tor tworzy załom wklęsły. Przydałoby się  wstawić wstawki o stopniowo zmienianym pochyleniu. Pozwoliłoby to na bardziej zaokrąglane przejście z pochylenia na tor poziomy.
Efekt finalny jak układałem z pochyleniem tory przedstawiam na poniższych screenach. Mam nadzieję, że w miarę widać. Jeden tor znajduje się w pozycji o pochyleniu 0 promila a drugi zaczyna "wspinać się" na nasyp.
« Ostatnia zmiana: 26 Maja 2012, 17:15:53 wysłana przez P.J. »
Prawdziwy Wielkopolanin: Poznań  Główny - Środa Wielkopolska - Jarocin - Ostrów Wielkopolski - Kępno - Kluczbork - Lubliniec - Tarnowskie Góry - Bytom - Katowice - Kraków Główny i 170 kilometrów wielkopolskiego szlaku.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Maja 2012, 19:59:10 »
Cytuj
PS. http://eu07.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=15450.0;attach=48639;image z okna loka widać słup bramki (ten po prawej), wchodzi  zbyt blisko w torowisko odchodzące w prawo. Przedłużyłbym bramkę nad wszystkie 4 tory. Gdzieś jeszcze widziałem jakieś wskaźniki ukryte za betonowymi słupami trakcji.

Albo przesunąć bramkę tak, aby słup był w międzytorzu (skrajnia zostanie zachowana), a zamiast wysięgnika l+zwis1d-3k wstawiłbym -l]-3k.

Swoją drogą poruszyliście Panowie bardzo ciekawą i niezmiernie ważną dla rozwoju symulatora sprawę - zbyt mała ilość wysięgników w symulatorze. Kto się bawi w tworzenie scenerii ten wie, że czasem trzeba się nieźle napocić, aby poprawnie rozwiesić sieć trakcyjną tak, aby był zachowany realizm. A wiele modeli zwisów, które nie istnieją, mogłyby na prawdę ogromnie ułatwić sprawę trasopisarzom, ot np. taki wysięgnik: http://www.transportszynowy.pl/kolkrzyzpol12.html czy taki: http://www.kolej.one.pl/index.php?dzial=stacje&id=1100&okno=galeria&&photoid=14158 (trzeci wysięgnik na bramce na pierwszym planie).

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Maja 2012, 20:27:00 »
Mogę podesłać sporo zdjęć na wysięgniki i bramki, fotki zrobiłem między stacją Łódź Widzew i Bedoń po modernizacji odcinka.
« Ostatnia zmiana: 26 Maja 2012, 20:44:15 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Maja 2012, 20:42:48 »
Ej, @pekap niedawno się zobligował coś do bugs wrzucić w najbliższym czasie. Więc w sprawie sieci już się nie gorączkujcie.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Maja 2012, 20:42:06 »
Na ostatnim screenie ( być może się mylę) widać jak tor tworzy załom wklęsły. Przydałoby się  wstawić wstawki o stopniowo zmienianym pochyleniu. Pozwoliłoby to na bardziej zaokrąglane przejście z pochylenia na tor poziomy.
Efekt finalny jak układałem z pochyleniem tory przedstawiam na poniższych screenach. Mam nadzieję, że w miarę widać. Jeden tor znajduje się w pozycji o pochyleniu 0 promila a drugi zaczyna "wspinać się" na nasyp.

Kolego, a gdzie biegnie taka mega ilość pędni?
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline P.J.

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #53 dnia: 29 Maja 2012, 18:01:14 »
Cytuj
Kolego, a gdzie biegnie taka mega ilość pędni?

Faktem jest, że jest tam tych drucików za dużo - ale to tylko dekoracja. Wykorzystałem tylko to co mi zaoferowały dostępne modele w maszynie przy tworzeniu scenerii.
A mi chodzi o ten załom wklęsły toru, który jednak ma wpływ na charakterystykę jazdy wstawionego modelu i jego fizykę.

« Ostatnia zmiana: 29 Maja 2012, 18:02:24 wysłana przez P.J. »
Prawdziwy Wielkopolanin: Poznań  Główny - Środa Wielkopolska - Jarocin - Ostrów Wielkopolski - Kępno - Kluczbork - Lubliniec - Tarnowskie Góry - Bytom - Katowice - Kraków Główny i 170 kilometrów wielkopolskiego szlaku.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #54 dnia: 29 Maja 2012, 22:29:30 »
Załom profilu pionowego tworzy się jako łuk. Opcja jest dostępna od samego początku MaSzyny, gdyż każdy tor jest krzywą beziera. Jeśli używasz skryptów 3ds to opcja do tworzenia takich łuków jest od 2008 roku. Jeśli ręcznie to wystarczy policzyć sobie parametry jak dla każdego innego łuku będącego krzywą beziera (promienie zaczynają się od 5000 [m]) tylko w innym układzie współrzędnych.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline WRCK

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Maja 2012, 15:34:57 »
Czemu używasz tej starej, brzydkiej podsypki torów? Wogóle nie pasuje do otoczenia..

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Maja 2012, 15:44:50 »
Bo to nie koncert życzeń. Nie podoba się zrób lepsze proste.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Maja 2012, 15:49:46 »
Czemu używasz tej starej, brzydkiej podsypki torów? Wogóle nie pasuje do otoczenia..
Subiektywne odczucie gdyż...
Bo to nie koncert życzeń. Nie podoba się zrób lepsze proste.
...o gustach się nie dyskutuje.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Lipca 2012, 21:08:11 »
http://youtu.be/lU49onmd3dE - filmik z ostatnich prac ;)
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline SilenS

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Projekt Rochowice
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Lipca 2012, 21:25:33 »
No to czekamy na wydanie bo aż ślinka cieknie :D