Autor Wątek:  Teamspeak MaSzynowców...  (Przeczytany 129226 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #150 dnia: 13 Marca 2011, 08:53:53 »
Nie wątpię, że "zabawa była przednia". Teraz ciężko z netem mam bo umowa mi wygasła. Jestem skłonny pomóc przy organizacji kolejnej jazdy. Tym bardziej, że z tego co napisałeś nie było monotonii. I tak nawiasem dzięki wam za rozjaśnienie sprawy. Pozdrawiam.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #151 dnia: 14 Marca 2011, 21:40:51 »
Z początku pamiętam pierwsze zabawy MaSzyną i TS było całkiem przyjemne. Ostatnio zrobił się chaos. Dyżurny jakiś nerwowy, co chwile krzyczał czy ktoś ma dla niego analizy. Z kolei ktoś inny włączał jakieś nagrania z radiotelefonu co bardzo nie uprzyjemniało jazdę. A dogadać się z dyżurnym graniczy z cudem bo co chwile ktoś sie wtrąca do rozmowy.
Może następnym razem będzie lepiej. Proponowałbym zmianę trasy bo po Krzyżowej w kółko tak jeździć to niezbyt ciekawie i nie każdemu ta trasa działa.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #152 dnia: 15 Marca 2011, 00:00:46 »
...
Ale chyba tylko krzyżowa umożliwia zabawę w tyle osób, a ze względu na swoją nieprzewidywalność także niecodzienne doznania i śmiem twierdzić że nie znajdzie się nikt któremu by się krzyżowa nie podobała z powodu swojej prostoty.
Interesant.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #153 dnia: 15 Marca 2011, 09:59:03 »
Krzyżowa jest fajną trasą. A co do tego chaosu na kanale rozwiązanie jest proste:
*mówimy tylko o rzeczach dotyczących służby,
*nie zajmujemy kanału bezsensownymi i całkowicie niepotrzebnymi rozmowami,
*dyżurny powinien pilnować porządku podczas służby i sam dawać przykład a nie potęgować zamieszanie poprzez krzyk itp.
A wracając do tematu trasy, można by popytać chętnych czy mają jakieś propozycje co do zmiany trasy na której odbędzie się służba. Wtedy wyszło by to ciekawiej i nie było by "odgórnie" narzucone. I pisząc tak o tej jeździe może moglibyśmy wspólnymi siłami stworzyć: "Regulamin jazdy na TS".
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #154 dnia: 15 Marca 2011, 13:21:52 »
...
W świecie realnym też się trafia na różnych pracowników siedzących na nastawni.
Interesant.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #155 dnia: 15 Marca 2011, 13:52:24 »
Niestety, ale dyżurny czerpie wzorce z dyżurnych z OwB (Oświęcim). Z dyżurnym można porozmawiać na spokojnie.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #156 dnia: 15 Marca 2011, 17:42:18 »
Krzyżowa jest fajną trasą. A co do tego chaosu na kanale rozwiązanie jest proste:
*mówimy tylko o rzeczach dotyczących służby,
*nie zajmujemy kanału bezsensownymi i całkowicie niepotrzebnymi rozmowami,
*dyżurny powinien pilnować porządku podczas służby i sam dawać przykład a nie potęgować zamieszanie poprzez krzyk itp.
A wracając do tematu trasy, można by popytać chętnych czy mają jakieś propozycje co do zmiany trasy na której odbędzie się służba. Wtedy wyszło by to ciekawiej i nie było by "odgórnie" narzucone. I pisząc tak o tej jeździe może moglibyśmy wspólnymi siłami stworzyć: "Regulamin jazdy na TS".

Spokojnie. Przed jazdami można dowiedzieć się nowości z maszyny, porozmawiać z "tymi co bliżej ołtarza" o nowościach, lub problemach. Co prawda póżniej trafiają się usypywania węgla, itp, ale to nie powód, by tworzyć regulamin.

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #157 dnia: 15 Marca 2011, 22:58:07 »
Na Krzyżowej jest dużo misji ale dla mnie osobiście za krótkich. Linia053 ma też kilka scenariuszy choć każdy jest osobno a też można by stworzyć ciekawą jazdę. Takie jest moje zdanie.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #158 dnia: 16 Marca 2011, 15:35:04 »
Krzyżowa dlatego że posiada mapę w programie Paula, na której dyżurny sobie może poznaczyć gdzie jest dany pociąg. Na mapie oznaczone są również nazwy semaforów, dokładna ilość, rozmieszczenie i numeru torów etc.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #159 dnia: 16 Marca 2011, 16:08:02 »
Do tej "mapy" jest edytor, w którym można zrobić schematy innych linii.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #160 dnia: 16 Marca 2011, 16:25:10 »
Także jeśli są chętni, to mogą zrobić.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Silent_Bob

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #161 dnia: 16 Marca 2011, 22:05:36 »
Jeśli chodzi o tzw off topic podczas jazdy przy ts to po prostu chętni pogadać o sprawach prywatnych itp mogą przecież przeskoczyć na kanał do tego przeznaczony bo przecież serwer z którego korzystamy posiada ich kilka.

Rola dyżurnego nie jest aż tak istotna, bardziej chodzi o dobrą zabawę i fajne spędzenie wolnego czasu.
Ja dla przykładu wybierałem scenerie na których po prostu przyjemnie mi się jedzie. Większośś z nich nie potrzrebuje ingerencji dyżurnego bo cała automatyka sygnalizacji działa poprawnie.
Natomiast uważam iż powinno się przed kolejną takową "zabawą" konkretnie ustalić treść analiz i komend bo nie wszyscy na co dzień stykają się z czymś takim.

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #162 dnia: 16 Marca 2011, 22:54:53 »
(...)Natomiast uważam iż powinno się przed kolejną takową "zabawą" konkretnie ustalić treść analiz i komend bo nie wszyscy na co dzień stykają się z czymś takim.
Co do analiz to masz rację, wielu jeżdżącym OIDP sprawiało to trudność. Również warto napisać, skąd odczytać potrzebne informacje, chociaż większość danych (takich jak długość składu, czy jego brutto) mamy podane "jak na tacy" w Rainsted.

Jeżeli chodzi o OT na kanale drogowym - mi to osobiście nie przeszkadza, czasem fajnie sobie posłuchać o sprawach zupełnie luźnych. Ważne jednak jest, aby zachować w tym umiar. Tak, aby w każdej chwili można było podać służbowy komunikat (o wjeździe, wyjeździe, czy też analizę).

Do tej "mapy" jest edytor, w którym można zrobić schematy innych linii.

Mógłbyś podać namiar na materiały (edytor i samą aplikację) dot. tego programu - "mapki"? Lubię takie wyzwania i chętnie bym się przyczynił do rozwoju wspólnych jazd.

A tak swoją drogą, to skoro temat TeamSpeak'a wrócił do łask, to może zorganizowalibyśmy jakąś wspólną jazdę w niedalekiej przyszłości?...
A może by tak własny pulpit...

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #163 dnia: 17 Marca 2011, 11:50:19 »
...
Chyba nie tak do końca Teamspeak wrócił do łask.
Cytuj
No reply from server
Maybe the server is offline or maybe teamspeak is not running on it
Interesant.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #164 dnia: 17 Marca 2011, 13:12:53 »
Mógłbyś podać namiar na materiały (edytor i samą aplikację) dot. tego programu - "mapki"? Lubię takie wyzwania i chętnie bym się przyczynił do rozwoju wspólnych jazd.
Na pierwszej stronie tegoż tematu w poście Paula jest link do programu.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #165 dnia: 17 Marca 2011, 16:19:36 »
Co do tej wspólnej jazdy zgodze się z Loremem, można by coś zorganizować. Padło tu kilka pomysłów co można poprawić. Najlepiej sprawdzać te nowe poprawki w praktyce i wtedy się wypowiadać.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline KubaPKP

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #166 dnia: 23 Maja 2011, 15:03:36 »
Czy w najbliższej przyszłości zostanie zorganizowana kolejna jazda?

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #167 dnia: 06 Sierpnia 2011, 01:46:48 »
Widzę, że troszkę kurzu siadło na temacie wspólnej jazdy na TS. Z tego co wiadomo ogółowi na multiplayer z prawdziwego zdarzenia się nie zanosi więc może jednak znalazło y się kilka chętnych osób które to by mogły wspomóc mnie w: ruszeniu tego tematu oraz zorganizowaniu jakiejś jazdy.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline pborowiak

  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #168 dnia: 06 Sierpnia 2011, 19:39:52 »
Ja byłbym chętny do wzięcia udziału w czymś takim : )

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #169 dnia: 06 Sierpnia 2011, 19:49:40 »
@MasterYoda, można poeksperymentować z wspólnym nastawianiem rozjazdów i sygnałów na semaforach za pomocą Rainsted. Trzeba w EU07.ini dodać wpis multiplayer 1, wyeksportować wybraną scenerię do .RSF i postawić serwer ruchu (na zakładce Ustawienia). Wtedy jesteśmy jakby "centralną nastawnią" dla wszystkich użytkowników, którzy zalogują się do serwera o naszym IP, za pomocą przycisku Multiplayer w głównym oknie Rainsted. Każdy rozjazd, który przełożymy w podglądzie scenerii w serwerze ruchu, czy też semafor, który nastawimy przełoży się, czy też nastawi wszystkich zalogowanych. Tylko nie wiem, czy da się podłączyć kilku klientów do jednego serwera, kiedyś było to zablokowane.
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #170 dnia: 06 Sierpnia 2011, 20:53:15 »
Na razie się nie da. Zmiany są wysyłane tylko do pierwszego zalogowanego. Ogólnie to trzeba przygotować scenerię bez eventów i najpierw usiąść i wyłapać błędy. A że zainteresowanie jakoś się skończyło, więc nic nie robiłem dalej.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #171 dnia: 07 Sierpnia 2011, 00:21:35 »
Tak na dobrą sprawę myślę, że chętnych to by się znalazło. @Ra przyznasz, że multi miało by wzięcie gdyby było sprawne. Wiadomo jednak, że mniejsza część użytkowników i sympatyków MaSzyny jest obeznana symku od strony technicznej. Gdyby coś ruszyć w tą stronę myślę, że wspólnymi siłami i pomysłami udało by się stworzyć coś co działało by dość dobrze.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #172 dnia: 07 Sierpnia 2011, 00:46:02 »
Było by sprawne, gdyby było zainteresowanie. Ja nie mam czasu, żeby siedzieć i sobie to testować, bo jest to mało efektywne zajęcie. Wolę robić coś, co się komuś przyda. Jak ktoś potrzebuje, żeby coś działało, to się na ogół do mnie zgłasza z konkretną propozycją rozwiązania czy poprawienia błędu. W temacie multiplayera to nie pamiętam, żeby ktoś się zgłosił. Zasadniczo mechanizm ten jest używany do przekładania zwrotnic i sterowania semaforami w celu testowania budowanej scenerii.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #173 dnia: 07 Sierpnia 2011, 00:48:48 »
No ok rozumiem, że robisz dużo dla MaSzyny co do testowania tego to jak by to miało wyglądać. Ja chetnie pomogę. Mogę coś zrobić.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #174 dnia: 07 Sierpnia 2011, 01:07:17 »
Określasz sobie cel, jaki chcesz osiągnąć, czytasz wszystko co się da na ten temat, żeby pierdołami nie zawracasz głowy, odpalasz programy i patrzysz, co działa, a co nie. Akurat w tym przypadku wskazane jest używanie dwóch komputerów na raz, na jednym Symulator, na drugim sterowanie (chociaż po ostatnich moich zmianach MaSzyna może działać w tle). Do tego trzeba powyrzucać ze scenerii eventy dotyczące misji. Aby wygodnie się sterowało ruchem na stacjach wskazane by było opracowanie przebiegów, czyli określonego ustawienia zwrotnic w zależności od tego, który semafor ma być podany. I jak już będą konkretne wnioski, to można je do mnie przesłać, ja poprawię i można testować dalej.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #175 dnia: 07 Sierpnia 2011, 01:12:48 »
Kurczak to troszkę to skomplikowane... Tak teraz patrze i myślę, że @Szociu mnie troszkę źle zrozumiał. Chodziło mi o jazdę na TS nie jako ten właściwy (niedziałający) multiplayer tylko o to że, każdy kto uczestniczy odpala MaSzynę jeden jest dyżurnym i tak "latamy". Tak jak odbywało się to do tej pory.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #176 dnia: 07 Sierpnia 2011, 01:37:42 »
Ja gdy próbuje połączyć laptopa i PC to zawsze jest jakiś błąd. "Błąd połączenia: nie znaleziono serwera" albo "Połączenie zostało zamknięte."
Solo oración!

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #177 dnia: 07 Sierpnia 2011, 08:54:45 »
Witam. Wybrałem scenerię Quark2007, otworzyłem zakładkę struktura, kliknąłem wczytuj wszystkie include bez parametrów, wszedłem w zakładkę SPT, kliknąłem generuj plik tekstowy, przeszedłem do zakładki Debugger kliknąłem eksport scenerii do RSF. Co muszę zrobić żeby spróbować postawić serwer?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #178 dnia: 07 Sierpnia 2011, 10:08:45 »
Tak teraz patrze i myślę, że @Szociu mnie troszkę źle zrozumiał.
Dobrze Cię zrozumiałem, powiedziałeś też, że nie zapowiada się na multiplayer, to Ci powiedziałem, że już coś jest ;).
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« Odpowiedź #179 dnia: 07 Sierpnia 2011, 12:20:19 »
A to co jest? Czy to już jest na tyle dużo żeby było można nazwać multiplayer'em?A to co jest? Czy to już jest na tyle dużo żeby było można nazwać multiplayer'em?
Panie Darku, my też możemy prosić?