Autor Wątek:  Dziwne nagrania.  (Przeczytany 58351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

reds0

  • Gość
Dziwne nagrania.
« dnia: 12 Lutego 2009, 22:29:36 »
Zobaczcie to

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/article2229774.ece
Aż ciary po plecach chodzą.

Offline Airborne

  • Wiadomości: 6
  • --> ^_^ <--
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lutego 2009, 23:00:56 »
To nie jest wcale takie straszne. :)

reds0

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lutego 2009, 23:10:41 »
Fajne zdjęcia.
&feature=related

Offline Airborne

  • Wiadomości: 6
  • --> ^_^ <--
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lutego 2009, 10:14:22 »
Ta muzyka mnie przeraża..
Te zdjęcia są bardzo stare ciekawe kto je zrobił.

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lutego 2009, 13:14:39 »
To jest bardziej śmieszne, niż straszne :)

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lutego 2009, 14:14:00 »
A nawet żałosne, jeżeli ma przerażać. @reds0: Nie wierz w słowo pisane. Podpisy pod zdjęciami to czasami historie tak naciągane jak różne łańcuszkowe horrory wymyślane przez nastolatki, typu "zabili go, a on wrócił o północy, i zrobił PMSR*" Tak naprawdę mogę być nastolatką używającą na tym forum zdjęcia brata, internet jest nie do końca pewny a czasem nawet wredny, bo wredni są ludzie z niego korzystający, niejednokrotnie próbujący drugiego człowieka naciągnąć na różne sposoby.
W materiałach, jakie nadesłałeś, 50% sukcesu to muzyka, najlepiej jeszcze oglądać to wieczorem. Na wiele zdjęć trzeba się wpatrywać dłużej, by coś zobaczyć (nie jest to co powinniśmy zobaczyć od razu zaznaczone), co przestawia nasz mózg na tryb uważnej obserwacji, wyczekiwania nieznanego, ostrożności - zupełnie jak w stresie. Sztuka wywierania sugestii, ale prawdziwi specjaliści mają bardziej wyrafinowane metody, dlatego nie wszyscy się dają nabrać. Uwierzyłbym w nie więcej, jak 2 zdjęcia ze wszystkich, iż są do głębszego zastanowienia się. Reszta to perfidne fake'i.

*Polską Masakrę Siekierą Ręczną

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lutego 2009, 18:09:21 »
Cytuj
W materiałach, jakie nadesłałeś, 50% sukcesu to muzyka, najlepiej jeszcze oglądać to wieczorem. Na wiele zdjęć trzeba się wpatrywać dłużej, by coś zobaczyć (nie jest to co powinniśmy zobaczyć od razu zaznaczone), co przestawia nasz mózg na tryb uważnej obserwacji, wyczekiwania nieznanego, ostrożności

I z tego właśnie korzystają ludzie na yt...

Nagrywają jakiś krótki filmik, jak są samemu po ciemku w domu i w chwili największego napięcia nagle wyskakuje nam na ekranie zdjęcie faceta bez zębów i głośny okrzyk...

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lutego 2009, 18:29:56 »
Oczywiście. Tak zwane "screamery" to kolejna opcja wykorzystania tego, o czym mówiłem, chociaż w przypadku filmików nadesłanych przez @reds0, chodzi o nadanie pozorów autentyczności, wtedy strach wyrabiamy sobie sami, nie potrzeba, że tak powiem, screamerowych nagłych zwrotów akcji ;-)

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lutego 2009, 18:57:44 »
Z naukowego punktu widzenia większość tych zdjęć jest bardzo łatwa do wykonania nawet w starej analogowej fotografii. Wystarczy, że przy przenoszeniu zdjęcia z negatywu ten się delikatnie przesunie, albo powstanie jakaś szparka przez którą światło poleci prosto na papier. Często są też błędy taśmy, papieru. Na jednym filmiku jest pokazane nagranie z kamery dozorującej jakieś złomowisko. To akurat okazało się czyimś wybrykiem, później w kontrolowany sposób uzyskano ten sam efekt przy pomocy zrobionej prostej laleczki, powieszonej cienką żyłką na patyku i bujanej przed kamerą. Zresztą idealnie pod latarnia, co tylko sprawę ułatwiło;] Więcej krytycyzmu w podejściu do świata, nie tylko duszą ale i szkiełkiem patrzeć, że parafrazę Mickiewicza zrobię:D
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

reds0

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Lutego 2009, 19:36:06 »
Ciekaw jestem, czy ktoś pamięta to zdjęcie pod względem obrazu. Zdjęcie było wykonane rano po tragedii. Widać na nim postać idącą. Waszym zdaniem to też manipulacja?

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Lutego 2009, 19:39:22 »
Może jestem ślepy, ale ja żadnej postaci nie widze...

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Lutego 2009, 19:43:04 »
Jak to nie widać. Ja widzę całe tłumy:D
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline SM31-113

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Lutego 2009, 19:44:00 »
Jest tu:
Przynajmniej ja ją tu widzę:D

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Lutego 2009, 20:14:10 »
Ja tam nic nie widzę, ale ludzie mają tendencję do wyobrażania/wierzenia w siły nadprzyrodzone. Chyba każdy widział marsjańską twarz:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marsja%C5%84ska_Twarz
Ale fajnie mają ludzie wierzący, to wtedy świat staje się prosty np.: dlaczego ktoś zachorował- siła wyższa tak chciała; dlaczego komuś się urodziło dziecko- siła wyższa tak chciała; dlaczego nie padał deszcz przez dłuższy czas pewnego razu w Polsce i zrobiła się klęska urodzaju - ooo tutaj nasi posłowie znaleźli genialne rozwiązanie na oczekiwany deszcz- poszli się modlić; głupio tak umrzeć i null nicość, ale spokojnie, wystarczy zapisać się do KK i masz zagwarantowaną nieśmiertelność.

Kurde, nie znacie jakiegoś jasnowidza-skutecznego, który mi powiedziałby 6 liczb, które dałyby mi główną wygraną w totka?
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2009, 20:19:23 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lutego 2009, 20:18:12 »
Dobra, podajcie instrukcje ile trzeba w siebie wlać aby zobaczyć:
1.reds0 - jedna postać?
2.Michau - tłumy? :)
Pozdrawiam

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lutego 2009, 20:20:35 »
Ok gapiłem się w zaznaczone miejsce 5 minut i nic nie zobaczyłem. Powie mi ktoś łaskawie, co/kto tam jest?
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2009, 20:22:01 wysłana przez REWIZOR »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lutego 2009, 20:21:55 »
Ale fajnie mają ludzie wierzący, to wtedy świat staje się prosty np.: dlaczego ktoś zachorował- siła wyższa tak chciała; dlaczego komuś się urodziło dziecko- siła wyższa tak chciała; dlaczego nie padał deszcz przez dłuższy czas pewnego razu w Polsce i zrobiła się klęska urodzaju - ooo tutaj nasi posłowie znaleźli genialne rozwiązanie na oczekiwany deszcz- poszli się modlić; głupio tak umrzeć i null nicość, ale spokojnie, wystarczy zapisać się do KK i masz zagwarantowaną nieśmiertelność.
Spłycasz to znacznie.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Lutego 2009, 20:22:38 »
Powie mi ktoś łaskawie, co/kto tam jest?

Wrak rozbitego samolotu CASA.
Pozdrawiam

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Lutego 2009, 20:23:40 »
...dlaczego nie padał deszcz przez dłuższy czas pewnego razu w Polsce i zrobiła się klęska urodzaju...
Chyba powinno być nieurodzaju;) Ale jak jest urodzaj, to też chodzą się modlić i dziękować za plony. @Rewizor - ja nie wiem ile trzeba wlać, ale na trzeźwo, to na pewno nic nie zobaczysz:)
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2009, 20:29:01 wysłana przez REWIZOR »
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Lutego 2009, 20:24:58 »
Cytuj
Spłycasz to znacznie.
Bo nie chce mi się rozpisywać.
Polecam:
http://www.teleman.pl/prog-1028411-filozofia-prof-dr-hab-andrzej-mis.html

Jak ktoś ma EDUSAT

adsim: tak-mylnęło się mi, ale kontekst był zrozumiały :)

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Lutego 2009, 20:29:27 »
Dobra, podajcie instrukcje ile trzeba w siebie wlać aby zobaczyć:
2.Michau - tłumy? :)
Tomek ja nic nie piłem. To chyba ze zmęczenia, spałem może z 2h za kierownicą spędziłem jakieś 6h.

Tylko zastanawia mnie jedno? Czemu Ci wszyscy ludzie na tej fotce patrzą w niebo?
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Lutego 2009, 20:33:13 »
Pewnie się zastanawiają, czemu stamtąd spadli.
Ja i tak nic tam nie widzę, a sprecyzuję to tak: gra światła, cieni i wraku i cholernie duża wyobraźnia.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Lutego 2009, 21:26:23 »
Tudzież siła przekazu. reds0 widzi tam wszystko, bo ktoś mu pokazał wcześniej to zdjęcie, i powiedział, że tam TO jest. Niektórzy zastanowią się, że to sterta pogiętego złomu, a inni bezwiednie przyjmą, że to złomem być przestało. Tak poza tym, gdybym był członkiem rodziny którejś z ofiar, to bym urwał wszystkie członki komuś, kto rozpowiada takie ploty. To po prostu niesmaczne.


Ale fajnie mają ludzie wierzący, to wtedy świat staje się prosty np.: dlaczego ktoś zachorował- siła wyższa tak chciała; dlaczego komuś się urodziło dziecko- siła wyższa tak chciała; dlaczego nie padał deszcz przez dłuższy czas pewnego razu w Polsce i zrobiła się klęska urodzaju - ooo tutaj nasi posłowie znaleźli genialne rozwiązanie na oczekiwany deszcz- poszli się modlić; głupio tak umrzeć i null nicość, ale spokojnie, wystarczy zapisać się do KK i masz zagwarantowaną nieśmiertelność.
Nie tyle Mariusz1970 spłyca to, co cała interpretacja Biblii przez krk powoduje sprzeczności i odwracanie się w kierunku słuchania wykładów filozofów, którzy sami wychodzą z katolickiego zamętu i próbują ogarnąć to wszystko na nowo.
Być może katolicy poczują się powyższą wypowiedzią urażeni, ale również porównywanie tanich sztuczek perswazyjnych z kwestią wiary jest tak samo nie na miejscu.
Chrześcijański Bóg nie chce, by tłumaczono choroby czy porody jego interwencją. Przepraszam bardzo, jeżeli dwóch ludzi spłodzi dziecko, to jak dla mnie znaczy, że ostro pracowali wieczorami ;-). To kwestia wolnej woli człowieka, nie nakazu czy też widzimisię Boga. Chcących więcej na ten temat wiedzieć, zapraszam na PW, tutaj czułem się w obowiązku wyjaśnić poruszoną kwestię. End Of Off Topic.

reds0

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Lutego 2009, 21:31:06 »
Wy naprawdę nic nie widzicie?
A to! co to jest?

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Lutego 2009, 21:33:45 »
A to! co to jest?
Kupa złomu.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Lutego 2009, 21:37:53 »
To jest coś, co nie mieści się w czerwonej ramce...
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Lutego 2009, 21:43:19 »
Cytuj
porównywanie tanich sztuczek perswazyjnych z kwestią wiary jest tak samo nie na miejscu.
A które to są tanie sztuczki?
Cytuj
Chrześcijański Bóg nie chce, by tłumaczono choroby czy porody jego interwencją.
Ooooo, widzę, iż Bogiem jesteś, iż mówisz w jego imieniu, albo znasz go bardzo, aby wiedzieć co chce a co nie chce...
Cytuj
kierunku słuchania wykładów filozofów, którzy sami wychodzą z katolickiego zamętu i próbują ogarnąć to wszystko na nowo.
Od lat filozofowie próbują ogarnąć to wszystko i na długo przed chrześcijaństwem i zawsze próbowali od nowa to ogarnąć.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Lutego 2009, 21:45:20 »
Wy naprawdę nic nie widzicie?
Ja mógłbym się spytać, "czy Ty naprawdę to widzisz?".
Człowiek od dziecka ma wrodzony instynkt do odnajdywania cech ludzkiej twarzy. Odróżniamy tak swoich od otoczenia ;-)
W tym wypadku odwraca się to przeciw nam, bo z daleka nie jest dla nas niekiedy ważne, że racjonalnie rzecz biorąc, to tylko przypadkowo ułożone kawałki metalu/tworzywa. Liczy się to, co się z tego układa. Tak naprawdę, to uzależniony od seksu zobaczy tam gołą babę, miłośnik kolei powie, że któryś kawał żelastwa przypomina mu kawałek sprzęgu, fanatyk religijny będzie szukał twarzy szatana (szukajcie, a znajdziecie przecież), itp. itd.

To jest coś, co nie mieści się w czerwonej ramce...
A właśnie, też miałem o tym napisać, ale w trakcie mojego pisania zostało to napisane przez Ciebie. Najpierw czerwona ramka teraz pomarańczowe kółko, i to nie w tym samym miejscu. Popatrzcie, ten człowiek, co go tam widać, chodzi...

Ps. Mariusz1970, mówiłem, na PW? Mówiłem.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Lutego 2009, 21:51:24 »
Cytuj
Ps. Mariusz1970, mówiłem, na PW? Mówiłem
No ale co z tego, że mówiłeś?
Jak chcesz to pisz tutaj.
Dział :inne niekolejowe-luźny dział, temat taki około wiarowy...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Lutego 2009, 21:52:24 »
Robiono eksperyment, dziecko, które spędziło dzieciństwo z małpami, doskonale potrafiło je rozróżniać, za to twarze ludzkie były dla niego takie same.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.