Autor Wątek:  Dziwne nagrania.  (Przeczytany 58265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #120 dnia: 15 Lutego 2009, 22:58:29 »
(...)to zamieńmy słowo "wierzę w buddę", jestem buddystą.

Albo "wierzę w nauki Buddy".

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #121 dnia: 16 Lutego 2009, 00:31:56 »
Cytuj
Ale zgodnie z chrześcijaństwem bóg jest wszystkowiedzący. Skoro ja w rzeczywistości wątpię w jego istnienie, a chodzę do kościoła, modlę się do niego, jest to swego rodzaju hipokryzja.
Cytat: Odpowiedź 87 Mariusz1970
(...)małe nieporozumienie, jeśli okaże się, po śmierci, iż stanę w obliczu Boga, to jak zobaczę co się dzieje, to jak najbardziej chciałbym
A czy to nie jest hipokryzja?

Cytuj
jakie to wyższe dobro było wtedy, gdy podczas II wojny światowej powstały kaźnie zagłady. Tego się nie da wytłumaczyć. (...) Podobnie dziecko małe, które umier na raka.
Jakie to wyższe dobro?
Chcesz powiedzieć, że jeżeli Bóg istnieje to On jest za to odpowiedzialny? Bóg zbudował te kaźnie?
Pragnąłbym zauważyć, że według chrześcijaństwa to grzech zabija człowieka. Nie musi to być nasz grzech. Czasami jest to grzech innych, który "spływa" na nas i powoduje konsekwencje u niewinnych ofiar. Przykładowo użycie szkodliwych materiałów przy budowie domu (chęć zarobienia na tańszym materiale - chciwość), powoduje choroby niewinnych mieszkańców.

Cytuj
-nie zabijaj- ktoś atakuję Cię i chce Cię zabić, ale Ty wiesz, że nie możesz zabićjać, więc dajesz się zabić. Czy to byłby słuszne-hmmm
-zapłodnienie in vitro- o tym głośno teraz- nie możesz mieć dzieci w naturalny sposób, to Bóg tak chciał, to in vitro jest wykluczone-potomstwa nie masz- czy to słuszne? hmmm
-masz słaby wzrok, ale co tam okulary, Bóg tak chciał, że mam słaby wzrok i nie będę nosił okularów- czy to słuszne? hmmmm (to takie nawiązanie do in vitro)
- Gwoli ścisłości, V przykazanie mówi: nie morduj. Czyli mógłbym Cię zabić w obronie własnej, bez konsekwencji.
- Nie ma czegoś takiego jak prawo do dziecka. Dziecko nie jest przedmiotem. Dziecko jest darem. Jeżeli nie możesz mieć swoich dzieci, a chcesz je mieć, w sierocińcu jest ich aż nadto.
- Nie rób z wierzących debili, dobra? Podaj mi jeden powód, dla którego, przy słabym wzroku, nie powinienem nosić okularów. I dlaczego noszenie okularów miałoby być sprzeczne z wolą Bożą? Bo Bóg tak chciał? Ciało ludzkie jest śmiertelne i niedoskonałe. Upatrywanie Boskiej ingerencji w katarze to już paranoja. Jeżeli masz zamiar mi teraz wmówić, że ja tak uważam, to sobie daruj.

Cytuj
Każde normy moralne coś narzucają, więc ograniczają.
W jakiej mierze dekalog + przykazanie miłości ograniczają Ciebie?

[/OT]

Te filmiki z pierwszego postu, wcale nie wywołują u mnie dreszczy. Taka tania podnieta bez przypisów. Zupełnie ja Discovery Channel.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #122 dnia: 16 Lutego 2009, 01:07:39 »
Cytuj
A czy to nie jest hipokryzja?
Nie, to nie jest hipokryzja, to ewentualnie może być reakcja na zastaną sytuację, co do której nie przypuszczałem, że się zdarzy, ale się zdarzyła.
Cytuj
Chcesz powiedzieć, że jeżeli Bóg istnieje to On jest za to odpowiedzialny? Bóg zbudował te kaźnie?
Nie wiem, ale Bóg raczej nie, ale może to był boski plan jakiś (sam zresztą w jakieś mierze podpisujesz się pod tym poglądem*), często się słyszy o takim tłumaczniu. Podanto, to był niekajo ciąg dalszy o tym:
Cytuj
Jeśli miłością jest strącanie grzeszących Izraelitów w rozwartą ziemię, to ja dziękuję za taką miłość.
Taka analogia, iż ani jednego, ani drugiego nie mogę sobie wytłumaczyć, tego wyższego ewentualnego dobra.
Cytuj
- Gwoli ścisłości, V przykazanie mówi: nie morduj. Czyli mógłbym Cię zabić w obronie własnej, bez konsekwencji.
Nie, no ja myślałem, że mam do czynienia z fachowcem w tej dziedzinie. Otwieram Stary Testament, Exodus, Rozdział XX, pkt. 13 i czytam "Nie będziesz zabijał".
W katechiźmie, z którego się uczyłem, też było nie zabijaj. Teraz jakoś, nie widziałem co prawda, ale coś kombinują na nie morduj, bo się im "styki" nie zgadzały.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog

Też coś było o tym "Nadstaw drugi policzek - Nauczał Jezus, że w sytuacji, kiedy uderza cię twój bliźni, należy mu nadstawić drugi policzek."
Cytuj
- Nie ma czegoś takiego jak prawo do dziecka. Dziecko nie jest przedmiotem. *Dziecko jest darem. Jeżeli nie możesz mieć swoich dzieci, a chcesz je mieć, w sierocińcu jest ich aż nadto.
- Nie rób z wierzących debili, dobra? Podaj mi jeden powód, dla którego, przy słabym wzroku, nie powinienem nosić okularów. I dlaczego noszenie okularów miałoby być sprzeczne z wolą Bożą?
Gdzie zrobiłem debili?
Zrobiłem tylko porówanie tego, na co się wypowiedział Biskup w okularach, który stwierdził, że skoro para nie może mieć dzieci, bo taka była wola boska i jego zdaniem in vitro to grzech. Więc skoro tak, to niech będzie konsekwentnym, skoro Bozia dała mu słaby wzrok, to powinien się tej woli poddać,a jednak się nie poddał i nosi okulary.

Ja od dzisiaj będę głosił, że dobry wzrok, to dar od Boga i nie ma czegoś takiego jak prawo do dobrego wzroku.

Ponadto, że Ty tak uważasz, że ktoś nie ma prawa do dziecka, bo to dar, to oznacza, że ja nie mam mieć tego prawa i tu tkwi największe zło takiego myślenia. Na siłę zaprowadzić moje poglądy, mój jest jedynie słuszny itd., nawet pod groźbą kary. Paru już miało nieprzyjemności kiedyś np. Galileo, nie wspomnę tutaj o palonych zapiskach starożytnych filozofów przez KK. Wojenki też jakieś były, aby nawrócić niewiernych.

I w ogóle, kto Ci dał prawo do decydowania o tym, do czego się ma prawo, a do czego nie, co jest darem, a co nie?
Cytuj
Ciało ludzkie jest śmiertelne i niedoskonałe. Upatrywanie Boskiej ingerencji w katarze to już paranoja. Jeżeli masz zamiar mi teraz wmówić, że ja tak uważam, to sobie daruj.
No to rozumiem, iż uważasz, że jeśli ktoś nie może mieć dzieci, bo nastąpiła jakaś ułomność, to nie ma tego daru od Boga, to jest jakaś boska ingerencja, ale w słaby wzrok już nie, podobnie z katarem.
No też tak można, czemu nie.

Cytuj
W jakiej mierze dekalog + przykazanie miłości ograniczają Ciebie?
Oj dużo by o tym pisać....

Na koniec:
Wszystko, co miałem do powiedzenia, już powiedziałem i wierz sobie w co chcesz, mnie to rybka.
Dalszą dyskusję uważam za bezcelową. Nikt nikogo już nie przekona. Pożytek z tego taki, iż poznaliśmy swoje poglądy, kto trzyma się 1 dogmatu, kto jest zamknięty na inne poglądy, kto przyjmuje argumnety, kto nie, kto jest czegoś pewny, a kto nie jest itd..
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2009, 06:20:19 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #123 dnia: 16 Lutego 2009, 07:32:02 »
Cytuj
Z tą loterią to trochę nietrafne porównanie. Masz tam jak założyłes 50% szansy wygranej. Sama wiara w Boga nie wystarczy abyś wygrał bonus w postaci wiecznego szczęścia w niebie. Wg katolicyzmu nasze życie na ziemi i uczynki będą decydować, czy dostąpisz nagrody życia wiecznego. Więc szanse są znacznie mniejsze niż 50%.

Istnieje coś takiego jak teoria Pascala:
Lepiej wyznawać Boga, bo w ten sposób mam życie po śmierci, jeśli okaże się że Bóg istnieje, a jeśli nie istnieje, to nic nie tracimy.

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #124 dnia: 16 Lutego 2009, 08:05:30 »
Istnieje coś takiego jak teoria Pascala:
Lepiej wyznawać Boga, bo w ten sposób mam życie po śmierci, jeśli okaże się że Bóg istnieje, a jeśli nie istnieje, to nic nie tracimy.

O moim stosunku do zakładu Pascala pisałem kilka postów wyżej:
Zależy komu ułatwia. Człowiek zawsze poszukiwał wsparcia w życiu, doszukiwał się ingerencji boskiego pierwiastka w życie. Dla wielu luzi myśl, że mają wsparcie w bogu jest pomocna. Dla mnie akurat nie. Nigdy nie odczułem obecnosci żadnego boga w mojej okolicy,
Ale dla dobra dyskusji, załóżmy, że bóg istnieje. W Twoich wypowiedziach nawiązujesz do zakładu Pascala. W skrocie polega on na tym, że lepiej wierzyć w boga, bo nic nie tracimy. Ale zgodnie z chrześcijaństwem bóg jest wszystkowiedzący. Skoro ja w rzeczywistości wątpię w jego istnienie, a chodzę do kościoła, modlę się do niego, jest to swego rodzaju hipokryzja. Gdy ktoś taki umarłby i stanął przed nim, Twój bóg wiedziałby, ze wierzył w niego z powodu strachu. Więc to mija się z sensem.

Mogę dodać jeszcze jedną uwagę. Wielu katolików mówi o wolnej woli i o zbawieniu. Bóg jest wszechwiedzący, więc gdy mnie stwarzał, wiedział, że stanę się ateistą i nie osiągnę zbawienia, więc po co mnie stwarzał? Żeby Lucyfer miał kolejną duszę u siebie? Wg mnie jest to forma predestynacji, którą Kościół Rzymskokatolicki odrzuca Niech ktoś tylko nie mówi, że ateista może pójść do nieba, bo w Nowym Testamencie jest inaczej napisane.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #125 dnia: 16 Lutego 2009, 09:58:15 »
Mogę dodać jeszcze jedną uwagę. Wielu katolików mówi o wolnej woli i o zbawieniu. Bóg jest wszechwiedzący, więc gdy mnie stwarzał, wiedział, że stanę się ateistą i nie osiągnę zbawienia, więc po co mnie stwarzał? Żeby Lucyfer miał kolejną duszę u siebie? Wg mnie jest to forma predestynacji, którą Kościół Rzymskokatolicki odrzuca Niech ktoś tylko nie mówi, że ateista może pójść do nieba, bo w Nowym Testamencie jest inaczej napisane.
Bóg stworzył wszystko nie dlatego, jakoby był zmuszony to uczynić, ale "stworzył wszystko, dlatego że chciał". Przyczyną wszystkiego, co uczynił, jest Jego wola. Człowiek natomiast został obdarzony wolną wolą jako największą godnością jaką mógł otrzymać od swego Stwórcy. Przykazał mu co dobre a co złe, ale w bezpośredni sposób nie determinuje jego decyzjii. Temat wszechwiedzy Boga jest tak rozległy ze chyba kart nam by tu nie starczyło ale w sumie sprowadza się do powiedzenia ze " Bóg nie zna Twojego jutra, natomiast tak dobrze zna Ciebie ze wie co jutro będziesz czynić". Wolna wola -  "Wolnośc a odpowiedzialność" Bóg tylko raz stworzył świat i człowieka, pożniej niejako podzielił się tym stwarzaniem z człowiekiem, tak więc sami decydujemy co tworzymy, On to tylko oceni:). Poprzez wolną wolę nie ingeruje w Twoje postawy czy też poglądy, było by to zaprzeczeniem tego co stworzył. Twoja sprawa czy idziesz w prawo czy w lewo, wskazał "drogowskazy" (Dekalog, Biblia.) a resztę pozostawił Tobie.
Kwestia zbawienia powinna być dla katolika prosta "jak budowa cepa" więc nie ma co się rozpisywać na ten temat
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #126 dnia: 16 Lutego 2009, 12:47:01 »
Zrobiłem tylko porówanie tego, na co się wypowiedział Biskup w okularach, który stwierdził, że skoro para nie może mieć dzieci, bo taka była wola boska i jego zdaniem in vitro to grzech.

Tu chodzi o coś innego. Przy zapłodnieniu in vitro przygotowywane jest wiele ludzkich embrionów, z czego tylko niektóre są wprowadzane do macicy, a reszta zostaje zniszczona. Podobnie kontrowersje wywołuje prawo do aborcji - "niepotrzebne" życie zostaje zlikwidowane. To sprzeczne z podstawowym prawem człowieka - prawem do życia. Pytanie tylko czy człowiek przed narodzinami jest już człowiekiem? Czy przedmiotem, którego można się pozbyć?
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #127 dnia: 16 Lutego 2009, 13:50:38 »
Nie, no ja myślałem, że mam do czynienia z fachowcem w tej dziedzinie. Otwieram Stary Testament, Exodus, Rozdział XX, pkt. 13 i czytam "Nie będziesz zabijał".
W katechiźmie, z którego się uczyłem, też było nie zabijaj. Teraz jakoś, nie widziałem co prawda, ale coś kombinują na nie morduj, bo się im "styki" nie zgadzały.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog
Jak Ty wiki, to ja wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Ten_Commandments#Killing_or_murder. Tam wszystko jest wyjaśnione. W skrócie: wokół tego przykazania ciągle są kontrowersje, KK tłumaczy jako "nie zabijaj", Żydzi jako "nie morduj". Oryginalny tekst zawiera słowo bliższe znaczeniowo mordowaniu niż zabijaniu.
Cytuj
Więc skoro tak, to niech będzie konsekwentnym, skoro Bozia dała mu słaby wzrok, to powinien się tej woli poddać,a jednak się nie poddał i nosi okulary.

Ja od dzisiaj będę głosił, że dobry wzrok, to dar od Boga i nie ma czegoś takiego jak prawo do dobrego wzroku.
Człowiek nie ma się umartwiać nad swoimi niedoskonałościami. Powinen z nimi walczyć i je przezwyciężać, zwłaszcza gdy jest to możliwe i proste w realizacji.
Cytuj
Paru już miało nieprzyjemności kiedyś np. Galileo, nie wspomnę tutaj o palonych zapiskach starożytnych filozofów przez KK. Wojenki też jakieś były, aby nawrócić niewiernych.
Każdy człowiek może popełnić błąd; rzeczy wyprzedzające epokę były z reguły na siłę negowane przez większość.
Cytuj
Cytuj
W jakiej mierze dekalog + przykazanie miłości ograniczają Ciebie?
Oj dużo by o tym pisać....
Chętnie przeczytam.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #128 dnia: 16 Lutego 2009, 13:55:09 »
Otóż to, Paul. Powiedziałem wprawdzie wczesniej, że się zamknę, ale widzę że urósł nowy temat, to się otwieram.

Komórki mające 23 pary chromosomów nie są zdolne do podjęcia samodzielnego życia i rozwoju, ponieważ żaden organizm na ziemi nie żyje z połową garnituru genów. Komórki te są powołane do celu utworzenia życia.
Trudno zatem mówić, że ktoś zabija życie wraz z miesiączką, kiedy to niezapłodnione jajo zostaje wydalone, czasem wchłonięte przez organizm po rozkładzie. Ze strony facetów to... hmm... przypominając szczenięce lata, masturbacja również nie była zabójstwem.
Dopiero więc, gdy te dwie komórki - plemnik i jajowa, połączą się, wypełniają zadanie przed nimi postanowione - rozpoczynają nowy, niezależny organizm, nowe życie. Tak, dokładnie wtedy ktoś staje się człowiekiem. Nie można mówić, że wcześniej, bo wyłożyłem wyżej, co jest wcześniej. Nie można mówić, że człowiek to od 3 miesiąca dopiero rozwoju, a wcześniej śmieć. To już jest, jak sama nazwa mówi, rozwój, a więc przechodzenie przez kolejne etapy życia, o ustalonym początku, co zamyka sprawę.

A propo wątpliwości d0z3r'a - Człowiek nie jest w stanie przewidywać przyszłości, odczuwa tylko zależność przeszłość-teraźniejszość-przyszłość, która musi być liniowa, czyli coś zdarzyło się w przeszłości, i ma skutek w przyszłości. W wielu kwestiach jest to myślenie bez zarzutu, ale nie sprawdza się w przypadku istoty, którą filozofia określa mianem absolutu. Otóż, Bóg wcale nie jest powiedziane, że musi przewidywać przyszłość liniowo, może to robić wielokierunkowo, warunkowo, czyli jeśli ... to ... . Każde twierdzenie będzie prawdziwe do momentu, kiedy przyjdzie je sprawdzić. Wtedy już wolna wola ludzka dokonuje wyboru.
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2009, 14:08:22 wysłana przez Monczan_SP32 »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #129 dnia: 16 Lutego 2009, 15:33:43 »
Cytuj
Oryginalny tekst zawiera słowo bliższe znaczeniowo mordowaniu niż zabijaniu.
Zacytowałem dokładnie z Bibli, ale zrobię to jeszcze raz:
Cytuj
Rozdział XX, pkt. 13 i czytam "Nie będziesz zabijał".
Chyba, że moje wydanie jest coś nie teges. Tak, kwestia interpretacji, i teraz dochodzą, że lepiej napisać nie morduj, żeby można było usprwiedliwić zabijanie. Bo generalnie i w dużym skrócie o to chodzi, nie zabijaj swoich, ale obcych już możesz. Ponadto za bardzo nie znam się na tym, ale pamiętam, że Jezus nauczał, żeby jak ktoś Cie uderzy nadstawiać drugi policzek.
Cytuj
Człowiek nie ma się umartwiać nad swoimi niedoskonałościami. Powinen z nimi walczyć i je przezwyciężać, zwłaszcza gdy jest to możliwe i proste w realizacji.
No to walczą mi.in. przez in vitro. Trudna sprawa wiem, bo te embriony.
Cytuj
Każdy człowiek może popełnić błąd; rzeczy wyprzedzające epokę były z reguły na siłę negowane przez większość.
Nie przez większość, tylko przez mniejszość rządzącą, czyli kler w tamtym okresie.
Cytuj
Tu chodzi o coś innego. Przy zapłodnieniu in vitro przygotowywane jest wiele ludzkich embrionów, z czego tylko niektóre są wprowadzane do macicy, a reszta zostaje zniszczona. Podobnie kontrowersje wywołuje prawo do aborcji - "niepotrzebne" życie zostaje zlikwidowane. To sprzeczne z podstawowym prawem człowieka - prawem do życia. Pytanie tylko czy człowiek przed narodzinami jest już człowiekiem? Czy przedmiotem, którego można się pozbyć?
Powiedział jak powiedział "skoro para nie może mnieć dzieci, to znaczy, że taka była wola boska". O co jemu chodziło, o wolę boską i zapewne o embriony również. Na temat embroinów nie chce z dużo pisć, bo to temat rzeka. Pytałem, kim dla kogoś jest człowiek, odkąd się zaczyna, kiedy się kończy, napomknę tylko, że podczas naturalnych stosunków, też giną embriony. Taaaa, ja wiem, dla katolików jest to wszystko takie proste- oni znają odpowiedź na każde pytanie i po co wszyscy inni mają się nad tym zastanawiać, skoro oni wiedzą, a jak wiedzą, to ta wiedza jest absolutna i niepodważalna. W katechiźmie próbują zmienić interpretację "nie zabijaj", żeby można było usprwiedliwić np. zabijanie na wojnie- skala możesz zabić kupę ludzi, ale embrionu, który w niczym nie przypomina w tym momencie człowkieka nie. Ponadto, powiedz to rodzicom i dzieciom, którzy mają dzieci in-vitro, że powstały z grzechu i w zasadzie nie powinno ich być. Wiesz jak to będzie, będzie tak, że przede wszystkim katolicy będą wyjeżdżać z zaściankowego katolickiego kraju jakim jest Polska, do innych krajów za dużą kasę, próbując począć dziecko in vitro, albo zejdzie to do podziemia, również za dużą kasę.
Cytuj
Chętnie przeczytam.
No weź katechizm, czy jakiekolwiek prawo, czy normy etyczne, czytaj punkt po punkcie, wymyślaj hipotetyczne sytuacje albo przypomnij sobie jakieś sceny ze swojego życia. Generalnie hamują one jakieś zapędy człowieka. Tam coś wspomniałem o "Panach" i "roślinkach". Panów nic nie ogranicza, bo mają normy gdzieś, często zdobywają władzę, pieniądze, sławę, podbijają narody np. Napoleon. Dużo ludzi ich podziwia, zazdrości im, jak również potępia. "Roślinkom" już to się nie udaje, bo one przestrzegają normy, boją się itd..
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2009, 15:47:18 wysłana przez Mariusz1970 »

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #130 dnia: 16 Lutego 2009, 16:33:59 »
Cytuj
podczas naturalnych stosunków, też giną embriony

Mylisz pojęcia. Sperma nie zawiera embrionów, wyjaśniłem to dokładnie w poprzednim poście.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #131 dnia: 16 Lutego 2009, 16:49:56 »
Gdzie pisałem o spermie?
Czytaj dokładnie. Nie wkładaj mi w usta tego, czego nie powiedziałem. Jak nie jesteś pewien, co miałem na myśli, to zapytaj, a nie zgaduj i od razu błedny wniosek, że mylę pojęcia. Odniosłem wrażenie (może mylne), że nie przyszło Ci nic innego do głowy o ginięciu zarodków, tylko ta sperma....
Ja miałem na myśli, iż zdarza się tak, że następuje unicestwienie zarodku we wczesnych etapach ciąży, o których kobieta nawet nie wie i nie wiedziała, że jest w ciąży. Ponoć nie jest to wcale takie rzadkie zjawisko. Może nawet zginąć od leku wziętego przez matkę lub innych czynników.
Lekarzem co prawda nie jestem, ale o tym słyszałem.

Taki teraz artykuł znalazłem:
http://www.resmedica.pl/ffxraport200.html
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2009, 17:26:24 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #132 dnia: 16 Lutego 2009, 17:55:53 »
Nie, no ja myślałem, że mam do czynienia z fachowcem w tej dziedzinie. Otwieram Stary Testament, Exodus, Rozdział XX, pkt. 13 i czytam "Nie będziesz zabijał".
W katechiźmie, z którego się uczyłem, też było nie zabijaj. Teraz jakoś, nie widziałem co prawda, ale coś kombinują na nie morduj, bo się im "styki" nie zgadzały.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog
BlackBoy ma rację, w oryginale jest 'Nie morduj'. Jezus też zabijał - łowiąc ryby, ale nie mordował. Czy wg Ciebie masaż jest mordercą? Przecież on zabija! Żołnierz zabija czy morduje?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #133 dnia: 16 Lutego 2009, 18:03:47 »
Cytuj
Czytaj dokładnie. Nie wkładaj mi w usta tego, czego nie powiedziałem.(...)

(...)następuje unicestwienie zarodku we wczesnych etapach ciąży(...)

A, no to tak powiedziane jakby było, nie miałbym takich wniosków. Ciąża jest po stosunku, Ty napisałeś "podczas", stąd mój poprzedni post, przepraszam.

Poronienie przy którym nie było ingerencji/interwencji człowieka jest śmiercią z przyczyn od człowieka niezależnych, bliską a nawet tożsamą śmierci naturalnej. Na pewno nie jest to śmierć w wyniku umyślnych działań ludzkich. Życie powstaje, i wygasa. Nie za sprawą wyrzucenia z probówki, do której wcześniej zarodek wprowadzono, albo hakiem aborcyjnym. Różnica jest w moich oczach widoczna, a w Twoich? ;>

@Patrykos: Masarz nie jest mordercą, chyba, że ma do wyboru sposób, w którym świnia będzie umierała szybciej, i drugi, wolniejszy, ale wybierze wolniejszy. Nie ma o tym w piśmie mowy, to mówię jako człowiek, potrafiący rozróżniać ubój dla celów spożywczych od niezdrowego sadyzmu.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #134 dnia: 16 Lutego 2009, 18:14:18 »
Właśnie Monczan. Ale nadal nie uzyskałem odpowiedzi, czy żołnierz w czasie wojny morduje, czy zabija?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #135 dnia: 16 Lutego 2009, 18:15:32 »
Dzięki, ja już teraz wiem, że mam nabytą Biblię (w takiej czarnej okładce z roku 1950), że ona mija się z prawdą, bo tam jest nie zabijaj. Orygninał powiadasz...-hmmm, trzeba Mojżesza zapytać najlepiej, jak jeszcze będzie pamiętał.
Przecież, ja wiem, że BlackBoy ma rację i nie tylko w tym, ale i we wszystkim.
Cytuj
Poronienie przy którym nie było ingerencji/interwencji człowieka jest śmiercią z przyczyn od człowieka niezależnych, bliską a nawet tożsamą śmierci naturalnej.
No ale niemniej jednak giną, tylko metoda i przyczyny się zmieniają. Ponadto z niezależnych? - to jest też temat rzeka. Wspomniałem o lekach, które kobieta zażyła, a które mogły się przyczynić do śmierci zarodka. Bywa tak, że kobieta może być zdiagnozowana, że ma jakąś ułmność, wie o tym, ale celowo zachodzi w ciążę w naturalny sposób i poroni.


Ja pomimo, że psioczę na kościół, często są sprzeczności, często narzekam na zacofanie i antypostępowe, to w gruncie rzeczy, jakiś strażnik powinien być. Nie wiem, czy koniecznie kościół. Bo w krajach, gdzie panuje pełny luz, też mi to nie odpowiada. Bo dać człowiekowi "palec"...
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2009, 18:24:48 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #136 dnia: 16 Lutego 2009, 18:18:12 »
Ale nadal nie uzyskałem odpowiedzi, czy żołnierz w czasie wojny morduje, czy zabija?

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IK/wojna_koscielna.html
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #137 dnia: 16 Lutego 2009, 18:24:03 »
Właśnie Monczan. Ale nadal nie uzyskałem odpowiedzi, czy żołnierz w czasie wojny morduje, czy zabija?
Wykonuje obowiazek wobec swojej ojczyzny ;)

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #138 dnia: 16 Lutego 2009, 18:31:12 »
Cytuj
No ale niemniej jednak giną, tylko metoda i przyczyny się zmieniają.
Powiedziałbym, że to błąd taktyczny ;-) Tylko metoda i przyczyny? Nie ma więcej zmiennych, więc chodzi tu o metody i przyczyny.
Jasne, śmierć jest śmiercią. Czy się zabije, czy człowiek umrze sam, efekt końcowy jest stały i niezmienny. Niektórych przyczyn jednak można uniknąć. Jeżeli kobieta zażyje np. Talidomid, a nie wie, że jest w ciąży, to raczej nie można ją obwiniać o śmierć zarodka. Inna sprawa, jeśli...

Cytuj
Bywa tak, że kobieta może być zdiagnozowana, że ma jakąś ułmność, wie o tym, ale celowo zachodzi w ciążę w naturalny sposób i poroni.
Polskie prawo nie przewiduje za to kary, nie mnie sądzić, czy powinno, chociaż dla mnie osobiście sprawa jest jasna: Jeżeli pilot bedąc odpowiedzialnym za pasażerów, startuje samolotem, co do którego nie ma wątpliwości że ma usterkę i ta usterka w swojej istocie może przeszkodzić w doprowadzeniu samolotu do portu docelowego - jest już w momencie startu odpowiedzialny za ewentualną śmierć pasażerów - poprzez samo stworzenie zagrożenia.

@Patrykos: Żołnierz w czasie wojny... powiedziałbym chyba tak samo, jak uetam. Żołnierze są tylko nożem w rękach swoich dowódców. I oni, dokonując najazdu na obce państwo, są mordercami. Żołnierze szeregowi zabijają.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #139 dnia: 16 Lutego 2009, 18:40:25 »
@Patrykos: Żołnierz w czasie wojny... powiedziałbym chyba tak samo, jak uetam. Żołnierze są tylko nożem w rękach swoich dowódców. I oni, dokonując najazdu na obce państwo, są mordercami. Żołnierze szeregowi zabijają.
A w czasie II Wojny Światowej zabijali i Niemcy, i Alianci. A co powiesz, jeśli żołnierz był narodowości polskiej, a służył w wojsku niemieckim/rosyjskim? To raczej nie była jego ojczyzna.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #140 dnia: 16 Lutego 2009, 18:40:47 »
Cytuj
Powiedziałbym, że to błąd taktyczny ;-) Tylko metoda i przyczyny? Nie ma więcej zmiennych, więc chodzi tu o aż metody i przyczyny.
Znowu błędy wniosek, skąd ta pewność u Ciebie, że mam jakąś taktykę?
Ja podałem fakty. Kwestia ich oceny, to inna sprawa.
Cytuj
Jeżeli kobieta zażyje np. Talidomid, a nie wie, że jest w ciąży, to raczej nie można ją obwiniać o śmierć zarodka. Inna sprawa, jeśli...
Nie wiem co to za lekarstwo, ale domniemam, że jakieś świństwo, ale dobrze, bo już pojawiają się w Tobie wątpliwości "raczej". To dobrze wróży....
Ponadto, to już była ingerencja człowieka.
Cytuj
Polskie prawo nie przewiduje za to kary, nie mnie sądzić, czy powinno, chociaż dla mnie osobiście sprawa jest jasna: Jeżeli pilot bedąc odpowiedzialnym za pasażerów, startuje samolotem, co do którego nie ma wątpliwości że ma usterkę i ta usterka w swojej istocie może przeszkodzić w doprowadzeniu samolotu do portu docelowego - jest już w momencie startu odpowiedzialny za ewentualną śmierć pasażerów.
Proponuję taką kobietę ukamieniować. Przecież to w głowie się nie mieści, aby tak postępować....

Widzisz, cały pic polega na tym, o czym pisałem wcześniej. Czy oceniać kogoś poprzez intencję, czy poprzez fakty. Ty rozumiem, że chętny bardzo jesteś do oceny kogoś przez fakty (Broń Boże siebie), ale nosił wilk razy kilka i ponieśli i wilka....

I w ogóle zauważyłem, że wszystko jest dla Ciebie jasne.
Ja natomiast bardziej skłaniam się ku temu "wiem, że nic nie wiem".
Był taki dawno temu chyba Sokrates, on tam coś dumał, dumał, całe życie przedumał, aby dojść do takiego wniosku, ale tam nim nie należy się przejmować, on głupi poprostu był.
Kiedyś widziałem wykład filozofa, który powiadał, że jak widzi/słyszy ludzi, którzy wszystko wiedzą, mają gotowe odpowiedzi i recepty na wszystko, to on zmyka jak najdalej od takich, co i ja niniejszym czynię.

Dzięki za w sumie fajną dyskusję.

« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2009, 18:54:11 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #141 dnia: 16 Lutego 2009, 18:48:29 »
Zabójstwo to zabójstwo. Nie zmieniajmy formy. Morderstwo jest zabójstwem, zabójstwo nie musi byc morderstwem (np w obronie własnej). Jednak to nie zmienia faktu, że przez ten czyn pozbawiasz kogoś życia. Dajmy spokój z tym, czy w Biblii napisane jest nie morduj, czy nie zabijaj. Obecnie najpopularniejsza forma to nie zabijaj i nie znajdziesz oryginału Biblii, wszystko to przekłady.

A co do in-vitro to ja to odbieram inaczej. Tu nie chodzi o zabijanie "człowieka", lecz o to że człowiek potrafi sam stworzyć życie, przecież do tej pory to była działka boga, dawanie życia, a tutaj kilku naukowców może powołać do życia człowieka. Mam nadzieję, że in-vitro będzie refundowane w Polsce, księża mogą się o tym wypowiadać, lecz domaganie się zabraniania refundacji tego zabiegu dla par, które nie mogą mieć dzieci jest nie fair. Nie każdy jest katolikiem.
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2009, 18:56:42 wysłana przez d0z3r »
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #142 dnia: 16 Lutego 2009, 18:58:25 »
Gdyby tak kosciol i ksieza przestali trzaskac kase na lewo i prawo i zajeli sie np problemem głodu w Afryce zamiast wymyslac problemy... Tam co chwile ktos umiera z braku jedzenia lub wody jednak nikt sie tym zbytnio nie przejmuje.

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #143 dnia: 16 Lutego 2009, 19:01:19 »
Gdyby tak kosciol i ksieza przestali trzaskac kase na lewo i prawo i zajeli sie np problemem głodu w Afryce zamiast wymyslac problemy... Tam co chwile ktos umiera z braku jedzenia lub wody jednak nikt sie tym zbytnio nie przejmuje.

Nie przesadzaj, sam znam dobrych księży, np kapucynów z Lublina, którzy zawsze pomagają głodnym ludziom. Oczywiscie są też księża, którzy zajmują się trzepaniem kasy, ale dlaczego mają tego nie robić? To zawód jak każdy inny.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #144 dnia: 16 Lutego 2009, 19:15:19 »
Gdyby tak kosciol i ksieza przestali trzaskac kase na lewo i prawo i zajeli sie np problemem głodu w Afryce zamiast wymyslac problemy

Są ludzie i ludziska...są księża i księżyska.

Tam co chwile ktos umiera z braku jedzenia lub wody jednak nikt sie tym zbytnio nie przejmuje.

A co sam robisz w tym temacie ???
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #145 dnia: 16 Lutego 2009, 19:28:42 »

A co sam robisz w tym temacie ???

Ja kupię wodę Cisowianke gdzie jak piszą "1 butelka Cisowianki = 5 litrów wody dla Sudanu".
Więcej tutaj =>http://www.cisowianka.pl/sudan.php

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #146 dnia: 16 Lutego 2009, 20:03:10 »
lecz domaganie się zabraniania refundacji tego zabiegu dla par, które nie mogą mieć dzieci jest nie fair. Nie każdy jest katolikiem.
I tu Cię w pełni poprę. Państwo powinno być świeckie jak stanowi konstytucja. Jak słyszę o konkordacie albo innych pomysłach dorabiania prawa pod katolicyzm, to tak, jakbym widział polityków i księży podcierających się tą konstytucją.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #147 dnia: 16 Lutego 2009, 20:04:20 »
A co sam robisz w tym temacie ???
Nic, ale przynajmniej nie wymyslam sztucznych problemow.
Cytuj
Oczywiscie są też księża, którzy zajmują się trzepaniem kasy, ale dlaczego mają tego nie robić? To zawód jak każdy inny.
No to opodatkowac ich. Dlaczego nie?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #148 dnia: 16 Lutego 2009, 20:13:07 »
Chyba, że moje wydanie jest coś nie teges.
Tak, coś jest nie teges. Nie jest w języku żydowskim/aramejskim/czy-jak-tam-się-zwał-ten-język-w-którym-napisano-Biblię. Dlatego odnosiłem się do oryginału. Błąd tłumaczenia popełniono już w Wulgacie, co zostało powielone.

No weź katechizm, czy jakiekolwiek prawo, czy normy etyczne, czytaj punkt po punkcie, wymyślaj hipotetyczne sytuacje albo przypomnij sobie jakieś sceny ze swojego życia. Generalnie hamują one jakieś zapędy człowieka. Tam coś wspomniałem o "Panach" i "roślinkach". Panów nic nie ogranicza, bo mają normy gdzieś, często zdobywają władzę, pieniądze, sławę, podbijają narody np. Napoleon. Dużo ludzi ich podziwia, zazdrości im, jak również potępia. "Roślinkom" już to się nie udaje, bo one przestrzegają normy, boją się itd..
Oczywiście, dlatego liczę na to, że to zrobiłeś już, w końcu krępują Ciebie :]
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #149 dnia: 16 Lutego 2009, 20:20:01 »
No to opodatkowac ich. Dlaczego nie?

Księża już są opodatkowani, przynajmniej ich część, Ci którzy są zatrudnieni w parafii i nie czerpią żadnych dodatkowych dochodów np. praca w roli katechety, płacą podatek zryczałtowany, który obliczany jest wg ilosci parafian.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/