Autor Wątek:  Hamowanie przeciwprądem  (Przeczytany 22460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Hamowanie przeciwprądem
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Marca 2009, 20:41:12 »
Zależy, czy patrzeć na przyczynę, czy skutek. Przy szerokim ujmowaniu zagadnienia, moim skromnym i omylnym zdaniem (bo mylić się jest rzeczą ludzką) obie odpowiedzi są poprawne. Zbyt duża siła przenoszona nie zastniałaby bez zastosowania przeciwprądu ;-)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Hamowanie przeciwprądem
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Marca 2009, 20:56:38 »
Zgodzę się z Tobą, ale pod jednym warunkiem. Napiszesz przy tym dużymi dużymi literami, że zębatka padnie także przy tej samej sile podczas rozruchu, bo to jakoś niektórzy przemilczają...
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Hamowanie przeciwprądem
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Marca 2009, 21:26:43 »
Tzn. chodzi Ci o to, że przy zwyczajnym ruszaniu do przodu szlag zębatkę trafi? Faktycznie się zdarza, słyszałem o tym. Konkretnie w przypadku, o którym czytałem, poszła zębatka, i sprzęg zarazem. Dokonała tego lokomotywa znana ze swojej ponadnaturalnej siły, rodem z ZSRR ;-) Postaram się poszukać link, gdzie zostało to opisane.

Offline tygras

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Hamowanie przeciwprądem
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Marca 2009, 22:04:54 »
Takie hamowanie to takie coś, jakbyś się autem do 120 km/h rozpędził, wrzucił wsteczny i zaczął powoli puszczać sprzęgło. Ze skrzyni nie byłoby co zbierać. I nie wiadomo czy coś by się z silnikiem nie stało.

Samochodem jadąc do przodu nie da się wrzucić wstecznego.Oglądałem program, pogromcy mitów i próbowali to zrobić zarówno na automacie jak i na manualu.Jest blokada i nie da się wrzucić wstecznego.Ale jadąc do tylu można wrzucić 1-ke.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Hamowanie przeciwprądem
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Marca 2009, 22:28:15 »
tygras: nie wiem, ja mieszkam w Polsce, mam samochód wyprodukowany w Polsce, jeszcze jutro się upewnię, ale raczej daje radę wrzucić wsteczny jadąc do przodu (przy rozsądnej szybkości). Żadnej blokady nie mam, poza przejściem 5 - R, bo tam chyba coś z wodzikami jest namieszane :] Co więcej, w stanach pociągi mają po 100 wagonów.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Hamowanie przeciwprądem
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Marca 2009, 22:37:19 »
Oj, żebyś się nie rozczarował:) Samochody mają blokadę uniemożliwiającą wrzucenie wstecznego nawet jeśli bardzo wolno jedziesz do przodu. Polskie auta też tak mają:p
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Hamowanie przeciwprądem
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Marca 2009, 09:46:39 »
A próbowaliście w maluchu? Bo kolega na przykład takiej blokady nie ma (no chyba że już nie działa) i z 2 wrzucił wsteczny.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Hamowanie przeciwprądem
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Marca 2009, 10:20:03 »
Pytanie, czy mają specjalną blokądę, czy niesynchronizowany bieg wsteczny? Bb to drugie już wystarcza do tego, że zębatki się nie zazębią (obracają się w przeciwne strony). W instrukcji mam wyraźnie napisane, że mam odczekać dwie sekundy i zaznaczone, że bieg niesynchronizowany jest.


   « Dodano: 14 Marca 2009, 18:24:01 »
Polacy są inteligentniejsi niż Amerykanie! Testowane przeze mnie Fiat Seicento i Fiat Panda nie mają zabezpieczenia przed wrzuceniem wstecznego podczas jazdy wprzód, poza brakiem synchronizacji tych biegów.
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2009, 18:24:11 wysłana przez youBy »
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.