Autor Wątek:  Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją  (Przeczytany 31197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Sierpnia 2009, 22:42:31 »
Przepraszam, bo źle się wyraziłem, chodziło mi o zabawy, jakie opisał seba@ ;-) Ale mimo wszystko dziękuję za opowieść, bo ciekawa :)

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Sierpnia 2009, 10:08:41 »
A teraz "straight from Siedlce City"! =D
Jesteśmy sobie na stacji z Arnim i Stonką, no i słychać sygnał zapowiedzi. Z głośników rozległo się:

"Pociąg osobowy do Siedlcec i dalej do Łukowa wjedzie na tor 1 przy peronie 3."

O co kaman, men? To już nie lepiej powiedzieć do Łukowa? :p
Życie to nie gra... to symulator.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Sierpnia 2009, 10:13:58 »
Może był taki obieg?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline SM31-113

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Sierpnia 2009, 10:43:45 »
Staliście w kolejowym korku?
Kraków Zabłocie. Jedziemy z @ST44-003 EN81 do Bieżanowa. Przed nami stoją na sbl Roztocze, Tatry i Janosik. My też się zatrzymujemy na moście nad Wisłą, a z tyłu prosto na nas jedzie EU07-172 z pośpiechem. zatrzymał się kilka metrów przed naszym EN81.

Offline seb@

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Sierpnia 2009, 10:50:50 »
Co do tej Skody to ona ma takie tendencje nawet na najłagodniejszym rozruchu. Zależy wszystko jak podstacja sie trzyma. Przy nie których przy rozruchu trzeba kilka razy wyrzucić się z pozycji bo nie daje rady i wywala ją a niektórymi nie trzeba sie martwić tylko ustawiasz automatyczny rozruch i jedziesz. Przede wszystkim nasze szlaki nie dają tej lokomotywie rady. Komputery na szlaku przy jej przejeździe zaczynają wariować (np. czujniki temperatury osi). A propos zdechnięcia tej lokomotywy, ona ma wbudowany układ który opuszcza pantografy jeśli napięcie w sieci spadnie poniżej 2,5kV... No ale najwyraźniej ta miała zepsuty ten system :D
Co to za zjawisko, wszędzie pełno sadzy, to jest właśnie Kolzam, zemsta polskiej władzy :D

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Sierpnia 2009, 11:13:24 »
Staliście w kolejowym korku?
Kraków Zabłocie. Jedziemy z @ST44-003 EN81 do Bieżanowa. Przed nami stoją na sbl Roztocze, Tatry i Janosik. My też się zatrzymujemy na moście nad Wisłą, a z tyłu prosto na nas jedzie EU07-172 z pośpiechem. zatrzymał się kilka metrów przed naszym EN81.
Ja nie stałem, ale wracając pewnego pięknego dnia rok temu z Sochaczewa to mijałem taki korek. W sumie to dobrze że pojechałem KM-ką, bo właśnie cały tor dalekobieżny w kierunku Wschodniej był... zapchany. Wtedy ostatni raz na własne oczy widziałem po raz ostatni świniaka w starym malowaniu (ale już z zamalowanym przydziałem).
Życie to nie gra... to symulator.

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Sierpnia 2009, 11:25:56 »
Najlepsze są zapowiedzi w Gliwicach :)

Intersyty, Interredżio, Czechowice-Dziewice itp :)

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Sierpnia 2009, 12:12:28 »
To tak jak na Bałtyku - pociąg Intersity :), i do tego z ivonowym akcentem =)
Życie to nie gra... to symulator.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Sierpnia 2009, 12:45:43 »
A propos zdechnięcia tej lokomotywy, ona ma wbudowany układ który opuszcza pantografy jeśli napięcie w sieci spadnie poniżej 2,5kV...

Dlaczego ma opuszczać pantografy przy spadającym napięciu? Nie może po prostu puszczać jakiś czeski odpowiednik PZNa?

Offline MarcinMK

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 131
  • Pozdro dla EU07-188 i EU07-088 w kabine 1026km :D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Sierpnia 2009, 12:49:18 »
Wczoraj o 23:xx byłem na dworcu gł i słyszę coś takiego:"Kur** z tą robotą to jakiś h**".Chyba już mu się nie chciało pracować.
Pozdrawiam!
Będę przestrzegał regulaminu, będę przestrzegał regulaminu, będę przestrzegał regulaminu, jak nie będę to się z Wami pożegnam

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Sierpnia 2009, 19:47:42 »
Kiedyś byłem z tatą wieczorem na stacji w Jeleniej Górze. Na 4 peronie stoi EN71-043 do Węglińca. Po jakimś czasie dostaje S10 i przychodzi dyżurny ruchu, aby go odprawić, ale z kimś się zagadał. Po jakichś 2 minutach kierownik pociągu się pyta: "Mamy jechać?", na co dyżurny odpowiada "Tak". No i oczywiście brzęczyk, zamykanie drzwi i pociąg rusza.
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpnia 2009, 18:28:41 wysłana przez janek32 »
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Sierpnia 2009, 20:13:06 »
Na 4 peronie stoi EN71-043 do Węglińca. Po jakimś czasie dostaje S2

Z 4-ego peronu na S2 w kierunku Rybnicy?

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Sierpnia 2009, 21:02:50 »
W Poznaniu na Głównym zawitał opóźniony BWE z Wa-wy. Mechanik wyskoczył z kabiny i poleciał do holu ( jak się poźniej okazało po fajki ). Po chwili wyszła dyżurna i macha lizakiem, kierownik ponawia sygnał odjazdu, a z epoki wyłania się pomagier i krzyczy że trzeba poczekać bo " nie mamy maszynisty"...
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Sierpnia 2009, 21:39:39 »
Ostatnio wracałem w niedzielę z Wrocławia do Skierniewic "Karkonoszami". Wjeżdzając do Wrocławia pociąg miał już 20 minut spóźnienia. W końcu jak ruszył, była 0:06. Niedaleko mojego przedziału kierownik mijał się z konduktorem, i zapytał o godzinę, a gdy ją usłyszał, stwierdził "K*rwa, nienawidzę poniedziałków".

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Sierpnia 2009, 21:46:45 »
W Poznaniu na Głównym zawitał opóźniony BWE z Wa-wy. Mechanik wyskoczył z kabiny i poleciał do holu ( jak się poźniej okazało po fajki ). Po chwili wyszła dyżurna i macha lizakiem, kierownik ponawia sygnał odjazdu, a z epoki wyłania się pomagier i krzyczy że trzeba poczekać bo " nie mamy maszynisty"...
U mnie to nawet po 15 minut blokuja przejazdy, zeby skoczyc po cos do jedzenia badz picia :D
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Sierpnia 2009, 22:36:26 »
To tak jak na Bałtyku - pociąg Intersity :), i do tego z ivonowym akcentem =)
Co do ivonowego akcentu - kilka stacji na linii Bielsko-Biala - Zwardoń ma zapowiedzi z syntezatora Ivona...

Offline seb@

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #46 dnia: 29 Sierpnia 2009, 01:04:40 »
A propos zdechnięcia tej lokomotywy, ona ma wbudowany układ który opuszcza pantografy jeśli napięcie w sieci spadnie poniżej 2,5kV...

Dlaczego ma opuszczać pantografy przy spadającym napięciu? Nie może po prostu puszczać jakiś czeski odpowiednik PZNa?

Czeski instruktor tłumaczył dokładnie o tym systemie maszyniście. Jadąc kiedyś na innej 163-ce napięcie w sieci wyniosło 2,3kV no i patyki poszły w dół
Co to za zjawisko, wszędzie pełno sadzy, to jest właśnie Kolzam, zemsta polskiej władzy :D

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #47 dnia: 29 Sierpnia 2009, 10:14:04 »
W Poznaniu na Głównym zawitał opóźniony BWE z Wa-wy. Mechanik wyskoczył z kabiny i poleciał do holu ( jak się poźniej okazało po fajki ). Po chwili wyszła dyżurna i macha lizakiem, kierownik ponawia sygnał odjazdu, a z epoki wyłania się pomagier i krzyczy że trzeba poczekać bo " nie mamy maszynisty"...

Maszyniści z Warszawy prowadzą BWE aż do Rzepina?

Offline HornExpert371

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #48 dnia: 29 Sierpnia 2009, 10:14:34 »
W Poznaniu na Głównym zawitał opóźniony BWE z Wa-wy. Mechanik wyskoczył z kabiny i poleciał do holu ( jak się później okazało po fajki ).

U mnie podobna sytuacja.
13. Szczecin Główny. Pociąg InterCity z Schiphol wjechał na tor 2 przy peronie 2. Po odłączeniu BR232 od składu mechanik poszedł coś kupić... minutkę później pojawia się sygnał Ms2. Chyba z 10 minut nikt nie opiekował się lokomotywą (poza mną oczywiście :D z zewnątrz pilnowałem). Nagle wbiegł zdyszany maszynista z zapasem żywności, przeleciał przez tory, załadował wszystko do kabiny i ruszył...

Sądząc po fryzurze to był maszynista niemiecki :P

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #49 dnia: 29 Sierpnia 2009, 11:47:17 »
Maszyniści z Warszawy prowadzą BWE aż do Rzepina?
Tak, za nastawnikiem od Wa-wy do Rzepina. Analogicznie wygląda sprawa z EN Kiepura.
Czas przejazdu tych pociągów na odcinku krajowym to średnio 4:15.
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Sierpnia 2009, 13:07:26 »
Radzionków Rojca. Pewien wieczorny osobowy złapał opóźnienie +X0min. Podróżni już wkurzeni, bo jechali chyba w dalszą podróż :P Nagle sygnał zapowiedzi (dindon), ludzie sie cieszą, zbierają z ławek, wymieniają uwagi typu 'wreszcie', a z megafonów - 'Raz, dwa, trzy. Próba mikrofonu. Raz, dwa trzy. Słychać mnie?' :P W końcu mieli dość i poszli na busa :)

Offline Szymoniak

  • Wiadomości: 317
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Sierpnia 2009, 13:43:26 »
Chodzę po torach i cykam fotki. SoKista do mnie: "Gdzi się gnojku pałętasz?!"
 A znajomy kontroler ,który był ze mną odwraca się i odpowiada: "On jest ze mną."
SoKista na to: "A przepraszam, pomyliłem się..." :D

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Sierpnia 2009, 15:10:56 »
Chodzę po torach i cykam fotki. SoKista do mnie: "Gdzi się gnojku pałętasz?!"

Nic dziwnego, osoby postronne, a w szczególności dzieci nie powinny poruszać się po torach :-)

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #53 dnia: 29 Sierpnia 2009, 15:21:24 »
Powinno się wszystkie służby mundurowe nauczyć trochę kultury i szacunku, a nie dopuszczalne takie słownictwo. Człowiek to per pan / per pani a nie jakiś gnojek:p

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Sierpnia 2009, 17:14:28 »
Jechałem ze Szczecina "Przemyślaninem". W Katowicach podmiana loka. Idzie dyżurna peronowa i dziadek jakiś przez okno: O Boże już się zepsuła lokomotywa i wymieniają co za złom, moglibyśmy już stąd jechać" Odpowiedź: "Ku**a też bym chciała bo mi tor blokujecie". Było małe opóźnienie ;)

Ostatnio się maszynista rzucał, bo jechały 2 loki w ukrotnieniu i dosłownie minimalnie przed semaforem mu wygasło pomarańczowe. Trzy razy startował, ale pobór był taki, że trzy razy trzeba mu było stawiać semafor, a i tak musiał się zatrzymać za jakieś 500 metrów, celem odebrania papierów na pociąg i darł się o rozkaz :D na przejechanie na S1. Kiedyś w ciągu dnia udało mi się 2 razy zrobić rozprucie zwrotnicy. Tak grzało słońce, że wykazało od niego rozprucie :D (ale akurat tam izolacje pozostawiają wiele do życzenia....), tak samo angliki nie chodzą jak przyświeci.

Co do Szczecina to jest dużo absurdów przez megafon Np: "Pociąg XXX podstawia się" (pewno sam się podstawia :D), albo "Pociąg XXX odjedzie z toru XXX z końca peronu XXX).  Wiem, że rano chyba "Światowid" albo "Galicja" i jakiś do Olsztyna odjeżdżają z tego samego z różnicą niewielką i fajnie to wygląda jak jeden jedzie na Regalice, drugi przez Port Centralny, a kiedyś zapowiedź "Pociąg pospieszny spółki przewozy Intercity".

W Krakowie czasem się zdarzy zapowiedź: "Pociąg pospieszny z XXX dalej do stacji Kraków Płaszów...."
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia 2009, 17:29:11 wysłana przez REWIZOR »
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Sierpnia 2009, 23:44:56 »
Wiem, że rano chyba "Światowid" albo "Galicja" i jakiś do Olsztyna odjeżdżają z tego samego z różnicą niewielką i fajnie to wygląda jak jeden jedzie na Regalice, drugi przez Port Centralny, a kiedyś zapowiedź "Pociąg pospieszny spółki przewozy Intercity".
"Światowid" i "Bryza".
A tak swoją drogą jak dość dawno temu jechałem "Zamenhofem" do Warszawy to na dworcu w Skierniewicach rozwaliła mnie zapowiadająca: "Pociąg pospieszny [...] odjedzie z toru drugiego przy peronie PYRWSZYM". Z kolei w Warszawie Zachodniej bardzo często zapowiadają pociągi do Dęblyna (choć może ludzie taki akcent mają, a my mamy z tego polewkę).
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #56 dnia: 31 Sierpnia 2009, 05:40:52 »
Z kolei w Warszawie Zachodniej bardzo często zapowiadają pociągi do Dęblyna (choć może ludzie taki akcent mają, a my mamy z tego polewkę).

Zdążyłem się przyzwyczaić i już nawet mnie to nie rusza ;]

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #57 dnia: 31 Sierpnia 2009, 08:41:57 »
Widocznie jeszcze nie nasłuchałem się zbytnio.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #58 dnia: 31 Sierpnia 2009, 09:38:26 »
Wiem, że rano chyba "Światowid" albo "Galicja" i jakiś do Olsztyna odjeżdżają z tego samego z różnicą niewielką i fajnie to wygląda jak jeden jedzie na Regalice, drugi przez Port Centralny, a kiedyś zapowiedź "Pociąg pospieszny spółki przewozy Intercity".
"Światowid" i "Bryza".
Nie Bryza, a 85102 Gryf
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline marcepan

  • Wiadomości: 176
  • Kocham SKM...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #59 dnia: 31 Sierpnia 2009, 11:13:04 »
 W Gdyni Głównej, na peronie SKM, usłyszałem coś takiego: "(ding-dong) Pociąg SKM do Słupska wjedzie na tor pińcetjeden przy peronie pierwszym. Powtarzam: Pociąg SKM do Słupska wjedzie na tor pińcetjeden przy peronie pierwszym." 
 
 Poza tym, w Słupsku przy zapowiadaniu pociągu, w megafonie często słychać dzwoniący telefon.
SP/ST/SU45 & EN57/71 LOVER. | Za nastawnikiem: SU45-097 i 196: 0,5 km. | Posiadam dokładne opisy i plany wszystkich lokomotyw spalinowych polskiej produkcji.