Autor Wątek:  "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"  (Przeczytany 141744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #90 dnia: 20 Lipca 2009, 16:21:16 »
Niestety koledzy ale na polskich kolejach zapanował tak ogromny burdel że się w głowie nie mieści. (...)
Burdel to dość spore niedopowiedzenie... Zupełna dezorganizacja.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #91 dnia: 20 Lipca 2009, 17:00:05 »
Zupełna dezorganizacja.
Dokladnie. Tak sie zlozylo, ze dzis w nocy jechalem pociagiem Slupsk-Krakow/Katowice. Przebudzilem sie kilka minut po pierwszej. Stalismy w Bydgoszczy. Odjazd byl planowo o 1:38. Ze wzgledu na jakies prace torowe przeczepili lokomotywe (EU07-545) na drugi koniec skladu, wykonano probe hamulca itd. Kilka minut przed 1:30 zobaczylem, ze dyzurna ruchu goraczkowo wzywa przez radio kierownika naszego pociagu. Okazalo sie, ze w Bydgoszczy miala byc zmiana druzyny trakcyjnej, jednak zmiennicy nie pojawili sie. Z tego co mowil konduktor, ktory pelnil sluzbe od Slupska wywnioskowalem, ze zmiennicy pomylili pociag i pojechali innym (!?). Nie wiem tylko czy czekalismy takze na mechanika czy tylko na kierownika i konduktora. Dyzurna rozmawiala przez komorke z jakims kolesiem, a na koniec stwierdzila, ze trzeba bedzie zawiadomic dyspozytora druzyn trakcyjnych. Koniec koncow pojawil sie "nowy" kierownik i ruszylismy z ok. 20-minutowym opoznieniem.
Pozdrawiam, Karol

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #92 dnia: 22 Lipca 2009, 20:33:17 »
IC pewnie coś namieszało. ;) Kilka dni temu szukali maszynisty w Inowrocławiu na sezonowy pociąg, który gdzieś się "zapodział".

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #93 dnia: 27 Lipca 2009, 22:32:02 »
A ja dostałem bilet na trasę, którą nie jeżdżą pociągi. Czy mogę liczyć na zwrot poniesionych kosztów w postaci kolejnego biletu?
Jutro pokażę skany wraz z krótką historią, jak to było :]
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #94 dnia: 28 Lipca 2009, 01:21:14 »
Ze wzgledu na jakies prace torowe przeczepili lokomotywe (EU07-545) na drugi koniec skladu
Nie kojarzę do końca trasy tego pociągu, ale jeżeli jedziesz od strony Piły i potem do Inowrocławia, albo od strony Gdyni i potem do Torunia, to bez przepięcia lokomotywy na drugą stronę trzeba by skład pchać (czyli wagonami do przodu) przez resztę trasy ;] Więc to raczej nie prace torowe a normalna czynność ;-)

@YouBy - raczej ze zwrotem nici - dali Ci bilet na trasę, którą chciałeś przejechać... inna sprawa (wg. PKP) że pociągi tam nie kursują ;-) A że kupiłeś kolejny bilet na trasę, którą jeżdżą, to (wg. PKP) po prostu inna bajka. Na pewno nie będą chcieli przyjąć do wiadomości, że w wyniku braku ostrzeżenia o niemożności odbycia podróży na danym odcinku musiałeś kupić bilet na inny odcinek.

ps. Zastanawiam się, czyja to wina, że da się wystawiać na "puste" trasy. Zrobię test :P Na swoim dworcu poproszę bilet do Puszczy Mariańskiej, ostatni pociąg osobowy zatrzymał tam się dziesięć lat temu. Jeżeli też da się taki bilet nabić, to znaczy, że sprawa leży nie tylko w niefrasobliwości kasjerek, które powinny litościwie dać znać o znikomej korzyści z takiego biletu, ale też systemu, który pozwoli w każdym przypadku taki bilet wystawić.

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #95 dnia: 28 Lipca 2009, 02:28:26 »
Podobnie miałem ostatnio w Siedlcach. Mówię, że chcę bilet do Hajnówki. OK, kupiłem kawałek makulatury upoważniającej mnie do jazdy pociągiem. We Fronołowie dosiadł się Arni, i za Siemiatyczami zauważył... że mój bilet to tylko do Czeremchy! No to się "wkurzyłem". Albo to ja z przyzwyczajenia powiedziałem, że do Czeremchy, albo kasjerka z przyzwyczajenia wydała mi bilet do tejże miejscowości. Tam pociągi KM kończą bieg, a bilet kupowałem w kasie tej spółki....
Życie to nie gra... to symulator.

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #96 dnia: 28 Lipca 2009, 08:55:21 »
We Fronołowie dosiadł się Arni, i za Siemiatyczami zauważył... że mój bilet to tylko do Czeremchy! No to się "wkurzyłem".
"Po otrzymaniu biletu podróżny zobowiązany jest sprawdzić, czy dane określone na bilecie są zgodne z jego żądaniem." :p
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #97 dnia: 28 Lipca 2009, 11:33:41 »
Jakby jeszcze w tej formułce było dopisane przez kolej "...z jego żądaniem, oraz, czy dane nie są irracjonalne" - to całkowicie wykluczyło by możliwość roszczeń pasażerów bo zrzucało by odpowiedzialność na nich za bilety do nikąd - tak się teraz zastanawiam. Skoro tego nie ma, to może szansa na jakieś odszkodowanie od PKP jest.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipca 2009, 11:36:42 wysłana przez REWIZOR »

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #98 dnia: 28 Lipca 2009, 16:08:34 »
Heh... Odszkodowanie... Poczekajcie aż wejdą w życie zwroty za opóźnione pociągi... Ciekawe jak będzie wyglądał przyszły rozkład jazdy... Czyżby zapowiadały się wydłużone czasy jazdy i planowe postoje po 10 min..??
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline siodemkanaoporach

  • Wiadomości: 295
  • EU07
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #99 dnia: 28 Lipca 2009, 16:14:40 »
@Radkos07, te odszkodowania mają być w formie bonów upoważniających do kupienia następnego biletu w niższej cenie, więc nikt się na tym aż tak nie wzbogaci.
quidquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #100 dnia: 28 Lipca 2009, 17:18:50 »
Heh... Odszkodowanie... Poczekajcie aż wejdą w życie zwroty za opóźnione pociągi... Ciekawe jak będzie wyglądał przyszły rozkład jazdy... Czyżby zapowiadały się wydłużone czasy jazdy i planowe postoje po 10 min..??
Przeciez teraz juz na wiekszosci tras pospieszne maja duze luzy. A potem ludzie sie dziwia ze tory remontuja a czasy przejazdu rosna ;)

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Lipca 2009, 17:46:58 »
Heh... Odszkodowanie... Poczekajcie aż wejdą w życie zwroty za opóźnione pociągi... Ciekawe jak będzie wyglądał przyszły rozkład jazdy... Czyżby zapowiadały się wydłużone czasy jazdy i planowe postoje po 10 min..??
Jak pogoda będzie płatała takie figle jak ostatnio na Śląsku, w Poznaniu czy w Warszawie to duuuuużo im pomogą tak wydłużone czasy przejazdu - zamiast opóźnienia 900 minut może będzie 800.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #102 dnia: 28 Lipca 2009, 17:47:50 »
U mnie zdarza się, że czas przejazdu od punktu A do punktu B jest wydłużony o jakieś 5-6 minut, a niekiedy i tak nie przyjadą planowo.
@Mati, na Śląsku nie było tak tragicznie, Katowice - Chorzów Batory było na rozkazach pisemnych, a niektóre pociągi jak np. 'Vtlava'(tak się ten pociąg nazywa?) miał około 120-140 minut spóźnienia.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Lipca 2009, 18:04:56 »
Heh... Odszkodowanie... Poczekajcie aż wejdą w życie zwroty za opóźnione pociągi... Ciekawe jak będzie wyglądał przyszły rozkład jazdy... Czyżby zapowiadały się wydłużone czasy jazdy i planowe postoje po 10 min..??
Jak pogoda będzie płatała takie figle jak ostatnio na Śląsku, w Poznaniu czy w Warszawie to duuuuużo im pomogą tak wydłużone czasy przejazdu - zamiast opóźnienia 900 minut może będzie 800.
Aha, czyli to, ze byla wichura i porwalo siec to wina IC albo PLK?
Troche to bez sensu. Takie opoznienie spowodowane zdarzeniami losowymi nie powinny byc uwzglednianie przy tych odszkodowaniach.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #104 dnia: 28 Lipca 2009, 18:14:26 »
Zwłaszcza, że każdy zdrowo myślący człowiek wie, że trakcja kolejowa nie jest rzeczą niezniszczalną, a gdy dany pasażer wsiada do pociągu np. gdy w całym kraju szaleją burze, a potem się dziwi, że pociąg stanął bo druty pozrywało - to dla mnie głupota. Gdy jeszcze taki pasażer chce odszkodowania - bezczelność.
Albo sytuacje z samobójcami na torach. Kiedyś taki jeden bezmyślny samobójca opóźnił mój pociąg o 180 minut. Po całym wagonie niósł się temat odszkodowania od PKP... Nie miałem siły bezmózgom tłumaczyć, że wymagają tak naprawdę od kolei ogrodzenia każdej linii zasiekami z drutu kolczastego, żeby żaden samobójca nie wkroczył na tory. O tym, że najbardziej logiczne było by domaganie się odszkodowania od nieboszczyka (albo i piekielnika :P, bo zabijając się popełnił grzech), nikt nie myślał, może wedle zasady "o zmarłym mówić dobrze, albo wcale".

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #105 dnia: 28 Lipca 2009, 18:15:55 »
O tym, że najbardziej logiczne było by domaganie się odszkodowania od nieboszczyka (albo i piekielnika :P, bo zabijając się popełnił grzech), nikt nie myślał, może wedle zasady "o zmarłym mówić dobrze, albo wcale".
Często jeszcze są jego spakobiercy :P
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #106 dnia: 28 Lipca 2009, 18:19:23 »
trakcja kolejowa
Sieć? Tak to jest, jeśli coś się stanie to PKP jest winne.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #107 dnia: 28 Lipca 2009, 18:43:45 »
Ogólnie elementy infrastruktury miałem na myśli, czyli druty, szyny, słupy...

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #108 dnia: 28 Lipca 2009, 18:44:03 »
Często jeszcze są jego spakobiercy :P
Zgadza się. Długi spadkowe :p
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #109 dnia: 28 Lipca 2009, 21:00:18 »
Aha, czyli to, ze byla wichura i porwalo siec to wina IC albo PLK?
Troche to bez sensu. Takie opoznienie spowodowane zdarzeniami losowymi nie powinny byc uwzglednianie przy tych odszkodowaniach.
Dobrze, z tym mogę się zgodzić. Weźmy w takim razie przykład opóźnienia z winy PKP - zdechła lokomotywa. Pociągu nie będę daleko szukał, taki ze swojego starego jak i nowego podwórka - sławetny "Monciak-Krupówki". Jest to pociąg długi i zawsze załadowany, zresztą odkąd pamiętam zawsze się spóźniał, jak był TLK-iem bez nazwy, później z nazwą, wreszcie jako pośpieszny. Pociąg zawsze długi (minimum 14 wagonów) i zawsze napchany (nawet w tygodniu, miałem raz "przyjemność" jazdy nim w środę - ależ byłem naiwny), więc to chyba normalne, że IC dając na niego JEDNĄ siódemkę ryzykuje jej awarią, niestety często ryzyko się nie opłaca. Skoro więc IC na ten skład skąpi dwóch siódemek (chyba, że nie ma, w wakacje mógłbym to zrozumieć, ale nie poza sezonem) - to w tym przypadku niech buli kasę na odszkodowania.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #110 dnia: 28 Lipca 2009, 21:33:37 »
"Od grudnia UE zobowiązuje PKP do podwyższenia standardów. Pasażerowie mają być informowani o opóźnieniach przed podróżą i w jej trakcie. Nowe standardy to też większa liczba kas na dworcach, opieka nad niepełnosprawnymi. W razie spóźnień pociągów (zależnych od PKP) pasażerowie dostaną odszkodowanie (25 proc. za spóźnienie powyżej godziny i 50 proc. gdy opóźnienie wyniesie ponad dwie godziny). Przy opóźnieniu ponadgodzinnym kolej powinna serwować kanapki i napoje, a w wyjątkowych przypadkach transport zastępczy albo nocleg."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnie zdanie.... w przypadku PKP nie mam pytań :p
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #111 dnia: 28 Lipca 2009, 21:53:54 »
Każdy kij ma...
Wliczą sobie te odszkodowania i inne dodatkowe koszty w cenę biletów.
Oczywiście, iż nie będą mogli przesadzić z ceną, bo stracą klientów, ale coś tam raczej sobie wliczą. Czyli kalkulując cenę biletu, będą brać pod uwagę te odszkodowania, aby wyjść na swoje (przynajmniej to podpowiada rozsądek).

WOMEN

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #112 dnia: 28 Lipca 2009, 22:17:12 »
Kiedyś jechałam z Bydgoszczy do Warszawy pociągiem pośpiesznym teoretycznie pośpiesznym :) Wyjazd z Bydzi o 16 z minutami, przyjazd do Wawy 20 z minutami tak było wg. rozkładu. Nadmienię, że był to 23 grudzień. Miałam super podróż, której nie zapomnę do końca życia :D 277km w zaledwie 13h :)) i z jakiego powodu ? Prozaicznego pantograf się popsuł - kolokwialnie mówiąc zwiędło mu się i już . Nikt i nic nie mogło go postawić :D zaklęty jakiś czy co? Nikt nie myślał o odszkodowaniu, skargach, zwrcie kasy.... Czasami tak bywa i już a dlaczego zaraz "psy wieszać" na PKP ? Tak to już jest zawsze ma prawo się coś popsuć tak było i jest. Ja przynajmniej mam co wspominać. :D
@buczo - który grudzień miałeś na myśli ? :))
Co do ceny biletów jaka będzie mała czy duża?  Z wliczonym odszkodowaniem czy nie? To jak będzie potrzeba jechać pociągiem to i tak się pojedzie :)
« Ostatnia zmiana: 28 Lipca 2009, 22:34:49 wysłana przez WOMEN »

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #113 dnia: 28 Lipca 2009, 22:51:34 »
@buczo - który grudzień miałeś na myśli ? :))
Docelowo 2009r.
http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,6868724,Kolej_odda_za_spoznienie.html
Pożyjemy, zobaczymy, to samo mówili 2 lata temu:
http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/pkp;bedzie;nam;placic;za;spoznienia;pociagow,46,0,214830.html
Czasami tak bywa i już a dlaczego zaraz "psy wieszać" na PKP ? Tak to już jest zawsze ma prawo się coś popsuć
Poznań Gł --> Kraków Gł przez Warszawa Centralna.
Cena tam i powrót 282zł
W/w przypadku dwukrotnie zdarzyło się, że z powodu awarii itp nie dotarłem na czas w miejsce gdzie spóźniać się nie wypada ;p
Totalny zlew, nikogo to nie interesowało, "było trzeba jechać wcześniej".
« Ostatnia zmiana: 28 Lipca 2009, 23:11:41 wysłana przez buczo »
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #114 dnia: 28 Lipca 2009, 23:24:11 »
"Od grudnia UE zobowiązuje PKP do podwyższenia standardów. Pasażerowie mają być informowani o opóźnieniach przed podróżą i w jej trakcie. Nowe standardy to też większa liczba kas na dworcach, opieka nad niepełnosprawnymi. W razie spóźnień pociągów (zależnych od PKP) pasażerowie dostaną odszkodowanie (25 proc. za spóźnienie powyżej godziny i 50 proc. gdy opóźnienie wyniesie ponad dwie godziny). Przy opóźnieniu ponadgodzinnym kolej powinna serwować kanapki i napoje, a w wyjątkowych przypadkach transport zastępczy albo nocleg."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnie zdanie.... w przypadku PKP nie mam pytań :p
Ale przy takiej ilosci spolek znalezienie winnego zajmie pewnie z pol roku. (Przykladowo PLK stwierdzi ze skoro patyk sie zlamal to wina stanu pantografu wiec Cargo czy tam IC, IC i Cargo stwierdza ze to wina PLK bo zle siec utrzymuje, PLK pojdzie z fochem do Energetyki, Energetyka stwierdzi ze siec byla OK i wroci do IC i Cargo).
« Ostatnia zmiana: 28 Lipca 2009, 23:29:40 wysłana przez uetam »

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #115 dnia: 28 Lipca 2009, 23:45:59 »
Ale przy takiej ilosci spolek znalezienie winnego zajmie pewnie z pol roku. (Przykladowo PLK stwierdzi ze skoro patyk sie zlamal to wina stanu pantografu wiec Cargo czy tam IC, IC i Cargo stwierdza ze to wina PLK bo zle siec utrzymuje, PLK pojdzie z fochem do Energetyki, Energetyka stwierdzi ze siec byla OK i wroci do IC i Cargo).

No nie do końca, bo w przypadku połamania tego przysłowiowego pantografu komisja na gruncie przypisuje winę, także winowajca znajduje się bardzo szybko (nie na darmo w takich przypadkach mechanik chowa ślizg od pantografu, o ile go znajdzie...) ;)

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #116 dnia: 31 Lipca 2009, 12:52:19 »
Podumowując, prywatyzacja dobra rzecz, ale dla PKP chyba było za wcześnie. Z drugiej strony nigdy nie będzie dostateczna pora, trzeba po prostu przetrzymać "problemy wieku dziecięcego", i poczekać, aż poszczególne spółki zaczną na siebie zarabiać na tyle, by np. kupić nowe lokomotywy które stały by w pogotowiu na wypadek awarii. Kto stwierdzi, że mu się nie chce tyle czekać, to niech przestanie jeździć koleją, (będzie mniej wpływów z biletów) a będzie czekał jeszcze więcej.
PS. Ktoś opisywał wcześniej wysoką awaryjność siódemek, które ciągną Monciak-Krupówki. Ale czy 14 wagonów dla lokomotywy uniwersalnej to tak wiele, że zwiększa to ryzyko awarii? Pamietam, że jeszcze pare lat temu w lato multum pociągów pasażerskich było ciągnionych przez ET22 - czy wtedy awaryjność była odczuwalnie niższa? Wszakże dla byka takie 14 wagonów pasażerskich to powinno być małe piwo.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #117 dnia: 31 Lipca 2009, 13:16:38 »
Cytat: Monczan_SP32
PS. Ktoś opisywał wcześniej wysoką awaryjność siódemek, które ciągną Monciak-Krupówki. Ale czy 14 wagonów dla lokomotywy uniwersalnej to tak wiele, że zwiększa to ryzyko awarii? Pamietam, że jeszcze pare lat temu w lato multum pociągów pasażerskich było ciągnionych przez ET22 - czy wtedy awaryjność była odczuwalnie niższa? Wszakże dla byka takie 14 wagonów pasażerskich to powinno być małe piwo.

Do końca lat 90' siódemki prowadziły dalekobieżne z 12 -14 pudłami (takie długie były wtedy przecież nie tylko sezonowce), czyli przez 30 lat i jakoś dużej awaryjności nie było.
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #118 dnia: 31 Lipca 2009, 13:26:47 »
Nie zapominajmy, ze technologia z lat 60. XX wieku nie moze byc wiecznie bezawaryjna.
Pozdrawiam, Karol

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #119 dnia: 31 Lipca 2009, 13:34:55 »
Awaryjność danej technologii nie może się zmienić na przestrzeni lat. Technologia taka nie inna posiada swoje wady i zalety już w momencie jej wdrożenia i jedyne co wtedy pozostaje to zmienić technologię. Co innego produkt w danej technologii wykonany, wtedy wiek ma dużo do powiedzenia, bo wiadomo, zmęczenie materiałów, naturalne zużycia itp.
Czyli jakby teraz wyprodukować kolejną partię siódemek, nie były by bardziej awaryjne z powodu technologii, niż te, co dopiero wyjeżdzały z hali produkcyjnej w latach 60'.