Autor Wątek:  Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją  (Przeczytany 31198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HornExpert371

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #60 dnia: 31 Sierpnia 2009, 17:16:47 »
14. Szczecin Główny. Dzisiaj usłyszałem o nowej spółce...
- Pociąg spółki "pociąg osobowy przewozów regionalnych" wjeżdża na tor... itd

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #61 dnia: 31 Sierpnia 2009, 17:19:23 »
Moim zdaniem nic nie przebije "Pociagow pospiesznych Tanich Linii Kolejowych spolki PKP InterSyty" :)
Pozdrawiam, Karol

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #62 dnia: 31 Sierpnia 2009, 18:07:14 »
A tak swoją drogą jak dość dawno temu jechałem "Zamenhofem" do Warszawy to na dworcu w Skierniewicach rozwaliła mnie zapowiadająca: "Pociąg pospieszny [...] odjedzie z toru drugiego przy peronie PYRWSZYM".

Faktycznie, jedna jest taka. Nie dość, że zapowiada, jakby była na wielkim, niekończącym się kacu, to jeszcze te błędy w wypowiadaniu. Miałeś pecha, że ją usłyszałeś, bo rzadko ją słychać :P Za to tą na Zachodnim w Warszawie słyszałem prawie codziennie :D

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #63 dnia: 31 Sierpnia 2009, 18:39:41 »
Ściągnąlem kiedyś(bodajże z www.kolej.pl) zapowiedź Bydgoszczy gdzie pani zapowiadająca mówila ''wjedzie na tor przy peronie piątem''

Offline Bo$$

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #64 dnia: 31 Sierpnia 2009, 19:17:14 »
Nie wiem, na ile to jest prawda, a na ile żart, ale słyszałem taką rozmowę między mechanikami (chyba?). Dyżurny ruchu na stacji XXX dyktował przez radiotelefon  rozkaz (szczególny?) na minięcie semafora Y. I po podyktowaniu przez radio tego rozkazu, rozmowa  na zakończenie przebiegała (mniej - więcej tak):
-rozkaz nadał dyżurny ruchu st.. XXX : KIELISZEK A.
-przyjął maszynista ŻOŁĄDEK B.
:}}}

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #65 dnia: 31 Sierpnia 2009, 19:58:51 »
A mnie się właśnie przypomniało jak siedziałem w ET22 na DTK2009 Szczecin i taki chłopaczek (ok 14-15 lat) do mecha pokazując wajchę bocznikowania: "Czy tym sobie pan ustawia tory" moja mina bezcenna.... przy czym dla mnie wiadomo, przecież nie każdy się musi na tym znać jak działają SRK, ale też bez jaj.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #66 dnia: 31 Sierpnia 2009, 20:02:23 »
Najlepsze jest wkręcanie kolegów że w lokomotywie jest kierownica jak w samochodzie. A jak nie wierzą niech przyjdą na jakieś dni otwarte i zobaczą.

Offline kwiatek3

  • Wiadomości: 206
  • Nowe wcielenie Gagarina
    • Zobacz profil
    • Punkt informacyjny symulatora (Pomoc z uruchomieniem itd.)
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #67 dnia: 31 Sierpnia 2009, 20:40:13 »
Ja dzisiaj znów wróciłem moim pośpiechem do białej. I jak zwykle tłok, miałem szczęście że się wcisnąłem jakąś, dużo ludzi chciało wejść, a konduktor: niestety proszę przejść do innego pociągu, pociąg jest pełny. Jeszcze w Łukowie dużo ludzi stało na peronach, i tez nie mogli się jakąś wcisnąć, tak samo konduktor odpowiedział, proszę przejść na inny pociąg, bo jest pełny, ludzie zaczynając przeklinać jedno usłyszałem h*j w d*pe pkp i inne.

Dopiero w Międzyrzecu podlaskim wysiadło sporo ludzi, i to ostatnią stacją przed moją.
W białej kolejne dziesiątki były do Terespola, a co ku mojemu zdziwieniu wagon 1 klasy był puściutki.
Pozdrawiam załogę eu07.pl
Profil: Technik Transportu Kolejowego