Autor Wątek:  "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"  (Przeczytany 141739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
« Ostatnia zmiana: 13 Kwietnia 2009, 23:09:01 wysłana przez buczo »
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline marcepan

  • Wiadomości: 176
  • Kocham SKM...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwietnia 2009, 13:54:19 »
 Dla mnie to jest irracjonalne. Po co mają walczyć ze sobą spółki, które stanowią jedną firmę? Przecież PKP zostało podzielone na spółki w celu ułatwienia zarządzania firmą.
 
 De facto każda spółka zajmuje się czymś innym. Przewozy Regionalne pociągami regionalnymi (więc osobówki), InterCity expresami i pośpiechami (czyli tylko przez większe i duże miasta), Cargo przewozem towarów, PLK utrzymaniem linii, urządzeń srk itp.
 Można by tak jeszcze wymieniać i wymieniać te spółki.
 Zgodnie z tym, co już napisałem nie widzę sensu walki pomiędzy spółkami, które zajmują się dwiema różnymi rzeczami. Przecież PR nie ma już pod swoimi skrzydłami pociągów pospiesznych, więc chcą zrobić konkurencję dla IC wożąc pasażerów Jednostkami np. pomiędzy Warszawą a Łodzią z prędkością nie większą niż 90 km/h?
 
 W takim razie gratuluję Przewozom Regionalnym błyskotliwego myślenia. Już widzę te tłumy wsiadające na Wschodniej do Jednostki z "filmem" lub wyświetlaczem, na którym widnieje napis "Łódź"... .

pozdrawiam
SP/ST/SU45 & EN57/71 LOVER. | Za nastawnikiem: SU45-097 i 196: 0,5 km. | Posiadam dokładne opisy i plany wszystkich lokomotyw spalinowych polskiej produkcji.  

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwietnia 2009, 14:01:44 »
I tu się mylisz... Jeżeli cena będzie konkurencyjna, a na pewno będzie, to te tłumy faktycznie będą. Przykładem może być "Słoneczny" spółki Koleje Mazowieckie relacji Warszawa-Gdynia-Warszawa, niby kible, niby ciasno, niby brak komfortu, a obłożenie składu często przekraczało 100%.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Szopa

  • Wiadomości: 228
  • Miłośnik kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
    • Moja galeria zdjęciowa
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwietnia 2009, 17:00:16 »
Jest też pociąg ,,Karmazyn,, relacji Wrocław Główny-Kamień Pomorski albo ,,Kotwica,, relacji Wrocław Główny-Kołobrzeg (obydwa osobowe, prowadzone kiblami). Podobno pociągi te cieszą się dużym zainteresowaniem.
www.gagarin.kolej.org.pl -moja galeria zdjęciowa
www.youtube.com/user/gagarinpl -moja galeria filmowa
Pozdrawiam!

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwietnia 2009, 17:49:36 »
[...]albo ,,Kotwica,, relacji Wrocław Główny-Kołobrzeg (obydwa osobowe, prowadzone kiblami). Podobno pociągi te cieszą się dużym zainteresowaniem.

A konkretnie...jednym. Dzisiaj miałem okazję obserwować go w Pile. Ludzi full, stali w przedsionkach.

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Kwietnia 2009, 17:51:50 »
Hehe... oczywiście że będą się cieszyły zainteresowaniem. Bo jeśli studentowi przyjdzie wybrać przyspieszony do Krakowa i zaoszczędzić przy tym parenaście złociszy, to jak najbardziej, tym bardziej że, z Wrocławia do Krakowa podróż osobowym  będzie góra kilkanaście minut dłuższa...
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline tfrankow

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Kwietnia 2009, 18:51:09 »
[...] Po co mają walczyć ze sobą spółki, które stanowią jedną firmę? [...]

Spolki te nie stanowia jednej firmy. PR nie nalezy juz do grupy PKP. Jedyne co laczy PKP PR z PKP IC to poczatek nazwy. Przewozy regionalne zostaly przejete przez samorzady wojewodzkie, tak jak KM. Nic dziwnego, ze dwie firmy konkuruja. Tutaj mozna zobaczyc info o przewoznikach w PL.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia 2009, 19:00:47 wysłana przez tfrankow »

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwietnia 2009, 19:15:20 »
Jaki to konkurencyjny rynek, gdzie tworzą się lokalne monopole. Jak ja chciałbym z Warszawy do Skierniewic pojechać osobowym, to mam do wyboru aż jedną firmę, Koleje Mazowieckie. Jak chciałbym podjechać z Wejherowa do Gdańska, to mam do wyboru aż jedną konkurująca chyba z samą sobą tylko, (bo z kim innym?) SKM.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Kwietnia 2009, 19:17:48 »
Jaki to konkurencyjny rynek, gdzie tworzą się lokalne monopole.

Czytałeś o czym wcześniej pisano? Na trasie Wrocław - Przemyśl IR prowadzony przez PR jest konkurencyjny wobec pociągu pośpiesznego, bądź TLK spółki PKP IC.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Kwietnia 2009, 19:22:13 »
Wyobraź sobie, że czytałem. Odniosłem się do artykułu przytoczonego wyżej przez @tfrankow. I niezależnie od tego, co pisano, mam chyba prawo twierdzić, że to, o czym mi teraz mówisz, to nie jest jeszcze prawdziwa konkurencja.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Kwietnia 2009, 19:29:30 »
mam chyba prawo twierdzić, że to, o czym mi teraz mówisz, to nie jest jeszcze prawdziwa konkurencja.

Prawo masz, ale dlaczego tak sądzisz?
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Kwietnia 2009, 19:43:55 »
Mówiłem o tym wcześniej. Dając przenośnię, mogę powiedzieć to tak:

Konkurencja nie jest wtedy, gdy mogę sobie wybrać, czy kupić Citroena C1, czy Porshe 911. Konkurencja jest wtedy, gdy mogę sobie wybierać, czy kupić Citroena C1, czy może Forda Ka, albo Reanult Twingo. Analogicznie przy kupowaniu usługi przewozowej. Rzecz nie w tym, żebym mógł sobie wybrać, czy pojadę Kiblem PKP PR, czy klimatyzowanym wagonem PKP Intercity. Rzecz w tym, abym mógł sobie wybrać, czy na danej trasie mogę sobie pojechać Kiblem PKP PR, czy szynozłomem PCC Arriva, bo np. wydają mi się czystsze w środku, i nawet troszeczkę tańsze. (Taki przykład, niekoniecznie tak musi być u Arrivy ;-) )

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Kwietnia 2009, 19:52:20 »
Możesz też wybrać zwykły wagon (111A, 141A) PKP IC w pociagu pospiesznym, który nie ma klimatyzacji i nie zawsze najlepiej wygląda :]
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Kwietnia 2009, 20:23:43 »
Nie, dzięki, nie jestem masochistą :P ...zawsze wybieram najładniejszy, jaki podpięli ;-)

Skracając to, co napisałem poprzednio: Konkurencja będzie, jak bedzie wybór wśród podobnych warunków przewozu, tj. dwie firmy realizujące osobówki, albo trzy oferujące przewozy pośpieszne.


Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Kwietnia 2009, 21:41:05 »
Cytuj
ułatwienia zarządzania firmą.
Chyba żeby ułatwić rozdanie narodowego przewoźnika za półdarmo prywacie (do tego zagranicznej).
Cytuj
niby kible, niby ciasno, niby brak komfortu, a obłożenie składu często przekraczało 100%.
Następnym razem już tego nie próbuję. Mimo modernizacji tych kibli, jedzie się niczym za komuny (tak, kiedyś też były "dalekobieżne trójkible"). Jak dadzą piętrusy to jeszcze jadę, a jak nie, to w mechpoma przez Bydgoszcz. Przynajmniej luknę, co w Psuji (Pesie) się dzieje.

Oby IC nie podwyższył cen biletów na pośpiechach, nie wspominając już o miejscówkach. To będzie skandal.
Życie to nie gra... to symulator.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Kwietnia 2009, 22:01:14 »
Oby IC nie podwyższył cen biletów na pośpiechach, nie wspominając już o miejscówkach. To będzie skandal.

Nie, to będzie wolny rynek ;-)

Offline tfrankow

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Kwietnia 2009, 22:13:54 »
[...] Konkurencja będzie, jak bedzie wybór wśród podobnych warunków przewozu, tj. dwie firmy realizujące osobówki, albo trzy oferujące przewozy pośpieszne.

Rodzajem konkurencji jest monopol;) Ale nawet w przypadku wolnej konkurencji, do ktorej rynek bedzie dazyl(chocby otwarcie rynku przewozow): nie musi byc tych firm tak wiele. Chodzi o to by klient mial mozliwosc wyboru. Przewoznicy moga miec konkurencyjne ceny, moga zapewnic wyzszy standard podrozy itd. Miedzy IC i PR - masz wybor. Cena i "jakosc" sa rozne - trasa ta sama.

guest1206

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Kwietnia 2009, 22:51:55 »
Żeby ułatwić rozdanie narodowego przewoźnika za półdarmo prywacie.
Czas najwyższy to zrobić, zanim "narodowy przewoźnik" zlikwiduje resztę pociągów, których dotąd nie zlikwidował.
Cytuj
Oby IC nie podwyższył cen biletów na pośpiechach, nie wspominając już o miejscówkach. To będzie skandal.
Przecież ten fakt nastąpił jakieś 3 tygodnie temu http://www.intercity.pl/?page=strona_glowna&ph_center_start=show&cmn_id=1421
Konkurencja będzie, jak bedzie wybór wśród podobnych warunków przewozu, tj. dwie firmy realizujące osobówki, albo trzy oferujące przewozy pośpieszne.
Jakby tak jeszcze każda z tych firm miała własną kasę biletową, to trzeba by zacząć dworce rozbudowywać ;)

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Kwietnia 2009, 23:27:34 »
Cytuj
Jakby tak jeszcze każda z tych firm miała własną kasę biletową, to trzeba by zacząć dworce rozbudowywać ;)
Jak stoję o 13:30 na hali Bydgoszczy Głównej, i widzę kolejkę a'la PRL, bo z siedmiu okienek są czynne dwa, to myślę sobie, że spokojnie by miejsca starczyło... Z dworców, które widziałem, a było tego trochę, to chyba tylko Poznań Główny jest takim, gdzie w jednym momencie jest czynna _conajmniej_ połowa okienek...

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Kwietnia 2009, 09:55:24 »
Z dworców, które widziałem, a było tego trochę, to chyba tylko Poznań Główny jest takim, gdzie w jednym momencie jest czynna _conajmniej_ połowa okienek...
Niestety nie zgodzę się z tym. U nas również spora częśc okienek robi za tablice do ogłoszeń, zamiast "odprawiać" podróznych.
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Kwietnia 2009, 11:47:29 »
No to się zawiodłem. W Poznaniu byłem trzy razy o różnych porach dnia i roku, i zawsze widziałem conajmniej połowę otwartych. Cóż, widać miałem po prostu głupie szczęście.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Kwietnia 2009, 12:58:31 »
Oj, no to Bolesławiec przoduje, gdyż przez dużą większość czasu jest połowa okienek otwarta, a bardzo często wszystkie :D
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Kwietnia 2009, 13:20:57 »
Jubaj no i czego się chwalisz:P U mnie w Suszu też wszystkie okienka są czynne:D
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Kwietnia 2009, 15:37:54 »
Hehe, no ale Bombaj nie napisałał że u nich są tylko dwa okienka... :P:P:P hehe
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Kwietnia 2009, 16:59:40 »
Hehe, no ale Bombaj nie napisałał że u nich są tylko dwa okienka... :P:P:P hehe
A u mnie jedno:D xD
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Kwietnia 2009, 13:02:52 »
Dojdzie do tego, że dochodowe pośpiechy zostaną w IC a te przynoszące straty przejdą do PR jako Inter Regio, oczywiście z dofinansowaniem marszałków.
Pozdrawiam

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Kwietnia 2009, 17:30:55 »
Hehe, proszeee...
Połączenie PR Wrocław - Kraków nie dość że będzie tańsze, to prawie 20 min krótsze :-) I bardzo dobrze, bo pospieszne na tym odcinku mają tak długie czasy jazdy że szkoda mówić. Np. Z Gliwic do Katowic można wyrobić nawet 9 min ponad plan.

Ciekawe tylko jakie składy będą puszczane...?? ED72 czy też piętrowe... Zobaczymy... Analizując rozkład wygląda na to że coś wagonowego, gdyż czasy przejazdu np. do Brzegu są takie same jak dla pospiesznego 120 kmh.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwietnia 2009, 17:38:17 wysłana przez Radkos07 »
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Kwietnia 2009, 18:20:07 »
I to mi się zaczyna podobać PRy walczą o klienta i to trzeba pochwalić.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

reds0

  • Gość
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Kwietnia 2009, 19:38:23 »
@RasDkos, spokojnie, tam urwą, tu dodadzą. Przedwczoraj oddano stację Oława. Był Prezio i co? i nic, Brzeg teraz idzie do rozbiórki. Znowu będą opóźnienia na linii Wrocław-Opole.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwietnia 2009, 21:53:15 wysłana przez REWIZOR »