Autor Wątek:  Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???  (Przeczytany 12408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« dnia: 29 Grudnia 2009, 10:15:35 »
Dzisiaj znalazłem na jednym z forum MSTS jedną z propozycji  przypasowania kabin lokomotyw z Naszego Symka do MSTS-a. Czy taka rzecz jest realna?

http://www.msts.fora.pl/dyskusje-o-lokomotywach,9/ep09,506-30.html
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudnia 2009, 10:19:02 »
Chodzi Tobie o zgodę autora kabiny czy możliwości techniczne wykorzystania w MSTS?
Pozdrawiam

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudnia 2009, 10:22:34 »
Raczej o techniczne możliwości, bo z całym szacunkiem dla autorów kabin do Naszego Symka wyrażenie zgody należy do ich woli.
« Ostatnia zmiana: 29 Grudnia 2009, 10:29:16 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudnia 2009, 10:40:26 »
Przecież uznali tam, że siedzenie przed zdjęciem z ruchomymi wskazówkami jest "ładniejsze" :D.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudnia 2009, 10:48:52 »
Eee..to wypowiedzi czerni, która nie wie co jest piękne. To forum wyodrębniło się z poprzedniego forum MSTS-a i ogólnie jest pozytywnie nastawione do Maszyny.
W gruncie rzeczy po wydaniu linii 61 uważam, że MSTS wcale nie ma ,,lepszych" tras.
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudnia 2009, 11:11:21 »
Każdy symulator ma swój urok :)
Pozdrawiam

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudnia 2009, 11:28:54 »
Przecież uznali tam, że siedzenie przed zdjęciem z ruchomymi wskazówkami jest "ładniejsze" :D.
Pozdrawiam!
Też mnie to rozwaliło :D Z mojej strony jeszcze takie pytanie, bo nigdy w MSTS'a nie grałem, podobno tam wszystkim steruje się myszką - to prawda? Jeśli tak to jest to narawde "symulator" ;D
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Grudnia 2009, 11:34:54 »
Jesli to jest symulator, to co ma symulowac?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudnia 2009, 12:01:00 »
Cytuj
w MSTS'a nie grałem, podobno tam wszystkim steruje się myszką - to prawda? Jeśli tak to jest to narawde "symulator" ;D
Oj, bez przesady. Można sterować i myszką i klawiaturą (nawet nią jest lepiej). Jedno co przydałoby się Symkowi z MSTS-a to chyba ulatujące do atmosfery spaliny z lokomotyw spalinowych. MSTS to co prawda zabawka, lecz trzeba to przyznać, że o wiele łatwiej można w nim zbudować dłuższe trasy, natomiast realizm prowadzenia pociągu jest marny. To samo dotyczy też innych ,,gier kolejowych" między innymi ZUMI oraz Trainza. Jazda bez nadmiarowego kojarzy mi się (za przeproszeniem), jak miłość w gumkach.
No więc wróćmy do istoty sprawy: da się dostosować kabiny Maszyny do MSTS czy też nie?
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline dx286

  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Grudnia 2009, 12:12:44 »
Modeli kabin w MSTS chyba nie będzie(nie ma takiej możliwości), chyba chodziło o porobienie zdjęć elementów kabin z MaSzyny, w różnych pozycjach.

Offline Marcin ST43

  • Wiadomości: 35
  • lastfm.pl/user/sipura94
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Grudnia 2009, 12:20:14 »
To samo dotyczy też innych, ,gier kolejowych" między innymi ZUMI oraz Trainza. Jazda bez nadmiarowego kojarzy mi się (za przeproszeniem), jak miłość w gumkach.

Akurat w wypadku TRS'a możliwe jest stworzenie realistycznego taboru, ale wymaga to niestety ogromnego wkładu w oskryptowanie lokomotywy jak i jej kabiny, co pochłania o wiele więcej czasu niż stworzenie tego samego (pojęcie względne) w MaSzynie. Nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka : )

Fakt faktem, że to co udostępnili twórcy w "standardowym pakiecie" wygląda i zachowuje się bardziej jak zabawki.

To tyle, jeśli o moje małe sprostowanie chodzi.

Marcin

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Grudnia 2009, 14:26:27 »
Modeli kabin w MSTS chyba nie będzie(nie ma takiej możliwości), chyba chodziło o porobienie zdjęć elementów kabin z MaSzyny, w różnych pozycjach.
Powstaje Open Rails Train Simulator. Czyli symulator na licencji open-source, korzystający z zasobów MSTS. Ciekawe jak projekt wypali, czy w ogóle wypali (no wiadomo, M$ może się rzucić na autorów z pazurami). Już we wczesnych wersjach widać poprawę wydajności w stosunku do oryginalnego MSTS. Możliwe że dalsze stadia projektu przyniosą trójwymiarowe kabiny, kto wie co z tego wyjdzie? Na pewno coś lepszego, niewykluczone są trójwymiarowe kabiny.

ogólnie jest pozytywnie nastawione do Maszyny.
Czego przykładem jestem ja :)
Życie to nie gra... to symulator.

Offline Mannerheim

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Grudnia 2009, 15:03:41 »
To samo dotyczy też innych,, gier kolejowych" między innymi ZUMI oraz Trainza. Jazda bez nadmiarowego kojarzy mi się (za przeproszeniem), jak miłość w gumkach.
Akurat ZUSI (nie ZUMI) obsługuje nadmiarowy (Trainz też, oczywiście nie sprawdziłeś przed napisaniem powyższego), poza tym w przeciwieństwie do MSTSa czy Trainza spokojnie można go nazwać symulatorem, z tym że skupia się on na tym, co w Maszynie totalnie leży, czyli symulacji ruchu wielu pociągów na danej trasie/sieci. Prowadzenie pociągu (fizyka) też przebija tę z MSTSa czy Trainza.

Musiałem :)
« Ostatnia zmiana: 29 Grudnia 2009, 16:45:19 wysłana przez Mannerheim »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Grudnia 2009, 20:11:04 »
Jakie by nie były programy tego typu, to każdy z wyżej wymienionych można nazwać symulatorem. Kwestia tego jak bardzo odzwierciedla dany program rzeczywistość a na ile od niej odbiega i ile jest uproszczeń. 
Można spierać się i tworzyć ranking najdokładniejszych symków lub według jakiś innych kryteriów systematyzować je.
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,12374.msg123763.html#msg123763

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Grudnia 2009, 10:23:17 »
Cytuj
Akurat ZUSI (nie ZUMI) obsługuje nadmiarowy (Trainz też, oczywiście nie sprawdziłeś przed napisaniem powyższego), poza tym w przeciwieństwie do MSTSa czy Trainza spokojnie można go nazwać symulatorem, z tym że skupia się on na tym, co w Maszynie totalnie leży, czyli symulacji ruchu wielu pociągów na danej trasie/sieci. Prowadzenie pociągu (fizyka) też przebija tę z MSTSa czy Trainza.
Taa..akurat nigdy nie widziałem aby zadziałał.
A tak w ogóle Mannerheim jesteś jednym z Moderatorów na forum MSTS i już niegdyś wyraziłeś swój stosunek do Maszyny:

http://www.msts.fora.pl/symulatory-kolejowe,24/maszyna,225.html

Cytuj
Tak, MSTS i Maszyna, ale koniecznie z dodatkiem symulatora ZUSI 2 w postaci realistycznego prowadzenia ruchu, sygnalizacji i systemu rozkładów jazdy (ten system eventów w maszynie to jakaś pomyłka...).
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Mannerheim

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Grudnia 2009, 10:31:27 »
Cytuj
Akurat ZUSI (nie ZUMI) obsługuje nadmiarowy (Trainz też, oczywiście nie sprawdziłeś przed napisaniem powyższego).
Taa..akurat nigdy nie widziałem aby zadziałał.
Co nie znaczy że go nie ma - bo jest :) zarówno w Zusi, jak i w Trainzie (w Zusi zadziała tylko na starszych lokomotywach, nowe nie potrzebują takiego wynalazku; w Trainzie nadmiarowy działa tylko na lokomotywach HDM - oskryptowanych).
Cytuj
A tak w ogóle Mannerheim jesteś jednym z Moderatorów na forum MSTS i już niegdyś wyraziłeś swój stosunek do Maszyny:
http://www.msts.fora.pl/symulatory-kolejowe,24/maszyna,225.html
Cytuj
Tak, MSTS i Maszyna, ale koniecznie z dodatkiem symulatora ZUSI 2 w postaci realistycznego prowadzenia ruchu, sygnalizacji i systemu rozkładów jazdy (ten system eventów w maszynie to jakaś pomyłka...).
No i co z tego? Już raz mi to wypominałeś, ale nie wiem co to ma do rzeczy. Aż tak Cię to boli? Mój "stosunek do Maszyny" jest jak najbardziej pozytywny, lubię od czasu do czasu w tym symku pojeździć - ma swoje wady ale również zalety, jak każdy. Co nie zmienia faktu, że system prowadzenia ruchu w Maszynie kuleje, ale kto wie? - może za jakiś czas i to zostanie poprawione.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Grudnia 2009, 10:40:45 »
:)
No..MSTS to ma dopiero system prowadzenia ruchu. Wjeżdżasz na stację a tam wszystkie semafory na S1 ;P
Naprawdę - godne podziwu.
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Mannerheim

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Grudnia 2009, 10:44:45 »
:)
No..MSTS to ma dopiero system prowadzenia ruchu. Wjeżdżasz na stację a tam wszystkie semafory na S1 ;P
Naprawdę - godne podziwu.
Czytaj uważnie. Nigdzie nie wspomniałem o MSTSie w temacie prowadzenia ruchu - tam akurat jest to wykonane tragicznie - dlatego nie gram w Train Simulatora od długiego już czasu.
Pisałem o Zusi, gdzie tenże system jest wykonany cudownie - jak na razie bezkonkurencyjny. I taki właśnie system chciałbym ujrzeć w Maszynie.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Grudnia 2009, 10:50:01 »
Akurat nie kierowałem tego do Ciebie Mannerheim :)
Odniosłem się jedynie do MSTS-a a nie do ZUSI.
Funkcjonowanie semaforów w Maszynie jest prawidłowe i bardzo zbliżone do realnych warunków na PKP. Jak Ci się chce jeździć na semaforach DB, to włącz sobie ten Twój ZUSI2 i cała naprzód :)
Maszyna górą!
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Mannerheim

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Grudnia 2009, 10:58:06 »
Funkcjonowanie semaforów w Maszynie jest prawidłowe i bardzo zbliżone do realnych warunków na PKP.
Nigdzie temu nie zaprzeczam, jednak prowadzenie ruchu nie sprowadza się do poprawnego działania semaforów.
Cytuj
Jak Ci się chce jeździć na semaforach DB, to włącz sobie ten Twój ZUSI2 i cała naprzód :)
Maszyna górą!
Nie muszę ograniczać się do semaforów DB, stworzyłem pełny pakiet polskiej sygnalizacji - działa w 100% sprawnie :) Poza tym nie mam nic przeciwko jazdom po trasach niemieckich - są wykonane pierwszorzędnie, tak samo jak niemiecka sygnalizacja.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Grudnia 2009, 11:02:54 »
Panowie, proponuję zakończyć tę dyskusję, temat wszak brzmi "Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS" a nie "o wyższości ... nad ...".
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Grudnia 2009, 11:17:31 »
No..MSTS to ma dopiero system prowadzenia ruchu. Wjeżdżasz na stację a tam wszystkie semafory na S1 ;P

A to źle? :)
Pozdrawiam, Karol

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Grudnia 2009, 11:18:15 »
Racja. Żyjmy dalej w wiecznej miłości i przyjaźni niczym PRL z ZSRR.
W MSTSie próbowałem stworzyć realne pozycje nastawnika jazdy EU07, ale nie przyniosło to pozytywnych rezultatów (jak doszło się na szeregową bezoporową to miałem 120km/h). Amperomierze wskazują cały czas układ równoległy.


Zamykam.
REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2009, 11:21:18 wysłana przez REWIZOR »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Kabiny lokomotyw Maszyny w MSTS???
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Grudnia 2009, 11:37:06 »
Ja tylko dodam, że maszyna faktycznie za pomocą eventów jest daleko w tyle pod względem sterowania ruchem. Sterowanie ruchem to nie tylko wyświetlanie sygnałów na semaforach. Żeby się ktoś nie zdziwił - obecnie nawet to kuleje w maszynie.