Autor Wątek:  Pytanie do zawodu- Maszynisty  (Przeczytany 42690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytanie do zawodu- Maszynisty
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Czerwca 2009, 20:38:28 »
Co do kanałów w hangarze, to sie zgadzam, że płytkie, jak wszedłem pod EU07 to prawie niema miejsca, żeby sie wyprostować

Dopóki nie ma w nich wody do kostek (co np. we Wrocławiu często się zdarza) to nie jest najgorzej :)

Offline Lukasy

  • Wiadomości: 55
  • Rób co lubisz, a nigdy nie będziesz pracował.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytanie do zawodu- Maszynisty
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Czerwca 2009, 18:53:23 »
Do tego typu pracy potrzebna jest z całą pewnością pasja...
... i anielska cierpliwość, bo spory odsetek pracowników kolei to tzw. ludzie z łapanki i dla nich kolej to tylko obowiązek służbowy. Nie do każdego można zwrócić się luźniej, pogadać dłużej o tejże pasji itd. Nie na każdego przeleje się swój entuzjazm i nie z każdym lubi się pracować.
Pozdrawiam, Lukasy
http://lukasy.kolej.org.pl/
Za nastawnikiem poza symulatorem - 6517456676591 km

Offline Kamix121

  • Wiadomości: 2
  • EU44 Taurus oby jak najwięcej było tych maszyn
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytanie do zawodu- Maszynisty
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Sierpnia 2009, 22:27:40 »
Na razie jak czytam te posty to zdaję sobie sprawę że nie jest tak fajnie jak mi się wydawało na początku, może zanim dorosnę to coś się zmieni w tym naszym PKP i otworzą jakieś szkółki. Pozdrawiam

Offline HornExpert371

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytanie do zawodu- Maszynisty
« Odpowiedź #63 dnia: 26 Sierpnia 2009, 12:28:01 »
Wiem, że nie mam szans już na maszynistę i teraz nie mogę sobie wymyślić zawodu, a za rok trzeba szkołę wybrać...

To i tak masz dobrze, ja dowiedziałem się o wadzie wzroku na 2-3 dni przed zakończeniem systemu naboru... a w papierach wybrałem tylko 1 szkołę - technikum kolejowe. Kiedy poszedłem do szkoły okazało się że mój kierunek nie zostanie utworzony i miałem dosłownie 5 minut na wybranie przyszłości... Niestety pozostał mi tylko spedytor.

Masz calutki rok - to kupa czasu, warto ją wykorzystać na rozmyślanie o przyszłym zawodzie ;)

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Pytanie do zawodu- Maszynisty
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Sierpnia 2009, 13:34:54 »
Komputerowe badania wzroku to dla mnie paranoja. Domyślam się, że po takim badaniu wyszła Ci "wada". Pomyślmy, ilu ludziom mógła maszyna rozwalić przyszłość, bo np. była źle skalibrowana, co przez pacjenta jest nie do wykrycia. Ja się dowiedziałem dzięki temu cudownemu badaniu, że mam... astygmatyzm. Ciekawe gdzie, skoro potem okulista prezentował mi linie proste i pytał się, czy je takie widzę. I widziałem je proste. Facet stwierdził, że w takim razie jest to astygmatyzm w stopniu nieodczuwalnym przez pacjenta. A już chciał mi dawać cylindryczne soczewki, które doprowadzały mnie do szału, bo właśnie... zniekształcały mi obraz ;]

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pytanie do zawodu- Maszynisty
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Sierpnia 2009, 13:46:18 »
Twoj mozg kompensuje astygmatyzm - tez go mam i tez mi nie przeszkadza w codziennym zyciu, poza tym ze jak robie zdjecia to wszystkie sa pochylone okolo 7 stopni w prawo :)

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Pytanie do zawodu- Maszynisty
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Sierpnia 2009, 16:01:16 »
Wedle tamtego okulisty powinienem (mając astygmatyzm) ocenić linie jako autentycznie krzywe - widać w pewnym momencie przekracza się granicę kompensacji czynionej przez mózg ;-)
Ja muszę się przyjrzeć swoim zdjęciom, bo nie zwróciłem uwagi, czy pochylam, czy nie :P

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Pytanie do zawodu- Maszynisty
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Sierpnia 2009, 16:40:55 »
Ty tego nie zobaczysz.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpnia 2009, 16:51:54 wysłana przez REWIZOR »

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Pytanie do zawodu- Maszynisty
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Sierpnia 2009, 17:33:14 »
Dyskusja zaczyna zmieniać temat, więc może poproszę o słanie dalszych odpowiedzi w tym temacie na PW.
ps. Jeżeli chodzi o zdjęcia, zobaczę, bo jest coś takiego jak linijka.