Autor Wątek:  Boże Ciało na kolejowo  (Przeczytany 33854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Czerwca 2009, 14:42:38 »
Cytuj
Skoro zezwolono na tę imprezę to chyba wymogi formalne zostały spełnione? Jeśli posiadasz informacje o tym, że wymogi formalne nie zostały spełnione i narażono ludzi (samowolka) to zgłoś to do prokuratury.
Nie wiem. Ty wiesz?
Różne imprezy się już odbyły i to nie jest argument, że skoro się odbyły, wszystkie, ale to dosłownie wszystkie wymogi zostały spełnione.
Mam na myśli wszystkie przepisy do przewozu ludzi. Nie jestem prawnikiem, nie mogę Ci przytoczyć formalnego zakazu przewozu ludzi na platformach. Raczej podaj mi przepis, który mówi, iż w takiej formie jest to dopuszczalne i jest ok. Może jakbym pogrzebał w E1 i R1, coś tam byłoby na ten temat. Na chłopski rozum, stwarza to pewne zagrożenia i jako, że staram się myśleć w takim właśnie kierunku, postawiałem taką tezę, iż nie jest to zgodne z przepisami BHP (bo platformy nie służą do tego, czyli użytkowanie przedmiotu niezgodne z jego konstrukcyjną funkcją). Jak na razie nie obaliłeś tej tezy i gdybyś poważnie podszedł do dyskusji, próbowałbyś to oblalić.
Co do zgłoszenia mojego tego prokuratury, weź nie rozmieszaj moich paznkokci. To już jest post faktum, wiem, że nikomu się nic nie stało. Nie dotyczy to moich najbliższych, więc daruj sobie taką argumentację.

Cytuj
Oby więcej takich wydarzeń kolejowych.
Nie powiem sama w sobie impreza mnie osobiście się podobała. Ja na bakier jestem z kościołem, ale na taką imprezę wybrałbym się. Tylko to dwie różne rzeczy, czy coś mi się podoba, a obietywny stan bezpieczeństwa ludzi, wymogów formalnych i ewentualnych konsekwencji dla organizatora, gdy dojdzie do wypadku. Z punktu widzenia twojego, gdy nie jest się odpowiedzialnym, to łatwo się tak mówi... Gorzej bywa, jeśli już podejmuję się tę odpowiedzialność.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2009, 14:57:45 wysłana przez Mariusz1970 »

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Czerwca 2009, 15:29:48 »
Jeżeli mówię źle - proszę, popraw. Ale z mojego rozumowania wynika, że przepisy BHP nic o tym nie mówią, bo dotyczą bezpieczeństwa pracy, także chroniły by w tym przypadku interesy tych kolejarzy, którzy stali na krańcach platform - oni wtedy pracowali. Co do osób przewożonych, myślę, że należy sięgnąć raczej do prawa przewozowego.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Czerwca 2009, 15:34:32 »
Możliwe, że masz rację. Teoretycznie prawo przewozowe powinno być bardziej restrykcyjne niż BHP i jeśliby przepisy BHP tego zabraniały, to tym bardziej powinno zabraniać czegoś prawo przewozowe.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Czerwca 2009, 15:52:32 »
Drogi Mariuszu. Nie wiesz, czy wymogi formalne zostały złamane. Z drugiej strony wiesz, że przepisy (pokrywają się z wymogami formalnymi) zostały złamane. Tzn. nie wiesz, ale sądzisz, uważasz, że to możliwe (ja zakładam, że jest odwrotnie, a więc wszystko odbyło się w zgodzie z prawem). Nie wiesz też jak te przepisy wyglądają i gdzie taki zakaz jest zawarty, bo jak słusznie zauważyłes nie jesteś prawnikiem. Podobnież i ja nie jestem prawnikiem, ani się tego typu kwestiami nie interesuję, więc Ci w tym względzie nie pomogę. Proponuję jednak zwrócić się z tym problemem pod poniższe adresy:
- organizator
http://www.kolejarze.kuniow.pl/
- instytucja odpowiedzialna m. in. za bezpieczeństwo ruchu kolejowego
http://www.utk.gov.pl/
Ewentualnie możesz też pokusić się o maila do SOK. Myślę, że oni rozwieją Twoje obawy lub podejmą działania jeśli, jak sugerujesz, doszło do złamania prawa.
Pamiętaj również o tym, iż należy udowodnić winę, a nie niewinność. W tym wypadku należy podać przepis, który w tej konkretnej sytuacji zabraniał korzystania z platform.
W innym przypadku będzie to tylko jałowa dyskusja na poziomie widzimisię wszystkich dyskutantów.
Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze życzę miłego dnia!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Czerwca 2009, 16:10:50 »
Cytuj
Nie wiesz też jak te przepisy wyglądają i gdzie taki zakaz jest zawarty, bo jak słusznie zauważyłes nie jesteś prawnikiem.
Drogi Profeto, ja dużo rzeczy nie wiem i w przeciweństwie do Ciebie, nie przyjmuję czegoś ad hoc. Ty nastomiast nie wiesz, że jest to dozwolone (ale wydaje Ci się, że jest, choć nie wiesz dlaczego).
W tej sytuacji, możemy tylko opierać się na logicznych przesłankach. Moja jest taka "konstrukcja platformy nie jest stworzona do bezpiecznego przewozu ludzi".
Wiem także, że jeśli wydarzy się wypadek, to nie ma zmiłuj. Pisałem o tym wcześniej.

Wiem, że jako organizator muszę być czegoś pewien, szczególnie chodzi mi o przewóz osób na platformach,a bym był pod tym względem czysty. Tylko to też nie oznacza, że w tym wypadku organizator miał tę pewność. Może poprostu podjął ryzyko, a że się w sumie impra udała. Gdyby doszło do wypadku i ktoś zginąłby z twoich bliskich, gwarantuje Ci, że zamienilibyśmy się rolami.
Ja tylko dopowiem, że jako nastolatek jechałem na pace wraz z innymi ludźmi na ciężarówce (wywrotce) i mieliśmy zadanie, czyli nie wychylać głów spod bocznych ścian, aby nie było nas widać. Kierowca obawiał się konsekwencji, ale, że działaliśmy w jego interesie, podjął się tego ryzka (jechaliśmy na jego pole na wykopki).

Może Ty tam zadzwoń do tych co tam podałeś (skoro już znalazłeś linki). Ty tam lepiej się z nimi zapewne dogadasz.
Jesli chodzi o złamanie prawa, już Ci pisałem na ten temat, ale powtórzę to jeszcze raz- wali mnie to, czy tam złamano prawo czy nie.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2009, 16:27:10 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Czerwca 2009, 16:25:33 »
Za to konstrukcja platformy jest, moim zdaniem, lepiej przystosowana do bezpiecznego wyładunku ludzi (zwłaszcza w ilościach zbliżonych do pełnego wagonu) niż wagon standardowy typu Y (np. 111A).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Czerwca 2009, 16:29:01 »
Myślę, że powinienieś to opatentować.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Czerwca 2009, 16:35:27 »
Myślę, że powinienieś to opatentować.
Nie wiem, co mógłbym opatentować.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Czerwca 2009, 16:47:07 »
Przewóz ludzi w wagonach generalnie przeznaczenia towarowego praktykowano już w latach 40, więc myślę, że YouBy nie ma co patentować.

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Czerwca 2009, 17:01:49 »
Hm, a masa imprez na wąskim torze, gdzie ludziska stoją (!) w węglarkach a skład leci z pełną para? Nigdy nie słyszałem, by ktoś wypadł.

Procesja ciekawa, wniosła coś nowego. Bezpieczeństwo to - jak pisał Mariusz - sprawa organizatora. I dobrze, jak widać dopilnował swego.
Z MaSzyną od 2003!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Czerwca 2009, 17:35:43 »
Przewóz ludzi w wagonach generalnie przeznaczenia towarowego praktykowano już w latach 40, więc myślę, że YouBy nie ma co patentować.
I niezbyt miłe były te podróże z reguły, ale tu nie chodzi w zdaniu yB o sam przewóz osób wagonami towarowymi, tylko o rozładunek ludzi. Skoro jego zdaniem, bezpieczniejszy jest rozładunek ludzi na platformie niż w 111A, to zaproponowałem, aby gdzieś to zgłosił, opatentował, aby rozwiązania techniczne rozładunku ludzi w 111A były takie same co na platformie. Może ktoś wysłucha tej opowieści i się przekona do tego, wejdzie to w życie, i świat stanie się bezpieczniejszy.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Czerwca 2009, 17:52:15 »
Kompromis bezpieczeństwa przewozu i szybkiego rozładunku wagonu w razie niebezpieczeństwa: Wagon "boczniak".

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Czerwca 2009, 18:07:00 »
W sumie nie do końca jasno się wyraziłem. Wyładunek ludzi z platformy może być bezpieczniejszy, nie zawsze jednak tak jest.
Aby ludzie mogli bezpieczniej wysiadać należałoby zmienić konstrukcję drzwi (w tym usunąć klamki i pokrywę nad schodami), co wiązałoby się z koniecznością zamontowania wysuwanych schodków bądź podniesienia wszystkich peronów. Jednakże z natury rzeczy schody są niebezpieczne, wiele nie zyskamy.

W RP nie mogę tego opatentować ze względów formalnych http://szort.pl/patent :P
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Czerwca 2009, 19:50:31 »

Drogi Profeto, ja dużo rzeczy nie wiem i w przeciweństwie do Ciebie, nie przyjmuję czegoś ad hoc. Ty nastomiast nie wiesz, że jest to dozwolone (ale wydaje Ci się, że jest, choć nie wiesz dlaczego).
W tej sytuacji, możemy tylko opierać się na logicznych przesłankach. Moja jest taka "konstrukcja platformy nie jest stworzona do bezpiecznego przewozu ludzi".
Wiem także, że jeśli wydarzy się wypadek, to nie ma zmiłuj. Pisałem o tym wcześniej.

Przyjąłeś, że złamane zostało prawo przewozowe poprzed niedostateczne dla bezpieczeństwa ludzi wagony. Jednakże te wagony zostały na tę okazję przystosowane do przewozu ludzi oraz zabezpieczone pracownikami odpowiedzialnymi za ich bezpieczeństwo. Nie może się to odbyć bez zezwolenia, którego udziela organ odpowiedzialny za bezpieczeństwo w ruchu kolejowym. W tym wypadku jeśli ten organ wydaje zgodę na przewóz ludzi to uznaje go za bezpieczny. I to jest jak najbardziej logiczna przesłanka, podobnie jak i Twoja. Ja zapytań pod podane linki kierować nie będę, gdyż jak dla mnie wszystko było w porządku. Ty zaś uważając, że nie odbyło się to w sposób prawidłowy możesz dociekać bardziej szczegółowych informacji. Znam Twoje spojrzenie na sprawę, Ty znasz moje, więc uznajmy, że sprawę wyjaśnilismy :).
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Quork QTar

  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Czerwca 2009, 20:04:23 »
I w tym momencie, w ktorym urzad zezwolil na przystosowanie wagonow tymczasowo, i dojdzie do wypadku, to odpowiedzialny jest urzad, a nie organizator.
Zostan, Neda/Spojrz na to miasto
Na wstrzesione fundamenty palacow/Na wysokosc platanow Teheranu
Zwa nas "kurzem", a jesli maja racje/Zanieczyscmy powietrze gnebicielom
Nie idz, Neda

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Czerwca 2009, 20:12:50 »
Podsumowując - podjęto działania ku zapewnieniu środków bezpieczeństwa, które nie wzbudzały zaufania (przynajmniej u Mariusza), innymi słowy, wizualnie rozwiązania ku bezpieczeństwu nie wyglądały przekonywująco.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Czerwca 2009, 20:35:57 »
Cytuj
Jednakże te wagony zostały na tę okazję przystosowane do przewozu ludzi oraz zabezpieczone pracownikami odpowiedzialnymi za ich bezpieczeństwo.
Pytane tylko, czy formalnie dostatecznie. Ty uważasz, że tak, bo tak, ja natomiast uważam, że nie, bo nie do tego służy platforma i ciężko będzie kogoś przekonać, iż w razie wypadku, wszystkie względy bezpieczeństwa zostały zachowane. Będą wyciągać niuanse, aby winnego znaleźć. PANIMAJESZ?
Zaczną od pytania zasadniczego, na jakiej podstawie prawnej, ktoś wydał decyzję, iż coś co z założenia nie jest do przewozu ludzi, posłużyło do tegoż przewozu, a  skończą na detalach, o których pojęcia zielonego nie masz.
Cytuj
Nie może się to odbyć bez zezwolenia, którego udziela organ odpowiedzialny za bezpieczeństwo w ruchu kolejowym.
Mało to razy były jakieś pozwolenia wydane, a wymogi formalne nie były spełnione i dochodziło do tragedii?

definywny EOT z mojej strony.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Czerwca 2009, 20:39:25 »
Warunkiem otrzymania zezwolenia jest spełnianie wymogów formalnych. Panimajesz? :)
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Czerwca 2009, 20:41:42 »
Teoretycznie i tylko teoretycznie, życie niesie ze sobą różne niespodzianki. Dorosły jesteś i trochę na świecie żyjesz. Panimajesz? :)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Czerwca 2009, 20:41:51 »
Cytuj
Nie może się to odbyć bez zezwolenia, którego udziela organ odpowiedzialny za bezpieczeństwo w ruchu kolejowym.
Mało to razy były jakieś pozwolenia wydane, a wymogi formalne nie były spełnione i dochodziło do tragedii?
To już wina organu wydającego, że nie zastosował się do procedur.


   « Dodano: 19 Czerwca 2009, 20:42:16 »
Teoretycznie i tylko teoretycznie, życie niesie ze sobą różne niespodzianki. Dorosły jesteś i trochę na świecie żyjesz. Panimajesz? :)
Czym są w takim razie wymogi formalne?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Czerwca 2009, 20:44:49 »
Jeśli doszłoby do tragedii, jak to Iwan napisał w innym wątku, będą przepychanki, kto winny, a kto nie. Podejrzewam, że obydwie strony będą za to odpowiadały.
A wymogi formalne: przepisy, które zezwalają na taki przewóż osób, włącznie z detalami, jak ma to się odbywać.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Czerwca 2009, 20:58:50 »
A gdyby tak podczas takiej procesji pękł któryś z izolatorów podtrzymujących trakcję co wówczas by się działo? Byłby ciekawy pokaz salwy błysków i pociągnięcie za sobą sporej ilości ofiar. Nawet kiedy jeszcze swego czasu pracowałem na kolei, to wpajano nam żeby pod trakcją lepiej nie chodzić pomiędzy dwoma tokami szyn.
Czy organizatorzy przewidzieli możliwość takiego zdarzenia? Może na czas procesji zostało wyłączone napięcie na podstacji trakcyjnej?

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Czerwca 2009, 21:04:04 »
Nie sądze, żeby w poluzowanej sieci trakcyjnej płyneła energia.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Czerwca 2009, 21:37:11 »
Nie sądze, żeby w poluzowanej sieci trakcyjnej płyneła energia.
Więc Twoje przypuszczenia są błędne.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Czerwca 2009, 22:07:06 »
Pytane tylko, czy formalnie dostatecznie. Ty uważasz, że tak, bo tak, ja natomiast uważam, że nie, bo nie do tego służy platforma
Parafrazując tłumaczenie pewnego łacińskiego powiedzenia: Durne prawo, ale prawo. Jeżeli ktoś wydał stosowne pozwolenie, to platforma ta służyła jednak do przewozu ludzi w danym momencie. O zastosowaniu danego przedmiotu do danego użytku decydują ostatecznie przepisy, nie zamysł projektanta, bo inaczej nie było by nigdy formalności z dopuszczaniem np. Taurusów do jazdy po Polskich torach. Bez odpowiedniego zezwolenia to ta lokomotywa nie nadaje się do niczego w Polsce, chociaż "projektowo" jakieś zastosowanie ma.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Czerwca 2009, 22:09:22 »
Platforma to najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji, przecież w eaosie by nie jechali.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Czerwca 2009, 22:42:45 »
Cytuj
Parafrazując tłumaczenie pewnego łacińskiego powiedzenia: Durne prawo, ale prawo. Jeżeli ktoś wydał stosowne pozwolenie, to platforma ta służyła jednak do przewozu ludzi w danym momencie. O zastosowaniu danego przedmiotu do danego użytku decydują ostatecznie przepisy, nie zamysł projektanta, bo inaczej nie było by nigdy formalności z dopuszczaniem np. Taurusów do jazdy po Polskich torach. Bez odpowiedniego zezwolenia to ta lokomotywa nie nadaje się do niczego w Polsce, chociaż "projektowo" jakieś zastosowanie ma
Co Ty wypisujesz za bzdury?
Projektant projektuje coś, chce zrobić na tym interes, chce sprzedać, alle żeby sprzedać, potrzebne mu jest świadecwo homologacji. Czyli sprawdzenie tego co zaprojektował, że jeśli będzie to użytkowane zgodnie z wytycznymi, będzie to coś stosunkowo bezpieczne.
Natomiast użytkownikom po udanej homologacji, dana jest instrukcja obsługi, jak to coś ma użytkować, kiedy i w jakich warunkach i do czego. Dodatkowo jakieś serwisowe przepisy.

Oczywiście, że może zajść stan wyższej konieczności, wtedy zastosowanie mają inne przepisy np. o ratowaniu zdrowia lub życia ludzkiego. Tutaj w procesji tego nie zauwżam i puntkem wyjścia są przepisy określające to co producent podał i prawo przewozowe, BHP itp.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2009, 23:05:14 wysłana przez Mariusz1970 »

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Czerwca 2009, 22:50:18 »
Radziłbym się jednak nad tym głębiej zastanowić, a nie oceniać z góry jako "bzdury". Oprócz tak krótkiej i prostej oceny wartości merytorycznej mojej wypowiedzi, wolałbym usłyszeć jeszcze uzasadnienie dlaczego są to "bzdury".

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Czerwca 2009, 22:51:42 »
Uzasadniłem, sorry, poniosło mnie, ale to aż boli co piszesz.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Czerwca 2009, 22:57:39 »
No dobrze, ale nadal nie wiem, co jest takiego bolesnego, bo dla mnie to sens ma, a skoro twierdzisz, że nie ma, to (tutaj, albo na PW) wykaż, gdzie... Jeżeli można prosić :-)

EDIT: A, teraz widzę, przepraszam za zbyt szybkiego posta.