Autor Wątek:  Powitanie i zestaw problemów z działaniem Maszyny  (Przeczytany 2881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Powitanie i zestaw problemów z działaniem Maszyny
« dnia: 29 Lipca 2009, 09:37:49 »
W pierwszym zdaniu chciałem się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na Waszym forum … do tej pory tylko czytałem i się uczyłem. Mam nadzieje że przyjmiecie kolejnego maniaka „Maszyna” do swojego grona.

Z symulatorem mam też nieduże doświadczenie, uruchamiam go przez RA i niestety spotykam się z wieloma problemami. Z wieloma sobie poradziłem ale …... używacie takiej gwary że czasami po prostu nie wiem o czym piszecie. ;) Ostatnio ciągnąłem skład z lokomotywą EU-07 jakieś 15 lat temu kiedy byłem jeszcze w szkole i trochę wypadłem z obiegu …... pamiętam to było z Białegostoku do Warszawy, szkoda że nie ma w „Maszynie” takich scenerii.

 Teraz jakiem mam bieżące problemy ….
1.Nie jestem wstanie odpalić żadnej scenerii z dieslem, od razu wyrzuca mi komunikat „Player init failed” Oczywiście znalazłem listę błędów i wychodzi że są dwa takie same składy o takiej samej nazwie ale jak ja to mam zmienić to już jest dla mnie magia.
2.Lokomotywa się „pali” Opisze to na przykładzie scenerii „Zwrotnicowo” ale zdarza się to w każdej innej analogicznej sytuacji. Wszystko działa do momentu kiedy przepinam lokomotywę na koniec składu, dostaje zielone światło i ruszam, ujeżdżam 50 metrów, nagle załączają się same hamulce, skład hamuje i koniec. Zbicie bezpiecznika nadmiarowego nic nie daje, lokomotywa już nie ruszy, jedynie co to mogę sobie po trąbić.
Zmiana lokomotywy też nic nie daje, za każdym razem kiedy dochodzi do odczepienia i ponownego podczepienia lokomotywa umiera a za nią cała sceneria.

Mam nadzieję że macie jakieś pomysły, tylko błagam piszcie jak dla laika, kretyna ….. jak dla blondynki. Krok po kroku, wtedy na pewno zrozumiem ;)

Pozdrawiam
Bartek

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Powitanie i zestaw problemów z działaniem Maszyny
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipca 2009, 09:46:44 »
Pierwszy błąd może też wynikać z tego że wybierasz do prowadzenia model dumb, też tak miałem i nie wiedziałem o co chodzi.
Drugi problem to prawdopodobnie to co ja miałem w tym wątku: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,12468.0.html
Generalnie przy podłączaniu do składu wciskaj insert nie więcej niż dwa razy i powinno być ok.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Powitanie i zestaw problemów z działaniem Maszyny
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipca 2009, 09:51:55 »
Tematow o edycji plikow scn bylo juz chyba z 99 - poszukaj w dziale pomoc. Poza tym z poziomu startera ra tez mozna wymieniac sklady w scn. Uzywasz exe z dieselpacka? Co do drugiego problemu to opisz go dokladniej. Zalacza sie shp? wywala nadmiarowy? lok nagle staje w miejscu?

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Powitanie i zestaw problemów z działaniem Maszyny
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Sierpnia 2009, 01:21:51 »
Pierwszy błąd może też wynikać z tego że wybierasz do prowadzenia model dumb, też tak miałem i nie wiedziałem o co chodzi.
Drugi problem to prawdopodobnie to co ja miałem w tym wątku: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,12468.0.html
Generalnie przy podłączaniu do składu wciskaj insert nie więcej niż dwa razy i powinno być ok.

Tu potwierdzam, nie należy naciskać więcej niż dwa razy INSERT, wtedy wszystko gra.
Co do spalinówek dalej kicha, wiem że chodzi o podwójną nazwę ale gdzie to zmienić i jak to zrobić, to jest ponad moje możliwości a muszę je uruchomić, bo mi Syn suszy głowe ;)

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Powitanie i zestaw problemów z działaniem Maszyny
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpnia 2009, 09:29:01 »
Szukasz w pliku *.SCN dwie takie same lokomotywy i jedną z nich podmieniasz tak jak jest to napisane w tym wątku:http://eu07.pl/forum/index.php/topic,7430.0.html. I oczywiście potrzebujesz EXE z Dizelpacka. 
*-nazwa scenerii z którą masz problem

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Powitanie i zestaw problemów z działaniem Maszyny
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Sierpnia 2009, 11:16:37 »
Uff, przebrnąłem, bardzo dziękuję Wszystkim za cierpliwość i za pomoc, już wszystko działa.
Jeszcze tylko powiem że kiedy zmieniłem wpis w *.scn to od razu mogę zmieniać w Ra na dowolne inne loki i działa bez problemu.

Informacja dla innych początkujących, oczywiście wpis trzeba zmieniać w każdej scenerii oddzielnie.
Temat można zamknąć

Pozdrawiam