Autor Wątek:  "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"  (Przeczytany 141754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #270 dnia: 09 Maja 2010, 11:48:14 »
Gdyby Przewozy Regionalne zostały przekazane Marszałkom z czystym kontem, to być może nie byłoby potrzeby uruchamiania pociągów interREGIO. Gdyby wszystkie samorządy już w styczniu podpisały stosowne umowy na finansowanie pociągów REGIO w rozkładzie jazdy 2009/2010 i od razy przelały pieniądze na konto spółki, to być może... nie byłoby potrzeby uruchamiania pociągów interREGIO. Ale Marszałkom oczywiście się nie śpieszy. Bodajże jeszcze 3 województwa nie podpisały z PR-ami umowy... Mamy już maj, ale to tak na marginesie. To po pierwsze. Po drugie - Przewozy Regionalne po usamorządowieniu (czyli m.in. po przekazaniu pociągów pośpiesznych do PKP IC) pozostały ze sporą ilością pracowników, którzy nie mieli co robić, a także taboru, który stał na bocznicach i się niepotrzebnie marnował. A nie od dzisiaj wiadomo, że EZT czy wagon stojący na bocznicy na pewno na siebie nie zarobi. M.in. dlatego też zostały stworzone pociągi IR, aby pracownicy mieli co robić, a tabor nie rdzewiał na bocznicach (tak jak wagony PKP IC stanowiące mieszkania socjalne dla meneli na jednej z bocznic w Krakowie, dla przypomnienia podaję link do zdjęć: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=10184&start=0).

Chciałbym jeszcze dodać, że gdyby pociągi interREGIO nie zostały w ogóle stworzone, to dzisiaj nie mielibyśmy kolorowych biletów (w tym wspomnianego wcześniej fioletowego), a także pociągów TLK na CMK i E30 (w tym drugim przypadku co godzinę). Dlaczego PKP IC nie uruchamia TLK-ek na linii Warszawa - Gdynia? Ano dlatego, że tutaj nie ma i pewnie długo nie będzie konkurencji w postaci IR. Lepiej wozić ludzi drogimi pociągami EIC i zdzierać z nich gigantyczne pieniądze za marny czas przejazdu i śmieszne ciasteczko.

Poza tym zastanawia mnie fakt, dlaczego PKP IC likwiduje pociągi, na które otrzymuje dotacje z Ministerstwa Infrastruktury (patrz: 1 września 2009 roku). Czy to nie jest działanie na szkodę przewoźnika i co najważniejsze, na szkodę pasażera?

Cytat: ZiomalCl
Jakimś cudem te długi się powiększyły (mimo uruchomienia IR).


A skąd te info? Wątpię, aby 4,5 miliona przewiezionych pasażerów pociągami interREGIO w roku 2010 powiększyło dług samorządowego przewoźnika.

Cytat: ZiomalCl
Faktem też jest, że samorządy mają dość PRów. Świadczy o tym fakt, że te duże zaczynają tworzyć własne koleje.

Faktem jest, że samorządowe spółki to najgorsze, co może nas spotkać. Przykład Dolnego Śląska, gdzie na kilku liniach Koleje Dolnośląskie zamiast wozić ludzi szynobusami, organizuje zastępczą komunikację autobusową jest tego najlepszym przykładem. Powstanie takich Kolei Śląskich czy Kolei Wielkopolskich będzie tylko gwoździem do trumny z napisem Przewozy Regionalne. Poza tym ciężko jest mi uwierzyć w to, że w Radach Nadzorczych takich spółek będą zasiadać eksperci. Dzieckiem nie jestem i w bajki już nie wierzę...
« Ostatnia zmiana: 09 Maja 2010, 11:55:08 wysłana przez mk1992 »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #271 dnia: 09 Maja 2010, 11:56:11 »
Tutaj nie ma się co kłócić - przewoźnicy towarowi też mieli kryzys i też PLK nimi potrząsnęła i zapłacili. PRy i IC też niech zapłacą i wszystko wróci do normy. I tak tutaj nasze przerzucanie piłeczki jest śmieszne - przypomina mi się w tym momencie wątek o "upadku cargo" :)

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #272 dnia: 09 Maja 2010, 11:57:40 »
I tutaj się z Tobą zgadzam (zresztą wcześniej też o tym wspomniałem) przewoźnicy kolejowi mają obowiązek płacić zarówno zarządcy infrastruktury za dostęp do niej, jak również Energetyce za prąd. To nie ulega najmniejszym wątpliwościom. Miejmy nadzieję, że 15 maja interREGIO wrócą na tory. :)

Offline tomekilawa

  • Wiadomości: 258
  • na służbie...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #273 dnia: 09 Maja 2010, 11:58:38 »
PR-y posiadają ok. 900 wagonów, które podczas procesu usamorządowienia nie przeszły do spółki PKP IC. Ponadto posiadają kilkanaście sztuk ED72 + ED73. Do tego dochodzą wagony piętrowe (kilka sztuk przeszło modernizację i otrzymało nowe malowanie). Nie wspominam nawet o 6 wagonach w malowaniu REGIOekspres, które dorównują, a często nawet przewyższają standard niejednego pociągu EIC. O leasingu lokomotyw chyba nie muszę przypominać?
No z ED72 i ED73 to się zgodzę, są wygodne. Wagony piętrowe też są wygodne. W mojej wypowiedzi chodziło o to że EN57 się nie nadają, są to EZT są dobre do ruchu na odległość 30-40km. Myślicie że czemu KMy zdecydowały się na poc. Słoneczny na EU07 + bombardierach, ponieważ skład 3x EN57 nie nadaje się na taki dystans (Skarżysko Kamienna - Gdynia Główna).

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #274 dnia: 09 Maja 2010, 12:03:28 »
Dużo zależy od stanu technicznego danej jednostki. EN57, a EN57 to jest różnica. Sporo się najeździłem tymi jednostkami i często bywały takie, że jazda na wózkach w członie silnikowym była cicha, płynna i "miękka", a czasem szarpało, rzucało, hałasowało i Bóg wie, co jeszcze. Ale da się przeżyć. Skoro jeszcze przed wprowadzeniem interREGIO kursowały takie pociągi osobowe (zestawione z EN57) jak ś.p. Katowice - Inowrocław, czy w dalszym ciągu kursujący pociąg REGIO relacji Wrocław Główny - Kołobrzeg, to tym bardziej mogą kursować pod banderą IR.

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #275 dnia: 09 Maja 2010, 12:03:48 »
Cytuj
Ehe, no tak - jedynym Twoim argumentem są "długi z przeszłości"... Gdyby te długi z przeszłości były jedynym słusznym argumentem, IR w ogóle nie wyjechałyby na tory (a jakimś cudem wyjechały).

A ten argument kolegi nie jest wystarczający? Kup mieszkanie za gotówkę i miej czyste konto, a kup kamienice z olbrzymim długiem i to utrzymaj. Uda ci się bo będziesz miał dobry plan, ale potrzebujesz na to CZASU. Jestem ZWOLENNIKIEM PR dlaczego? Dlatego że mam wybór i wybieram to co DLA MNIE jest lepsze i to na co mnie stać. I niech nikogo nie interesuje czy całą drogę (np 350 km) będę siedział na twardym krzesełku, to jest mój interes i ja za to płace. Wiec dlaczego? Ktoś odbiera mi takie prawo. Jak mam jechać wraz z żoną jakimś IC z Tczewa do Warszawy to mnie krew zalewa. 5 godzin jazdy plus cena z kosmosu (ok 150 zł w jedną stronę dla dwóch osób) to wole wskoczyć w moje PUNTO i wychodzi mi na to samo. Dlatego ubolewam że IR nie ma na tej trasie. Bez konkurencji monopol zawsze będzie zdzierał z nas konsumentów, a żeby konsument był zadowolony musi mieć wybór.
« Ostatnia zmiana: 09 Maja 2010, 12:10:24 wysłana przez przem710 »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #276 dnia: 09 Maja 2010, 12:07:15 »
No dobra, ale żeby ten wybór nie był śmieszny (czyt. Polak zawsze musi wybrać kibla, bo taka jest Polska smutna rzeczywistość). Z jednej strony chcemy, aby polak nie był postrzegany za zacofanego człowieka, z drugiej do tego się przyczyniamy... Tak to już niestety jest. Z tym wyborem też nie jest tak, jak mówisz - zawsze mogę chcieć Ciebie np. z żoną i dwójką dzieci przewieźć gagsem - piszesz się na to? Myślę, że nie.
« Ostatnia zmiana: 09 Maja 2010, 12:13:37 wysłana przez ZiomalCl »

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #277 dnia: 09 Maja 2010, 12:22:12 »
Cytuj
No dobra, ale żeby ten wybór nie był śmieszny (czyt. Polak zawsze musi wybrać kibla, bo taka jest Polska smutna rzeczywistość). Z jednej strony chcemy, aby polak nie był postrzegany za zacofanego człowieka, z drugiej do tego się przyczyniamy...

Gospodarowanie gotówką i wybór korzystniejszej oferty to chyba nie cecha zacofanego człowieka? Gdybym zarabiał 5 000 zł miesiecznie to wybrał bym EIC. Gdybym zarabiał 500 zł wybrał by gagsa. Wybieram to na co mnie stać.

P.S hehe chociaż wycieczka gagsem w dobrym gronie była by fajna:)

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #278 dnia: 09 Maja 2010, 12:29:22 »
Gospodarowanie gotówką i wybór korzystniejszej oferty to chyba nie cecha zacofanego człowieka? Gdybym zarabiał 5 000 zł miesiecznie to wybrał bym EIC. Gdybym zarabiał 500 zł wybrał by gagsa. Wybieram to na co mnie stać.

Wybrałeś gagsa ;) Wszak najtańsza oferta i każdego na nią stać :)

P.S hehe chociaż wycieczka gagsem w dobrym gronie była by fajna:)

Jako MK to by było ciekawe... Ale nie w przypadku, który podałem :)

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #279 dnia: 09 Maja 2010, 12:38:10 »
Takie małe à propos: czasem dzwonią ludzie do firm transportujących kontenery i pytają o możliwość podróży statkiem w ten sposób. Wątpię, żeby było taniej, a na pewno nie jest szybciej niż samolotem. O ile mi wiadomo, takie usługi nie są jeszcze świadczone…
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #280 dnia: 09 Maja 2010, 12:47:00 »
Cytuj
Wybrałeś gagsa ;) Wszak najtańsza oferta i każdego na nią stać :)

Uwierz że bym tego nie wybrał, są pewne granice opłacalności. Stać mnie na EIC ale tego nie wybieram chociażby ze względu na czas przejazdu który jest zbyt dług za tą cenę. Poza tym już dwa razy zdarzyło mi się że w WC nie było zwykłego papieru toaletowego.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #281 dnia: 09 Maja 2010, 12:57:55 »
Oczywiście to był taki przykładzik - ja bym nie wybrał jednostki na taki dystans :) A co do papieru w WC - bez względu na przewoźnika często go brakuje (i to nie jest wina nieuzupełniania). Ot taka kolejna dziwna mentalność ludzi, którzy go kradną ;) Bez sensu ;)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #282 dnia: 09 Maja 2010, 13:02:34 »
Każdy z nas ma indywidualne podejście do akceptacji cena/warunków. Jeśli ludzie wybierają mniejszy komfort za niższą cenę, to znaczy uogólniając, że biedni jesteśmy ot co i przede wszystkim ceną się ludzie sugerują, a komfort sprawa drugorzędna.
Wkurza mnie to, że niektórzy z Was chcą decydować za innych, co dla nich jest dobre/złe i chcą kształtować rzeczywistość zgodnie z tym co oni sami uważają za dobre. Jeśli jeżdżą kiblami na długie dystanse (choć samo w sobie to jest niestety groteskowe), to znaczy, że jeszcze to akceptują i wolą to niż Adu czy coś za większe pieniądze.
Wielkiej filozofii w tym wszystkim nie ma.
« Ostatnia zmiana: 09 Maja 2010, 13:25:47 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline amokk6

  • Wiadomości: 61
  • Maszynista
    • Zobacz profil
    • kanł na YT
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #283 dnia: 09 Maja 2010, 13:06:50 »
Jeżeli chodzi o tą wojnę.To Icc już dawno wypowiedziało PR zaczynając od przejęcia wszystkich zmodernizowanych EP07 budyni za bezcen.I co to ma być za konkurencja jak Icc dąży do monopolu
BZ  Kraków Prokocim

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #284 dnia: 09 Maja 2010, 15:13:20 »
I tak jeśli chodzi o woj. Śląskie, samorząd będzie dążył do upadłości Śląskich PR'ów aby skrzydła rozwinęła własna spółka - Koleje Śląskie, która będzie jeździła wszędzie tam gdzie będzie na to potrzeba.
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #285 dnia: 09 Maja 2010, 15:47:13 »
Nie zrozumiałeś pytania... Dlaczego nie uruchamiali pociągów, za które ktoś zapłacił, tylko aktualnie czynny tabor szedł na IR, a zamówione pociągi (osobowe) były odwoływane.
A w ogóle była podpisana umowa z UM? Z tego co wiem, to umowy były zawierane dosyć późno, jakoś w marcu ztcp.

Jak to jest z dotacjami na TLK i dlaczego IC chce zlikwidować część TLK, za które ktoś zapłacił?
Pozdrawiam, Sławek

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #286 dnia: 09 Maja 2010, 19:40:00 »
Cytat: Charlie89
Koleje Śląskie, która będzie jeździła wszędzie tam gdzie będzie na to potrzeba.

Mam nadzieję, że to była ironia?

Cytat: Sakorius
Jak to jest z dotacjami na TLK i dlaczego IC chce zlikwidować część TLK, za które ktoś zapłacił?

Nie taki ktoś, bo to z naszych podatków idą dotacje na kolej.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #287 dnia: 09 Maja 2010, 19:40:52 »
I tak jeśli chodzi o woj. Śląskie, samorząd będzie dążył do upadłości Śląskich PR'ów aby skrzydła rozwinęła własna spółka - Koleje Śląskie, która będzie jeździła wszędzie tam gdzie będzie na to potrzeba.
A co z pociągami, które wykraczają po za? Będzie tak jak z KM?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #288 dnia: 09 Maja 2010, 20:12:48 »
A co z pociągami, które wykraczają po za? Będzie tak jak z KM?

Nie jestem wróżką :D Wiadome jest na razie tylko tyle że KŚ przejmą najważniejsze linie w województwie a PR zepchną na resztę, dalej można się chyba domyśleć co się stanie.
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #289 dnia: 10 Maja 2010, 01:02:49 »
A co z pociągami, które wykraczają po za? Będzie tak jak z KM?

Nie jestem wróżką :D Wiadome jest na razie tylko tyle że KŚ przejmą najważniejsze linie w województwie a PR zepchną na resztę, dalej można się chyba domyśleć co się stanie.
KŚ przejmą Gliwice-Częstochowa i Katowice - Tychy a do tego najlepszy tabor do obsługi w/w linii, pozostałe dając PRom. Po czym odtrąbiony zostanie wielki sukces KŚ w zakresie organizacji komunikacji kolejowej w regionie. Pozostałe linie zaś pozostaną niedoinwestowane i w efekcie wycięte.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #290 dnia: 10 Maja 2010, 09:20:58 »
KŚ przejmą Gliwice-Częstochowa i Katowice - Tychy a do tego najlepszy tabor do obsługi w/w linii, pozostałe dając PRom. Po czym odtrąbiony zostanie wielki sukces KŚ w zakresie organizacji komunikacji kolejowej w regionie. Pozostałe linie zaś pozostaną niedoinwestowane i w efekcie wycięte.

Dla mnie w zupełności wystarczy:D Nie no żartuje:) Może być jeszcze coś takiego że PRy zepchnięte na bok będą dość szybko upadać, wtedy samorząd wykupi za grosze tabor i zacznie obsługiwać, reszte tras. Poza tym jak będzie, tego nie wie nikt, nie ma co spekulować bo nic nam to nie da:)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #291 dnia: 10 Maja 2010, 17:17:42 »
To jeszcze Pan Marszałek musi się postarać o maszynę do klonowania taboru, aby w cywilizowany sposób obsłużyć te relacje. Z dwunastoma jednostkami będzie ciężko.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #292 dnia: 10 Maja 2010, 18:40:39 »
To jeszcze Pan Marszałek musi się postarać o maszynę do klonowania taboru, aby w cywilizowany sposób obsłużyć te relacje. Z dwunastoma jednostkami będzie ciężko.
Pozdrawiam!

Co racja to racja. Ale mogą dzierżawić kible tak jak to robi SKM, nikt nie powiedział ze od razu same Flirty i Elfy będą jeździć:)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #293 dnia: 10 Maja 2010, 22:49:42 »
Ciekawe od kogo będą dzierżawić te kible, skoro już teraz częstokroć są problemy z wolnym taborem...

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #294 dnia: 11 Maja 2010, 00:00:48 »
Ciekawe od kogo będą dzierżawić te kible, skoro już teraz częstokroć są problemy z wolnym taborem...

Jak to od kogo? Od Śląskich PRów które stracą główne linie;D
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #295 dnia: 11 Maja 2010, 07:32:44 »
No to PR-y wyślą kible na nowe połączenia interREGIO... :)

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #296 dnia: 12 Maja 2010, 09:29:22 »
(...)
Chciałbym jeszcze dodać, że gdyby pociągi interREGIO nie zostały w ogóle stworzone, to dzisiaj nie mielibyśmy kolorowych biletów (w tym wspomnianego wcześniej fioletowego), a także pociągów TLK na CMK i E30 (w tym drugim przypadku co godzinę). Dlaczego PKP IC nie uruchamia TLK-ek na linii Warszawa - Gdynia? Ano dlatego, że tutaj nie ma i pewnie długo nie będzie konkurencji w postaci IR. Lepiej wozić ludzi drogimi pociągami EIC i zdzierać z nich gigantyczne pieniądze za marny czas przejazdu i śmieszne ciasteczko. (...)

Z tymi TLKami  Gdynia-Warszawa naprawdę nie jest aż tak tragicznie. 3 Bezpośrednie [w południe i 2 wieczorem] Reszta z przesiadkami w Bydgoszczy, Kutnie i Poznaniu. 1 Bezpośredni jedzie około 6 godzin. Może czas nie jest najlepszy, ale za połowę ceny ICków i godzinę dłużej. Jest to alternatywa nie powiem. W Wakacje jest słoneczny na tej trasie i tylko dziękować KMkom, że wprowadzili taki pociąg.

Ciekawe od kogo będą dzierżawić te kible, skoro już teraz częstokroć są problemy z wolnym taborem...

Jak to od kogo? Od Śląskich PRów które stracą główne linie;D

Albo z Pomorza, gdzie jest z ponad 5 pociągów 3xEN57, które nie są aż tak wypełnione.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #297 dnia: 12 Maja 2010, 12:43:48 »
Cytuj
Albo z Pomorza, gdzie jest z ponad 5 pociągów 3xEN57, które nie są aż tak wypełnione.

Jeżdżą tak ponieważ są ograniczenia na trasie z Gdyni do Tczewa i wymaga to mniejszego ruchu na tej linii. PR odwołała niektóre pociągi a innym skróciła relacje w zamian wystawiają  wzmocnione składy.

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #298 dnia: 13 Maja 2010, 03:32:50 »
No i co, sądzicie, że IR wrócą? :)
Pytam, bo nie wiem, nie zagłębiam się w dane prasowe, nie mam ostatnio na to czasu.
Wiem, że IR było dobre i żałuję, że już go nie ma.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich Kolejowych Wariatów. :)
Z MaSzyną od 2003!

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.