Autor Wątek:  Boże Ciało na kolejowo  (Przeczytany 33858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #60 dnia: 23 Czerwca 2009, 10:39:45 »
A ja mam pytanie - skad przekonanie, ze zezwolenie bylo? Moze UTK nic o tej imprezie nie wiedzial...

Wiadomo - co jest organizowane przez lub dla KRK nie moze byc krytykowane i wszelkie kwestie, ktore sie z tym wiaza nie moga byc przedmiotem dyskusji. Narazamy sie bowiem na histeryczna reakcje pewnych srodowisk. Proponuje wiec zakonczyc dyskusje, bo nie ma ona sensu.
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Czerwca 2009, 11:07:14 »
A ja mam pytanie - skad przekonanie, ze zezwolenie bylo? Moze UTK nic o tej imprezie nie wiedzial...
Jeśli nie było zezwolenia/informacji w UTK, to procesja taka nie powinna mieć miejsca.

Wiadomo - co jest organizowane przez lub dla KRK nie moze byc krytykowane i wszelkie kwestie, ktore sie z tym wiaza nie moga byc przedmiotem dyskusji.
Żyjemy w państwie katolickim/chrześcijańskim, ale jestem otwarty na dyskusję.
Narazamy sie bowiem na histeryczna reakcje pewnych srodowisk.
Ja nie będę tutaj pewnego posta wskazywać :P
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #62 dnia: 23 Czerwca 2009, 11:12:39 »
]Jeśli nie było zezwolenia/informacji w UTK, to procesja taka nie powinna mieć miejsca.

Miala, a watpie zeby ktos wydal pozwolenie na wozenie ludzi na wagonach platformach. Chetnie taki glejt zobacze i fakture jaka Cargo wystawilo za obsluge tego przedsiewziecia.

Cytuj
Żyjemy w państwie katolickim/chrześcijańskim, ale jestem otwarty na dyskusję.

Od kiedy? W konstytucji mojego panstwa jest zapisane, ze jest rozdzielnosc panstwa od kosciola.
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #63 dnia: 23 Czerwca 2009, 11:18:50 »
Od kiedy? W konstytucji mojego panstwa jest zapisane, ze jest rozdzielnosc panstwa od kosciola.
Fakt, masz rację, natomiast niewątpliwie państwo polskie wyraźnie wyrasta z tradycji chrześcijańskiej. Władza ustawodawcza jednak dała wyraz pewnego uzależnienia od chrześcijaństwa, gdyż obowiązujący tzw. zakaz handlu w święta obowiązuje w 12 dni, które przypadają na święta chrześcijańskie i nie sądzę, żeby to był przypadek.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #64 dnia: 23 Czerwca 2009, 11:46:44 »
Fakt, masz rację, natomiast niewątpliwie państwo polskie wyraźnie wyrasta z tradycji chrześcijańskiej.

Widzisz - taka wlasnie dyskusja. Konstytucja swoje, Wy swoje. Nie mozecie zaakceptowac, ze w tym kraju zyja ludzie innych wyznan i tacy, ktorzy w byty urojone nie wierza? Panstwo polskie nie wyrasta z tradycji chrzescijanskiej. Ta "tradycja chrzescijanska" zostalo stworzona przez zawlaszczenie norm spolecznych i zwyczajow, ktore byly dlugo przed nia.

Cytuj
Władza ustawodawcza jednak dała wyraz pewnego uzależnienia od chrześcijaństwa, gdyż obowiązujący tzw. zakaz handlu w święta obowiązuje w 12 dni, które przypadają na święta chrześcijańskie i nie sądzę, żeby to był przypadek.

Alez oczywiscie, ze to nie jest przypadek. Ale nie jest to argument pro, a raczej kontra. Swiadczy o zapoznieniu naszych wladz. W USA w budynkach publicznych nie mozna eksponowac symboli religijnych. U nas na partyzanta wiesza sie w sejmie krzyze.
To jest wyznacznikiem tego, jak daleko nasza wladza odbiega od cywilizowanych norm.
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #65 dnia: 23 Czerwca 2009, 12:09:47 »
W USA w budynkach publicznych nie mozna eksponowac symboli religijnych. U nas na partyzanta wiesza sie w sejmie krzyze.To jest wyznacznikiem tego, jak daleko nasza wladza odbiega od cywilizowanych norm.

Tak... jednak ten cywilizowany amerykański naród nadal na monetach umieszcza: "In God we Trust".
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwca 2009, 12:26:22 wysłana przez Akvin »
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Czerwca 2009, 12:26:49 »
Panstwo polskie nie wyrasta z tradycji chrzescijanskiej. Ta "tradycja chrzescijanska" zostalo stworzona przez zawlaszczenie norm spolecznych i zwyczajow, ktore byly dlugo przed nia.
Tego nie wiedziałem. Proszę, kontynuuj.
To jest wyznacznikiem tego, jak daleko nasza wladza odbiega od cywilizowanych norm.
Amerykańskich, ja nie chcę mieszkać w USA, tylko w Polsce.
ktorzy w byty urojone nie wierza?
Odwołując się przykładu z USA - wyższych, nie urojonych :P
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwca 2009, 13:41:34 wysłana przez REWIZOR »
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #67 dnia: 23 Czerwca 2009, 12:28:48 »
Iwan, ty kazda rozmowe na temat KK potrafisz sprowadzic do tego, iz to prawie caly kraj jest przeciwko "innowiercom". Zawsze odwolujesz sie do rozdzialu panstwa od Kosciola itp. A ja pytam jaki bezposredni wplyw na Twoje zycie ma faktyczny brak tego rozdzialu? Nie wiem, moze masz w zwiazku z tym jakies trudnosci w urzedach, sklepach... Czy na prawde jest o co kruszyc kopie?

Alez oczywiscie, ze to nie jest przypadek. Ale nie jest to argument pro, a raczej kontra. Swiadczy o zapoznieniu naszych wladz. W USA w budynkach publicznych nie mozna eksponowac symboli religijnych. U nas na partyzanta wiesza sie w sejmie krzyze.
To jest wyznacznikiem tego, jak daleko nasza wladza odbiega od cywilizowanych norm.

Jak rozumiem brak akceptacji dla zwiazkow homoseksualnych jest rowniez wyrazem zacofania wladz? A co jest zlego w eksponowaniu symboli religijnych? Co Tobie i innym ateistom ten Krzyz przeszkadza? Nie wiem, moze dziala na Ciebie jak wzrok Bazyliszka? Czy naprawde jest to swiadectwo odbiegania od "cywilizowanych norm"? I jeszcze jedno - "Krzyz wieszany na partyzanta". Czy masz na to jakies dowody, ze zostal on wywieszony bez zgody odpowiednich organow, noca, w wielkiej konspiracji? Chyba troche wyolbrzymiasz.
Pozdrawiam, Karol

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #68 dnia: 23 Czerwca 2009, 12:30:37 »
Iwan, ty...

Widze, ze racjonalnych argumentow w tej dyskusji nie bedzie. Nie chce mi sie marnowac czasu na kolejna wojenke religijna.

Prosze zobaczyc jakie podejscie ma do tego normalny polityk (wierzacy):
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #69 dnia: 23 Czerwca 2009, 12:34:17 »
Trudno oczekiwac w dyskusji na temat religii samych racjonalncyh argumentow. Gdyby dalo sie to wszystko sprowadzic do plaszczyzny racjonalnej religia nie bylaby juz religia.

EDIT: Nie mozna stale za punkt odniesienia dla Polski stawiac USA z uwagi na historie. Stany od poczatku byly mozaika religijna, kulturowa, narodowosciowa itd. Polska jednak zawsze byla panstwem bardziej jednolitym. Problemy tego typu uwydatnily sie dopiero po I wojnie swiatowej.
Pozdrawiam, Karol

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #70 dnia: 23 Czerwca 2009, 12:45:00 »
EDIT: Nie mozna stale za punkt odniesienia dla Polski stawiac USA z uwagi na historie. Stany od poczatku byly mozaika religijna, kulturowa, narodowosciowa itd. Polska jednak zawsze byla panstwem bardziej jednolitym.
Jak to? A kto zamieszkiwał I Rzeczpospolitą? Polacy, Żydzi, Kozacy, Rusini, Niemcy itd. To była prawdziwa mieszanka kulturowa i religijna. Katolicyzm, prawosławie, judaizm, różne odłamy protestantyzmu, to wszystko było na naszym terytorium.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #71 dnia: 23 Czerwca 2009, 12:45:31 »
Polska nigdy nie była państwem jednolitym, zarówno pod względem narodowościowym jak i religijnym. Zmieniło się to dopiero po IIWŚ.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #72 dnia: 23 Czerwca 2009, 12:51:13 »
Prosze zobaczyc jakie podejscie ma do tego normalny polityk (wierzacy):
Rozsądne.
Nie zmienia to faktu, że nie podałeś przykładów, o które Ciebie prosiłem :]
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #73 dnia: 23 Czerwca 2009, 12:57:45 »
Zle sie wyrazilem. Do uni z Litwa Polska na pewno byla bardziej jednolita niz USA.
Pozdrawiam, Karol

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #74 dnia: 23 Czerwca 2009, 12:59:45 »
Tego nie wiedziałem. Proszę, kontunuuj.

Uzyj google. Myslisz, ze goscie napisali gruba ksiazke pelna prawd objawionych i nie korzystali z wczesniejszych zrodel? Uzyj google, poczytaj np. o mitach sumeryjskich. Rozpisywac sie na ten temat tutaj nie bede, bo to nie jest wlasciwe miejsce.

Cytuj
Amerykańskich, ja nie chcę mieszkać w USA, tylko w Polsce.

USA to byl przyklad rozwinietego panstwa. Norm nie mozna relatywizowac. To co jest zle jest po prostu zle. Dzielenie obywateli na lepszych czy gorszych na podstawie tego w co wierza jest zle. Obywatele maja byc rowni (a wiec traktowani w taki sam sposob) i to jest norma cywilizacyjna. Ty domagasz sie preferencyjnych warunkow dla jednej z grup spolecznych. Nawet jezeli ta grupa jest bardzo liczna to lamie to normy. Posluchaj tego, co mowi Obama. Ja wiecej nic na ten temat nie napisze - do ciemnogrodu i tak nie dotre. :)

Cytuj
Odwołując się przykładu z USA - wyższych, nie urojonych :P

Dla mnie sa one urojone. Nie maja zadnych rzeczywistych podstaw.
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #75 dnia: 23 Czerwca 2009, 13:29:04 »
Uzyj google. Myslisz, ze goscie napisali gruba ksiazke pelna prawd objawionych i nie korzystali z wczesniejszych zrodel? Uzyj google, poczytaj np. o mitach sumeryjskich. Rozpisywac sie na ten temat tutaj nie bede, bo to nie jest wlasciwe miejsce.
Tośmy się nie zrozumieli. Myślałem bardziej o Polsce niż o Sumerach, Rzymianach i google :)

Ty domagasz sie preferencyjnych warunkow dla jednej z grup spolecznych.
Się jakoś tak zamotałem teraz, więc w razie czego popraw. Chodzi teraz np. o procesje na Boże Ciało?

Dla mnie sa one urojone. Nie maja zadnych rzeczywistych podstaw.
To była tylko taka sugestia do poprawności politycznej...
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #76 dnia: 23 Czerwca 2009, 13:42:18 »
****ąc się całęj tej dyskusji, postanowiłem wyrazić także swoją opinię. Pewnie się wiele osób zdziwi, ale popieram całkowicie iwana. Popieram jako niezłomnie wierzący człowiek ideę rozdziału kościoła od państwa. Tutaj nie chodzi o to, czy mi to przeszkadza w życiu codziennym, czy nie. Przeszkadza mi sam fakt tego irracjonalnego połączenia Polska-Krk.

W moim domu wisi krzyż. Wisi także w zborze, do którego uczęszczam. W obu tych miejscach mam osobiste prawo czuć Boga i wyrażać jego istnienie. Nie rozumiem jednak, w jaki sposób wyraża istnienie Boga szkoła, do której chodziłem, a krzyże były porozwieszane nie tylko w salkach religii. Nie rozumiem też krzyża w urzędzie podatkowym, ponieważ pieniężną kolektę (ofiarę) złożyłem ostatniej niedzieli gdzie indziej. A już krzyż w sejmie mnie wręcz razi. Tam jest przecież ustalane prawo nie Boże, lecz społeczne; nie przez Boga, ale jedynie przez (no właśnie - po części) ludzi, którzy mają Boga w sercu. Nie musi tam wisieć, bo prawo i ogólnie całe państwo nie musi działać (tylko) w imię Boże - co tłumaczyło by obecność tegoż krzyża tam, wystarczy, że tego działania nie zabroni, i że każdy obywatel będzie to robił z osobna wedle własnego uznania (np. niech sobie dozwolą aborcję - ja i tak nie skorzystam z tego prawa z powodu uznawania osobiście pewnych praw mojej religii.) Skoro wisi już tam krzyż, to ja rządam zawieszenia jeszcze kolejnego, prawosławnego, gwiazdy Dawida, i półksiężyca. Przesada? No to najlepiej zdjąć wszystko.

ps. heh, cenzura :P Tam na początku miał być wyraz, będący pochodnym od "słuchać" oczywiście ;-)

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #77 dnia: 23 Czerwca 2009, 13:42:57 »
preferencyjnych warunkow dla jednej z grup spolecznych. Nawet jezeli ta grupa jest bardzo liczna to lamie to normy.

Ale o jakie warunki Ci chodzi? Podaj jakis przyklad, bo tak to mozemy rozmawiac w nieskonczonosc. Piszesz tak jakby katolicy mogli nie wiadomo co, a Tobie zabrano jakies prawa.


   « Dodano: 23 Czerwca 2009, 13:45:19 »
Jak Wam te Krzyze tak przeszkadzaja to je zdejmijcie i po problemie.
Pozdrawiam, Karol

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #78 dnia: 23 Czerwca 2009, 13:49:49 »

   « Dodano: 23 Czerwca 2009, 13:45:19 »
Jak Wam te Krzyze tak przeszkadzaja to je zdejmijcie i po problemie.
Ta. Zdjąłbym w szkole, to by jeszcze rodzice zostali wezwani. Zdjąłbym w urzędzie skarbowym, to by po mnie policja przyjechała, bo zakłócam porządek, zdjąłbym w sejmie, to cała prawa strona by mnie zabiła ;-) Oj, libertyn, to nie jest takie proste. Krzyże mi nie przeszkadzają. Ale tylko tam, gdzie nie są "pustą" ozdobą o wartości równoważnej kwiatkowi w doniczce obok.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #79 dnia: 23 Czerwca 2009, 14:05:04 »
Tu sie z toba zgodze - jesli Krzyz ma byc tylko czyms na pokaz, to lepiej zeby go tam nie bylo.
Pozdrawiam, Karol

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #80 dnia: 23 Czerwca 2009, 19:42:45 »
Ale o jakie warunki Ci chodzi? Podaj jakis przyklad, bo tak to mozemy rozmawiac w nieskonczonosc.

Ale ja nie chce z Toba dyskutowac na ten temat. Wymagam pewnego wysilku od rozmowcy, bo nie chce mi sie orac ugoru n-ty raz. Nie Ty pierwszy zadajesz mi takie pytania zamiast pomyslec samodzielnie.

Cytuj
Piszesz tak jakby katolicy mogli nie wiadomo co, a Tobie zabrano jakies prawa.

Na szczescie nie istnieje zaden imperatyw, ktory by mnie sklanial do tego, zeby Ci takie rzeczy tlumaczyc albo zeby cos udowadniac. Jestescie na przegranej pozycji. Polska jest ostatnim bastionem takiego myslenia w Europie. Pewne mechanizmy zmusza i nasze spoleczenstwo, by z tego wyroslo.
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Czerwca 2009, 20:08:35 »
Znosimy wolne w dni świąt kościelnych, zakazujemy procesji, przenosimy dzień wolny z niedzieli na poniedziałek. Dobrze myślę?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Czerwca 2009, 20:16:55 »
Znaczy u nas jest źle bo wszędzie jest inaczej, a oni na pewno wiedzą lepiej i musimy zmienić żeby u nas było tak jak wszędzie. A dlaczego to już nikt nie powie bo nie ma obowiązku, bo z ciemnogrodem nie ma sensu rozmawiać, bo i tak nie zrozumiemy.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #83 dnia: 23 Czerwca 2009, 21:15:39 »
Znosimy wolne w dni świąt kościelnych, zakazujemy procesji, przenosimy dzień wolny z niedzieli na poniedziałek. Dobrze myślę?
Wolne dla tego, którego wyznanie obchodzi święto - tak by było racjonalniej. Procesje - nikt nie mówi o zakazywaniu, tak jak nie jest zakazywane teraz. Kto chce, to przychodzi. Nie znam się na świętach ludzi innych wyznań, czy mają Ci ludzie potrzebę wyjść poza świątynię. Ja w tym nie widzę problemu :) Dzień wolny - a dlaczego akurat na poniedziałek? Niech muzułmanie mają w piątek, żydzi w sobotę a chrześcijanie w niedziele. Rozwiąże to problem zakazów handlu.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #84 dnia: 23 Czerwca 2009, 21:26:21 »
W Polsce nie przejdzie. Zapewne zdarzy się tak, że jakaś religia miała więcej świąt niż inne, ktoś założy nową ze świętem co tydzień itd :] Tę kwestię można by niejako załatwić zwiększając dostępny każdemu pracownik urlop.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #85 dnia: 23 Czerwca 2009, 23:11:34 »
Cytuj
W MSWiA trwają bowiem prace nad podpisaniem umowy z polskimi muzułmanami, która stanie się podstawą nowej ustawy.

Jak ustalił serwis internetowy tvp.info, na jej podstawie muzułmanie zyskają prawo do wolnych od pracy świąt religijnych, m.in. uroczystości kończącej ramadan (Ramadan Bajram). Najprawdopodobniej duchowni zyskają też prawo do udzielania ślubów majacych skutki cywilne. Muzułmanie będą też prawdopodobnie mieli prawo nadawania certyfikatów „halal”, potwierdzającego, że mięso pochodzi rytualnego uboju zwierząt.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...