Autor Wątek:  Jak hamować?  (Przeczytany 40735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak hamować?
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Maja 2004, 12:54:56 »
Cytat: "Winger"
80 km/h to mozna wjezdzac w perony, ale jednostkami.
No i peron musi byc w miare dlugi, poza tym odpada robienie tego np. przy drzewac w jesieni, albo jak trawa wysoka przy szynach.

Elektrykiem ze skladem 80 km/h? Nigdy.
No, nie licze tych kilku stacji w polsce gdzie w peronie sie po trzy cale sklady mieszcza :)))

Nigdy? Mozna... ale na przelocie :)
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline saper_unreal

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
    • http://www.adiwarez.tk
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak hamować?
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Maja 2004, 08:10:41 »
pamietam kiedys gdzies w zakopanem czy gdzies niedaleko, pociag przelotem przez stacje mknl 110 czy 120 i ludzi z peronu wcielo pod kola wagonow...

Offline Cykel

  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak hamować?
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Maja 2004, 10:41:01 »
W Zakopanem?? Jak?? I kiedy to było właściwie?

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jak hamować?
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Maja 2004, 11:43:09 »
Cytat: "saper_unreal"
pamietam kiedys gdzies w zakopanem czy gdzies niedaleko, pociag przelotem przez stacje mknl 110 czy 120 i ludzi z peronu wcielo pod kola wagonow...


W Zakopanem? Przelotem? Raczej niemożliwe.

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Jak hamować?
« Odpowiedź #64 dnia: 10 Maja 2004, 12:10:45 »
Może to był samolot z przyczepą? ;)))
To by tłumaczyło, dlaczego przelotem. :)
ABu

Offline zpc

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak hamować?
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Maja 2004, 12:27:44 »
Rada :
Bardzo czesto jezdzilem na pociagach osobowych, rownie je prowadzac!nieobcy mi jest "Slazak", "Szklarka", "Zielonogórzanin", "Bachus" itp,  Najlepiej w perowy wjezdzac z predkoscia 60km/h-tak mowia instruktorzy(o ile stan torow i wskazania semaforow na to pozwalaja) Hamowanie nie moze przebiegac gwaltownie, nalezy zadbac o konfort jazdy podroznych(przyjemne nie jest jak komus walizka na glowe zleci) W razie potrzeby mozna na chwilke wzmozyc sile hamowania, przesuwajac raczke kranu na pare sekund w pozycje gwaltownego hamowania, po czym w wagonach bez hamulca tarczowego opcjonalnie przesunac kran w popelnianie, a w wypadku wagonow z hamulcen tarczowym wlaczenie popolniania jest rownoznaczne z unieruchomieniem pociagu poprzez przeladowanie,czyli nalezy dac w "gwiazde". Tuz przed zatrzymaniem pociagu luzujemny hamulec lokomotywy (klawisz 6) a w razie jak sklad sie jeszcze toczy mozna dochamowac hamulcem pomocniczym lub poslizgiem-co czesto praktykuje:)I jeszcze jedno, hamowanie oraz rozruch pociagu osobowego musi byc delikatny a jednoczesnie zdecydowany! Jednym slowem mowiac trzeba jechac jak facet "jajami"
Przemmmekkk

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Jak hamować?
« Odpowiedź #66 dnia: 10 Maja 2004, 12:45:08 »
Co do przeciwpoślizgowego to słyszałem, że można nim się posługiwać w celu zmniejszenia prędkości wyłacznie podczas jazdy luzem... Choć mówię, że tlyko tak słyszałem...

Offline CTL

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 381
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 56
Jak hamować?
« Odpowiedź #67 dnia: 10 Maja 2004, 12:47:47 »
Generalnie to przeciwpoślizgowym można przychamować w każdej dogodnej sytuacji dla zmniejszenia prędkości oczywiście przy lekkim pociągu bo przy ciężkim to juz odpada bo i tak nic nie da:-)Przy lekkich pociągach ja też praktykuje przychamowanie przeciwpoślizgowym.

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Jak hamować?
« Odpowiedź #68 dnia: 10 Maja 2004, 12:50:37 »
Szkoda, że w symku nie działa to do końca zgodnie z realem. Z resztą odluźniacz hamulca też (szczegulnie sytuacje podpinania składu lub po hamowaniu nagłym) :(

Offline mw158979

  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Jak hamować?
« Odpowiedź #69 dnia: 10 Maja 2004, 19:14:04 »
Cytat: "zpc"

... a w wypadku wagonow z hamulcen tarczowym wlaczenie popolniania jest rownoznaczne z unieruchomieniem pociagu poprzez przeladowanie ...


A co ze skladami mieszanymi (tarczowe+klockowe)?

mw158979
http://www.marchewa.alleluja.pl

GUI edytora scenerii (nebula) -

Offline zpc

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak hamować?
« Odpowiedź #70 dnia: 10 Maja 2004, 19:34:49 »
nie wolno w takiem sytuacji uzywac luzowania uderzeniowego poniewaz watgony z hamulcem tarczowym ulegna przeladowaniu! W symulatorze jest to niewidoczne,poniewaz jeszcze tego niedopracowano:)
Przemmmekkk

Offline mw158979

  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Jak hamować?
« Odpowiedź #71 dnia: 10 Maja 2004, 20:07:43 »
Nawet jesli te wagony sa na koncu?

A co w przypadku, gdy jest to tylko jeden wagon, poprzedzony dziesiecioma klockowymi?

mw158979
http://www.marchewa.alleluja.pl

GUI edytora scenerii (nebula) -

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak hamować?
« Odpowiedź #72 dnia: 10 Maja 2004, 20:08:06 »
A dla mnie najlepiej hamuje kibelek :) hamulec działa świetnie mogę jechać sobie spokojnie w WK 100 i przy peronach zacząć hamowac i wiem że się zmieszczę i ładnie mi EN wyhamuje
Inter City - Polskie Porządne Pociągi

Offline ET22_RULZ

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 592
  • User #13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Jak hamować?
« Odpowiedź #73 dnia: 10 Maja 2004, 20:39:48 »
Cytat: "mw158979"
A co w przypadku, gdy jest to tylko jeden wagon, poprzedzony dziesiecioma klockowymi?

Mozna wylaczyc hamulec.
"Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy"
Pozdrawiam,
Bartosz "ET22_RULZ" Wojciechowski

Offline zpc

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak hamować?
« Odpowiedź #74 dnia: 11 Maja 2004, 15:46:15 »
ale pomysly:) jasne jak hamulec tarczowy jest wylaczony to mozna robic co sie chce
Przemmmekkk

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak hamować?
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Lipca 2004, 12:21:13 »
Co do kibelkow to fajnie sie rzeczywiscie hamuje choc dosc dlugo po odhamowaniu jeszcze trzymaja klocki no ale to sie trzeba przyzwyczaic. Jedna rzecz mnie zastanawia- EZT nie ma (chyba) czegos takiego jak przycisk "odluznacz hamulca lokomotywy" bo przeciez w kibelkach nie ma lokomotywy i nigdy sie na pulpicie z takim przyciskiem nie spotkalem a w symku jak wcisnalem klawisz 6 to zasyczalo (bez efektu) ale chyba w ogole nic sie nie powinno dziac? Jakby ktos moglby powiedziec czy mam racje bo moze sie myle?

A druga sprawa to jeszcze chcialem sie dowiedziec czy dobrze (poprawnie) hamuje EZT. Jade z jakas predkoscia i gdy chce zachamowac to nastawnik do 0 (luz) a nastepnie zasadniczy z pozycji jazdy (4) na pierwsza pozycje hamujaca (klawisz 3) jezeli trzeba to na druga (sluzbowa?). Gdy za bardzo hamuje to 4 i 9 opada cisnienie w cilindrze, gdy opadnie a jeszcze trzeba przychammowac to powtarzam to co na  poczatku... Przy prekosci okolo 10km/h odhamowuje 9  i skald sie zatrzymuje a jezeli sie nie zatrzymal jeszcze to hamuje pomocniczym 1 az do zatrzymania.

Czy moje postepowanie jest dobre i przepraszam jezeli jest to niezbyt fachowo opisane...
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Jak hamować?
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Lipca 2004, 16:35:19 »
Cytat: "Maciek-34120"
EZT nie ma (chyba) czegos takiego jak przycisk "odluznacz hamulca lokomotywy" bo przeciez w kibelkach nie ma lokomotywy


To nie jest uzasadnienie. Odluźniacz hamulca jest także w wagonach i używa się go w razie przeładowania hamulców lub podczas manewrów bez lokomotywy lub gdy jest na tyle mało wagonów że można samą lokomotywą hamować. A kibel to jedna wielka lokomotywa ;)

Ja hamuje kibla (w symku) tak: z 4 naciskam 3 i szybko zpowrotem 4. jak zamało upuszcze to czyność powtarzam. odhamowuje: z 4 na . i potem 4. Przy tym zawsze patrze na manometr cylindra hamulca.

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak hamować?
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Lipca 2004, 16:45:12 »
Zgadzam sie z ta duza lokomotywa:-) Tylko co sie powinno dziac jezeli wcisne klawisz 6 w EZT bo przeciez nic sie nie dzieje?

P.S. Aha- a przeciez wcisniecie klawisza 9 po ustawieniu jazda 4 to jest to samco co . wiec odluzowujemy w ten sam sposob - prawidlowo:-)
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl