Autor Wątek:  Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.  (Przeczytany 633338 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline czarek.bl

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #270 dnia: 14 Lipca 2014, 22:08:18 »
Witam, mógłby mi ktoś podać wymiary elementów kabiny EN57 które zaznaczyłem w załączniku?

Offline Marcin S

  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #271 dnia: 22 Sierpnia 2014, 19:23:25 »
Mam zagwozdkę natury techniczno-elektronicznej, mianowicie chodzi mi o podłączenie buczka sygnalizacyjnego. Problem przede wszystkim jest tego typu, iż do poprawnego jego działania są jak by to nazwać 3 uzależnienia:
-Przy załączaniu baterii (odłącznik typu WIS-63), załącza się kontrolka SHP i od razu dźwięk buczka, dopóki nie zostanie wybrany kierunek jazdy i zbicie przyciskiem.
-Podczas jazdy, załącza się kontrolka SHP, a po 5 sekundach dopiero buczek, wyłączenie kontrolki i buczka następuje po zbiciu przyciskiem.
-Podczas jazdy, załącza się kontrolka CA i pulsuje, a po 5 sekundach dopiero buczek, wyłączenie kontrolki i buczka następuje po zbiciu przyciskiem.
W czasie jazdy kiedy załączy się kontrolka SHP lub CA, jeśli w czasie krótszym niż 5 sekund zostanie sygnał "zbity" no to wiadomo, buczek nie zadziała.
Podłączenie samych kontrolek to już wiem co i jak, tylko pozostaje temat buczka.

Pozdrawiam

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #272 dnia: 22 Sierpnia 2014, 19:43:40 »
Teoretycznie na pin 16 PoKeys jest wyprowadzona informacja o włączeniu buczka, ale to niestety nie działa. No i jest jeszcze czwarty przypadek, kiedy jedziemy dłużej niż 5 min. na oporach i chyba (bo do końca nie wiem) załączonym wysokim rozruchu. Wtedy też załącza się buczek. Można by zrobić pod to jakiś sterownik z prostym timerem na układzie NE555. Sam mam w planach zrobienie czegoś takiego, ale raczej nie prędko, bo najpierw chcę skończyć sam pulpit.

Offline Marcin S

  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #273 dnia: 22 Sierpnia 2014, 20:02:19 »
Tak pin 16 PoKeys'a odpada, więc nawet nic o nim nie wspominałem, trzeba inaczej to podłączyć. A co do ciężkiego rozruchu to tak, po to jest ten drugi buczek, jeśli jest załączony wysoki rozruch i jazda na oporach trwa więcej niż 5min załącza się ten drugi buczek. Ale to musiało by być sterowanie też z nastawnikiem jazdy, bo jak by zaczął już "wyć" no to trzeba zejść nim na 0, ale w sumie to mogła by tam być jakaś krańcówka która by go zgasiła. No i też jakiś przekaźnik czasowy który zaczął by liczyć te 5min gdy WR jest załączony i od 1 pozycji do 28.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #274 dnia: 22 Sierpnia 2014, 20:11:38 »
Zamiast pod nastawnik można podpiąć pod kontrolkę jazdy na oporach. Tyle tylko, że w symulatorze wysoki rozruch sam się wyłącza po przejściu na układ równoległy, więc i to trzeba by jakoś rozwiązać. Da się zrobić i to dość prosto, tylko potrzebowałbym więcej informacji na temat wyłączania WR na układzie równoległym. Dokładnie wszystkie zależności, żeby działało jak w rzeczywistości, co by nie robić na pulpicie. Ale wtedy już pod nastawnik też trzeba by podpiąć, żeby np. blokowało sygnały z enkodera powyżej poz. 28 przy załączonym WR.

Offline Marcin S

  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #275 dnia: 22 Sierpnia 2014, 20:32:20 »
Dopóki jest załączony WR to lokomotywa nie przejdzie na drugi układ. Załączając 29 pozycję styczniki grupowe nie zadziałają, innymi słowy nic się nie stanie. ;)

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #276 dnia: 22 Sierpnia 2014, 21:01:50 »
No tak, ale co się stanie, jeśli np. wyłączy się WR na poz. 29? Czy w ogóle się wyłączy, czy trzeba to zrobić na poz. 28 lub po wyłączeniu na poz. 29 wystarczy zejść na 28 i dopiero wtedy się wyłączy? A może po wyłączeniu na poz. 29 lokomotywa już przejdzie na układ równoległy i można kręcić dalej nastawnikiem? To samo przy wyłączaniu WR na dalszych pozycjach. Możliwości jest dużo. Najpewniej byłoby sobie załatwić możliwość wejścia do kabiny i załączenie sterowania na sucho, żeby wszystko posprawdzać i spisać. Bo do załączenia buczka przy włączaniu baterii wystarczą trzy małe przekaźniczki, kondensator i krańcówka przy nastawniku kierunkowym. Z tego można zrobić prosty układ impulsowy i podtrzymanie napięcia z możliwością wyłączenia przy rozwarciu styków przycisku CA/SHP, kiedy kierunkowy jest ustawiony w przód lub w tył. Podobnie przy lampkach CA/SHP. Gorsza sprawa tylko z tym wysokim rozruchem, ale jeśli od tego jest osobny buczek, to można się tym zająć później, a teraz zrobić sterownik buczka CA/SHP. Pomyślę jeszcze nad tym i postaram się narysować jakiś schemat.

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #277 dnia: 23 Sierpnia 2014, 10:51:35 »
Tak może trochę nie na temat ale pracuje także nad własnym pulpitem i rozwiązaniami do sterowania wszystkimi elementami kabiny. Wykonałem sam kontroler i przy pomocy jednego z forumowiczów staramy się podłączyć to do maszyny. Efekty można zobaczyć na filmikach:
http://youtu.be/CL4UQ11E1Dc


- Hasler jest ciągle w fazie testów, poprawiania projektu, strojenia z kontrolerem.
- manometry działają płynnie i (w miarę) dokładnie w zakresie ciśnień jakie mogą być w maszynie - testów dokładności nie robiłem.
- pulpit: działają lampki i przełączniki chociaż jeszcze nie są do końca zgodne z tym co w symulatorze ze względu na to, że ja robię pulpit ET22 a testy w symulatorze prowadzone są na EU07.

Może filmiki nie są zbyt ciekawe ale pokazują, że to działa ;)

Korzystając z okazji chciałbym prosić o pomoc z Haslerem. Potrzebuje wszelkie informacje na temat mechanizmu wychwytowego. Nowy kosztuje ok 1100zł a niestety ja takiego nie posiadam. Przydałyby się zdjęcia z dwóch stron wymontowanego elementu, wymiary trybów i ich parametry takie jak średnica, ilość zębów itd.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpnia 2014, 11:07:58 wysłana przez maciek001 »
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #278 dnia: 23 Sierpnia 2014, 12:45:36 »
Taak, balans to utrapienie w każdym Haslerze z odzysku :) W Bydgoszczy jest firma Darpol, która takowe naprawia. Mnie to kosztowało niecałe 300zł. Ale jeśli w ogóle nie posiadasz balansu, to pozostaje szperanie po szopach itd :) Na własną rękę raczej nie da się tego zaimprowizować.

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #279 dnia: 23 Sierpnia 2014, 12:48:46 »
Niestety nowy kosztuje tam ok. 1100zł czyli nieopłacalny jest ten zakup. Przez to nie działa zapis czasu i zegar. Nie można nakręcić zegara. Cała reszta działa i chcę to wykorzystać w 100%.
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.

Offline maszynista27

  • Wiadomości: 23
  • EP09-013
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #280 dnia: 23 Sierpnia 2014, 18:34:03 »
Cytuj
Niestety nowy kosztuje tam ok. 1100zł czyli nieopłacalny jest ten zakup.
Napewno? Mi powiedzieli że RT9 kusztuje u nich (nowy) 5000zł netto. To dopiero jest ,,nieopłacalny zakup". Może co klient to inna  cena;)
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2014, 17:31:30 wysłana przez maszynista27 »

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #281 dnia: 23 Sierpnia 2014, 20:21:25 »
Kolego tu chodzi o taki malutki mechanizm. I jego wartość to ok 1000 zł :D Wielkości jest pudełka od zapałek.

Reg. obowiązki 2.
Nieakceptowalne jest pozostawianie "białych połaci" przy zewnętrznych krawędziach obrazka. W takim przypadku obraz powinien zostać przycięty. Proszę poprawić.
Benek
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2014, 22:35:59 wysłana przez Niebugoclaw »

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #282 dnia: 23 Sierpnia 2014, 20:44:20 »
taka cena, a żeby nikt nie powiedział, że kłamie to przytaczam maila:
Cytuj
jeżeli chodzi o część o indeksie, który Pan podaje (5.1503.242 - mechanizm wychwytowy) - mamy taką część dostępną na magazynie. Koszt takiego elementu wynosi 890,00 netto.
chcę się przejść do zegarmistrza i zapytać czy jest możliwość zrobienia takiego cuda i czy jest to opłacalne. nie potrzebuje super dokładnego zegara - mnie zadowoli jak pisak będzie się ruszał po taśmie :)
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpnia 2014, 20:45:58 wysłana przez maciek001 »
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #283 dnia: 24 Sierpnia 2014, 04:20:12 »
Kiedyś takie cudo było montowane w zegarach ściennych zasilanych z baterii. Elektromagnes naciągał sprężynę, a sprężyna po rozluźnieniu zwierała styk elektromagnesu. Zegar taki emitował charakterystyczne stuki co jakiś czas. Miałem do czynienia z dwoma takimi zegarami wiele lat temu, niestety dalszy ich los nie jest mi znany. Być może lepiej by było próbować zastąpić balans silnikiem krokowym z aktualnych zegarów ściennych na baterie.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #284 dnia: 24 Sierpnia 2014, 08:19:33 »
Zegar taki emitował charakterystyczne stuki co jakiś czas.[...] Być może lepiej by było próbować zastąpić balans silnikiem krokowym z aktualnych zegarów ściennych na baterie.
Sprężyna, którą się nakręca zegar napędza też mechanizmy zegara niezbędne do rejestracji czasu na taśmie i w sumie tylko po to jest. Pod płytką widniejącą na zdjęciach jest jeszcze jedna zębatka przynajmniej, która kątowo  łączy się z inną (90 stopni). Całość trzyma sprężynę zegara przed rozwinięciem. Zastanawiam się nad zablokowaniem tego mechanizmu lub wykorzystania jakiegoś budzika nakręcanego. Może gdzieś taki jeszcze znajdę.
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.

Offline greg.89.hun

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #285 dnia: 27 Sierpnia 2014, 12:16:00 »
Hello! Sorry for English, but this is the best topic I think and here is many people who interested in this theme.
Know anybody any solution or is there any project under construction by "pulpitbuilders" at home for the problem with Pokesys55 and 56U and the "analog speed output"? Or everybody has got lvl55? :)
I've been asked only interested.
Thanks for replies!

Istnieje rozwiązanie wyjścia analogowego pokeys56U pomocy?
(google trans, sorry)

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #286 dnia: 27 Sierpnia 2014, 16:27:30 »
Greg, unfortunately there isn't any analog output in PoKeys56.

Offline greg.89.hun

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #287 dnia: 27 Sierpnia 2014, 17:59:19 »
Thank you and sorry for constatnly asking but I cant understand everything here.
Good luck with your projects!!

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #288 dnia: 12 Września 2014, 14:12:32 »
Na podstawie dostępnych mi informacji stworzyłem listę znanych mi pulpitów:
http://rainsted.com/pl/Symulator/MaSzyna/Pulpit

W razie potrzeby sprostowania lub uzupełnienia informacji proszę o PW. Jeśli by ktoś chciał zamieścić bardziej szczegółowy opis, to jest możliwość utworzenia podstrony na każdy pulpit osobno.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #289 dnia: 17 Września 2014, 18:39:33 »
Czy ma ktoś wiedzę na temat wychylenia się kabiny w łukach na boki.

  Dodano: 17 Września 2014, 19:18:11
Dokładnie chodzi mi o wyprowadzenie dwóch wyjść analogowych, na pokeys.
« Ostatnia zmiana: 17 Września 2014, 19:18:11 wysłana przez RUDEK »

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #290 dnia: 21 Września 2014, 00:06:20 »
Doszedłem w zasadzie do etapu, kiedy to nie planuję już kolejnych dużych zmian w konstrukcji (chyba, że mnie natchnie i jeszcze coś dołożę). Pokusiłem się zatem o zrobienie troszkę szerszego opisu historii powstawania mojego pulpitu. Są krótkie filmy, więcej zdjęć i bardziej luźne komentarze. Zapraszam. http://baur.pl/category/kolej/pulpit-euep07/page/2/
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #291 dnia: 03 Października 2014, 14:01:56 »
Wracając do haslera: trochę popracowałem nad konstrukcją i powstała wersja pierwsza taniego falownika do RT9. Zainteresowanych odsyłam do innego wątku: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,12213.msg386836.html#msg386836
Tani jest gdy mamy źródło zasilania ok 46V.
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.

Offline Paweł1992

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #292 dnia: 08 Października 2014, 14:57:03 »
Mam ogromną prośbę do osób posiadających gotowy mechanizm nastawnika. Potrzebuję zdjęcia całego mechanizmu wraz z jego wymiarami.
Na jego podstawie przygotuję model z drukarki 3D, jeśli prototyp się powiedzie, wypuszczę projekt do sieci.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #293 dnia: 08 Października 2014, 18:32:11 »
Chodzi Ci o oryginalny, czy zrobiony własnoręcznie? Ja zrobiłem z plastiku, metalu, drewna itp. Mam gotowe szablony wszystkich zębatek, a i  resztę wymiarów też nie problem przelać na papier. Całość jest prawie taka sama jak w oryginale (poza kilkoma szczegółami wynikłymi z zastosowanych materiałów) i sprawuje się całkiem dobrze.

Offline Paweł1992

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #294 dnia: 08 Października 2014, 19:29:45 »
@miko22 Prośba w takim razie o szablony, ew. wymiary części ;)

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #295 dnia: 08 Października 2014, 20:35:13 »
miko22: Całość nastawnika potem obijesz blachą, żeby był efekt metalowej obudowy?

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #296 dnia: 08 Października 2014, 21:36:56 »
@djuzi: Raczej wyłożę jakimś filcem, bo to chyba dość często spotykane, a górną pokrywę zrobię z płyty pilśniowej 4mm i po prostu pomaluję szarym młotkowym lakierem.
@Paweł1992: Pozostałe części zwymiaruję, kiedy skończę poprawianie sieci trakcyjnej w Mocznikach. Mam też w planach zrobienie całej instrukcji, jak wykonać taki nastawnik krok po kroku domowymi metodami.
Szablony z opisem -> http://eu07.pl/userfiles/21606/priv-szablony_zebatek_v1.7z

Edit: Zapomniałem jeszcze dodać, że podane w opisie promienie są liczone do najbardziej zewnętrznej krawędzi zębów, a nie np. do krawędzi blokad.
« Ostatnia zmiana: 08 Października 2014, 23:59:42 wysłana przez miko22 »

Offline jakol112

  • Szklarz
  • Wiadomości: 215
  • Technik-Elektryk, Student MiBM
    • Zobacz profil
    • PeKaPe
  • Otrzymane polubienia: 56
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #297 dnia: 14 Października 2014, 19:09:43 »
Ja to zrobiłem na układzie klawiatury. Działa to tak, że najdłuższa listwa to styki z matrycy z mniejszą ich ilością (nazwijmy ją A) i z większą ilościa (B). Zwarcie jakiegoś styku matrycy A z jakimś stykiem matrycy B komputer widzi jako wciśnięcie klawisza. Pod diody można podłączyć SHP i sygnalizacje jazdy na oporach. Do styków na płytce przylutowałem kabelki i doprowadziłem do listew. Podłączyć przyciski sterownicze i jest. Pozostaje kwestia Shift. Ja mam go na włączniku krzywkowym. Nie będzie odwzorowany idealnie ale dla dla mnie wystarcza. Styki rozkodowałem miernikiem uniwersalnym.
« Ostatnia zmiana: 14 Października 2014, 20:02:05 wysłana przez jakol112 »

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #298 dnia: 17 Października 2014, 15:38:03 »
Do mojego diwajsu dołączył jeszcze sterownik do RT9
http://youtu.be/7h80bPbvdqA
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.

Offline greg.89.hun

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #299 dnia: 22 Października 2014, 21:37:09 »
Hy! My good friend from Poland helped me to translate my problem, if somebody could a soltuion or know where is the mistake please write an answer even in polish, I can use g.trans. :)
Thanks in advance have a nice evening!
Version: 14.10.107.10065
greg

https://www.youtube.com/watch?v=v5BmImrV0Q0

Witam! Mam pewien problem podczas konstruowania. Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc... Wszystko jest w porządku z pokeys, widzę, że PINy na panelu symulatora przełącza się „I” i „O”, ale w symulatorze czasami nie jest to tak, jak powinno – nie działa w odpowiedni sposób. Dla przykładu: włączam kompresor (pozycja ON), słyszę dźwięk włączania, ale nic się nie dzieje...
I taki jest problem z wyłączaniem (OFF).
Czasami działa, czasami nie. Wydaje mi się, że obieg jest w porządku. Czy jest jeszcze jakiś potrzebny element pomiędzy włącznikiem a pokeys?
« Ostatnia zmiana: 22 Października 2014, 21:40:42 wysłana przez greg.89.hun »