Autor Wątek:  Dyskusja - Sprzęt graficzny forumowiczów  (Przeczytany 25637 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Dyskusja - Sprzęt graficzny forumowiczów
« Odpowiedź #60 dnia: 27 Grudnia 2008, 00:58:18 »
Przecież Maszyna w obecnej wersji z tylko jednego rdzenia potrafi korzystać... No chyba, że ja się mylę?
Pozdrawiam,
Winger

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dyskusja - Sprzęt graficzny forumowiczów
« Odpowiedź #61 dnia: 27 Grudnia 2008, 01:23:48 »
Jest mówione, że z jednego. Tylko dziwi mnie, że jej proces rozkłada się na dwa rdzenie procesora. Wykres powinien wykazywać wzmożoną aktywność jednego rdzenia a nie dwóch.

Załączam screen (czerwoną kreską na wykresach oznaczyłem moment wyłączenia symulatora). Jak widać, podczas działania symulatora oba rdzenie wykorzystują swą moc, a nie jeden. Czyżby symulator łapie te dwa rdzenie jako jeden procesor?:

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Dyskusja - Sprzęt graficzny forumowiczów
« Odpowiedź #62 dnia: 27 Grudnia 2008, 01:40:31 »
...
Czyżby symulator łapie te dwa rdzenie jako jeden procesor?:

Z ciekawości przed chwilą zrobiłem test i wyszło, że Symek "ciągnie" nawet z 4 rdzeni... . Przy uruchomieniu symulatora użycie procesora wzrosło znacznie na każdym rdzeniu.
Interesująca sprawa... :).
ps Screena nie załączam bo mój system "strajkuje" i nie pozwala mi na jego zrobienie... :|.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Dyskusja - Sprzęt graficzny forumowiczów
« Odpowiedź #63 dnia: 27 Grudnia 2008, 01:59:03 »
A czy nie jest za to odpowiedzialna opcja 'Threaded Optimization' dostępna w panelu sterowania Nvidii dla nowszych sterowników? Oznaczałoby to, że sterownik rozdziela obciążenie procesora obliczeniami graficznymi pomiędzy rdzenie poniżej poziomu aplikacji. Z testów które przeprowadziłem wynika iż tak to właśnie działa.

Do tego system, widząc iż jeden z rdzeni jest ekstremalnie obciążony, może automatycznie przełączać pozostałe procesy na pozostałe rdzenie, co zaowocuje w/w efektem (obydwa rdzenie obciążone w trakcie działania symka).
Pozdrawiam,
Winger

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dyskusja - Sprzęt graficzny forumowiczów
« Odpowiedź #64 dnia: 27 Grudnia 2008, 10:09:30 »
A czy nie jest za to odpowiedzialna opcja 'Threaded Optimization' dostępna w panelu sterowania Nvidii dla nowszych sterowników? Oznaczałoby to, że sterownik rozdziela obciążenie procesora obliczeniami graficznymi pomiędzy rdzenie poniżej poziomu aplikacji. Z testów które przeprowadziłem wynika iż tak to właśnie działa.

Wątpię. Ja jadę na sterownikach ATI.


Do tego system, widząc iż jeden z rdzeni jest ekstremalnie obciążony, może automatycznie przełączać pozostałe procesy na pozostałe rdzenie, co zaowocuje w/w efektem (obydwa rdzenie obciążone w trakcie działania symka).

Każdy uruchomiony proces ma automatycznie przypisaną koaligację na oba rdzenie. I podczas działania symka na wykresach oba rdzenie pracują na podobenej mocy. Może system specjalnie 'rozkłada' procesy na oba rdzenie aby wydajność działania całego systemu była większa.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dyskusja - Sprzęt graficzny forumowiczów
« Odpowiedź #65 dnia: 27 Grudnia 2008, 16:16:23 »
Tak się składa, że to nie program decyduje z ilu rdzeni/procesorów korzysta, tylko system operacyjny, który pomiędzy aplikacją a sprzętem tworzy pewną warstwę pośrednią, w której to faktycznie aplikacje są wykonywane. W systemie są zaimplementowane bowiem pewne mechanizmy, które odpowiadają za prawidłową synchronizację wątków w systemie wieloprocesorowym. Tak więc lepiej jest nie ustawiać koligacji na jeden tylko rdzeń/procesor, tylko pozostawić robotę windzie, która o dziwo całkiem dobrze sobie z tym radzi. Co prawda lepszą wydajność osiągnelibyśmy na systemach Uniksowych, gdzie obsługa wieloprocesorowości jest o wiele lepiej dopracowana.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Mucios

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dyskusja - Sprzęt graficzny forumowiczów
« Odpowiedź #66 dnia: 27 Grudnia 2008, 20:07:56 »
Komputer:

Procesor : AMD Athlon 2.0 GHz
RAM : 512 MB DDR
Karta graficzna : ASUS A9250 128 MB
Karta dzwiękowa : C-MEDIA Xear 3D
Dysk : 80 GB

Na komputerze w symka nie pogram :/.

Laptop:

Procesor : Intel Core Duo 2 2.0 GHz
RAM : 2 GB DDR2
Karta graficzna : GeForce 8800 896Mb/128bit
Karta dzwiękowa : Zintegrowana HD
Dysk : 400 GB

Na laptopie to symek Mi śmiga jak marzenie :).

R.
« Ostatnia zmiana: 27 Grudnia 2008, 20:23:07 wysłana przez REWIZOR »
Maszynista PR Bydgoszcz
Autoryzacja na : EN57, EN71, EN57-SPOT, EN57ALC, ED72A, EN76, EN96A

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dyskusja - Sprzęt graficzny forumowiczów
« Odpowiedź #67 dnia: 27 Grudnia 2008, 20:23:19 »
Oj, ja tam na 9200SE też śmigałem :P
Ogólnie mój zabytek to tak:
AMD AthlonXP 1700+ 1,47 GHz
768 MB RAM @ 266 MHz
GeForce 4 Titanium 4200-8x

Symek działa, jak działa, ale działa! miejscami na trasie mam po 40-50 FPS, na dużych stacjach z reguły 10-15, z rzadka spada do 7. Ogólnie daje radę w rozdzielczości 1024x768. Nic się nie zanosi na to, żeby sprzęt mój uległ jakiejś znaczącej modernizacji w przeciągu najbliższego czasu. Zobaczymy, co będzie w najbliższym czasie :)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Dyskusja - Sprzęt graficzny forumowiczów
« Odpowiedź #68 dnia: 27 Grudnia 2008, 22:23:24 »
youBy przekręć procesor do 1,8 GHz , podnieś taktowanie pamięci karty graficznej i ciesz się symkiem tak ja na drugim komputerze :)

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dyskusja - Sprzęt graficzny forumowiczów
« Odpowiedź #69 dnia: 27 Grudnia 2008, 22:40:41 »
Poniżej 30FPS nie udało mi się zejść, ale na tej maszynie nie zainstalowałem niczego poza packiem by Mariusz & Defiler.
Poczekajcie (jeszcze z rok) na PMP-PW to pogadamy o FPS ;p
The Frog

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dyskusja - Sprzęt graficzny forumowiczów
« Odpowiedź #70 dnia: 27 Grudnia 2008, 22:48:05 »
Poniżej 30FPS nie udało mi się zejść, ale na tej maszynie nie zainstalowałem niczego poza packiem by Mariusz & Defiler.
Poczekajcie (jeszcze z rok) na PMP-PW to pogadamy o FPS ;p

To do tego czasu, to każdy zdąży jeszcze sobie komputery nowe kupić albo ulepszyć. Z resztą parametry nowych sprzętów z roku na rok się sporo podwyższają niż te parę lat temu gdzie różnice były zauważalne w obrębie 2 lat.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%