Autor Wątek:  Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją  (Przeczytany 31191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« dnia: 26 Sierpnia 2009, 20:33:32 »
Chyba nie ma takiego wątku na forum więc postanowiłem stworzyć coś takiego aby każdy kto miał jakieś śmieszne, bądź też dziwne sytuacje które zapadły Wam w pamięć, mógł wypowiedzieć czego to był świadkiem. Z mojej strony co sobie przypominam to jak np skład którym jechałem (en57), mając się zatrzymać na stacji wyjechał poza nią, potem cofając również nie zatrzymał się na stacji tylko przed nią po czym wjechał sobie spokojnie na stację i w końcu otworzył drzwi :)( sytuacja autentyczna, zarazem dziwna bo nie wiem czemu ona służyła) Natomiast druga sytuacja to wracając kiedyś z jakiegoś wypadu z kolegami nocnym pociągiem, wzięło się na podróż to i owo:) I bardzo miły konduktor którego oczywiście serdecznie pozdrawiam potowarzyszył nam trochę w imprezie( tzn jeden symboliczny jeszcze nikomu nie zaszkodził:)) Sytuacji śmiesznych i przedziwnych było sporo w końcu to nasza polska kolej, śmieszna dziwna i zarazem tragiczna:)
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpnia 2009, 20:38:57 wysłana przez mechanik88 »

Offline MarcinMK

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 131
  • Pozdro dla EU07-188 i EU07-088 w kabine 1026km :D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpnia 2009, 20:56:40 »
Jak jechałem kiblem, to babka lała kapturowca torebką coś w tym stylu
. EP08 wjechała w ciężarówkę z białą farbą i wyglądała jakby nie miała tekstury. Jak czekałem na tatę, to pracownicy zakładu przechodzili przez wagony a tu nagle gagar w ruch i jedzie, a na wagonie jeszcze z 3 gości i szybko zeskakiwali.

Heh, co to ja miałem za przypadki.
« Ostatnia zmiana: 05 Września 2009, 21:07:59 wysłana przez MarcinMK »
Będę przestrzegał regulaminu, będę przestrzegał regulaminu, będę przestrzegał regulaminu, jak nie będę to się z Wami pożegnam

Offline kwiatek3

  • Wiadomości: 206
  • Nowe wcielenie Gagarina
    • Zobacz profil
    • Punkt informacyjny symulatora (Pomoc z uruchomieniem itd.)
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpnia 2009, 21:11:11 »
Jak jechałem do Jeleniej góry pośpiechem ,,Kopernik'' przytrafiła mi się taka o to zagadka:
http://www.youtube.com/watch?v=ZIjw82tocnE

Drzwi między przedziałami ciągle po uruchomieniu chodziły, jakby były zawzięte, chciały kogoś przyciąć :) W Świebodzicach dopiero odpoczęły od tej pracy

Zapraszam do komentowania, to było nagrywane na Wschodnim dworcu w Warszawie :)
Pozdrawiam załogę eu07.pl
Profil: Technik Transportu Kolejowego

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpnia 2009, 21:18:36 »
mając się zatrzymać na stacji wyjechał poza nią... ...zarazem dziwna bo nie wiem czemu ona służyła
Kiedyś (jak stosowano kompozyty w EZT) można się było z czymś takim czasami spotkać.

Ja, natomiast spotkałem się z sytuacją, że pies przebiegł pod jadącym pociągiem (~50 km/h). Oczywiście bez szwanku.

-//-

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpnia 2009, 21:23:30 »
Mnie dzisiaj rozsmieszyly miny Niemcow, ktorzy jechali na wieczornym osobowym Katowice - Oswiecim. Podczas przejazdu przez st. Myslowice, a dokladniej przez wiadukt gdzie jest juz czasowe do 10 km/h, zaczeli sie rozgladac gdzie sa :D
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpnia 2009, 21:28:34 »
Ja pamiętam, jak kiedyś zagadałem z kierownik pociągu, to pozwoliła podać przez radio pozwolenie na wyjazd (skład stał dłuuugo w miejscu, czekając, aż wreszcie zwolni się szlak po wypadku 20km dalej), a mechanik w odpowiedzi zadał pytanie, kto sobie jaja robi ;-) Ale i tak ruszył :P Inna sytuacja, jak kiedyś jechałem do Bydgoszczy Głównej, a pociąg miał się jeszcze zatrzymać na Leśnej. Jedzie 40km/h (około) przez peron, i jakby w ogóle nie miał zamiaru się zatrzymać, więc kierownik pociągu "panie mechaniku, zatrzymujemy się", na co mechanik spokojnie "wiem", po czym ostre hamowanie :D

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Sierpnia 2009, 21:47:24 »
Jak jechałem do Jeleniej góry pośpiechem ,,Kopernik''

"Kopernik" w Jeleniej Górze :-) ?

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Sierpnia 2009, 22:51:18 »
Kiedyś zagadaliśmy z kumplem do mecha, żeby przed odjazdem dal RP1(EU07-317). Nikt nie spodziewal sie takiego koncertu jaki mechanik zapodal...wszyscy ludzie na nogi nagle stanęli, a dyżurna ruchu zawolala ''matko, jaki wariat!''...
Poza tym kiedyś jadąc z Katowic w kabinie maszynisty(EN57-2050) nagle przyleciala zdyszana kobieta i za nią jakiś student. Pani kupowala bilet do Tych. Kierownik jej powiedzial, że musi zaplacić 4zl więcej (za to, że u niego kupuje). Ona zaczęla się kłócić, że kolejka na dworcu byla taka, że nie zdażyla by na ten pociąg gdyby miala kupić bilet w kasie. Student lekko podburzony coś zacząl pod nosem mówić. Kierownik poszedl na uklad, że wyda jej bilet od stacji Katowice Brynów. Czyli zaplacila tak jak za normalny z Katowic bez doplaty. Sytuacja trwala tak dlugo, że kiedy kierownik mial już obslużyć studenta ten....akurat wysiadal. Podziękowal jeszcze za bilet. Wyszedl i wszyscy się śmialiśmy...
Kiedyś, również w Katowiach na stacji pani zapowiadala pociągi, ale w tle slychać bylo jakiegoś pana, który jej skutecznie przeszkadzal. Kilka razy przerywala zapowiedź, albo w tle bylo slychać ''cicho teraz''...Też byl niezly ubaw. Jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę, na razie to tyle. Pozdrawiam!

Offline HornExpert371

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Sierpnia 2009, 23:08:58 »
Śmiesznych sytuacji widziałem naprawdę wiele ;)

1. Grupka zapalonych MK z Niemiec, Szczecin Główny - peron 3. EU07 z pośpiesznym szykuje się do odjazdu... Gwiżdżą, sygnał do odjazdu... i w tym momencie 8 gości w wieku pomiędzy 30-40 lat wyjmuje aparaty i zaczyna się sesja fotograficzna. Wszyscy stoją praktycznie w 1 miejscu w małej kupce. Niektórzy nawet zaczęli się lekko przepychać ze sobą. Z tego co pamiętam ich prędkość wynosiła 4 zdjęcia na sekundę... i tak przez cały odjazd. Ja zrobiłem tylko 1 zdjęcie ;)

2. Jechałem osobowym z Krzyża do Szczecina. Kontrola biletów. Pani sprawdzająca moją legitymację próbowała mi wmówić że nie jest podbita... Pieczątka była wielka jak byk i wyraźna jak napis "zakaz fotografowania"...

3. Rozmowa przez radiotelefon usłyszana całkiem przypadkiem ;)
- Oni chcieli do Poznania...
- Chyba do polizania!

4. Szczecin Port Centralny. Fotografuję sobie ET22 (był oddalony o ok 200m ode mnie), a tu nie wiadomo skąd wchodzi mi w kadr pan o niższym statusie społecznościowym (popularnie żul)... Niby nic, idzie sobie facet i zasłania. Co innego, jeżeli ten facet nie ma na sobie nawet kawalątka odzieży...

5. Szczecin Główny, zapowiedź ex. Mewa...
"Pociąg ekspresowy Mewa spółki InterCity Mewa wjeżdża na tor 3 przy peronie 1".

6. Jak wyżej...
"Pociąg InterCity z Amsterdamu wjedzie na tor 2 przy peronie 2".
Zdziwiłem się, kiedy zobaczyłem BR232 wjeżdżającą nie na tor 2, lecz 3... Rozległ się komunikat:
"Pociąg InterCity z Amsterdamu wjechał na tor 3 przy peronie 1".

7. Szczecin Port Centralny. Pewien mechanik zaczął cisnąć butelką plastikową z wodą w byka... bo nie mógł się do niego dostać.

Jak coś mi się przypomni to dopiszę w następnym poście :D

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Sierpnia 2009, 23:17:47 »
Ad.3 Niekiedy to lepsze teksty leca ;)
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Sierpnia 2009, 00:27:06 »
Taa... Dałbym coś do posłuchania, ale żeby to zrobić, to musiałbym ocenzurować. A ocenzurowane tracą 'klimat' ;)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Sierpnia 2009, 01:18:48 »
EN57- zimią- miejsce od okna. Jedna strona ciała mojego (ta od okna) -zziębnięta od nieszczelności, a druga strona ciała - spocona od grzejnika i współpasażera :)
Ot polskie erkondyszyn....

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sierpnia 2009, 06:38:22 »
Kiedyś pociąg stoi na stacji czas odjazdu miną a maszynista się pyta kierpocia czego jeszcze stoimy na to kierpoć  odpowiada ze czekają na jakiegoś konduktora i pyta się przez radio" Józek gdzie ty jesteś?" Na to Józek wychyla się zaspany z przedziału służbowego, a kierpoć no to dobra możemy jechać .

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Sierpnia 2009, 07:15:59 »
Stacja Tczew fotografuje EN61 dużo ludzi, i nagle podchodzi do mnie kobieta i pyta "A dla jakiej gazety robi pan zdjęcia bo chyba będzie mnie widać" :)

Offline HornExpert371

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Sierpnia 2009, 11:28:08 »
skład którym jechałem (en57), mając się zatrzymać na stacji wyjechał poza nią, potem cofając również nie zatrzymał się na stacji tylko przed nią po czym wjechał sobie spokojnie na stację i w końcu otworzył drzwi :)

Mechanik pewnie stwierdził, że musi zrobić replay z wjazdu na stację :D


Taa... Dałbym coś do posłuchania, ale żeby to zrobić, to musiałbym ocenzurować. A ocenzurowane tracą 'klimat' ;)

Możesz napisać dialog w poście, jednocześnie cenzurując na tyle żeby nie raziło, ale tak żeby było wiadomo o co chodzi.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Sierpnia 2009, 14:10:35 »
EN57- zimią- miejsce od okna. Jedna strona ciała mojego (ta od okna) -zziębnięta od nieszczelności, a druga strona ciała - spocona od grzejnika i współpasażera :)

Ludzie to mają przygody!

Offline HornExpert371

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Sierpnia 2009, 14:53:14 »
Kontynuujmy...

8. Szczecin Główny. EN57-2059 i napis na tablicy kierunkowej: "Przerwa xD".

9. Bydgoszcz Główna. SOKista chciał wlepić mi mandat za robienie zdjęć... w miejscu publicznym, gdzie nie było zakazu fotografowania.

10. Szczecin Port Centralny. Pewnego razu SM42 przyjechała na odpoczynek pod halę lokomotywowni. Wszystko pięknie chodziło, maszynista wyłączył silnik... Po 30 minutach próbował odpalić stonkę - bezskutecznie. Musieli ją zepchnąć inną 42 bo torowała ruch manewrowy.

11. Szczecin Główny uczy dzieci - takie hasło wymyśliłem po akcji "nauczania ludzi poprawnej polszczyzny". Na tablicy odjazdów można było zobaczyć takie miasta jak: Kołobzdeg, Świnodjście, Gryfido, Szczedinek, Kostrdyn, Przemdsl, Stargdrd i wiele innych...

12. Jak wyżej. Pewien pan nie wiedział jak wejść do wagonu pociągu IC Chrobry... 2 przyciski wielkie jak byk, a on nie wie jak otworzyć drzwi...

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Sierpnia 2009, 15:23:12 »
Grudzień 2008, pociąg osobowy relacji Wrocław Główny - Węgliniec. Kilka kilometrów przed Legnicą zdefektował EN57. Kierownik pociągu chodzi z początku do końca jednostki i tak w kółko. Wychodząc z wagonu silnikowego rzekł:" To se k***a pojechaliśmy !".
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Sierpnia 2009, 15:41:01 »
Kiedyś, dawno temu jadąc "kibelkiem" po drugiej stronie w zasiada "ekipa" kolejarska w mundurach czapeczkach i wyciągają ogóreczki, wódeczka i plastikowe kubeczki i śmiechy, hihy w całym wagonie a najlepsze były miny podróżnych:) (załoga już była po służbie prawdopodobnie)

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Sierpnia 2009, 16:21:07 »
http://eu07.pl/userfiles/2193/priv-dobre_wiesci.rar

Pracownicy to też ludzie i emocje podczas pracy często się udzielają na radiu :) Wyżej taki przykładzik.

Offline seb@

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Sierpnia 2009, 17:48:13 »
Sytuacja podczas jazdy na 163-xxx-x (wole numerów nie wymieniać).  Ruszamy i mechanik do mnie z dziwną iskierką w oku: "Wywalamy podstacje?". Nie wierzyłem że to mu sie uda ale przekręcił wskaźnik "moc uciągu" (odpowiednik niskiego/wysokiego rozruchu tyleż że ma 12 pozycji) Fajnie sie woltomierz obserwowało:3,4kV;2,5kV;1;9kV i wkońcu podstacja sie poddała xD
Co to za zjawisko, wszędzie pełno sadzy, to jest właśnie Kolzam, zemsta polskiej władzy :D

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Sierpnia 2009, 19:34:51 »
Żeby mieć takie jaja wolałbym mieć jakąś sprawną lokomotywę spalinową w pobliżu...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Sierpnia 2009, 20:05:05 »
Podstacje powinny się załączyć po 30 sekundach oidp (w każdym razie, próbują się uruchomić po spadku same).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline kwiatek3

  • Wiadomości: 206
  • Nowe wcielenie Gagarina
    • Zobacz profil
    • Punkt informacyjny symulatora (Pomoc z uruchomieniem itd.)
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Sierpnia 2009, 20:15:32 »
2 dni temu jechałem pociągiem pośpiesznym ,,Podlasianin'' Jak zwykle był tłok. Ale była i lepsza niespodzianka. Miałem bilet na 1 klasę, żeby nie mieć tłoku. To był i w jedynce a dodatkowo musiałem się przesiąść na klasę 2, ponieważ konduktor mówi że to bilet na 2 klasę.Tłumaczyłem mu ze to jedynka, jak po cenie biletu. Jednak zmusił mnie do opuszczenia wagonu klasy 1 i wejście na klasę 2.
Na dodatek ten konduktor może źle widział przez okulary, miał może z 50 lat.

Teraz boję się kupić na 2 klasę, bo konduktor powie że to na jedynkę, z 2 strony lepszy komfort podróży :)
Pozdrawiam załogę eu07.pl
Profil: Technik Transportu Kolejowego

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Sierpnia 2009, 20:19:04 »
Podstacje powinny się załączyć po 30 sekundach oidp (w każdym razie, próbują się uruchomić po spadku same).

Tzw. SPZ (samoczynne ponowne załączenie). SPZ ma miejsce 3 razy po "wywaleniu" podstacji. Pracując jeszcze na warsztacie często mieliśmy z tym do czynienia podczas prób lokomotyw po przeglądzie okresowym, gdy miało miejsce przebicie (np. na silniku trakcyjnym) i "łupało" nieziemsko ;)

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Sierpnia 2009, 21:07:52 »
Co do tablic na peronach: Kiedyś zamiast do Katowic pociąg jechal do Jatowic. Jeśli ktoś bywa w Bielsku to pewnie zauważyl na peronie 1a, że od ponad roku, co kilkanaście sekund przewijają się tam wszystkie znaki od A do Z wraz z symbolami. ;)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Sierpnia 2009, 21:15:22 »
W Katowicach przy wyswietlaniu relacji mozna napotkac niekiedy ciekawe relacje np. Katowice - Żywiec przez Tarnowskie Gory badz Katowice - Ledziny(ostatni pociag tam pojechal chyba w 2001 roku) :)
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Sierpnia 2009, 21:21:42 »
Miałem bilet na 1 klasę, żeby nie mieć tłoku. To był i w jedynce a dodatkowo musiałem się przesiąść na klasę 2, ponieważ konduktor mówi że to bilet na 2 klasę.

Dałeś się wyrolować jak dziecko...  Trzeba było zgłosić ten fakt kierownikowi pociągu albo poprosić o numer służbowy i tyle.


   « Dodano: 27 Sierpnia 2009, 21:22:14 »
Żeby mieć takie jaja wolałbym mieć jakąś sprawną lokomotywę spalinową w pobliżu...

Bez przesady, napięcie samo wraca :-)

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Sierpnia 2009, 22:16:47 »
Ha, nie wiedziałem o SPZ ;-) A czy nie było by ryzyka przy takim "bawieniu się", że coś w lokomotywie jest bardziej narażone na "zdechnięcie"?

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nietypowe, śmieszne sytuacje związane z koleją
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Sierpnia 2009, 22:30:08 »
Ha, nie wiedziałem o SPZ ;-) A czy nie było by ryzyka przy takim "bawieniu się", że coś w lokomotywie jest bardziej narażone na "zdechnięcie"?

Próby po przeglądzie właściwie były standardowe. Np. na ET40 po wyciągnięciu pod sieć "podnosiliśmy" maszynę, następnie była zahamowana hamulcem dodatkowym (do oporu) i dawało się na pozycję. Na tej serii pojazdów jeśli szybki nie puści do czwartej pozycji, to dalej na pewno nie puści.
Podobnie było na ET22 z tym, że nie można było dawać na koło "pod kreskę" ze względu na hamulec dodatkowy (chyba, że mieliśmy przed halą wolny tor).
A czy bardziej narażone na "zdechnięcie"? W sumie przez zahamowanie niejako symulujesz jazdę z obciążeniem. Jak już ma coś "zdechnąć", to lepiej jak jest to na terenie warsztatu, niż potem dostawać dochodzenie za defekt na szlaku.