Autor Wątek:  Spis wszystkich wpisów pojazdów do scenerii  (Przeczytany 5310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Spis wszystkich wpisów pojazdów do scenerii
« dnia: 17 Kwietnia 2009, 19:08:47 »
Witam, otóż tak jak wyżej w temacie. Na forum wciąż pojawiają się nowi użytkownicy którym ciężko zrozumieć funkcjonowanie symulatora, mam tu na myśli "zainstalowanie" nowej trasy czy też zmiany taboru. Wiele wątków zakładano po to żeby wytłumaczyć komuś jaki ma być poprawny wpis lokomotywy czy też całego składu, powstał też poradnik w którym jest jasno jest napisane jak powinny wyglądać wpisy, natomiast zawsze znajdzie się ktoś kto nie będzie potrafił tego pojąć. Kilka miesięcy temu postanowiłem że zrobię sobie coś co ułatwi mi wygodniejszą zabawę z symulatorem, stworzyłem bowiem jakby to powiedzieć "encyklopedie wpisów" wraz ze zdjęciem do każdego wpisu po to żeby mieć wgląd jak dany model czy tekstura wygląda. Wpisów jest ponad 800 i polega to na tym że otwiera się edytor tekstu, najlepiej word, gdyż na tym edytorze tworzyłem( z innymi mogły by byc problemy) , szukam danej lokomotywy lub innej jednostki, bądź wagonu, następnie kopiuje i wklejam do scenerii. Spis wymaga jeszcze parę poprawek i wszystko będzie cacy:). Z racji tego że powstaje nowa paczka całościowa to chciałbym wiedzieć jakie jest Wasze zdanie czy wrzucać do testów przed wydaniem owiej paczki czy też po jej wydaniu. Poniżej wrzuciłem screna żebyście widzieli mniej więcej jak to wygląda. Może to błahostka, a być może też ktoś coś kto lubi mieć wszystko poukładane ( tak jak ja hehe) tworzy coś równie podobnego do tego co ja stworzyłem, ale mam nadzieje że niektórym ułatwi to prace przy symku i zaoszczędzi niepotrzebnych nerwów:)  Aha, narazie nie sugerujcie się screenem ponieważ są tam inne katalogi np EN577 heh, ale tylko po to że zrobiłem tak żeby nie zmieniać sobie kabinek ( aha ta wygoda hehe). Wszystkie katalogi będa takie jakie są w obecnej paczce całościowej

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Spis wszystkich wpisów pojazdów do scenerii
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwietnia 2009, 19:14:45 »
Ja bym tylko chciał żeby zamienić przy okazji takiej paczki wpisów we wpisach wszystkich pojazdów członowych (EZT, dwuczłony) zamienić 23 na 55.

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Spis wszystkich wpisów pojazdów do scenerii
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwietnia 2009, 19:21:29 »
A jaka jest różnica między sprzęgiem 55 a 23? Jasne zostanie to zmienione:)
« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2009, 19:34:21 wysłana przez mechanik88 »

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Spis wszystkich wpisów pojazdów do scenerii
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwietnia 2009, 19:30:01 »
Już kiedyś pisałem o tym przy 23 nie jest spięty sprzęg zasilający. Powoduje to że człony EZT bez sprężarek zostają pozbawione zasilania w powietrze i np. nie można odhamować składu pneumatycznie. W dwuczłonach nie wykorzystujemy pojemności zbiorników i sprężarki drugiej sekcji. 

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Spis wszystkich wpisów pojazdów do scenerii
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwietnia 2009, 19:43:24 »
Świetny pomysł :) Sam kiedyś próbowałem takie coś zrobić ale jak zwykle - słomiany zapał.

Jak już skończysz kompletować wpisy to zadbaj o jakiś ładny wygląd. Nowi użytkownicy zapewne chętniej skorzystają z czegoś co na pierwszy rzut oka zachęca do otwarcia. Pomyślałbym także o zrobieniu tego w wersji HTML.

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Spis wszystkich wpisów pojazdów do scenerii
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwietnia 2009, 19:51:35 »
Wersja HTML niezły pomysł tylko ja jestem zielony w takich rzeczach hehe, Wpisy są już wszystkie skompletowane tylko muszę pozmieniać te sprzęgi oraz niektóre katalogi we wpisach bo ja niektóre powymyślałem dla wiekszej mojej wygody heh. Może jak już skończe to wszystko to zgłosi się chetny kandydat do wykonania tego w wersji html

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Spis wszystkich wpisów pojazdów do scenerii
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Kwietnia 2009, 20:17:24 »
Wersja HTML niezły pomysł tylko ja jestem zielony w takich rzeczach hehe, Wpisy są już wszystkie skompletowane tylko muszę pozmieniać te sprzęgi oraz niektóre katalogi we wpisach bo ja niektóre powymyślałem dla wiekszej mojej wygody heh. Może jak już skończe to wszystko to zgłosi się chetny kandydat do wykonania tego w wersji html
Z tego co pamiętam to Word ma funkcję zapisu jako html. Tylko nie wiem jak z interpretowaniem tego kodu przez różne przeglądarki.
Pozdrawiam.
Piotrek

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Spis wszystkich wpisów pojazdów do scenerii
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Kwietnia 2009, 20:37:04 »
Więcej śmiecia, jak kodu z Worda wychodzi... Żebym nie był studentem zawalonym paroma referatami, to bym się tego podjął, to nie było by trudne, a tak... Powodzenia w szukaniu.

Inna sprawa, że Rainsted ma funkcję układania sobie składów wedle własnego widzimisie.

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Spis wszystkich wpisów pojazdów do scenerii
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Kwietnia 2009, 20:41:45 »
Zgadza się, tylko na_przykład ja nie wiem jak yo zrobić, pewnie wiekszosc osob ma z tym problem, a zaleta w moim spisie może być to że widzisz jaki model czy teksture sobie wybierasz.

Zdecyduj się albo piszesz cały post z polskimi znakami albo bez.
Proszę przyłożyć uwagę na swoją pisownię, a w życiu będziesz miał łatwiej.
/ Żuk
« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2009, 20:44:20 wysłana przez Żuk »

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Spis wszystkich wpisów pojazdów do scenerii
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Kwietnia 2009, 20:49:20 »
Zgadza się, tylko na_przykład ja nie wiem jak yo zrobić, pewnie wiekszosc osob ma z tym problem, a zaleta w moim spisie może być to że widzisz jaki model czy teksture sobie wybierasz.


A widzisz, mogłeś się zapytać, jak to zrobić... Za większość osób nie mów, bo nimi nie jesteś, i mógłbyś się bardzo przeliczyć ;-) Prawdę mówiąc, w Rainsted'zie też widzisz, jaką sobie teksturę wybierasz. Ale oczywiście nie dyskryminuję tutaj osób, które wolą korzystać ze start.exe jako najlepszego narzędzia, każdy sobie rzepkę skrobie - tylko wyprowadziłem Cię z błędu.

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Spis wszystkich wpisów pojazdów do scenerii
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Kwietnia 2009, 20:58:08 »
No fakt, źle napisałem. Powinno być: "może ktoś ma z tym problem podobnie jak ja" i dlatego takie coś może się przydać, dla tych którzy używają startera.exe, tak jak wcześniej napisałeś.