Autor Wątek:  Dziwne nagrania.  (Przeczytany 58347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #90 dnia: 15 Lutego 2009, 13:57:05 »
Gniew Boży jest tylko dramatycznym słowem miłości
Jeśli miłością jest strącanie grzeszących Izraelitów w rozwartą ziemię, to ja dziękuję za taką miłość.
No, z tym dramatycznym słowem miłości to się faktycznie nie zgodzę na takie ujęcie. Jak ktoś mnie po tyłku kopie, to raczej nie liczy, że go przyjmę z otwartymi ramionami. Grzeszacy Izraelici dostali to, o czym byli ostrzegani. A że nie uwierzyli w to, to ich sprawa ;-)

Hehe, teraz tak patrzę, że zrobiły się z tego rozmowy miedzy panem, wójtem a plebanem :P Mi to odpowiada, czemu nie :)
Chociaż postaci tutaj jest trochę więcej... Ja reprezentuję ewangelicznych chrześcijan, Mariusz deistów, d0z3r ateistów, BLAcKboY katolików, co do reszty jeszcze nie odgadłem.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #91 dnia: 15 Lutego 2009, 14:06:39 »
Ja postkatolika fizykalnego umysło-otwartego, swoją drogą idącego:D Czyli chyba połowę świata naukowego;]
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #92 dnia: 15 Lutego 2009, 14:09:05 »
Cytuj
Dogmatycznie? Moje stwierdzenia?! Bez przesady, nie jestem papieżem. I jest to moje bardzo ogólne wyobrażenie. Nigdy nie wgłębiałem się w szczegóły, w tej kwestii.
No sam tak napisałeś, nie ja, kim jest dla Ciebie człowiek. Przeczytałem to, wyciągnąłem wnioski i je napisałem. No i może czasami wato pomyśleć, kim jest człowiek, bo wtedy albo można mieć szerszy obraz świata, niż tylko taki wąski, zawężony, albo można ogłupieć :)
Cytuj
ZTCW to wraz ze śmiercią kończy możliwość decydowania.
A skąd to wiesz?
Cytuj
Więc, dla mnie, wiara jest tylko jednym z czynników.
No to skąd twój pogląd, że:
Cytuj
Jeżeli nie chcesz być zbawiony, to Twoja sprawa, i Twoje uczynki nie mają tu znaczenia.
Ponadto pamiętaj, Bóg to sprawiedliwość :)
Człowiek tylko ułomną jednostką jest, która nie wie co czyni czasami :)
Nie powinno się wtedy na sądzie trkatować człowieka jako maszyny logicznej.
Cytuj
Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane :)
To powiedz to np. lekarzowi, chciał Ci pomóc, ale się nie udało. Rozumiem, iż jego piekło czeka :)

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #93 dnia: 15 Lutego 2009, 14:09:29 »
Oho, już sie zaczynają podziały. To nie dobrze wróży, ja bym proponował ten temat zamknąć, bo niektórzy mogą na innych źle patrzeć. Nie ma na tym forum ateistów, deistów, katolików, żydów czy innych muzułmanów, tutaj jesteśmy "maszynowcami", kwestie religijne proponuję odstawić na bok, bo to prowadzi do różnych konfliktów (bo każdy ma swoje racje, wpojone w długim okresie czasu). Poza tym, chyba zrobił się lekki OT...
Pozdrawiam, Sławek

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #94 dnia: 15 Lutego 2009, 14:10:43 »
Dlaczego @Sakorius. Ładny temat sie rozwinął. Grunt to akceptowanie poglądów rozmówcy i szanowanie go.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #95 dnia: 15 Lutego 2009, 14:13:27 »
Ja postkatolika fizykalnego umysło-otwartego, swoją drogą idącego:D Czyli chyba połowę świata naukowego;]
Czyli właściwie bardzo blisko albo zbierznie ze mną, ponieważ dla mnie również nauka może iść w parze z Bogiem...

@Sakorius, ja nikogo nie dzielę, prowadzić lokomotywę może równie dobrze katolik czy inny muzułmanin ;-) Ja chciałem uciec od tematu wcześniej, a gdy się rozwinął, liczyłem na wydzielenie w osobny topic...
Tak czy siak, masz rację, porozmawiajmy wszyscy np. o bocznikowaniu w siódemkach, będzie chyba lżejszy temat :)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #96 dnia: 15 Lutego 2009, 14:14:22 »
Cytuj
Oho, już sie zaczynają podziały. To nie dobrze wróży, ja bym proponował ten temat zamknąć, bo niektórzy mogą na innych źle patrzeć. Nie ma na tym forum ateistów, deistów, katolików, żydów czy innych muzułmanów, tutaj jesteśmy "maszynowcami", kwestie religijne proponuję odstawić na bok, bo to prowadzi do różnych konfliktów (bo każdy ma swoje racje, wpojone w długim okresie czasu). Poza tym, chyba zrobił się lekki OT...
O to jest to:) najpierw są te same poglądy-później kult-później władze.
Wiara m.in. spaja grupę, brak wiary czy postaw moralnych wyznawanych przez daną grupę, osłabia ją. Więc może wierzmy w powodzenie projektu EU07-424 :)

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #97 dnia: 15 Lutego 2009, 14:16:44 »
Szczerze mówiąc, to przez chwilę miałem skojarzenie z określeniem "religia maszynowców", hehe. Ale jak sobie wyobraziłem szopę z 07-424 jako miejsce kultu, to mało z krzesła nie spadłem :P

Ps. Szanowna moderacjo, zlitujcie się nademną grzesznym, i dajcie warna za offtop, strącając temat na boczne tory, a ja się już zamknę lepiej ;-)

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #98 dnia: 15 Lutego 2009, 14:19:47 »
Gniew Boży jest tylko dramatycznym słowem miłości
Jeśli miłością jest strącanie grzeszących Izraelitów w rozwartą ziemię, to ja dziękuję za taką miłość.
Ciągle chcemy "przeskoczyć" Boga. Nikt z nas nie jest w stanie przejrzec jego zamiarów.
Bóg jest obecny w czasie i w przestrzeni, ale zarazem jest transcendentny wobec czasu i przestrzeni. Czas i przestrzeń nie są w stanie Go ogarnąć nawet częściowo, za to On ogarnia cały czas i całą przestrzeń.
Człowiek może mówić i czynić prawdę, ale może też kłamać. Bóg nie może być kłamcą.
Człowiek bywa dawcą i bywa zaborcą - Bóg jest wyłącznie dawcą
Czyżby więc Bóg był jeszcze bardziej ograniczony w swoich możliwościach niż człowiek?
Oblicze Boga, który "karze" swój lud nie kłóci się z obliczem Boga miłosiernego, takiego, który przebacza grzechy i przewinienia.
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #99 dnia: 15 Lutego 2009, 14:30:47 »
Cytuj
Oblicze Boga, który "karze" swój lud nie kłóci się z obliczem Boga miłosiernego, takiego, który przebacza grzechy i przewinienia.
Istnieje taki pogląd, iż zła nie ma, my coś widzimy jako zło, ale my jesteśmy tak mali, że nie wiemy, to co uważamy za zło jest dobrem
Np. rozdzic zaprowadza dziecko do dentysty, skazuje go na cierpnienie.
Może rodzić nie pójść z dzieckiem do dentysty i dziecko może nie cierpieć. Ale rodzic kieruje się wyższym dobrem, o którym dziecko nie wie. Dziecko myśli, ten rodzić mnie nie kocha, bo skazuje mnie na cierpinie, ale rodzic to robi dla dobra dziecka, by miał piękny uśmiech.
No to się da jeszcze wytłumaczyć, ale są rzeczy, których wytłumaczyć się nie da lub bardzo ciężko: np. jakie to wyższe dobro było wtedy, gdy podczas II wojny światowej powstały kaźnie zagłady. Tego się nie da wytłumaczyć.
Podobnie nie mogę sobie tego wytłumaczyć:
Cytuj
Jeśli miłością jest strącanie grzeszących Izraelitów w rozwartą ziemię, to ja dziękuję za taką miłość.
Podobnie dziecko małe, które umier na raka.
Jakie to wyższe dobro?
Dla mnie EOT

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #100 dnia: 15 Lutego 2009, 14:32:34 »
Podobnie dziecko małe, które umier na raka.
Jakie to wyższe dobro?

Wierzący odpowie Ci, że dzięki temu nie musiało męczyć się na ziemi, szybciej przywitało boga i może się tam cieszyć wiecznym szczęściem.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #101 dnia: 15 Lutego 2009, 14:44:50 »
Wierzący odpowie Ci, że dzięki temu nie musiało męczyć się na ziemi, szybciej przywitało boga i może się tam cieszyć wiecznym szczęściem.
A muzułmanin, że w końcu zazna rozkoszy od iluś tam dziewic... :D
Pozdrawiam, Sławek

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #102 dnia: 15 Lutego 2009, 15:17:12 »
Nie zauważyłem wcześniej, dlatego się do tego odniosę:
Cytuj
Jeżeli wiara chce iść w prawo, a Ty w lewo, to utrudnia, a jak i wiara i ja chcemy iść w prawo to "wcale nie ogranicza i utrudnia, a zdecydowanie ułatwia życie". Zrozumiał?
Jeżeli nie będziesz się zastanawiał nad innymi możliwościami, tylko będziesz szedł zgodnie z przyjęteym dogmatem, to będzie ułatwiało, choć czy zawsze słuszne wybory wtedy dokonasz? hmmm
Jeżeli we wszystkim tak będziesz kierował się dogmatem.
2 przykłady:
-nie zabijaj- ktoś atakuję Cię i chce Cię zabić, ale Ty wiesz, że nie możesz zabićjać, więc dajesz się zabić. Czy to byłby słuszne-hmmm
-zapłodnienie in vitro- o tym głośno teraz- nie możesz mieć dzieci w naturalny sposób, to Bóg tak chciał, to in vitro jest wykluczone-potomstwa nie masz- czy to słuszne? hmmm
-masz słaby wzrok, ale co tam okulary, Bóg tak chciał, że mam słaby wzrok i nie będę nosił okularów- czy to słuszne? hmmmm (to takie nawiązanie do in vitro)

Jeśli natomiast mimo dogmatu będziesz zastanawiał się nad innymi możliwościami, które będą w sprzeczności z przyjętym przez Ciebie dogmatem, a tu już możesz mieć problem.

Często z tym drugim przypadkiem się spotykam na codzień.
Zrozumiał?

Każde normy moralne coś narzucają, więc ograniczają.
Istnieje też pogłąd "Panów" i "roślin".
Panów normy moralne nie ineresują, robią co chcą, żyją, co chcą to dążą do tego, zdobywają to.
Tych jest mało i z reguły negatywnie ich oceniamy.

Roślinki- czyli my zwykli śmiertelnicy, wcale nie żyją, wegetują, narzucili sobie normy jakieś i tego się trzymają, chcieliby żyć tak jak panowie, ale boją się, albo nie wierzą w swe umiejętności.
Nawet mówi się, iż roliślinki też by tak chciały jak panowie, zazdroszczą im, więc narzucają swoje poglądy innym, nawet tym panom.
To jakoś nazywją zaprzeczenie czegoś tam... (nie pamiętam).
Np, chciałbyś zdobyć dziewczynę jakąś, spróbowałeś, ale dała Ci kosza. No to później zaczyna się mówić, a może to dobrze, bo o niej dzwine rzeczy na mieści mówią..., itd, itd.

Czy słuszny pogląd? hmmmm, może nie do końca, ale coś w tym jest.
Ja w ogóle uważam, iż świat jest zlepek różnych poglądów, często sprzecznych ze sobą, ale jakoś to się "kręci".

EOT definitywny
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2009, 15:36:26 wysłana przez Mariusz1970 »

reds0

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #103 dnia: 15 Lutego 2009, 15:38:40 »
Dobra, to ja z innej beczki. Jeśli (Stwórca) istnieje i stworzył życie na ziemi, to poczytajcie to
http://wiadomosci.onet.pl/1917020,16,item.html

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #104 dnia: 15 Lutego 2009, 15:45:05 »
Dobra, to ja z innej beczki. Jeśli (Stwórca) istnieje i stworzył życie na ziemi, to poczytajcie to
http://wiadomosci.onet.pl/1917020,16,item.html
"Może", "uważam","wg kalkulacji" - co chwile jakieś rewelacje w tym temacie a dowodów żadnych.
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2009, 16:13:29 wysłana przez buczos »
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

reds0

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #105 dnia: 15 Lutego 2009, 15:58:18 »
Jeśli wiara (Katolicka) opiera się na piśmie o Bogu, to jak wytłumaczyć różne zdarzenia? (UFO, planety po za układem słonecznym), Księży usługujących Bogu w celibacie, a są pedofilami? Coś mi się zdaje, że to wszystko to niezły kit. Podam prosty przykład: Będąc w kościele zbierane są datki na ofiarę (pod pysk poddają Ci tacę) żebyś dał ofiarę. Przecież to jest zwykłe wyłudzenie pieniędzy, bo jak Nasze Państwo głosi kościół się musi z czegoś utrzymywać. Dlaczego nie opodatkują kościoła? Czy to są faktycznie (Święte Krowy?).

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #106 dnia: 15 Lutego 2009, 16:02:30 »
Podam prosty przykład: Będąc w kościele zbierane są datki na ofiarę (pod pysk poddają Ci tacę) żebyś dał ofiarę. Przecież to jest zwykłe wyłudzenie pieniędzy, bo jak Nasze Państwo głosi kościół się musi z czegoś utrzymywać.
Nie masz/nie chcesz dac - nie wrzucasz, proste.
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #107 dnia: 15 Lutego 2009, 16:06:21 »
Cytuj
"Może", "uważam","wg kalkulacji" - co chwile jakieś rewelacje w tym temacie a dowodów żadnych.

Jakie dowody masz na myśli?
Dowodów b. dużo bylo w tej dyskusji.
Kwestia indywidualnej oceny.
Jakie rewalcje masz na myśli?
Dla mnie tutaj, nie było żadnych rewelacji, tylko ścierające się poglądy.
Czy one są rewelacjami?
Kwestia indywidualnej oceny.
Cytuj
"Może", "uważam
No wiesz, świat nie jest prosty, tak jak jesteś do tego przyzwyczajony, iż traktujesz coś za pewnik, a coś na pewno odrzucasz, szczególnie w tej kwestii. Tutaj pewników nie ma i raczej nie będzie.
Dlaczego?
Bo coś, czego się udowodnić nie da, nie może być pewnikiem, zarówno za jak i przeciw. To tak jakbyś napisał- udowodnij, czy Janek ma piwnicę:), ale nie masz możliwości poznania Janka, masz z góry przesądzić, czy Janek ma tą piwnice, czy nie.
Widać tylko, iż na przestrzeni dziejów, ręki Boga w codzienne życie było b. dużo, a wraz z rozwijaniem się nauki coraz mniej i mniej i mniej....

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #108 dnia: 15 Lutego 2009, 16:07:55 »
Niekiedy policjant jest złodziejem/mordercą a strażak podpalaczem. Ksiądz jest zwykłym człowiekiem, jak historia pokazała, niektórzy książa są nimi po to, by sączyć kasę a niektórzy są z powołania.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #109 dnia: 15 Lutego 2009, 16:12:24 »
Cytuj
"Może", "uważam","wg kalkulacji" - co chwile jakieś rewelacje w tym temacie a dowodów żadnych.
Jakie dowody masz na myśli?

Mariusz w swoim poście odniosłem się do artykułu wskazanego przez @reds0, nie zaś do całej dyskusji.
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #110 dnia: 15 Lutego 2009, 16:17:11 »
Oki :)

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #111 dnia: 15 Lutego 2009, 16:29:08 »
Podam prosty przykład: Będąc w kościele zbierane są datki na ofiarę (pod pysk poddają Ci tacę) żebyś dał ofiarę. Przecież to jest zwykłe wyłudzenie pieniędzy,
Jeszcze mi się nie zdarzyło ze osoba zbierająca "na tacę" wymusiła na mnie rzucenie waluty:)
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #112 dnia: 15 Lutego 2009, 16:31:35 »
Gdyby nie było Boga, to by tylu Chrześcijan nie oddało za niego życia. Ja do ludzi innej wiary nic nie mam, ale jak nachodzą mnie codziennie Jehowy, to co zrobić? Chodzą co dzień i chcą rozmawiać na tematy religijne, a robią to tylko po to, by 'przekabacić' ludzi na swoją wiarę, a ludziom, którzy nie znają swojej religi (w przypadku mnie Pisma Świętego) łatwiej wpleść jakieś informacje.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #113 dnia: 15 Lutego 2009, 16:41:06 »
Taka anegdota:
Cytuj
nachodzą mnie codziennie Jehowy, to co zrobić?
Ja miałem taki przypadek, iż na przystanku podeszły do mnie 2 kobiety, wiedziałem, że Świadkowie, no i podeszły i zapytały się mnie, czy mogą zająć chwileczkę, powiedziałem, że tak. No to one, czy możemy zadać panu pytanie, a i owszem odpowiedziałem. No to zadały, czy pana zdaniem świat można uratować, powiedziałem, że nie. One, dlaczego? No to ja, że za jakieś 5 mld lat, Słońcu zacznie brakować paliwa, zrobi się czerwonym olbrzymem, pochłonie wewnętrzne planety, potem wybuchnie i będzie białym karłem. Wprowadziłem je w zakłopotanie duże i przeprosiły i poszły sobie :)

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #114 dnia: 15 Lutego 2009, 18:20:47 »
@Mariusz: I bardzo pomysłowo:D Jeśli ktoś widział amatorski filmik pt. "Piątek" tam też bohater fajnie spałwił wysłannika Jehowych. Wypróbowane, działa;)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #115 dnia: 15 Lutego 2009, 21:32:39 »
W zanadrzu miałem tylko łopatę ;D Już same wpuszczenie ich do mieszkania sprawia kłopot (raz się tak zdarzyło, że wprosili się do domu i podawali się za dobroczyńców) bo potem nie chcą go opuścić, dopiero straszenie policją daje radę. Jedyne co po nich zostaje to zadeptany dom.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #116 dnia: 15 Lutego 2009, 21:32:54 »
ja przykładowo w Buddę ponieważ
Z tego co mi wiadomo, Budda nie był bogiem.
1. Przyjmijmy, że Bóg jest.
 a) Stwierdzamy, że Bóg jest. Spełniamy wszystkie warunki konieczne, na tyle dużo dobrych uczynków, aby załapać się do czyśćca. Po pewnym czasie idziemy do nieba.
 b)Stwierdzamy Boga, że nie ma. Czyli mówiąc po prostu pokazujemy Mu środkowy palec. Nie spełniamy żadnego warunku koniecznego do zbawienia -> wieczne potępienie.
2. Przyjmijmy, że Boga nie ma.
 a) Stwierdzamy, że Bóg jest. Po śmierci okazuje się, że zmarnowaliśmy swoje życie na oddawanie czci czemuś czego nie ma. Ale lipa! Ale jak może Cię to obchodzić, skoro Ciebie nie ma? Zmarnowałeś życie, ale nawet nie możesz się po wkurzać z tego powodu.
 b) Stwierdzamy, że Boga nie ma. HA! Miałem rację!!! No i co z tego? I tak nie istniejesz.
Słyszałeś o zakładzie Pascala? On to przedstawia nieco inaczej. Przede wszystkim, jak rozumiesz zmarnowanie sobie życia poprzez wiarę? Chrześcijaństwo to nie tylko codziennie paciorek i godzinka w kościółku co niedzielę. To również rozwój duchowy, samodoskonalenie się.

Heh Jahwe popierał mordowanie pogan (chociażby zdobycie Jerycha), zabijał za nieposłuszeństwo np. podczas uczieczki Izraelitów z Egiptu, zabił pierworodnych Egipcjan, dużo tego było. No ale może na szczęście dla katolików większośc Starego Testamentu to bajka niepotwierdzona dowodami naukowymi np. pobyt Izraelitów w Egipcie.
Swoją drogą słyszałem, że Żydom w Egipcie tak źle nie było :)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #117 dnia: 15 Lutego 2009, 21:50:25 »
Cytuj
Z tego co mi wiadomo, Budda nie był bogiem.
Może i nie był i może niezbyt szczęśliwy przykład (nic innego do głowy w pośpiechu mi nie przychodziło), choć sam nie wiem, wiem, iż chyba oddają mu cześć, a ponadto, czy tylko w Bogów można wierzyć? :)
Chcecie to czytajcie, mnie się za bardzo nie chce:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Budda
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trzy_cia%C5%82a_Buddy

Raczej przy pobieżnym czytaniu, bliżej Buddzie do Boga, niż do zwykłego śmiertelnika, ale może się mylę.
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2009, 22:03:08 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #118 dnia: 15 Lutego 2009, 22:05:31 »
Wyznawcy buddyzmu nie mogą wierzyć w Buddę, bo zgodnie z ich poglądem na świat, Budda osiągnął doskonałość duchową, po śmierci zjednoczył się ze wszechświatem, osiągnął Nirwanę, więc nie istnieje, przez co nie traktują go jako boga :)
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #119 dnia: 15 Lutego 2009, 22:22:26 »
Możliwe, ale chyba cześć mu oddają, jeśli oddają, to już nie taka zwykła sobie persona.
Nie wiem jak nazwać ludzi, którzy mają coś wspólnego z Buddą, buddyści?
Jeśli tak, to zamieńmy słowo "wierzę w buddę", jestem buddystą.