Autor Wątek:  Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.  (Przeczytany 524967 razy)

scadnaf i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pitek

• Zasłużony dla Symulatora
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 215
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1200 dnia: 21 Listopada 2022, 15:10:56 »
Mała aktualizacja:
Po zainstalowaniu najnowszej MaSzyny mój pulpit w miarę dobrze dogaduje się z najnowszym exe. W miarę... bo jest problem, z którym sobie nie mogę dać rady. Kran hamulca fv4a nie reaguje. FD1 działa elegancko. Po przestawieniu FV4a nie dzieje się nic poza delikatnym syczeniem powietrza (jakaś informacja o przestawieniu kranu hamulca jest przez symulator odbierana). Może ktoś z kolegów posiadających pulpity oparte o Pokeys zmierzył się z problemem? Jedyną zmianą jaką dokonałem to wpis kalibracyjny od @mac310 umieszczany w eu07.ini. Dotychczas pulpit współpracował z MaSzyną 21.04 bez najmniejszych kłopotów. Z obecną wersją też nie widzę innych problemów poza wyżej opisanym.
Właśnie grzebie przy swoim i mam ten sam problem. Znalazł ktoś sposób jak sobie z tym poradzić? MaSzyna najnowsza. Wszystko działa oprócz kranu.

Offline marcinn

• Budowa symulatora do MaSzyny
  • Otrzymane polubienia: 24
« Odpowiedź #1201 dnia: 21 Listopada 2022, 16:11:44 »
Właśnie grzebie przy swoim i mam ten sam problem. Znalazł ktoś sposób jak sobie z tym poradzić? MaSzyna najnowsza. Wszystko działa oprócz kranu.

Patrzyłeś co idzie w transmisji (uartdebug yes)?
Uarttune poustawiane?

Offline Pitek

• [YT] Pitkowa Kolej
« Odpowiedź #1202 dnia: 21 Listopada 2022, 16:17:09 »
U mnie jest Pokeys, to UARTa mam ustawić?

Offline marcinn

• Budowa symulatora do MaSzyny
  • Otrzymane polubienia: 24
« Odpowiedź #1203 dnia: 21 Listopada 2022, 16:23:23 »
U mnie jest Pokeys, to UARTa mam ustawić?

Znam tylko uart. Nie zwróciłem uwagi, że lecisz na Pokeys.
Mogę spróbować dotrzeć jak to jest ogarnięte w Pokeys, i co się zmieniło w tym roku. Tylko w tzw. wolnej chwili (może uda mi się wieczorem)

EDIT: (na szybko) Nie widzę zmian w ostatnich latach w Console ani Console/PoKeys. W Train we wrześniu 2021 była jakaś zmiana z hamulcami (nie twierdzę jednak, że to jest przyczyna - trzeba byłoby to zbadać).
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2022, 16:34:58 wysłana przez marcinn »

Offline Pitek

• [YT] Pitkowa Kolej
« Odpowiedź #1204 dnia: 21 Listopada 2022, 17:30:36 »
Wszystko w programie Pokeys działa, w sensie widać zmiany napięcia przy ruszaniu kranem. Skopiowałem z poprzednich wersji kalibrację i wszystko właśnie działa jak pisał Joozeph, jak ruszam w pozycji odcięcia to słychać klikanie ale zero reakcji.

Offline mac310

• Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 65
« Odpowiedź #1205 dnia: 21 Listopada 2022, 18:07:29 »
Jeśli nic się nie zmieniło w sterowaniu wejściami to o ile pamiętam potrzebne są tylko wpisy calibratein w eu07.ini.
calibrateoutmaxvalues i calibrate5dout chyba nie mają wpływu na działanie hamulców, choć ja miałem wszystkie wpisy zawsze w eu07.ini.
Słyszałem o problemach z hamulcami przy upgradzie do 22.03 ale ja od ponad 3 lat nie mam PoKeys więc nawet nie mam jak sprawdzić.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2022, 18:18:29 wysłana przez mac310 »
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline Pitek

• [YT] Pitkowa Kolej
« Odpowiedź #1206 dnia: 22 Listopada 2022, 16:05:10 »
Bez w wpisu calibrateoutmaxvalues mierniki i manometry wariują, a to i tak nie wpłynęło pozytywnie na zachowanie kranu. Napisałem prywatną wiadomość do Joozepha, czekam na odzew, ale nie wiem czy też się nie przerzucił na Arduino i tak pozbył się problemu. Generalnie ewidentnie leży problem w zmianach w MaSzynie, bo testowałem wczoraj na dwa komputery - te same wpisy - na wersji 22.X kran nie reaguje, na jakieś 19.X wszystko bez problemu.

Offline Joozeph

• Otrzymane polubienia: 25
« Odpowiedź #1207 dnia: 22 Listopada 2022, 22:23:07 »
Pitek, czytałem wiadomość ale skoro wywołany zostałem tu - postanowiłem odpowiedzieć publicznie, może innym się przyda. Niestety nie doszedłem do tego jeszcze ale jestem prawie pewien, że problem leży w nowej funkcji jaką jest ustawianie czułości kranu hamulca zasadniczego z poziomu startera. Będę próbował obejść to wywalając całkowicie tą opcję z pomocą znajomego programisty bo ni w ząb nie zrobię tego sam. Reszta - tak jak pisał mac310 - pozostała bez zmian. Jedyne wpisy jakich dokonałem to te kalibracyjne w eu07.ini
Pokombinowałem z tym również ale bezskutecznie. Wersja MaSzyny 21.04 - działa bez zarzutu. 22.03 i wyżej - nie i wszystko wskazuje właśnie na tą nowinkę jaką jest możliwość dostosowania czułości.

Offline matek123

• Moderator
  • Otrzymane polubienia: 1762
« Odpowiedź #1208 dnia: 22 Listopada 2022, 22:35:53 »
Będę próbował obejść to wywalając całkowicie tą opcję z pomocą znajomego programisty bo ni w ząb nie zrobię tego sam.
Myślę, że możesz śmiało poprosić Szczawika o wersję na prywatne testy startera bez tej opcji. Ewentualnie zrób kopię eu07.ini, z oryginału wywal problematyczną linijkę i odpal maszynę bezpośrednio z eu07.exe bez startera.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Pitek

• [YT] Pitkowa Kolej
« Odpowiedź #1209 dnia: 23 Listopada 2022, 12:54:38 »
Jak masz Joozeph pulpit pod ręką i patent od matek123 by zadziałał, to daj znać, bo ja do swojego muszę specjalną wycieczkę robić by sprawdzić :/
A tak w zasadzie popykał by coś na nowej wersji i nowych szlakach, scenariuszach, bo reszta objeżdżona 10x :D