Autor Wątek:  Dziwne nagrania.  (Przeczytany 58355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Lutego 2009, 11:49:57 »
Cytuj
Ale zgodnie z chrześcijaństwem bóg jest wszystkowiedzący. Skoro ja w rzeczywistości wątpię w jego istnienie, a chodzę do kościoła, modlę się do niego, jest to swego rodzaju hipokryzja. Gdy ktoś taki umarłby i stanął przed nim, Twój bóg wiedziałby, ze wierzył w niego z powodu strachu. Więc to mija się z sensem.
Warunki konieczne spełnione. Świętym nie zostaniesz, ale w czyśćcu miejsce się znajdzie :)
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Lutego 2009, 11:54:00 »
Czyściec... Nawet w Biblii nie ma fragmentu o nim, są jedynie interpretacje na jego temat bodajże z Drugiej Księgi Machabejskiej.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Lutego 2009, 11:57:00 »
Czyściec to idea rozwinięta w XIIw. Ale nie to jest ważne. Ważne jest to, że Papież to zaakceptował... "(...)cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie(...)".
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Lutego 2009, 11:59:54 »
Owszem, teoria o czyśccu jest stosunkowo młoda, jednak powstała przez domysły biblijne.
"(...)cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie(...)".
To trochę nie do tego tematu, co do nieomylności papieża to tyczy się jej dogmat o nieomylnosci papieża, chyba z XIX wieku. Poza tym papież też człowiek, może być omylny :) ile było już decyzji papieży zmienianych przez następców.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Lutego 2009, 12:01:49 »
Nade mną akurat Papież władzy nie ma, bo nie podlegam pod Krk, ale szansa jest gdzie indziej. Jezus jeszcze wróci, wtedy stado niewiernych Tomaszów może dotknąć, i uwierzyć. Ponieważ żyjemy w demokratycznym kraju, mogę mieć taki pogląd ;-)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Lutego 2009, 12:02:21 »
Bardzo zawężony ten wywód np.
Cytuj
b)Stwierdzamy Boga, że nie ma. Czyli mówiąc po prostu pokazujemy Mu środkowy palec. Nie spełniamy żadnego warunku koniecznego do zbawienia -> wieczne potępienie.
Założę teraz, iż
1)ktoś za życia był dobry dla innych, ale nie wierzył i pokazał środkowy palec jak to napisałeś, czyli coś spełniał, a coś nie.
2)ktoś za życia był zły dla innych i nie wierzył i pokazał środkowy palec jak to napisałeś, czyli nic nie spełniał

Traktować tych ludzi jednako, tylko dlatego, że pokazali mu palec?
Cytuj
i utrudnia, a zdecydowanie ułatwia życie.
Znowu błędne założenie. Znam takich co utrudnia, mało tego, żeby tylko temu komuś utrudniało, ale często bywa tak, iż ktoś swój światopogląd nakazuje komuś, kto tego nie wyznaje, co ma reperkusje prawne. Ponadto, chcąc żyć w zgodzie, to często bardziej utrudnia niż nie utrudni, bo spełnianie warunków stoi często w sprzeczności z tym, co na daną chwilę człowiek chciałby.

Nikt stamtąd nie przyszedł i nie powiedział, ja co prawda żyję jeszcze, ale miałem zdarzenie takie, iż straciłem przytomność na dosyć długo. Nic wtedy nie czułem, nie nie wiedziałem, nic mi się nie śniło, nie miałem żadnych tunelów, nie miałem świadomości istnienia, dopiero po przebudzeniu się, zdziwiłem się bardzo, gdzie jestem i co ja robię na podłodze :)

Inną kwestią nie poruszaną jest jeszcze, co robić ze zwierzętami?
Taka świnia z punktu widzenia mikrobiologi na poziomie genów (czyli cegiełek, z których jesteśmy zbudowani), wcale nie tak bardzo się różnimi od nich. Jeśli zrobić założenie, no ale co z tego, że jesteśmy bardzo podobni do świni, ale my mamy życie po życiu, ale świnie nie, bo Bóg tak chciał- trochę byłoby to dziwne. Idąc dalej, co to jest człowiek?
Bywa, iż człowiek rodzi na skutek błędów genowych coś, co nie przypomina człowieka, albo nie podobny, albo nawet podobny, ale ma mikromózg. Ta jednostka mało przypomnia człowieka.

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Lutego 2009, 12:17:38 »
Różnimy się od zwierząt tym, że możemy dokonywać wyborów, nawet tych złych.
Mówiąc: nie ma Boga, mówisz nie chcę Boga. Jeżeli nie chcesz być zbawiony, to Twoja sprawa, i Twoje uczynki nie mają tu znaczenia.
Cytuj
Znam takich co utrudnia
Ja też. Jeżeli religia mówi: idź w prawo, a Ty chcesz iść w lewo, to chyba oczywiste, że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Tu potrzebna jest właśnie WIARA. Trzeba zawierzyć Bogu, że on wie lepiej niż ja. Jeżeli wiara polega na stwierdzeniu: religia religią, ale przecież Bóg nie zna moich problemów, ja wiem lepiej", to staje się kamieniem u szyi.
Cytuj
my mamy życie po życiu, ale świnie nie, bo Bóg tak chciał- trochę byłoby to dziwne
Dlaczego?
Cytuj
Bywa, iż człowiek rodzi na skutek błędów genowych coś, co nie przypomina człowieka, albo nie podobny, albo nawet podobny, ale ma mikromózg. Ta jednostka mało przypomnia człowieka.
Zdanie wcześniej zadałeś pytanie: co to jest człowiek? A teraz piszesz, że te przypadki jakieś nie podobne. Jak możesz mówić, że nie podobne, skoro zadajesz pytanie kim jest człowiek?
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #67 dnia: 15 Lutego 2009, 12:20:37 »
Mówiąc: nie ma Boga, mówisz nie chcę Boga. Jeżeli nie chcesz być zbawiony, to Twoja sprawa, i Twoje uczynki nie mają tu znaczenia.

Absolutnie nie. Nie mówię nie chcę boga, lecz nie ma boga. Gdybym miał jakiekolwiek przesłanki o jego istnieniu pewnie bym wierzył, jak większośc ateistów/agnostyków.


   « Dodano: 15 Lutego 2009, 12:22:11 »
Jeżeli religia mówi: idź w prawo, a Ty chcesz iść w lewo, to chyba oczywiste, że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Tu potrzebna jest właśnie WIARA. Trzeba zawierzyć Bogu, że on wie lepiej niż ja.

Nie mam zamiaru odwoływać się do czegoś co nie istnieje. W życiu człowiek powinien kierować się swoim rozumem oraz tym, by nie wyrządzać krzywdy innym.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Lutego 2009, 12:22:40 »
Ponieważ rzeczywistość wiary przekracza pojemność ludzkiego rozumu, proponuje poprzestać na wykazaniu, że wiara lub dana prawda wiary jest niesprzeczna z ludzkim rozumem. Tylko bardzo nieliczne prawdy wiary, np. prawda o istnieniu Boga, są dostępne naszym naturalnym władzom poznawczym, ale nawet ich poznanie jest utrudnione faktem naszej grzeszności.
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Lutego 2009, 12:28:03 »
Cytuj
Różnimy się od zwierząt tym, że możemy dokonywać wyborów, nawet tych złych.
Zwierzęta też dokonują wyboru np. polować, nie polować, a jak polować, to w jaki sposób. Często dokonują wyboru jak ominąć przeszkodę, która napatoczyła się na drodze marszu. Takie zwierze polujące, jeśli natnie taki lew na rogi zwierzęcia na które polował, zostanie okaleczony, to z jego punktu widzenia dokonał złego wyboru taktyki polowania. Im bardziej rozumne zwierze, tym bardziej ilość możliwości rośnie.
Cytuj
Ja też. Jeżeli religia mówi: idź w prawo, a Ty chcesz iść w lewo, to chyba oczywiste,
To na drugi raz nie pisz:
Cytuj
wcale nie ogranicza i utrudnia, a zdecydowanie ułatwia życie.
Cytuj
Dlaczego?
Bo jedno i drugie żyje, czuje, i co najważniejsze ma 1 życie i jesteśmy podobni do siebie pod względem genowym jak pisałem wyżej.

Cytuj
Jak możesz mówić, że nie podobne, skoro zadajesz pytanie kim jest człowiek?
Bo widzę to coś i widzę ludzi dookoła, tych małych też i jakoś mi to nie przymonina tych małych i tych dużych ludzi.
A pytanie, kim jest człowiek, sobie zadaję. Chciałbym poznć twe kryteria, kim dla Ciebie jest człowiek.
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2009, 12:54:45 wysłana przez Mariusz1970 »

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Lutego 2009, 12:32:17 »
Ponieważ rzeczywistość wiary przekracza pojemność ludzkiego rozumu, proponuje poprzestać na wykazaniu, że wiara lub dana prawda wiary jest niesprzeczna z ludzkim rozumem. Tylko bardzo nieliczne prawdy wiary, np. prawda o istnieniu Boga, są dostępne naszym naturalnym władzom poznawczym, ale nawet ich poznanie jest utrudnione faktem naszej grzeszności.
Powiem nawet, że z poznaniem Boga, jest jak z poznaniem całego wszechświata. Wiemy, że istnieje i jest nieskończony, ale nie możemy się o tym tak naprawdę poznawczo przekonać. Bo jak ja mam zobaczyć nieskończoność? Pustkę widzę, otoczoną gwiazdami, a wszyscy mi mówią, że to nie pustka zwykła, tylko już nieskończoność. Dlaczego ludziom łatwo jest przyjąć, że niech będzie, że tam jest nieskończoność, a bardzo trudno przyjąć istnienie Boga, którego możemy poznać na równie łatwo odrzucalnych przykładach, co nieskończoność wszechświata?

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Lutego 2009, 12:33:39 »
Cytuj
Mówiąc: nie ma Boga, mówisz nie chcę Boga. Jeżeli nie chcesz być zbawiony, to Twoja sprawa, i Twoje uczynki nie mają tu znaczenia.
Lubię ludzi, którzy próbują zabawić się w Boga i być sędziami, co należy z takimi delikwentem zrobić.
Uczynki nie mają znczenia?
Jeśli zrobić założenie, iż Bóg jest, to coś ten Bóg musi z tym kimś postanowić. Dla mnie, jeśli nie będzie brał po uwagę uczynków względem świata, to coś nie teges...


   « Dodano: 15 Lutego 2009, 12:38:11 »
Cytuj
Wiemy, że istnieje i jest nieskończony, ale nie możemy się o tym tak naprawdę poznawczo przekonać.
Świat jest skończony, tylko wspaniale duży jak na ziemskie warunki.

Cytuj
Dlaczego ludziom łatwo jest przyjąć, że niech będzie, że tam jest nieskończoność, a bardzo trudno przyjąć istnienie Boga
Znowu błędne założenie, bo:
1)zrobiłeś porównanie, iż Bóg-nieskończoność.
Może Bóg to skończoność?
2)Nieskończoność, to nieskończoność, nie istnieje.

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #72 dnia: 15 Lutego 2009, 12:57:30 »
Cytuj
Zwierzęta też dokonują wyboru np. polować, nie polować, a jak polować, to w jaki sposób.
Pokaż ma drapieżnika, który czując głód mówi: pier...ę, dzisiaj nie robię".

Jeżeli wiara chce iść w prawo, a Ty w lewo, to utrudnia, a jak i wiara i ja chcemy iść w prawo to "wcale nie ogranicza i utrudnia, a zdecydowanie ułatwia życie". Zrozumiał?

Cytuj
kim dla Ciebie jest człowiek.
Na pewno nie jest sumą komórek swojego ciała. Jest istotą wyjątkową w znanym mi świecie materialnym, bo tylko ona potrafi stworzyć sztukę, zmieniać swoje otoczenie. Jest istotą, która potrafi wznieść się ponad swoje biologiczne życie. Zwierzęta tego nie potrafią.

Cytuj
Uczynki nie mają znczenia?
W sytuacji, kiedy odrzucasz Boga, uczynki nie mają znaczenia. Wyobraź sobie sytuację, wynajmujesz murarza, który ma postawić mur. Wywiązuje się z tego zadania wyśmienicie. Chcesz mu wynagrodzić jego pracę, ale on odmawia. Co robisz? Będziesz mu na siłę wciskał kasę?

Cytuj
To trochę nie do tego tematu, co do nieomylności papieża to tyczy się jej dogmat o nieomylnosci papieża, chyba z XIX wieku. Poza tym papież też człowiek, może być omylny :) ile było już decyzji papieży zmienianych przez następców.
Czy któryś zdjął dogmat o czyśćcu?

Cytuj
Nie mówię nie chcę boga, lecz nie ma boga.
Jak możesz liczyć na coś czego nie ma? Nie ma Boga, więc niema i Jego miłosierdzia. Choć mam nadzieję, że się mylę.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #73 dnia: 15 Lutego 2009, 12:58:56 »
Cytuj
Jeśli zrobić założenie, iż Bóg jest, to coś ten Bóg musi z tym kimś postanowić. Dla mnie, jeśli nie będzie brał po uwagę uczynków względem świata, to coś nie teges...

Bóg jest istotą wyższą niż człowiek, co oznacza, że może mieć takie argumenty, podług czego nas sądzić, których nie jesteśmy w stanie teraz pojąć swoim ludzkim ziemskim rozumowaniem. Widzimy tylko trzy wymiary, nie wiemy, ile widzi Bóg. A skoro nie wiemy, nie możemy potwierdzić. Ani zaprzeczyć.

Ps. Przecząc nieskończoności wszechświata, zmuszasz tabuny doktorów i profesorów, by zjeli swoje doktoraty na śniadanie :P

Cytuj
W sytuacji, kiedy odrzucasz Boga, uczynki nie mają znaczenia. Wyobraź sobie sytuację, wynajmujesz murarza, który ma postawić mur. Wywiązuje się z tego zadania wyśmienicie. Chcesz mu wynagrodzić jego pracę, ale on odmawia. Co robisz? Będziesz mu na siłę wciskał kasę?
Hehe, dobrze powiedziane. Ja bym to ujął w ten sposób, że jeżeli chcielibyśmy szefowi służyć w pracy, robiąc dla jego firmy dobrze, ale traktując go jak powietrze, i tak nie byłby zadowolony...

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Lutego 2009, 13:01:33 »
Czy któryś zdjął dogmat o czyśćcu?
Nie mówiełm o czyśćcu lecz o innych aspektach wiary.

Jak możesz liczyć na coś czego nie ma? Nie ma Boga, więc niema i Jego miłosierdzia. Choć mam nadzieję, że się mylę.
Nie ma bożego miłosierdzia, zobacz jaki miłosierny był JAHWE ze Starego Testamentu.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #75 dnia: 15 Lutego 2009, 13:08:10 »
Cytuj
Nie mówiełm o czyśćcu lecz o innych aspektach wiary.
Ja mówiłem o Czyśćcu, a ty mi tu z innymi aspektami wyjeżdżasz. Ale te aspekty nie zaprzeczają istnieniu Czyśćca.

Cytuj
Nie ma bożego miłosierdzia, zobacz jaki miłosierny był JAHWE ze Starego Testamentu.
Wystarczył jeden sprawiedliwy w Niniwie, aby występki całego miasta poszły w niepamięć.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #76 dnia: 15 Lutego 2009, 13:08:20 »
Cytuj
Ps. Przecząc nieskończoności wszechświata, zmuszasz tabuny doktorów i profesorów, by zjeli swoje doktoraty na śniadanie :P
1)Tabuny?- podaj przykłady tych tabumów (tak chociaż z 15 profesorów)
2)Wiedza naukowa nie jest ostoją prawdy, często naukowiec myli się, albo teroia jego stoi w sprzeczności i inną teroią naukowca, tylko w sumie nie wiadomo kto tak naprawdę rację ma.
3)Bywało, iż praca doktorska została obalona, bo wiedza idzie do przodu i więcej się wie, bo ktoś dowiódł czegoś, co stao w sprzeczności z pracą doktorską.
Daltego na uczelnich ważne są jak najnowższe podręczniki, bo te stare się z deaktualizowały
4)O ile wiem, kosomolodzy mogą powiedzieć, iż świat jest skończony na tzw. horyzoncie zdarzeń- mapy nawet robią wszechświata
5)Wiedzą, też, iż na razie rozszerza się

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #77 dnia: 15 Lutego 2009, 13:12:44 »
[OT]
Cytuj
5)Wiedzą, też, iż na razie rozszerza się
Coraz szybciej, i niewiedzą co to powoduje. Czy fakt, że nie można tego opisać jakąś teorią powoduje, że tego nie ma?
[/OT]
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #78 dnia: 15 Lutego 2009, 13:13:35 »
Heh Jahwe popierał mordowanie pogan (chociażby zdobycie Jerycha), zabijał za nieposłuszeństwo np. podczas uczieczki Izraelitów z Egiptu, zabił pierworodnych Egipcjan, dużo tego było. No ale może na szczęście dla katolików większośc Starego Testamentu to bajka niepotwierdzona dowodami naukowymi np. pobyt Izraelitów w Egipcie.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #79 dnia: 15 Lutego 2009, 13:18:47 »
Cytuj
Pokaż ma drapieżnika, który czując głód mówi: pier...ę, dzisiaj nie robię".
Prosze Cię uprzejmie:
Nie poluję, za gorąco :)
Podadto już podałem przykłady wyborów przez zwierzęta. Szukasz dziury w całym.
Że Ci trudno przyjąć do wiadomości, że jednak zwierzęta dokonują wyborów, no cóż...
Robotyka, czyli sztuczna inteligencja tworzona przez człowieka, na razie może dokonywć prostych wyborów, bo nie jest na razie człowiek zdolny do stworzenia czegoś, co będzie dokonywało bardziej złożonych wyborów, ale to nie oznacza, iż to co tworzą, nie dokonuje wyborów. Notabene często w tym podlądają świat zwierzt i to naśladują.

Cytuj
Na pewno nie jest sumą komórek swojego ciała. Jest istotą wyjątkową w znanym mi świecie materialnym, bo tylko ona potrafi stworzyć sztukę, zmieniać swoje otoczenie. Jest istotą, która potrafi wznieść się ponad swoje biologiczne życie. Zwierzęta tego nie potrafią.
Wyjątkową, bo co?
A co z ludżmi z małymi mózgami, którzy mają iloraz inteligencji na poziomie hmmm, no np. szczura. A co z ludzmi roślinami?
Człowiek roślina do niczego się nie wzniesie.
Podobnie jak człowiek, który wychowal się nie wsród ludzi tylko np. małp- człowieka m.in. kształtuje inny człowiek..
Cytuj
W sytuacji, kiedy odrzucasz Boga, uczynki nie mają znaczenia. Wyobraź sobie sytuację, wynajmujesz murarza, który ma postawić mur. Wywiązuje się z tego zadania wyśmienicie. Chcesz mu wynagrodzić jego pracę, ale on odmawia. Co robisz? Będziesz mu na siłę wciskał kasę?
Nie rozumiem tego przykładu, ale:
To Ty sobie wyobraż sytuacje:
1)Człowiek odrzuca Boga, ale jest wspaniały dla innych
2)Człowiek odrzuca Boga i jest zły dal innych-wymorodował 1 mln. ludzi
3)Człowiek nie odrzuca Boga, jest dobry dla innych
4)Człowiek nie odrzuca Boga, jest zły dla innych- wymorodował 1 mln. ludzi.
Bóg musi dokonać wyboru, jak ich ocenić?
Rzoumiem, iż 2 i 4 mają większe szanse niż 1 i 3, aby pójść to tzw. nieba.
Fajnie...
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2009, 13:27:56 wysłana przez Mariusz1970 »

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #80 dnia: 15 Lutego 2009, 13:19:34 »
Heh Jahwe popierał mordowanie pogan (chociażby zdobycie Jerycha), zabijał za nieposłuszeństwo np. podczas uczieczki Izraelitów z Egiptu, zabił pierworodnych Egipcjan, dużo tego było. No ale może na szczęście dla katolików większośc Starego Testamentu to bajka niepotwierdzona dowodami naukowymi np. pobyt Izraelitów w Egipcie.
http://szkolnictwo.pl/index.php?id=PU7921

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #81 dnia: 15 Lutego 2009, 13:21:15 »
Heh Jahwe popierał mordowanie pogan (chociażby zdobycie Jerycha), zabijał za nieposłuszeństwo np. podczas uczieczki Izraelitów z Egiptu, zabił pierworodnych Egipcjan, dużo tego było. No ale może na szczęście dla katolików większośc Starego Testamentu to bajka niepotwierdzona dowodami naukowymi np. pobyt Izraelitów w Egipcie.
http://szkolnictwo.pl/index.php?id=PU7921

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2401/q,Biblijna.propaganda
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #82 dnia: 15 Lutego 2009, 13:30:10 »
Cytuj
Heh Jahwe popierał mordowanie pogan (chociażby zdobycie Jerycha), zabijał za nieposłuszeństwo np. podczas uczieczki Izraelitów z Egiptu, zabił pierworodnych Egipcjan, dużo tego było. No ale może na szczęście dla katolików większośc Starego Testamentu to bajka niepotwierdzona dowodami naukowymi np. pobyt Izraelitów w Egipcie.
Nie myl gniewu z brakiem miłosierdzia. Miłosierdzia dostąpią ci, którzy o nie proszą.

Cytuj
Wyjątkową, bo co?
A co z ludżmi z małymi mózgami, którzy mają iloraz inteligencji na poziomie hmmm, no np. szczura. A co z ludzmi roślinami?
Człowiek roślina do niczego się nie wzniesie.
A Ty tak na w ciągu dnia wznosisz się? W przerwie na kawę symfonię piszesz?
Każde życie jest ważne. Może człowiek roślina nie namaluje obrazu, ale to nadal człowiek, przynajmniej podobny, prawda?

To ja Twojego przykładu nie rozumiem. Dlaczego zbrodniarze mieliby łatwiejszą drogę do nieba?
Wytłumaczę bardziej dosłownie swój przykład.
Bóg to facet co chce mieć mur. Murarz to Ty.
Jesteś dobrym człowiekiem = budujesz super mur.
Zapłata = Niebo
Ale Ty mówisz, że nie chcesz zapłaty.
Nie to nie, krótka piłka.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #83 dnia: 15 Lutego 2009, 13:31:34 »
Nie myl gniewu z brakiem miłosierdzia. Miłosierdzia dostąpią ci, którzy o nie proszą.

Nie mylę. Gniew to jeden z 7 grzechów głównych. Bóg jest istotą doskonałą, więc takie uczucie jak gniew powinno być mu obce.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #84 dnia: 15 Lutego 2009, 13:36:14 »
Gniew Boży jest tylko dramatycznym słowem miłości — nie trwa bez końca. Bóg chciałby jak najbardziej skrócić czas swojego gniewu i z niecierpliwością czeka na nawrócenie swoich niedobrych dzieci. „Gniew Twój nie trwał aż do końca” (Mdr 16,5). „Bo nie będę wiecznie prowadził sporu ani nie będę na zawsze rozgniewany... Zawrzałem gniewem z powodu jego występnej chciwości, ukrywszy się w Moim gniewie cios mu zadałem... Ale Ja go uleczę i pocieszę” (Iz 57,16—18).
Krótko mówiąc, prawda o stosunku Pana Boga do ludzkiego zła rozpięta jest między tymi dwoma biegunami: zło budzi Boży gniew, ale większe od gniewu jest Jego miłosierdzie. Żebyśmy jednak nie utożsamiali Jego miłosierdzia z tanią pobłażliwością, słowo Boże ostrzega niedwuznacznie, że człowiek może sobie, niestety, zasłużyć na gniew wieczny. ( Jacek Salij „Pytania nieobojętne” )

Ponadto polecam:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/pytania_nieobojetne/gniew_bozy.html
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #85 dnia: 15 Lutego 2009, 13:39:55 »
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2401/q,Biblijna.propaganda
Śmieszny portalik, ze względu na powoływanie się na Woltera, który nie był ateistą, trochę znajomości histori człowieka. Wolter by się w grobie przewrócił, że nazwali taki instytut jego imieniem.
Wolter odrzucał przede wszystkim podejście Krk do wiary, jako zbyt głęboko zbiurokratyzowane i odbierające Bogu część tego, co boskie, dające to papieżowi. Był to człowiek potępiający fanatyzm religijny, do tego stopnia, że nie chciał się zamykać w żadną religię, traktując ją jako podejście szablonowe do istoty, której w szablon zamknąć się nie da. Nie był jednak ateistą (deklarował wiarę w Boga jako początek i przyczynę każdej rzeczy na ziemi), o czym twórcy serwisu racjonalista.pl zapominają, wyrywając z kontekstu całego życia i twórczości Francisa "Voltaire" Aureta pojedyńcze wersy.

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #86 dnia: 15 Lutego 2009, 13:42:22 »
Gniew Boży jest tylko dramatycznym słowem miłości
Jeśli miłością jest strącanie grzeszących Izraelitów w rozwartą ziemię, to ja dziękuję za taką miłość.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #87 dnia: 15 Lutego 2009, 13:42:48 »
Cytuj
A Ty tak na w ciągu dnia wznosisz się? W przerwie na kawę symfonię piszesz?
Każde życie jest ważne. Może człowiek roślina nie namaluje obrazu, ale to nadal człowiek, przynajmniej podobny, prawda?
Ja się nie wnoszę, chba nawet nigdy się nie wzniosłem :), ani jednej symfonii nie napisałem (żartuję)
Na ale sam dałeś kryterium człowieka:
Cytuj
Na pewno nie jest sumą komórek swojego ciała. Jest istotą wyjątkową w znanym mi świecie materialnym, bo tylko ona potrafi stworzyć sztukę, zmieniać swoje otoczenie. Jest istotą, która potrafi wznieść się ponad swoje biologiczne życie. Zwierzęta tego nie potrafią.
Napisałem Ci, iż ten człowiek roślinka, do niczego się nie wzniesie, a jednak jest człowiekiem. Stosując dogmatycznie twoje kryterium, to nie byłby to człowiek.

Ponadto, można twoje komórki policzyć i wyjdzie ich tam ileś, i też można powiedzieć, iż jesteś zlepkiem b. skomplikowanym ileś tam bilonów komórek.
Chyba, że Ty jesteś jakiś inny.
Cytuj
To ja Twojego przykładu nie rozumiem. Dlaczego zbrodniarze mieliby łatwiejszą drogę do nieba?
Wytłumaczę bardziej dosłownie swój przykład.
Bóg to facet co chce mieć mur. Murarz to Ty.
Jesteś dobrym człowiekiem = budujesz super mur.
Zapłata = Niebo
Ale Ty mówisz, że nie chcesz zapłaty.
Nie to nie, krótka piłka.
AAaa nie, małe nieporozumienie, jeśli okaże się, po śmierci, iż stanę w obliczu Boga, to jak zobaczę co się dzieje, to jak najbardziej chciałbym, ale najpierw zapytałbym się, gdzie będzie mi lepiej :)

Mój przykład był dlatego, iż o ile Cię dobrze zrozumiałem, to pierwszorzędne kryteria, czy komuś należy się zbawienie, czy nie, to wiara. Jeśli tak, to podałem Ci 4 warianty, a pamiętać należy iż Bóg sprawiedliwością jest, a skoro jest, to nie może tylko oceniać 1 kryterium.
Często my ludzie mamy dylematy, czy oceniać kogoś poprzez intencję, czy poprzez fakty, np. chciałem dobrze, ale wyszło źle. Jak tego kogoś oceniać? No chciał dobrze, ale kurde fakty mówią, iż mówią, iż nieważne co chciał, suma sumarum wyszło źle.
Cytuj
Coraz szybciej, i niewiedzą co to powoduje. Czy fakt, że nie można tego opisać jakąś teorią powoduje, że tego nie ma?
Może i nie widzą co dokładnie to powoduje, są różne teroie np. pokłosie wielkiego wybuchu, ale nie starają się tłumaczyć tego Bogiem.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #88 dnia: 15 Lutego 2009, 13:48:15 »
Jak myślicie, czemu na wszystkich posągach Sprawiedliwość jest przedstawiana z wagą? Jeden z dogmatów mówi, że tak samo na sądzie ostatecznym twoje dobre i złe uczynki zostaną położone na szali.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #89 dnia: 15 Lutego 2009, 13:54:07 »
Cytuj
Stosując dogmatycznie twoje kryterium, to nie byłby to człowiek.
Dogmatycznie? Moje stwierdzenia?! Bez przesady, nie jestem papieżem. I jest to moje bardzo ogólne wyobrażenie. Nigdy nie wgłębiałem się w szczegóły, w tej kwestii.

Cytuj
AAaa nie, małe nieporozumienie, jeśli okaże się, po śmierci, iż stanę w obliczu Boga, to jak zobaczę co się dzieje, to jak najbardziej chciałbym, ale najpierw zapytałbym się, gdzie będzie mi lepiej :)
ZTCW to wraz ze śmiercią kończy możliwość decydowania. Oczywiście chodzi mi tylko o zmianę decyzje na Sądzie :)

Cytuj
Mój przykład był dlatego, iż o ile Cię dobrze zrozumiałem, to pierwszorzędne kryteria, czy komuś należy się zbawienie, czy nie, to wiara.
Nie jestem luteraninem. Więc, dla mnie, wiara jest tylko jednym z czynników. Ale niezależnie, protestant, katolik, prawosławny. Na pierwszym miejscu zawsze jest Twoja wolna wola.

Cytuj
No chciał dobrze, ale kurde fakty mówią, iż mówią, iż nieważne co chciał, suma sumarum wyszło źle.
Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane :)
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2