Autor Wątek:  Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia  (Przeczytany 65339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Lutego 2011, 23:35:44 »
Jako ciekawostke do pierwszego screena dodam zdjecie wykonane dawno temu z lokomotywy z tego samego miejsca Dworca Glownego w Krakowie.
http://www.garnek.pl/lukeu07/2294963/przez-szybe-ep07
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Kwietnia 2011, 11:34:49 »
Taka ciekawostka w załączniku ;) Przy okazji poszukuje danych o profilu pionowym, jak by ktoś miał to proszę o kontakt, dobrze by było chociaż część pochyleń torów odtworzyć.

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Kwietnia 2011, 11:36:21 »
A nie możesz wziąć profilu z map topo?
« Ostatnia zmiana: 04 Kwietnia 2011, 19:36:55 wysłana przez surgeon »
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Kwietnia 2011, 14:38:31 »
Kolego, Podłęże zostawisz? Czy przerobisz? Bo jest obecnie przebudowywane. Widzę, że rozważasz również podpięcie ruchu towarowego, skoro kawałek Prokocimia zrobiony :D
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Kwietnia 2011, 19:25:01 »
Kolego, Podłęże zostawisz? Czy przerobisz? Bo jest obecnie przebudowywane. Widzę, że rozważasz również podpięcie ruchu towarowego, skoro kawałek Prokocimia zrobiony :D

Podłęże zostaje na razie tak jak jest, nie mam informacji i fotografii z przebudowy więc za to się nie zabieram. Co do ruchu towarowego to jest w odległych planach budowa stacji Tarnów Filia, ale tak jak mówię to są dość odległe plany.

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Kwietnia 2011, 19:35:25 »
@dymus czy są budowane bocznice(Okocim, Bogumiłowice) i Azoty?
Solo oración!

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Kwietnia 2011, 23:50:32 »
Podłęże zostaje na razie tak jak jest, nie mam informacji i fotografii z przebudowy więc za to się nie zabieram. Co do ruchu towarowego to jest w odległych planach budowa stacji Tarnów Filia, ale tak jak mówię to są dość odległe plany.

To by było fajne. Wyjazd z Prb i dojazd na rozrząd do górki w Tarnowie. Bo ostatnio Tarnów przejął rozrząd.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Kwietnia 2011, 19:02:38 »
W tym roku rusza modernizacja linii więc jeśli planujesz to skończyć to jak najszybciej porób potrzebne zdjęcia poglądowe i na tekstury. Przesyłam wstępne plany modernizacji: http://eu07.pl/userfiles/1686/priv-PLANY.7z

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Maja 2011, 19:09:05 »
Jak na razie prace powoli posuwają się do przodu. Dodałem pierwsze dwa charakterystyczne obiekty z linii. Jak na razie to sceneria rozrasta się bardziej na długość niż uzupełnia o otoczenie. Ostatni załącznik to stacja Rudna Wielka – wyjazd w stronę Rzeszowa (150km od Krakowa). To tak bardziej w ramach ciekawostki.
Nadal jest zapotrzebowanie na materiały związane z tą linią (WOSy, rozkłady, zdjęcie obiektów itp).



Małe podsumowanie. Obecnie sceneria ma trochę więcej niż 200km szlaku (głównie same tory, semafory, krótka część z siecią trakcyjną, bez otoczenia). Układy stacji są prawie skończone - wymagają jednak paru poprawek (to jest prawie pewne). O ile sama sceneria prezentuje się całkiem dobrze to jest jeden mankament który odkryłem dość niedawno - okazało się że po przejechaniu fragmentu scenerii,  na której obecnie są tory, sceneria jest za krótka...  Jak na scenerią która w założeniu ma być jak najbardziej realna jest to błąd zbyt duży.  Nie kwalifikuje to scenerii do usunięcia. W planach mam zamiar położyć od nowa tory – już bez błędów - tak żeby wszystko się zgadzało min. z tym co jest w służbowym rozkładzie jazdy.

Druga sprawa, nadal jest zapotrzebowanie na materiały na tekstury budynków  i innych podobnych (nastawni itp.)  mam praktycznie zerowe. Jeśli nie zdobędę tych materiałów to sceneria albo się nie ukaże w całej zakładanej kiedyś długości albo nie będzie w ogóle otoczenia.

Potrzebna jest też osoba która dzięki źródłom (np. mapy topograficzne) pomogła by mi przy profilu pionowym (mam zamiar zrobić profil pionowy z dostępnych materiałów), głównie chodzi o podanie wysokości itp. a ja bym do przeniósł do scenerii.

Odnoście prac nad scenerią to informuje że z powodu coraz mniejszej ilości czasu większe prace nad scenerią zostają zawieszone (tak około do maja).

Podsumowując, jak na razie cudów nie ma, ale jest to jakieś odniesienie, punkt zaczepienia do dalszych prac nad ta linią.
Na koniec jakieś 'krótkie' dwa screeny.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2012, 22:23:04 wysłana przez dymus »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Stycznia 2012, 22:33:59 »
@dymus sam tworzysz obecnie tą linię, czy nadal razem z @Rozi'm?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Stycznia 2012, 12:11:36 »
Aktualnie sam robię tą linie, ale jak już kiedyś wspominałem @Rozi jest autorem odcinka Bieżanów - Bochnia.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Stycznia 2012, 13:12:00 »
O ile sama sceneria prezentuje się całkiem dobrze to jest jeden mankament który odkryłem dość niedawno - okazało się że po przejechaniu fragmentu scenerii,  na której obecnie są tory, sceneria jest za krótka...  Jak na scenerią która w założeniu ma być jak najbardziej realna jest to błąd zbyt duży. 

Masz na myśli odcinek KBN- Bochnia? Bo piszesz, że jest ok 200 km ogólnie zrobione ;) No bo jak dla mnie to 200 km to nie jest mało... nawet na dobrze zrobionym odcinku Bochnia-Kbn powinno się porządnie jeździć (co prawda TLK ten odcinek pokonuje dość szybko :D).

Co do układu torowego - po modernizacji ma się zmienić i to dość ostro ;]
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Stycznia 2012, 13:57:30 »
Cytuj
Masz na myśli odcinek KBN- Bochnia?
Akurat na odcinku Bieżanów - Bochnia wszystko się zgadza. Gorzej jest w dalszej czeci, różnice są dość znaczne, wynika to chyba z mojego błędu, prawdopodobnie coś źle przeliczyłem i odległości (w budowie przy użyciu map np. z geoportalu) się nie zgadzają z tym co powinno być.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Stycznia 2012, 14:40:42 »
Cytuj
Masz na myśli odcinek KBN- Bochnia?
Akurat na odcinku Bieżanów - Bochnia wszystko się zgadza. Gorzej jest w dalszej czeci, różnice są dość znaczne, wynika to chyba z mojego błędu, prawdopodobnie coś źle przeliczyłem i odległości (w budowie przy użyciu map np. z geoportalu) się nie zgadzają z tym co powinno być.

Masz już rozmieszczone urządzenia SRK? Dokładniej SBL, jeżeli chcesz i pomogą Ci takie dane jak na którym kilometrze znajduje się jaki semafor (nie tylko SBL) to nie ma problemu, daj znać....
Jestem w stanie pomóc tak dobrze na odcinku wjazd na płaszów od prokocimia <-> do Kłaja. Zresztą Prokocim też by mógł wejść w grę jeżeli byś robił ;)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Lutego 2012, 14:43:22 »
Do tematu: Jeżeli będą potrzebne wszelakie nagrania do tej scenerii typu: zapowiedzi na stacjach i rozmowy przez radio , to proszę podesłać teksty i gotowe wyślę na e-mail.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Lutego 2012, 21:50:12 »
No to co kolega robi jest już częściowo historyczne. Na odcinku podg Gaj - Podłęże tor nr 2 jest zamknięty. W Rudzicach wszystkie rozjazdy. W torze nr 2 montują napędy nowe (wynika, że jazda w bok będzie 100 km/h) ;)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Dominik333

  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Lutego 2012, 22:19:02 »
Stacje Biadoliny i Bogumiłowice mają być przebudowane.

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Lutego 2012, 23:00:34 »
Skoro mówicie że przebudowa już tak szybko im idzie, to przydało by się zrobić linię sprzed czasu modernizacji. Więc taki może mały apel, kto ma czas i chęci i możliwość proszę o zbieranie materiałów, zdjęć i innych rzeczy. Teraz nie mam czasu na pracę przy tej scenerii, ale jak wszystko się uda to od maja prace zostają wznowione.
Materiały potrzebne są prawdopodobnie z całej linii, gdyż przy obecnych możliwościach jest możliwe odtworzenie całej linii (przynajmniej jeśli chodzi o tory+sieć trakcyjna+semafory+wskaźniki) - jeśli poprawię starą wersję scenerii. Raczej jak na razie proszę o zbieranie materiałów niż pytania jak szybko się to robi, gdyż jak na razie prace wstrzymane, a sama sceneria wymaga dużej poprawki, ze względu na pewien duży błąd który tam występuje.

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Lutego 2012, 23:12:56 »
Jeżeli już o tym mowa, to proponowałbym co jakiś czas odwiedzać tą stronę.
http://www.przetargi.plk-sa.pl/index.php

Że dopiero ogłosili przetarg na zrobienie dokumentacji do modernizacji, to poczekamy jakiś czas. Ale później będzie ogłaszany przetarg na wykonawców i razem z tym wrzucają całą dokumentację linii (układy torowe, roboty ziemne, system sterowania, sieć trakcyjna itd)

Pozdrawiam
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Lutego 2012, 16:18:16 »
Tylko tą linię męczą w kilku miejscach. Niedawno jeszcze było zamknięcie Rudzice - Podgrabie (po zalaniu), przeniesienie blokad do Podłęża, potem, że są przymiarki i bach.. czas tak szybko zleciał, że już chłopaki robią na gruncie ;) Tylko czekać, aż "trójkąt" przerobią, zlikwidują obecne urządzenia... w obecnym stanie już Rudzice nawet nie są potrzebne... jedyne co robią to obracają blokadę ;) A niedawno to mogli ten post zlikwidować całkowicie....

Tam na prokocimiu przy torach na grupie przyjazdowej jest jeszcze wieża nawęglania. Jak dorobisz Prokocim, będzie całkiem fajnie ;) Wyjazd towarowego z PrB na Gaj i dalej magistralą ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2012, 16:19:45 wysłana przez jageer »
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #50 dnia: 27 Lutego 2012, 11:27:05 »
Na kanale Iwana na yt za jakiś czas powinno pojawić się nagranie w HD z przejazdu w kabinie od Krakowa Głównego do Przemyśla, powinno pomóc w pracach nad trasą (na kilku fragmentach leży obecnie tylko jeden tor w związku z pracami).
Pozdrawiam,
Winger

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Lutego 2012, 20:28:09 »
Na kanale Iwana na yt za jakiś czas powinno pojawić się nagranie w HD z przejazdu w kabinie od Krakowa Głównego do Przemyśla, powinno pomóc w pracach nad trasą (na kilku fragmentach leży obecnie tylko jeden tor w związku z pracami).

Np. Gaj - Podłęże , gdzieś w okolicach Brzeska, Tarnowa, Rzeszów-Stażów... więcej już nie kojarze, gdzie jest jeden tor zdjęty....
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Dominik333

  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Lutego 2012, 21:46:49 »
np. gdzie to na odcinku Bochnia - Brzesko, Biadoliny - Bogumiłowice, Tarnów wsch. - Wola Rzędzińska, Dębica - Ropczyce

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Lutego 2012, 21:54:13 »
Ale niech mi ktoś wytłumaczy 19 minut planowego postoju 38200 w Tarnowie i 22 minuty w Bochni?
Pozdrawiam,
Winger

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Lutego 2012, 22:19:11 »
Rozkład zamknieciowy niestety nic z tym nie zrobisz.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Lutego 2012, 22:37:24 »
Ale niech mi ktoś wytłumaczy 19 minut planowego postoju 38200 w Tarnowie i 22 minuty w Bochni?
TLK51102 ma 22min postoju w Kutnie. Jakieś 2 lata temu co niedzielę, musiałem czekać w Zgierzu około 20 minut mimo że pociąg do Kaliskiej ma już niedaleko. Wówczas wsiadałem w Kutnie.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Lutego 2012, 22:39:39 »
Przecież tam spokojnie można jednotorowe odcinki przejechać zanim cokolwiek z naprzeciwka pojedzie? Niedawno jechałem to wiem.
Pozdrawiam,
Winger

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Lutego 2012, 08:56:47 »
Przecież tam spokojnie można jednotorowe odcinki przejechać zanim cokolwiek z naprzeciwka pojedzie? Niedawno jechałem to wiem.

Nie bardzo ;) Nawet ostatnio na Bieżanowie się korkuje w stronę Gaja
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Ferdek1021

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Lutego 2012, 08:28:19 »
Witam użytkownika. Mam pytanko co do trasy?
Czy do końca roku 2012 będzie ta trasa wydana?

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Linia nr 91 - Kraków Bieżanów - Bochnia
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Lutego 2012, 08:58:58 »
Wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazują że trasa wyjdzie dokładnie 30 lutego 2013 roku.