Autor Wątek:  Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?  (Przeczytany 144251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nail_bomb

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Maja 2009, 17:18:30 »

Przy okazji, do kogoś z Bielska - czy dalej do B. B. Wschód dowożone są cysterny, które zaczęły się tam pojawiać jakieś 3 lata temu?

Jeżdżę tamtędy codziennie, ostatnio widziałem dwie o ile dobrze pamiętam w pażdzirniku tamtego roku. Poza tym kilka Eaos-ów zostawiają tam na bocznicy z węglem i to chyba wszystko.
Co do Bultenu, to dawno tam nic nie widziałem.

Offline rav3390

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Września 2009, 15:01:26 »
Jakim ZNTK? Chodzi ci o Tabor Dębica? ZNTK chyba to nie było albo ja za młody jestem żeby to pamiętać.

ZNTK jest w wielu miejscach więc powiem gdzie są opuszczone, itp. a w nawiasie są daty likwidacji:
1. Biłgoraj (1997)
2. Sędziszów (1992)
3. Lubań (2000)
4. Łapy (2009)
5. Piła (2003)
6. Pruszków (1999)
7. Słupsk (niewiem)
8. Stargard Szczeciński (2000)
9. Wrocław (1999)


   « Dodano: 21 Września 2009, 15:05:46 »
Ogólnie to przy moim osiedlu jest wiele zakładów, a torowisk jeszcze więcej. W większości to są bocznice do postoju ale są opuszczone tory, jest lokomotywownia i wagonownia. Jest na co popatrzeć. Spróbuje strzelić kilka fotek.

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Września 2009, 20:49:24 »
Siedlce skromnie natomiast się prezentują. Mam tu montownię taboru Staldera, Mostostal, PEC, firmę Odmet (handlującą różnym żelastwem), dawną odlewnię staliwa Stalchemak, równie dawne zakłady dziewiarskie Karo i silosy Cargillu. Stalder zajmuje dawny teren PLK przy przystanku Siedlce Wschodnie (właściwie to go dzierżawi od peelki). Zaraz na północ od Stadlera jest punkt zdawczo-odbiorczy, z którego to wagony wyjeżdżają do Mostostalu/PEC/Odmetu na haku mostostalowskiej 409Da lub 401Da. Czasem przy większym transporcie węgla dla PEC udzieli się "większa" lokomotywa prywaciarza (nakręciłem tam filmik z T448p PTK Holdingu, na popychu jechała 401Da). Druga grupa bocznic znajduje się na północy miasta. Punktem stycznym z siecią PLK jest rozjazd zaraz przed granicą Siedlec, na linii do Sokołowa Podlaskiego. Tam właśnie jest bocznica do dawnego Karo i Cargillu. Nie wiem, co wożą na teren pierwszego zakładu (lub z niego wywożą), ale transportują towar zwykle Gagsami lub Haisami. Składy są tak długie, że lokomotywa nie może ich objechać, więc trzeba wyciągnąć wagony na linię, i pchać do stacji w Siedlcach. Cargill natomiast nie eksploatuje bocznicy, przez to przejazd na ulicy Sokołowskiej jest nieprzejezdny dla pojazdów szynowych. Na bocznicy pracuje lokomotywa 409Da o nieustalonym numerze (cała pomalowana na zielono, z wyjątkiem czołownic).

To tyle, jeśli chodzi o Siedlce.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline tomekilawa

  • Wiadomości: 258
  • na służbie...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Października 2009, 18:56:30 »
W Iławie mamy kilka bocznic , ale w sumie tylko jedna używana - PEC Iława. Reszta bocznic prowadziła do :
- grupa elektrim , zakłady zbożowe (data zamknięcia bocznicy nieznana);
- centrala materiałów budowlanych OCMB zamknięta coś koło 2000r. (rozebrana);
- zakłady wapniowo - piaskowe Iława (bocznica zamknięta około 3 lata temu). Mieli tam 3 tory (bocznicowe) - 2 tory na terenie zakładu i tor wyciągowy. Mieli również lokomotywownie dla 401Da.

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Listopada 2009, 01:39:52 »
W Sanoku byly 3 bocznice - jedna do elewatora zbozowego - nigdy tam nic nie widzialem  - obecnie rozebrana
-druga do Autosanu - rozebrana OIDP w 2001r - przed rozebraniem tylko zlom na EAOS-y tam ladowali
-trzecia do Stomilu - uzywana do dnia dzisiejszego , choc coraz rzadziej.

Offline nastawniczy

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Listopada 2009, 15:50:17 »
Kopalnie węgła kamiennego Brzeszcze. Obsługują ją kilka sm42 firmy NZTK oraz kilka wagonów na węgiel ale nie eaos tylko tych samowyładowczych.

Offline maciekmaciek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Listopada 2009, 08:42:24 »
tylko tych samowyładowczych.
Fas, falns, fals? Czy jakieś inne?

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Listopada 2009, 11:26:14 »
NZTK ma głównie Falns'y, ale widziałem tez w Brzeszczach kilka Fals'ów. Fas'ów tam nie zauważyłem, na pociągach enzetteku też.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Września 2010, 10:09:11 »
Żarów :
1. Dolnośląskie Zakłady Chemiczne "Organika" (Już nie istnieje) Bocznice tego zakładu obsługiwała SM03-686. Ale niestety wraz z likwidacją zakładu została ona pocięta w firmie kasującej lokomotywy u pana Podczaszego w Imbramowicach.

2. Dawniej "Żaroszamot" Dzisiejsza nazwa po prywatyzacji "PCO" (Polska Ceramika Ogniotrwała) Na terenie tego zakładu manewrowała lokomotywa 401Da. Ona również została pocięta zaraz po prywatyzacji zakładu. Okazała się bezużyteczna.

Teraz oba zakłady znikają z krajobrazu mojego miasteczka. A wraz z nimi bocznice. Zostało tylko kilka torów i rozjazdów na terenie zakładów. A tory dojazdowe do nich biegnące przez całe miasto to już historia.

3. Niedawno została uruchomiona bocznica przy zakładzie "Electrolux Poland" w Żarowie. Nic wielkiego - dwa rozjazdy i 300 metrów toru. No ale zawsze coś ;) No i to by było tyle.
« Ostatnia zmiana: 22 Września 2010, 11:27:52 wysłana przez Quark-t »

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Września 2010, 16:56:45 »
Okolice stacji Lipusz.
1. Produkcja pustaków PREFABET w Osławie Dąbrowej.
SM42 przewoźnika PMT dostarcza tam wagony z cementem, bądz wapnem.
2. Naftobazy w Ugoszczy
Również SM42 przewoźnika PMT wymienia* tam co 2 lata paliwo.
*Kursy odbywają się co 2 lata- najpierw wywożą 'stare' paliwo a potem przywożą 'świeże'. Wtedy jeżdzą jakiś miesiąc bez przerwy. 1 skład dziennie.
3. Elektrociepłownia w Bytowie.
SM42 przewoźnika PMT Kilka składów na rok...
Wszystkie te składy doprowadzane są do Lipusza na gagarinach, dalej linią 212 gdzie obowiązuje zakaz wjazdu lokomotywom z wózkami 'co'co prowadzi SM42. Aktualnie SM42-2149.
Zapomiałem dodać, że te wszystkie zakłady są w obrębie 25km.
To na tyle.
« Ostatnia zmiana: 22 Września 2010, 18:43:38 wysłana przez WSK »
...

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Września 2010, 17:46:55 »
A u mnie cała 406 to linia przemysłowa:
Turzyn - POLMOS i bocznica do JW
Niebuszewo - bocznica do Stoczni
Żelechowo - nieistniejąca już bocznica do Stoczni Remontowej
Gocław - bocznica do przeładowywania złomu i koksu HUK oraz nabrzeże przeładunkowe zboża ANDREAS
Glinki - FOSFAN i KRONOSPAN (dawna Huta)
Skolwin - dawna Papiernia
Police - bocznica do byłej fabryki paliw syntetycznych i oczywiście Zakłady Chemiczne
Trzebież - skład drewna i naftobaza

Zapomniałem dodać, że wszystko mieści się w Szczecinie i okolicach ;)

Offline jacek88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 126
  • EU07
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Września 2010, 09:12:04 »
Czechowice Dziedzice- rafineria.
Boczne tory dla cystern w celu załadunku paliwa.

Zbierz więcej informacji, jakieś ciekawe opowieści. Sama informacja to za mało.
Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 27 Września 2010, 22:44:38 wysłana przez Krzysiek626 »
PKP INTERCITY

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Września 2010, 22:10:33 »
Czechowice Dziedzice- rafineria.

Z tego co mi wiadomo już nie rafineria. Została produkcja jakichś komponentów i magazynowanie/dystrybucja. Ale bocznica jest spora i ruch jest duży. Sięga aż do p.o. Czechowice Dziedzice Przystanek (który, co ciekawe, przed wojną nazywał się "Vacuum Oil") i biegnie kawałek równolegle do torów szlakowych, jednak nie ma z nimi połączenia.

W odwrotnym kierunku odgałęzia się bocznica do KWK Silesia, ale nie wiem czy jeszcze prowadzi się tam wydobycie - podobno ruch tam ostatnio jest szczątkowy. Po drodze odgałęzia się kilka mniejszych bocznic, w większości nieużywanych.

Pewnie, że się prowadzi :) Ruch ostatnio rzeczywiście marny.
Profeta
« Ostatnia zmiana: 28 Września 2010, 18:00:11 wysłana przez Profeta »
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline MechanikOlsztyn

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Września 2010, 21:04:09 »
W mojej miejscowości mianowicie Spychowo jest jedna bocznica kolejowa.
Kiedyś należała do zakładu produkującego płyty pilśniowe i wiórowe następnie kalafonie i terpentynę.
Od roku 1994 jest tam rozlewnia gazu płynnego, na której obecnie pracuje.
Rozlewnia korzystała intensywnie z bocznicy do roku 2009 wtaczano cysterny z gazem do moich obowiązków jako pracownika ochrony należało otwieranie bramy kolejowej przed wjazdem tychże składów.
Od roku 2009 zakład zrezygnował z dostaw koleją (szkoda).
Na samej stacji Spychowo niegdyś znajdywało się kilka torów (dokładnie nie pamiętam 4 lub 5)  były tu mijanki pociągów z Ełku do Olsztyna i z Olsztyna do Ełku miedzy innymi Łuz Fabryczna.
Na stacji były wykonywane załadunki wagonów drewnem z pobliskich tartaków.
W chwili obecnej mamy tylko kilka pociągów z Olsztyna do Pisza i Ełku i z powrotem.
W większości połączenia obsługują szynobusy SA106 i SA133 ale zdarza się i stare poczciwe SU42.

http://www.youtube.com/user/MechanikOlsztyn#p/u/9/4XrBXidsQQE
http://www.youtube.com/user/MechanikOlsztyn#p/u/4/kKP7WGv6Cfw
http://www.youtube.com/user/MechanikOlsztyn#p/u/0/tywAFeAs09s


   « Dodano: 30 Września 2010, 21:21:23 »
Wiem że to nie na temat ale jako ciekawostkę dodam że z mojej miejscowości przed wojna i po wojnie kursowała wąskotorówka, Ostrołęcka Kolej Wąskotorowa zaczynała bieg w Spychowie wtedy Pupy (od niem. Puppen co oznacza Lalki). Kolejka podczas wojny była wykorzystywana przez Niemców do transportu broni i amunicji do składu amunicyjnego w bliskim sąsiedztwie stacji.
Powojnie kolejka kursowała turystycznie do dnia dzisiejszego są widoczne nasypy po bocznicy składu oraz nasyp prowadzący do Myszyńca gdzie można było jechać do Ostrołęki lub Łomży przesiadając się w inna kolejkę.
Na potwierdzenie dodaje link do strony z schematem kolei i opisem znajduje się mniej więcej w połowie strony artykuł o Ostrołęckiej Kolei Wąskotorowej.
http://www.fpkw.pl/www.php?idSekcji=12
« Ostatnia zmiana: 30 Września 2010, 21:21:23 wysłana przez MechanikOlsztyn »

Offline _marciniak

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Listopada 2010, 08:06:41 »
Choszczno:
-BUMAR znajdował się przy głównej linii Szczecin-Krzyż. Kilka bocznic.Obecnie torowisko nieczynne.
-Elewator i zakłady rolnicze przy nieużywanej linii Choszczno-Drawno-Kalisz Pomorski.
« Ostatnia zmiana: 06 Listopada 2010, 08:14:34 wysłana przez _marciniak »

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #45 dnia: 06 Listopada 2010, 08:53:31 »
Wołomin
-Huta szkła (dawniej 2 główne budynki były zlokalizowane przy torach, obecnie jeden jest wyburzony, w drugim budynku jest nielegalny skatepark)
-Stolarka Wołomin (do 2009 roku, stoi tak niezidentyfikowany kogucik)
« Ostatnia zmiana: 27 Kwietnia 2011, 10:23:33 wysłana przez epoka9.24 »
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Listopada 2010, 12:04:54 »
W Polsce najbliżej do czego miałem to do Działoszyna, jakieś 7km. Oprócz targu, znajduje się tam cementownia, stąd dużo Uacsów tam wędruje. Na 1, 2 zdjęciu w tle widać cementownię, wiem, że nie widać za wiele, ale wtedy nie myślałem o takim wątki na forum :) Na 3-cim zdjęciu pociąg z wagonami 408S kieruje się w stronę Działoszyna, już tylko parę kilometrów zostało. W sumie to nakręciłem więcej filmików niż zdjęć. Ciekawostka jest taka, że na tej linii podróżowało dosyć dużo ET42.

Na Dominikanie to zaraz nad wybrzeżem znajduje się Consorcio Azucarero Central - zdjęcie 4 i 5. Jest to fabryka cukru. Jest to jedyna sieć kolejowa na Dominikanie (nie licząc metra wybudowanego w stolicy rok lub dwa lata temu) służąca do transportu trzciny cukrowej z pól uprawnych do fabryki.

Offline papcior

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Lutego 2011, 21:13:05 »
Szczecin:

- Niegdyś Stocznia Szczecińska.
- Port.
- Zaklady chemiczne Police.
- Elektrociepłownia Pomorzany.
- Szczecin ma kapitalne bocznice i ładną sieć kolejową w koło miasta, która jest praktycznie nieużywana.

Tekst trzeba umieć formatować, dodatkowo pamiętaj o kropkach na końcu zdania.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2011, 21:53:23 wysłana przez Rozi »

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Lutego 2011, 14:42:30 »
- Niegdyś Stocznia Szczecińska.
- Port.
- Zakłady chemiczne Police.
- Elektrociepłownia Pomorzany.
- Szczecin ma kapitalne bocznice i ładną sieć kolejową w koło miasta, która jest praktycznie nieużywana.

Dodam jeszcze ze swojej strony, że ciepłownia w Kijewie jest nadal sprawna. Prowadzi do niej bocznica ze Szczecina Dąbie. Węgiel dowoziło w ostatnim czasie PKP Cargo. Pojawiały się tam ST44, SM42 i SM31 z pełnymi eaosami. 1,5 roku temu surowiec dostarczał PTKiGT Zabrze.

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Lutego 2011, 19:36:51 »
U mnie Zamech Bydgoszcz. Produkowała chemikalia. Tyle co pamiętam to działała w latach 198x, ponieważ mój tata na SM42 jeździł tam. Teraz zostało pełno torów, które są już nie używane. Nie wiem co zamierzają z nimi zrobić.

Pozdrawiam!
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Lutego 2011, 20:00:54 »
U mnie Zamech Bydgoszcz. Produkowała chemikalia. Tyle co pamiętam to działała w latach 198x, ponieważ mój tata na SM42 jeździł tam. Teraz zostało pełno torów, które są już nie używane. Nie wiem co zamierzają z nimi zrobić.

"Zachem" jeśli już... tory nadal są używane z powodzeniem. Na terenie "Zachemu" znajduje się kilka nastawni, dyspozytor. Część przejazdów kolejowych jest strzeżonych. Prace manewrowe na terenie "Zachemu" wykonuje CTL.

Offline Mannerheim

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Lutego 2011, 21:27:59 »
W mojej okolicy istnieje w zasadzie tylko jeden większy zakład obsługiwany przez kolej - EC Kawęczyn (obecnie Vattenfall Ciepłownia Kawęczyn). Od stacji przez grupę torów towarowych odchodzi tam bocznica, na terenie samej ciepłowni jest istna plątanina torów :) Dość spory ruch pociągów z węglem.
Jest jeszcze mała żwirownia (rampa przeładunkowa) oraz trzy bocznice wojskowe, w tym jedna już nieużywana (prowadzi na teren Akademii Obrony Narodowej, w czasie wojny bocznicę wykorzystywała niemiecka jednostka szkolna pociągów pancernych), pozostałe prowadzą na poligon i do JW 1230 w Wesołej (głównie transport czołgów) oraz do jednostki GROM przy ul. Marsa. Ruch znikomy.

Offline bartek1990

  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Marca 2011, 23:42:14 »
W mojej miejscowości istnieją cztery użytkowane bocznice kolejowe:

1) do dawnego ZNTK Ostrów Wielkopolski obecnie EKK Wagon S.A.,
http://rail.phototrans.eu/14,31406,0.html

2) do Zakładów Przetwórstwa Drzewnego Sklejka EKO, bocznica jest pozostałością dawnego tzw. toru kaliskiego, którym normalnie obsługiwał ruch w kierunku stacji Nowe Skalmierzyce i dalej do Warszawy.
Ruch jest minimalny jeden "pociąg" na dobe głównie o świcie by nie tamowac ruchu samochodów, gdyż bocznica przecina ważna arterię komunikacyjną miasta. Zazwyczaj SM42+węglarka/platforma.
http://rail.phototrans.eu/14,21305,0.html

3) do Prefabetu, zakład zajmuje się wytwarzaniem elementów  betonowych, nie orientuje się konkretnie co jest tam głównie wytwarzane, bocznicę obsługuję lokomotywa 401Da-312,
http://www.ok-kolej.pl/galeria/details.php?image_id=1840

4) bocznica bazy magazynowej ORLENU od stacji Ostrów Wielkopolski Zachodni
http://rail.phototrans.eu/14,34795,0.html
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2011, 00:19:05 wysłana przez bartek1990 »

Offline KubaPKP

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Marca 2011, 14:18:23 »
W moich okolicach funkcjonują zakłady:

-ISKRA Zakłady Precyzyjne Sp. z o.o. Produkuje świece zapłonowe i żarowe. Dawniej produkowano tam łożyska. Jest to jedyny zakład produkujący te części w Polsce. Posiada bocznicę kolejową.

-Chemar S.A. Produkuje urządzenia dla rafinerii, cukrowni i fabryk oraz armaturę i rurociągi ciśnieniowe. Posiada bocznicę kolejową.

-Zakłady Wyrobów Metalowych "SHL" S.A. Zajmuje się produkcją części samochodowych, autobusowych, rolniczych i innych na rynek rodzimy i rynki zagraniczne. Posiada bocznicę kolejową.

Offline potrek0

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 27
  • Jestem trollem
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Marca 2011, 20:31:55 »
U mnie funkcjonuje zakład naprawy pojazdów szynowych: http://www.znps.com.pl/
« Ostatnia zmiana: 25 Marca 2011, 20:32:46 wysłana przez libertyn89 »
Kowi07 jestem, byłem, będę trollem.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Marca 2011, 18:13:38 »
W Łodzi w latach 70 zakładów było tyle że nie sposób wymienić. Napiszę tylko cytat z czasopisma, Świat Kolei'', dotyczący stacji Łódź Żabieniec:
Cytuj
Ruch panujący wówczas na stacji musiał być duży, skoro odgałęziały się od niej 34 bocznice zakładowe.
Wśród nich m.in.  Łódzkie Zakłady Papiernicze, Elta, Stomil, Chemikolor. Niejedne z nich miały potężne bocznice. Dziś dużo zakładów jest już pozamykanych, tory porosły trawą.

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Kwietnia 2011, 21:22:33 »
Dodam jeszcze jeden zakład na terenie mi bliskim.

KZŁ Bydgoszcz - Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o. Funkcjonuje do tej pory.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline mmaciek3905

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #57 dnia: 03 Kwietnia 2011, 18:00:33 »
EJŻ - elektrownia jądrowa w żarnowcu, niestety po infrastrkuturze kolejowej mało co zostało..

Offline DRE

  • Wiadomości: 63
  • D29-131
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #58 dnia: 07 Kwietnia 2011, 16:07:32 »
Huta Kościuszko (Królewska Huta). W całości obsługiwana przez CTL Logistics, najczęściej można spotkać: ST44 R008, TEM2 088, ST43 R012
Skład stali, obsługiwany przez PKP Cargo. Czasem można spotkać SM42.
Elektrociepłownia ELCHO. Prawie cała obsługiwana przez DB Schenker. Czasami można spotkać pociągi PKP Cargo.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Jakie zakłady przemysłowe funkcjonowały w Twojej okolicy?
« Odpowiedź #59 dnia: 07 Kwietnia 2011, 17:18:04 »
Na ELCHO często jeździ PKP Cargo z KWK Ziemowit.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.