Autor Wątek:  Pokaz slajdów zamiast jazdy?  (Przeczytany 9109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Teistokles

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« dnia: 15 Lipca 2009, 20:56:56 »
Witam
Szkoda że muszę zaczynać swoją "karierę" na forum, ale co robić? By nie przedłużać, do rzeczy; 3 miesiące temu zainstalowałem sobie MaSzynę. Jednak już po 4 dniach ją odinstalowałem, gdyż przerzuciłem się na Trainza. Teraz tak mnie coś naszło by ponownie zacząć jeździć w symku. Tyle że po ściągnięciu paczki Mariusza/Delfira Defilera i po poprawnym wgraniu włączyłem ją. Zaczoąłem od EP09 w scenerii Strzęsowiec. I zamiast ładnej jazdy, płynnej, bez zacięć [jak to było 3 miesiące temu], mam pokaz slajdów i to dosłownie. W zasadzie komputer nie może być zamulony, bo nic "drastycznego" w pamięci PCeta się nie znalazło. Na razie nie podejrzewam o to karty graficznej, bo w ramach testu zainstalowałem sobie tego symka z 2004 roku bodajże. Wszystko tam było w normie. Reinstalacja też niestety nie pomogła. Da się coś z tym zrobić?

Pisz starannie.
ZiomalCl

« Ostatnia zmiana: 15 Lipca 2009, 21:12:39 wysłana przez ZiomalCl »

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipca 2009, 21:02:33 »
Nie rozumiem tego zdania:
Szkoda że muszę zaczynać swoją "karierę" na forum ale co robić.

Potrzebujesz rady, a zacząłeś swoje pierwsze zdanie ( bynajmniej ja tak to odbieram nie wiem jak inni ) jakbyś miał całe forum eu07.pl w głębokim poważaniu.

Offline Teistokles

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lipca 2009, 21:12:50 »
Nie rozumiem tego zdania:
Szkoda że muszę zaczynać swoją "karierę" na forum ale co robić.

Potrzebujesz rady, a zacząłeś swoje pierwsze zdanie ( bynajmniej ja tak to odbieram nie wiem jak inni ) jakbyś miał całe forum eu07.pl w głębokim poważaniu.

Może dlatego że miałem kłótnię na jednym z forów Trainza o mój dodatek. Ludzie nie przestrzegali licencji! Ale z mojego zdenerwowania puściły Mi nerwy. Mimo iż wulgaryzmów nie używałem, a jedynie takich słów które wyrażałyby moje emocje złości. Mimo iż dodatek znikł ze stron na których nie wyraziłem zgody na publikacje, ostrzeżenie dostałem. Może dlatego inne forum traktuje tak z poważaniem, bo na jedno to jestem obrażony...
PS. Przepraszam za błędy, bedę kopiować posty na worda ;)

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lipca 2009, 21:14:48 »
A teraz podaj chociaż swoją konfigurację sprzętową... Z powietrza jej chyba nie weźmiemy.

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lipca 2009, 21:17:26 »
Ja proponuje na nowo zainstalować oryginalne sterowniki do karty graficznej.

Offline Teistokles

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lipca 2009, 21:21:29 »
Chodzi o parametry komputera? Proszę;
Karta Graficzna: Mobile Intel(R) 915GM/GMS, 910ML Express... dalej już raczej nieważne
Procesor: Intel(R) Celeron(R_ M processor    1.50GHz
Pamięć: 75GB
Wiem że mój laptop to w zasadzie "jeden wielki dziadowski Intel", ale działało 3 miesiące temu... Problemów raczej nie powinno być.

Ja proponuje na nowo zainstalować oryginalne sterowniki do karty graficznej.
Można jaśniej? Sterowniki? Skąd? Studiowałem fizykę, więc z komputerem raczej nie jestem na "Ty".

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lipca 2009, 21:28:47 »
Myślałem że masz PC-ta (komputer stacjonarny). Z każdym kupieniem takiego kompa dostaje się płytkę ze sterownikami do karty graficznej, które należy zainstalować aby jakakolwiek gra działała.

EDIT: sądzę ze do laptopa też powinny być.

Offline Teistokles

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Lipca 2009, 21:39:23 »
Myślałem że masz PC-ta (komputer stacjonarny). Z każdym kupieniem takiego kompa dostaje się płytkę ze sterownikami do karty graficznej, które należy zainstalować aby jakakolwiek gra działała.

EDIT: sądzę ze do laptopa też powinny być.

No źle myślałeś ;). Albo to ja Cię w błąd wprowadziłem. Z tego co się orientuje to jedynymi płytami jakie dostałem do kompa to z WIndows'em i z Office'm. Bo ja tego laptopa otrzymałem [jako nagrodę]... Marny to on jest ale kup tu szybko nowy komputer z nauczycielskiej pensji...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Lipca 2009, 21:44:33 »
Dane:
1)
Cytuj
I zamiast ładnej jazdy, płynnej, bez zacięć [jak to było 3 miesiące temu], mam pokaz slajdów i to dosłownie.
2)
Cytuj
zasadzie komputer nie może być zamulony

Wnioski:
1)Coś "zepsuło" się w laptopie, raczej software.
2)Może te 3 miesiące temu miałeś inną wersję MASzyny i w tej chwili na dokładnie tej samej wersji miałbyś dokładnie to samo jak 3 mc. temu, a teraz problem leży w zbyt słabym kompie na trasę Strzęsowiec.

PS Te 75 GB RAM, choć nie jestem znawcą obecnego trendu hardwarowego, to wydaje się trochę za dużo.

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Lipca 2009, 21:46:14 »
No to najprawdopodobniej komp miał już sterowniki. Musisz się dowiedzieć jakie one są i zainstalować je na nowo. 


   « Dodano: 15 Lipca 2009, 21:52:34 »
Jak byś niewiedział jak to zrobić:
start -> uruchom->wpisz dxdiag-> zakładka ekran
Pisze tam sterowniki?
« Ostatnia zmiana: 15 Lipca 2009, 21:52:34 wysłana przez puma2091 »

Offline Teistokles

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Lipca 2009, 21:54:52 »
2)Może te 3 miesiące temu miałeś inną wersję MASzyny i w tej chwili na dokładnie tej samej wersji miałbyś dokładnie to samo jak 3 mc. temu, a teraz problem leży w zbyt słabym kompie na trasę Strzęsowiec.

PS Te 75 GB RAM, choć nie jestem znawcą obecnego trendu hardwarowego, to wydaje się trochę za dużo.

Pamiętam dokładnie, paczka Mariusza, ale w Trainzie trasy gdzie jest pełno tekstur tj. trawa, krzaki, trawa, drzewa, trawa itd. działa ładnie, dobra może są zacięcia, ale tylko w miejscach gdzie jest ich nawalone niemiłosiernie dużo. MaSzyna charakteryzuje się starym silnikiem graficznym [ku mojej uciesze] i wszystko powinno działać. Raczej....
« Ostatnia zmiana: 15 Lipca 2009, 22:02:20 wysłana przez Teistokles »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Lipca 2009, 22:00:41 »
Odpowiedź a raczej pewne sugestie już w zasadzie otrzymałeś.

Offline Glinek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lipca 2009, 22:28:49 »
Witaj

Ja miałem taki problem, gdy w ustawieniach było zaznaczone "zapisywanie przebiegu symulacji w log.txt". Spróbuj to odznaczyć i zagrać, może to Ci zamula grę.
Glinek

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Lipca 2009, 00:44:29 »
"Zamula" co?
Pozdrawiam,
Winger

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Lipca 2009, 01:45:48 »
http://www.i-slownik.pl/1,599,gra,komputerowa.html
Cytuj
Producenci i użytkownicy gier dokonują rozmaitych ich klasyfikacji. Wyróżnia się np. gry zręcznościowe, labiryntowe, strategiczne,symulacyjne, narracyjno-przygodowe. Najczęściej "nieklasycznymi" grami komputerowymi są jednak typy pośrednie, np. symulacyjno-strategiczny. Gry symulacyjne, np. symulacja lotów, prowadzenie samochodu wyścigowego itd., wymagają od grającego jednoczesnego kontrolowania wielu parametrów: wysokości, prędkości, kierunku lotu.

Cytuj
Ze względu na pewne kryteria (czasowe, tematyczne, wymaganych umiejętności, ujęcia z jakiego ogląda się akcję) wśród gier wyróżnić można następujące gatunki: labiryntowe, platformowe, bijatyki, akcji 3D, sportowe, samochodowe, strzelaniny, symulatory, logiczne, ekonomiczne, przygodowe, fabularne, strategiczne, flippery. Granice podziałów są płynne, wiele gier łączy w sobie cechy kilku gatunków.

Cytuj
Co to jest Symulator?

- gatunek gier komputerowych. Symulatory mają na celu jak najdokładniejsze przedstawienie rozmaitych urządzeń w działaniu i w sterowaniu nimi, przy czym zazwyczaj są to maszyny wojskowe: czołgi, samoloty bojowe, łodzie podwodne itp. Spotyka się także symulacje nie istniejących w rzeczywistości urządzeń, np. statków kosmicznych z trylogii Gwiezdnych Wojen. Często gry symulacyjne związane są z wykonywaniem na symulowanej maszynie określonych misji. Do słynnych symulacji należą: Falcon, EuroFighter 2000, Mi 24 Hind.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipca 2009, 01:52:39 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Lipca 2009, 11:46:07 »
Po pierwsze, nie Ciebie pytałem.
Po drugie: "brak wyników dla zapytania: zamula".
Pozdrawiam,
Winger

Offline Glinek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lipca 2009, 13:14:36 »
Po drugie: "brak wyników dla zapytania: zamula".

Mojej wypowiedzi się to tyczy?? Jeżeli tak, to odpowiadam, że przy zapisywaniu informacji do log.txt to symulator wyświetla pojedyńcze klatki, a nie płynną animację. Tak jest w moim przypadku.
Glinek

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Lipca 2009, 15:31:10 »
Winger,
Ad1 Zadałeś pytanie bezosobowo, na forum publicznym, gdybyś napisał "Glinek, zamula co?", to wtedy byłaby jednoznaczność, iż pytanie kierujesz tylko do Glinka. Teraz tej jednoznaczności nie było.
Ad2 Byli tacy (i chyba Ty też), którzy czepiali się, iż nie należy pisać "gra" w stosunku do MaSzyny (a to zrobił Glinek). Pytanie tak postawione przez Ciebie, sugerowało, iż o to Ci chodzi, bo przecież zamula- wiadomo co to znaczy, co zamula- przecież nie autobus, tylko komputer (czyli tutaj laptop). Moja odp. w najgorszym razie, będzie służyła (mam nadzieję) dla potomnych postów z "problematyką" używania słowa "gra" w stosunku do MaSzyny. Jeśli nawet nie o to Ci chodziło, to nie widzę powodów, aby robić z tego jakieś halo.

Nie ma o czym więcej tutaj pisać, chyba, że chcesz się kłócić...
« Ostatnia zmiana: 20 Lipca 2009, 16:03:45 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Pokaz slajdów zamiast jazdy?
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Lipca 2009, 18:28:36 »
@Teistokles - sterowniki do chipsetu i "tego czegoś", co szumnie nazywa się kartą graficzną (ja mam w laptopie intela 945) znajdziesz na www.intel.pl (prawie jak przerywnik reklamowy w niedziele z F1 ;). Ale nie spodziewaj się strasznych rewelacji - Ja mam celerona m 1,89 GHz, właśnie 945 i FPS ~4-5.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t