Autor Wątek:  Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]  (Przeczytany 154478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #240 dnia: 15 Marca 2018, 07:44:31 »
Widziałem wczoraj ten wypadek jak wracałem z krosna, kupa złomu została(z auta oczywiscie). Motoraka widziałem jeszcze w środę rano w sanoku.
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2018, 13:43:03 wysłana przez MR6 »
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline endriuk21

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #241 dnia: 10 Maja 2018, 17:50:51 »
Dzień dobry!

We Wronkach doszło do wykolejenia pociągu towarowego.

Link: https://epoznan.pl/news-news-85523-Pociag_towarowy_wykoleil_sie_we_Wronkach._Trasa_Poznan-Szczecin_zablokowana
« Ostatnia zmiana: 10 Maja 2018, 18:14:30 wysłana przez Stele »

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #242 dnia: 20 Maja 2018, 19:21:05 »
Dzisiaj IC Matejko pokazał co potrafi zrobić pociąg z człowiekiem. Policja za to pokazała co to znaczy bezmyślność.

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/smierc-na-torach-we-wroclawiu-pociag-przecial-czlowieka-na-pol,13191452/
Prawda jest okruchem lodu.

Offline Waldi 1978

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #243 dnia: 06 Czerwca 2018, 22:07:53 »
Pociąg z węglem wykoleił się w Sosnowcu.
Na stacji Sosnowiec Maczki wykoleił pociąg towarowy z węglem. W rejonie przejazdu kolejowego w ulicy Skwerowej należący do spółki PKP Cargo elektrowóz prowadzący skład węglarek wypadł z szyn i wjechał w podtorze sąsiedniego toru blokując w ten sposób oba tory linii kolejowej z Dąbrowy Górniczej do Krakowa. W wyniku wypadku zablokowany został również przejazd kolejowy na lokalnej drodze prowadzącej do terminalu w Sławkowie. Terminal ten stanowi zakończenie szerokotorowej linii kolejowej z krajów byłego Związku Sowieckiego.
Nie ma informacji o ofiarach, nie jest też znana przyczyna wypadku. Na miejscu pracują zastępy Straży Pożarnej, policja i służby PKP.
Kilka tygodni wcześniej do podobnego wypadku doszło we Wronkach na innej ważnej magistrali, łączącej Poznań i Szczecin. Wykoleiło się wtedy 12 wagonów z węglem, trasa była zablokowana przez dwa dni.
https://www.tvp.info/37535314/pociag-z-weglem-wykoleil-sie-w-sosnowcu
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2018, 22:09:30 wysłana przez Waldi 1978 »

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #244 dnia: 10 Czerwca 2018, 17:35:52 »
Szamotuły 10.06.2018
Cytuj
Nieuprawione wejście użytkownika przejazdu przy zamkniętych rogatkach na przejeździe kat. A obsługiwanym z odległości pod pociąg nr 78375 (Przewozy Regionalne) relacji Poznań Główny - Krzyż. Tor nr 1 szlaku Szamotuły - Pęckowo zamknięty od godz. 10:20 do godz. 13:49. Po zakończeniu czynności operacyjnych pociąg odjechał o godz. 13:50 jako PWJ .Pociąg nr 78375 odwołany na odcinku od stacji Szamotuły do stacji Krzyż, bez komunikacji zastępczej. Podróżni do stacji Wronki i Krzyż zabrani przez pociąg nr 18101 (PKP Intercity) o godz. 11:32. Pogotowie ratunkowe na miejscu o godz. 10:15 i policja na miejscu o godz. 10:20. Prokurator na miejscu o godz. 11:45, ISE na miejscu o godz. 11:30 . Przedstawiciel przewoźnika nieobecny.

Nowogard - Goleniów 10.06.2018
Cytuj
Wypadek z pojazdem drogowym. Na przejeździe kat. "D" pod przejeżdżający pociąg nr 88647/6 (Przewozy Regionalne Sp. z o.o.) relacji Kołobrzeg - Szczecin Główny prowadzony SA136-011 wjechał samochód osobowy marki SEAT LEON. Kierowca (kobieta) poniosła śmierć na miejscu. W wyniku uderzenia w szynobusie pękły cztery szyby oraz jedna została całkowicie wybita (w środkowym członie). Rozbita szyba raniła pasażerkę, która została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe o godz. 11:45 do szpitala w Szczecinie. Tor szlakowy zamknięty od godz. 10:43 do godz. 14:08. Przerwa w ruchu. Samochód rozbity (całkowicie). Uszkodzenia SA: uszkodzony zgarniacz i sprzęg czołowy, dziury i zadrapania w poszyciu pudła w dwóch wagonach, pęknięte 4 szyby i jedna wybita. Stan techniczny zezwala na zjazd szynobusu do stacji Kołobrzeg w celu dalszych oględzin i naprawy. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową od godz.12:40 na trasie Wyszomierz - Goleniów oraz Goleniów - Kołobrzeg. Pociąg odwołany na dalszej drodze przebiegu. Pogotowie Ratunkowe na miejscu o godz.11:15, Policja na miejscu o godz.11:00, Straż Pożarna na miejscu o godz.11:05, IZ na miejscu o godz.12:25, Prokurator na miejscu o godz.12:30, karawan Zakładu Pogrzebowego na miejscu o godz.12:45, który zabrał zwłoki o godz.13:45. Czynności operacyjne zakończone przez Prokuratora o godz.13:25. Samochód zabrany z toru na lawetę o godz.13:45. Wg ustaleń komisji powypadkowej przejazd prawidłowo oznakowany. Powiadomiono SOK (nr służ. 03378) i przewoźnika.

Sopot 09.06.2018
Cytuj
Najechanie na osobę nieuprawnioną leżącą w torze nr 2 obok peronu nr 1 podczas wjazdu w stację pociągu nr 54102 (PKP INTERCITY S.A.) relacji Gdynia Główna - Katowice, prowadzonego lok. EP07-1063. O godz. 5:30 osoba zabrana w stanie komunikatywnym (obrażeniami kończyny dolnej) do szpitala przez pogotowie ratunkowe. Część podróżnych przesiadła do poc. nr 56102 (PKP INTERCITY S.A.) relacji Gdynia Główna - Wrocław o godz. 5:39. Po wykonaniu czynności operacyjnych, pociąg odjechał o godz. 6:49.

Bolesławiec-Zebrzydowa 09.06.2018
Cytuj
Maszynista poc. nr LZS 669101(UN- PKP Energetyka S.A.) relacji Legnica-Zebrzydowa zgłosił ISEDR Bolesławiec że zatrzymał się w km. 37,450 przed leżącym na torze nr 1 pijanym mężczyzną. Powiadomiono SOK i Policję z Bolesławca .Policja na miejscu o godz.21:05. Po zabraniu mężczyzny przez Policję pociąg 669101 odjechał o godz.21:10 z miejsca zdarzenia.

Imbramowice-Żarów 09.06.2018
Cytuj
Przeszkoda na torze. Wózek załadowany butelkami postawiony na torze przez nieznanych sprawców, na który najechał pociąg 61170 (PKP INTERCITY S.A.) rel. Jelenia Góra - Białystok, prowadzony ED161-015. Po usunięciu przeszkody i sprawdzeniu składu przez maszynistę pociągu, stwierdzono uszkodzenie pudła - pęknięcie i drobne zarysowania z prawej strony pudła. Pociąg kontynuuje dalszą jazdę z prędkością rozkładową.

Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline kevin.c

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #245 dnia: 13 Czerwca 2018, 21:01:36 »
Tir z drewnem wjechał w Daleszewie (między Gryfinem a Szczecinem) pod pociąg relacji Szczecin-Zielona Góra.
Kilkadziesiąt osób rannych, w tym maszynista ciężko. Kierowca tira zginął na miejscu.
http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,23534196,zderzenie-pociagu-z-ciezarowka-jedna-osoba-nie-zyje-kilka.html

Ostatnio tyle zdarzeń na przejazdach kolejowych... Komu przeszkadzali emeryci-dróżnicy zamykający korbką przejazd??

Offline DjSon231

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 67
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #246 dnia: 13 Czerwca 2018, 21:04:06 »
Wystarczyłyby po prostu przejazdy ze światłami, a nie sam krzyż św. Andrzeja na nadodrzance, która jest magistralą.

Offline kevin.c

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #247 dnia: 13 Czerwca 2018, 21:33:41 »
To chyba ul.Topolowa, jak widać stoi tylko znak STOP. Ulica prawie do-nikąd.

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #248 dnia: 24 Czerwca 2018, 02:44:13 »
Około godz. 18.30 pociąg InterCity Hetman relacji Przemyśl - Szczecin wykoleił się na stacji w Głogowie. Z torów wypadła lokomotywa. Na szczęście nikt nie został ranny.
Jak informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych, przyczynę wykolejenia ustali specjalna komisja. Pasażerowie feralnego składu będą musieli przesiąść się do innego pociągu. Z utrudnieniami i opóźnieniami powinni liczyć się także pasażerowie innych pociągów na linii Wrocław - Szczecin. Pociąg Przewozów Regionalnych z Zielonej Góry przez Głogów, Wołów i Brzeg Dolny do Wrocławia (planowy przyjazd o godz. 20.37) ma już 84 minuty opóźnienia. O 96 minut opóźniony jest pociąg TLK Swarożyc z Kołobrzegu do Wrocławia.
http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/g/pociag-intercity-wykoleil-sie-w-glogowie-duze-opoznienia-na-linii-wroclaw-szczecin,13283924,29793628/
Prawda jest okruchem lodu.

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #249 dnia: 27 Czerwca 2018, 13:41:47 »
Nie edytuję wiadomości poprzedniej, bo minęło trochę czasu.

Wypadek na przejeździe kolejowym niedaleko stacji Czerna Mała w gminie Miękinia. Pociąg osobowy uderzył w busa. Kierowca został lekko ranny.
Do wypadku doszło po godz. 11 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Pociąg osobowy relacji Wrocław – Zielona Góra uderzył w dostawczego mercedesa. Kierowca auta miał wiele szczęścia, bowiem pociąg uderzył w tylną, ładunkową część auta. Po zderzeniu pojazd odrzuciło na rowerowy parking przy stacji kolejowej, gdzie uszkodził kilka jednośladów.
Kierowca auta został lekko poszkodowany. Pomocy udzielili mu ratownicy z karetki pogotowia. Nikt z pasażerów pociągu nie została ranny.
Pociąg do Zielonej góry ma kilkadziesiąt minut opóźnienia. Pasażerów zabierz pociąg Intercity, który wyjątkowo zatrzyma się na tej stacji. Ale tylko tych, którzy wysiadają na stacjach, gdzie Intercity ma przystanki. Pozostali pasażerowi będą musieli poczekać na następny pociąg osobowy.
Ruch innych pociągów odbywa się wahadłowo po jednym torze, stąd mogą one mieć kilkanaście minut opóźnienia.
http://www.gazetawroclawska.pl/komunikacja/wypadki/g/wypadek-na-przejezdzie-kolejowym-pociag-uderzyl-w-busa,13293331,29853393/

Swoją drogą dziennikarze gazety Wrocławskiej mogli by pisać staranniej. Najchętniej bym ukrócił rozdawanie prawo jazdy. Wprowadził bym ostre testy psychologiczne i egzaminy takie jak mają maszyniści. Może zmniejszyła by się ilość wypadków i ilość kierowców, bo jest ich za dużo., a w każdym samochodzie zainstalował bym tachometr. To ile jest incydentów z udziałem samochodów jest przerażające, coraz więcej wypadków z udziałem większych pojazdów.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwca 2018, 13:44:10 wysłana przez mk1991 »
Prawda jest okruchem lodu.

Offline Ensifer

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #250 dnia: 29 Czerwca 2018, 09:29:58 »
Najchętniej bym ukrócił rozdawanie prawo jazdy.
Chwalmy Pana, że nie masz w tym temacie nic do gadania. Skąd teza, że problemem jest "rozdawanie" prawa jazdy? W 2016 roku średnia zdawalność egzaminu praktycznego na wszystkie kategorie wynosiła w Warszawie 35,79% (źródło).

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #251 dnia: 29 Czerwca 2018, 09:59:43 »
No ja widzę mnóstwo kierowców idiotów. Gdybyś był niewidomy jak ja, to też byś to widział. Kilka razy na pasach na zielonym świetle połamano mi laskę, dwa razy o mało nie potrącono, też na pasach, obecnie jeśli idę gdzieś sam i wiem, że przyjdzie mi przejść przez jakieś ruchliwe skrzyżowania, to ubieram kamizelkę odblaskową. Czy to normalne? Dawno nie było aż tyle wypadków z udziałem samochodów na przejazdach, a ja widzę to na ulicach. Kierowcy, którzy już posiadają prawo jazdy powinni być poddani ponownym egzaminom tak jak się to robi z maszynistami. Co po niektórzy chyba sobie nie zdają sprawy z tego jaką potęgą dysponują prowadząc samochód i z tego, że mogą komuś swoją bezmyślnością i brakiem wyobraźni odebrać życie, albo okaleczyć do końca życia. Jakiś czas temu był wypadek nie daleko Gryfina. Ciężarówka z drewnem wjechała pod TLK. 28 osób rannych i jedna nie żyje. Na co dzień widzę idiotów za kółkiem, więc przestaję się dziwić ilości wypadków na przejazdach.
Prawda jest okruchem lodu.

Offline Ensifer

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #252 dnia: 29 Czerwca 2018, 13:57:42 »
Jest mnóstwo kierowców idiotów, ale też bardzo wielu kierowców nie-idiotów. Nasze drogi nie są przygotowane na coraz większą ilość pojazdów i tutaj ponowne egzaminowanie (niby z jakiej racji i kto za to zapłaci)? niczego nie zmieni. "Normalni" kierowcy nie powinni być poddawani takim samym pracedurom jak zawodowi, bo i przecież nie wymagamy od szarego Kowalskiego, żeby miał uprawnienia ADR. Ciekawe, że taka np. broń czarnoprochowa nie jest obwarowana żadnymi restrykcjami oprócz wieku, a jakoś Polacy się z niej nie mordują - ani chybi jakiś cud.

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #253 dnia: 29 Czerwca 2018, 14:25:33 »
Z takiej racji, że nie jest normalnym zajeżdżanie komuś drogi na pasach przy zielonym świetle. Na przykład, zdarzyło mi się coś takiego na pasach zaraz obok ośrodka dla niewidomych, gdzie jest odpowiedni znak oprócz świateł oczywiście. Kierowca grzał przynajmniej 60 jak nie więcej. To był teren zabudowany, pasy, zielone światło. Laska poszła w strzępy. Do tego, jeśli policja by mnie złapała z uszkodzoną laską to ja bym płacił mandat za idiotyzm czyiś. Rozmawiałem na ten temat z policją i to oni mi podsunęli pomysł z kamizelką, powiedzieli, że laska przy obecnym zachowaniu kierowców już nie wystarcza. Takich sytuacji miałem mnóstwo. To samo można przełożyć na to co dzieje się na przejazdach kolejowych. Nawet jeśli jest to przejazd nie strzeżony, to gdybym był kierowcą, to przed każdym takim przejazdem bym się zatrzymał, miał oczy do koła głowy i mało tego, otworzył bym okno i posłuchał czy aby nie słychać sygnału, przecież mechanicy są zobowiązani do podania sygnału baczność, przed takimi przejazdami. Nie wiem jak z prędkością, niech wypowie się ktoś kompetentny. Sytuacja według mnie jest krytyczna. Kiedyś motocykl we mnie walnął, nic mi się nie stało, ale było to na pasach na zielonym świetle. To samo tutaj, kierowcy nie patrzą tylko się pchają. Mało tego, przecież były sytuacje, w których kierowcy objeżdżali przejazdy i ładowali się zaraz obok, albo taranowali przejazdy czy też wciskali się w zamykające się. W tamtym roku było kilka takich. Mogę ich poszukać i je tu przytoczyć.
Prawda jest okruchem lodu.

Offline Ensifer

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #254 dnia: 29 Czerwca 2018, 15:19:10 »
Akurat osobiste przykłady nie są zbyt obiektywne - musielibyśmy odnieść się do statystyk z okresu np. 10 lat i wtedy możemy wyciągać wnioski. Też miałem różne przygody, chociażby z kierownikiem z Przewozów, ale nie uważam, żeby większość z nich była nadgorliwymi bucami bez kwalifikacji.
Ja jestem raczej za poszerzeniem oraz utrzymaniem wolności człowieka, a nie jej ograniczeniem i dlatego skręca mnie, kiedy czytam pomysły pt. "więcej regulacji, więcej zakazów i wtedy będzie dobrze".
Jeszcze co do normalności - różni ludzie różnie to rozumieją, dlatego uważałbym z tym.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #255 dnia: 30 Czerwca 2018, 20:38:28 »
Wolność jest w USA. Na koniec tygodnia 5 ofiar, wcześniej strzelaniny. Szkoły, kina, teatry i inne miejsca publiczne są niebezpieczne, to cena wolności. Ale:
Samochód, to nie samolot, nie trzeba wprowadzać licencji i kosmicznych badań. Przy tak masowej akcji, wartość sita nie będzie wiele warta. Na przejeździe zawsze się zatrzymuje w bezpieczny miejscu i rozglądam, mało kiedy faktycznie coś jedzie. Zapamiętujemy reakcje, hamowanie, rozglądanie, pociągu nie ma i do przodu. To pamięć mechaniczna, nie ma nic wspólnego z rozsądkiem. A co jak trafi się pociąg? Lewa noga puszcza sprzęgło prawa dodaje gazu.
Jesli już, to kara powinna być nieuchronna za wymuszenia pierwszenstwa, przekroczenie prędkości i pozostałe winy.

Offline mrozigor

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #256 dnia: 02 Lipca 2018, 08:11:45 »
Przepraszam, ale większych głupot nie słyszałem. Jaka wolność jest w USA? To że każdy może sobie broń kupić (i zapewne różni się to pomiędzy stanami), to nie jest tożsame z wolnością.

Co do kierowców, to będą tacy którym zależy na własnym i cudzym zdrowiu oraz tacy, co mają to gdzieś i się władują pod pociąg. Na szczęście druga grupa jest w mniejszości.

Offline koper

  • Wiadomości: 247
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 173
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #257 dnia: 10 Lipca 2018, 14:22:20 »
W dniu dzisiejszym (10 lipca 2018) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Lęborskiej samochód osobowy wjechał pod pociąg R 95950 relacji Łeba-Lębork obsługiwanym przez pojazd SA138-004. Jedna osoba została poszkodowana, SZT nie nadaje się do dalszej jazdy.
Cytuj
Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Lęborskiej doszło dzisiaj do zderzenia samochodu osobowego opel astra z autobusem szynowym Pol-Regio relacji Łeba – Lębork. Ranny został kierowca samochodu, nikt z pasażerów jadących „szynobusem” nie odniósł obrażeń.
Do zdarzenia doszło ok. 9.40. Kierowca opla astry z dołączoną przyczepką jadąc w kierunku Lęborka nie zachował ostrożności i wjechał na tory tuż przed autobusem szynowym. Na szczęście dla niego  szynobus właśnie hamował, by zatrzymać się na stacji w Nowej Wsi Lęborskiej. Samochód został uderzony w drzwi od strony kierowcy. Sprawnie zadziałały jednak poduszki i kurtyny powietrzne, co zapewne ochroniło kierowcę przed skutkami zderzenia. Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielili świadkowie zdarzenia jednak, aby wyciągnąć z pojazdu poszkodowanego, potrzebna była pomoc strażaków, którzy wydostali kierowcę przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń zagrażających życiu.
http://www.lebork24.info/news,6576,Kolizja_z_autobusem_szynowym_w_Nowej_Wsi_Leborskiej
« Ostatnia zmiana: 10 Lipca 2018, 20:49:15 wysłana przez kacper52115 »

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #258 dnia: 10 Lipca 2018, 19:34:07 »
Proszę, jak cytujesz to przeczytaj zanim wyślesz. Jakby to pisał ktoś z aldzhaimerem.

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #259 dnia: 11 Lipca 2018, 13:03:49 »
http://radioszczecin.pl/1,374249,w-zalomiu-palila-sie-lokomotywa-wideo&s=1&si=1&sp=1

Lokomotywa miała podczepione wagony PKP Intercity, był to skład relacji Szczecin - Białystok. Nikomu nic się nie stało, w środku było 100 pasażerów. Pasażerowie czekają na nową lokomotywę. Pociąg ma około dwóch godzin opóźnienia.
« Ostatnia zmiana: 11 Lipca 2018, 16:55:44 wysłana przez Stele »
Formuła 1 Wymiata.

Offline bprog

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #260 dnia: 11 Lipca 2018, 13:20:00 »
Była to SM42-506, prawdopodobnie coś zabrało pasażerów wcześniej, bo skład z drugą SM na czole przejechał pusty przez Dąbie.

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #261 dnia: 14 Lipca 2018, 21:01:29 »
Cytuj
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-lubuskie-tragiczny-wypadek-na-przejezdzie-kolejowym,nId,2606663

W sobotę doszło do śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym w Dąbrówce Wielkopolskiej (woj. lubuskie). Przed pociąg relacji Zielona Góra – Gorzów Wlkp. wjechał kierowca samochodu osobowego; zginął na miejscu. Pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało – poinformował PAP rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec.
Formuła 1 Wymiata.

Offline erap2

  • Wiadomości: 96
  • JA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #262 dnia: 14 Lipca 2018, 23:27:28 »
Uderzył SA139-023, połamane plastiki na czole i prawdopodobnie tyle. Najciekawsze jest, że pociąg na przejeździe tym jest widoczny bardzo dobrze...

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #263 dnia: 24 Lipca 2018, 09:50:30 »
https://wiadomosci.wp.pl/tragedia-w-pociagu-na-hel-nie-zyje-mezczyzna-6276562013681281a

Tragedia w pociągu na Hel. Nie żyje mężczyzna
Policja wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono ok. południa w pociągu dalekobieżnym na Półwysep Helski. Śmierć współpasażera podróżni zauważyli, kiedy skład PKP Intercity dojeżdżał do Władysławowa. Wszystko wskazuje, że było to samobójstwo.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipca 2018, 09:51:33 wysłana przez piotrln »
Formuła 1 Wymiata.

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #264 dnia: 25 Lipca 2018, 14:01:48 »
http://oswiecim112.pl/wypadek-w-harmezach-15-latka-przetransportowano-smiglowcem-do-szpitala-w-prokocimiu-zdjecia/

W wyniku zderzenia z pociągiem nastolatek doznał bardzo ciężkich obrażeń ciała, w związku z tym ZRM zdecydował o wezwaniu ,,latającej karetki”. Młodego mieszkańca gminy Oświęcim, ZRM przetransportował na stadion Górnika Brzeszcze skąd śmigłowcem LPR ,,Ratownik 6″ trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Miejsce lądowiska zabezpieczali strażacy z JRG Oświęcim.

Wypadek w Harmężach. 15-latek śmigłowcem trafił do Szpitala w Prokocimiu.

Do poważnego wypadku doszło wczoraj na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Harmężach przy ul.Lachowickiej.

Z informacji przekazanej przez zgłaszającego do WCPR wynikało że motorower uderzył w wagony składu pociągu towarowego na  linii kolejowej Oświęcim-Wola.

Dyżurny Operacyjny SK KP PSP w Oświęcimiu zadysponował na miejsce zdarzenia zastępy z OSP Harmęże oraz JRG Oświęcim.

Jak wstępnie ustalili policjanci 15 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim, kierując motocyklem marki Tianda na niestrzeżonym przejeździe kolejowym (kategoria D) uderzył w jeden z ostatnich wagonów pociągu towarowego przewożącego węgiel.

W wyniku zderzenia z pociągiem nastolatek doznał bardzo ciężkich obrażeń ciała, w związku z tym ZRM zdecydował o wezwaniu ,,latającej karetki”. Młodego mieszkańca gminy Oświęcim, ZRM przetransportował na stadion Górnika Brzeszcze skąd śmigłowcem LPR ,,Ratownik 6″ trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Miejsce lądowiska zabezpieczali strażacy z JRG Oświęcim.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipca 2018, 16:41:23 wysłana przez Stele »
Formuła 1 Wymiata.

Offline rogonon

  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #265 dnia: 25 Lipca 2018, 19:23:09 »
Orientuje się ktoś jakiej dokładnie relacji był pociąg oraz jaka Tem2 prowadziła?

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #266 dnia: 25 Lipca 2018, 20:50:38 »
Patrząc po zdjęciach, pociąg jechał w kierunku Woli. Tamtędy jeżdżą pociągi do/z kopalni Piast Ruch II (dawny Czeczot). Ogólnie trzeba mieć dosyć spore szczęście (w tym przypadku pecha), żeby na coś tam trafić, bo jeżdżą dosyć rzadko.

Offline rogonon

  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #267 dnia: 25 Lipca 2018, 22:26:02 »
Tak, właśnie się zastanawiałem dlatego. Dzięki.

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #268 dnia: 07 Sierpnia 2018, 21:07:42 »
http://bytomski.pl/997/23251-tragedia-na-torach-14-latek-smiertelnie-potracony-przez-pociag

We wtorkowe południe rozegrał się dramat przy granicy z Radzionkowem. 14-letni chłopiec zginął na miejscu po potrąceniu przez pociąg.

Dramat rozegrał się we wtorek 7 sierpnia około godziny 12. Przy ulicy Sikorskiego, czyli przy granicy z Radzionkowem, przejeżdżający pociąg potrącił człowieka. Chwilę później okazało się, że ofiarą był 14-latek. Chłopiec w chwili zdarzenia miał przy sobie dokumenty, dlatego Policja nie miała problemów z ustaleniem jego tożsamości.

Pasażerowie przesiedli się do innego składu, a na miejscu rozpoczęło się wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Policja przesłuchuje maszynistę i zabezpiecza materiały dowodowe.

Biuro prasowe Polskich Linii Kolejowych poinformowało, iż 14-latek przechodził przez tory w miejscu niedozwolonym. Do tragedii doszło, gdy wyszedł zza pociągu towarowego i wkroczył na tor, po którym akurat przejeżdżał pośpieszny pociąg PKP InterCity z Poznania do Katowic.

- Skutkiem tego tragicznego zdarzenia (na czas postępowania prokuratorskiego) tor nr 2 jest zamknięty dla ruchu. Ruch pociągów prowadzony jest po sąsiednim torze nr 1 - informuje Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Policja jednak nie wyklucza żadnej możliwości. Wiele może wyjaśnić monitoring, który jest w każdym pociągu. Zeznania złożył już maszynista. Policja jednak apeluje wszystkich świadków o pomoc w ustaleniu okoliczności tragedii.
Formuła 1 Wymiata.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Incydenty / wypadki / katastrofy kolejowe [wątek zbiorczy]
« Odpowiedź #269 dnia: 23 Sierpnia 2018, 22:36:03 »
Cytuj
Samochód nauki jazdy zderzył się z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Zaskalu kołoNowego Targu w Małopolsce. Kierująca autem 18-latka zmarła. Jak dowiedział się reporter RMF FM egzaminatorowi udało się uciec z samochodu przed zderzeniem z pociągiem.
Czytaj więcej na