Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - DRE

Strony: [1] 2 3
1
Bieżące kolejowe / Słownik żargonu kolejowego
« dnia: 24 Listopada 2017, 19:09:58 »
Gdyby ktoś nie znał wszystkich pojęć związanych z koleją, UTK wyszedł z inicjatywą i stworzył słownik żargonu kolejowego.
Czy ktoś miałby jakieś słowa do dodania?

LINK: https://utk.gov.pl/download/1/41431/slownikzargonuinternet2.pdf

2
"Zgasł mu silnik na przejeździe kolejowym". Pociąg wjechał w przyczepę z kamieniami

Pociąg relacji Gdynia Główna-Warszawa Wschodnia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w pobliżu Parlina (woj. kujawsko-pomorskie, pow. świecki) uderzył w przyczepę ciągnika przewożącą kamienie. Skład uszkodził sieć trakcyjną, przez co ruch pociągów na trasie został wstrzymany. Zdjęcia otrzymaliśmy od @Iwony, pasażerki pociągu.

Więcej na: http://kontakt24.tvn24.pl/temat,zgasl-mu-silnik-na-przejezdzie-kolejowym-pociag-wjechal-w-przyczepe-z-kamieniami,98401,html?categoryId=496

W załączniku zdjęcie lokomotywy

3
Bieżące kolejowe / Odp: Filmy kolejowe w sieci
« dnia: 24 Kwietnia 2013, 20:29:55 »
EU06-01 z pociągiem do Wolsztyna.
&feature=youtu.be

4
Bieżące kolejowe / Odp: Lepili ogromnego bałwana na torach.
« dnia: 06 Kwietnia 2013, 23:35:50 »
Jak widać takich ludzi jest więcej. U mnie jakoś trzy dni temu była podobna akcja. Obeszło się na szczęście bez kłopotów, bo bałwan stał na zamkniętym torze. Młodzieży, która w ten sposób urządza sobie "zabawę", brakuje wyobraźni. Nie zdają sobie sprawy, jakie mogą być tego konsekwencje.

5
Inne niekolejowe / Artykuł o symulatorze MaSZyna
« dnia: 05 Stycznia 2013, 21:23:08 »
Dziś w internecie pojawił się artykuł na temat symulatora MaSZyna. Zapraszam do przeczytania.
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,13147122,Czy_wiedzieliscie__ze_od_ponad_dekady__kilkudziesieciu.html

Reg. Obowiązki: 8
Proszę poprawić.
Rozi

6
Bieżące kolejowe / Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« dnia: 13 Grudnia 2012, 14:09:04 »
"Z seminarium odszedł tuż przed święceniami kapłańskimi z powodu załamania nerwowego. Od zapłacenia do ZUS zaległych składek wymigiwał się, twierdząc m.in., że cierpi na chorobę psychiczną. Prokuratura zarzuca mu także, że kierując inną spółką za 1,5 mln zł kupił sprzęt o wartości 144 tys. zł. Wszystko to Marek Worach zataił przed marszałkiem województwa, który mianował go prezesem Kolei Śląskich. Sylwetka odwołanego prezesa Kolei Śląskich, których debiut na wszystkich regionalnych liniach kolejowych w regionie zakończył się totalnym blamażem."

Cały tekst: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,13042787,Prezes_Kolei_Slaskich__Czlowiek_bez_swiadomosci.html#MT#ixzz2Ew9klVyV

7
Bieżące kolejowe / Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« dnia: 11 Grudnia 2012, 22:04:02 »
"Od środy PKP Przewozy Regionalne przejmują około 20 proc. połączeń Kolei Śląskich - dowiedziała się TVN24. Te poprosiły bowiem o pomoc w organizowaniu transportu dla pasażerów. Taka sytuacja potrwa przynajmniej do końca roku. Dodatkowo jutro część połączeń Kolei Śląskich będzie obsługiwana przez transport zastępczy, a więc autobusy i autokary. "
Źródło: TVN24.
http://www.tvn24.pl/koleje-slaskie-sobie-nie-radza-przewozy-regionalne-przejma-czesc-polaczen,293986,s.html

8
Bieżące kolejowe / Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« dnia: 09 Grudnia 2012, 21:00:29 »
Odnosząc się do filmiku @hanysa, mam wrażenie, że zmieniłeś punkt widzenia, tylko od czego to zależy? Czyżby Twoje poglądy zależały od miejsca zatrudnienia ojca? Przepraszam, ale takie odczuwam wrażenie. Jeszcze jakiś czas temu kląłeś na KŚ i twierdziłeś, że zabierają ludziom pracę. Jakiś czas potem publikujesz film, który kompromituje ludzi, którzy mogli stracić jedyny dochód. Jeżeli myślałeś, że w ten sposób ośmieszysz ŚŻPR, to niestety, ale nie trafiłeś. W ten sposób wyrządziłeś więcej szkody, niż pożytku. Wziąłbyś i usunąłbyś ten film, bo kompromitujesz nim swoją osobę. Wybacz...

Patrząc na to, co dotychczas pokazały KŚ, to jest ciekawie, w negatywnym tego słowa znaczeniu. ET22 i 1 wagon, to śmiech na sali. Czy to jest ekonomiczne, tańsze? Pewnie, że nie. O komunikacji zastępczej się nie wypowiem, bo szkoda słów. Jeżeli KŚ były przygotowane na przejęcie połączeń w regionie, to powinny mieć autobus w rezerwie. A co jest? Każdy pewnie widział.
Niech pojeżdżą do stycznia, to zobaczymy, chociaż współczuję tym, którzy będą musieli w święta korzystać z tego przewoźnika.

9
Tabor kolejowy / Odp: EU07 Przewozów Regionalnych
« dnia: 01 Listopada 2012, 20:36:58 »
@Mihau
Dziwne, że nie zezwolił, skoro znalazłem je na facebook'u umieszczone przez RK. Ale ok. Zaraz się usunie.

10
Tabor kolejowy / EU07 Przewozów Regionalnych
« dnia: 30 Października 2012, 20:11:20 »
Witam. Zauważyłem w internecie zdjęcie EU07 w barwach PR. Moją uwagę przykuło logo na czole i burcie lokomotywy.

11
Bieżące kolejowe / Odp: Śmierć przy próbie kradzieży węgla.
« dnia: 27 Października 2012, 15:01:24 »
@matek
Właśnie takie coś powinno podlegać. Przepis mówi jasno:
"Kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie - podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."
Czy takie węgiel z kilku węglarek, to nie jest mienie w wielkich rozmiarach? Przecież w większości przypadków także elementy infrastruktury ulegają zniszczeniu.

Po prostu tym wszystkim powinny się zająć służby do zwalczania przestępczości zorganizowanej. Ci są przynajmniej w jakimś stopniu przeszkoleni do tego i mają środki.

12
Bieżące kolejowe / Odp: 111Ed PESA z rodziny GAMA
« dnia: 12 Września 2012, 23:06:59 »
Najwidoczniej swoje testy Maraton odbędzie w Lotosie...

13
Bocznica / Odp: Nocny pociąg z mięsem
« dnia: 06 Września 2012, 21:26:46 »
Pasażerów nigdy za dużo. Każdy przewieziony pasażer to przychód, a każde puste miejsce do koszty. Dochód to przychody minus koszty. Tak działa kapitalizm. Dąży się do zwiększenia przychodów i zmniejszenia kosztów, celem uzyskania maksymalnego dochodu.
Nie jestem pewien, czy w przypadku PKP IC, można mówić o zyskach. Oni starają się wyjść z dołku, poprzez minimalizację kosztów i zwiększenie przychodu. W ten sposób ogranicza się ilość wagonów w składach itd. Oszczędzają na tym, na czym każdy szanujący się przewoźnik nie powinien.
W naszym państwie po prostu brakuje logicznego myślenia, wykwalifikowanych ludzi na odpowiednim miejscu i przede wszystkim pieniędzy.

14
Inne niekolejowe / Odp: Zmiana stanu cywilnego. :)
« dnia: 20 Sierpnia 2012, 10:54:47 »
Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia :-)

15
Bieżące kolejowe / Odp: Wypowiedzenia w białych kopertach
« dnia: 28 Lipca 2012, 20:58:28 »
A ja się wcale nie dziwię, że doszło do takiej sytuacji. Przewozy Regionalne na śląsku nie robiły nic. Połączenia były cięte ile się dało, tabor stary jak był, ceny biletów droższe, a pieniędzy wciąż tyle samo chcieli albo i więcej.
Na tym ucierpią tylko i wyłącznie pracownicy kolei z całego śląska. Odkąd zlikwidowali ZLK w Gliwicach, pracownicy mieszkający w Rybniku, Orzeszu itd. musieli przejść do zakładów w Tarnowskich Górach, Częstochowie. Mieli o tyle dobrze, że przysługiwała im zniżka 99% i jakoś dawali radę dojechać. Teraz już niestety zniżek nie będzie. Pociągów też będzie mniej, bo nie ma wystarczającej ilości taboru. Więc wiele ludzi nie dojedzie już do pracy.
A wszystko jest winne złą gospodarką w ŚZPR.

16
Bieżące kolejowe / Odp: Filmy kolejowe w sieci
« dnia: 24 Lipca 2012, 23:46:20 »
@gajor911
Miło, że ktoś jeszcze u mnie filmuje pociągi. Wiesz może dlaczego TLK jechała po jedynce?

EU07-067 z TLK Odjazd z Tarnowskich Gór
http://youtu.be/VenGPGwN_V4

17
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« dnia: 28 Czerwca 2012, 21:48:21 »
A ja mam jeszcze inną wizję. Zamiast robić coś nierealnego, bo przecież nie istnieje spółka MaSzynowa, stworzyć realne spółki jak: IC, PR, Cargo, CTL, DB Shenker, ORLEN itd. Wykorzystamy istniejący już tabor i nie trzeba nic kombinować. Cała zabawa polega na wykonywaniu kilku służb na tydzień lub inaczej. Z każdej jazdy będzie potrzebna taśma oraz reszta dokumentów, w miarę możliwości. Na tej podstawie wylicza się wirtualne wynagrodzenie, awanse itd. Były organizowane egzaminy na prawo kierowania, co jeszcze bardziej urealnia zabawę.

To oczywiście moja wizja, z którą możecie się nie zgodzić. Szczegóły można ustalić później, jeżeli będą jacyś chętni.

18
Nie jest za dobrze. Fakt, że ŚZPR ulegnie likwidacji był do przewidzenia. Prędzej czy później trzeba było zdecydować się na jedno. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że KŚ nie mają taboru na realizowanie wszystkich połączeń. Dzięki temu wytną kolejne połączenia. Nawet jak z PR dostaną parę kibli, to i tak to nic nie poprawi. Pamiętajmy, że KŚ gwarantowały komfort jazdy, a kible z PR nie spełniają tego. Chyba, że zdecydują się na modernizacje, co doprowadzi do wzrostu ceny biletu.

19
Mnie jest to obojętne. Nigdy nie oglądałem się za panienkami w kabinie, więc ich brak nie zrobi mi różnicy. Co do wulgaryzmów, to jestem za ich usunięciem, bądź sprowadzeniem do minimum. Pamiętajcie, że z symulatora korzystają też osoby młodsze. Wszystko musi mieć swój smak. Są misje, gdzie jedna k**wa nie zaszkodzi, ale przy większej ilości może być niesmacznie.

20
Ja także chciałbym podziękować wszystkim za trud, który włożyli w PC2011. Dzięki temu wszystkiemu znowu mogę cieszyć się godzinami grania w MaSzynę.
Powodzenia w dalszej pracy, która nigdy nie idzie na marne!

21
Bieżące kolejowe / Odp: Seria 183
« dnia: 06 Maja 2012, 09:02:42 »
Oznaczenie 183, to oznaczenie kolei czeskich.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Lokomotiva_183 - więcej informacji na temat tej lokomotywy.

22
Na warsztacie / Odp: Tekstura EU06-17
« dnia: 05 Maja 2012, 21:03:36 »
Na drugim screenie widać, że listwa pod bocznym oknem jest trochę nierówna. Trzeba by coś z tym zrobić ;-)

@EDIT
Wydaje mi się, że na pierwszym screenie drzwi są trochę nierówne.

23
Bocznica / egzamin poprawkowy.rar
« dnia: 16 Kwietnia 2012, 01:06:38 »
Minimalny czas testów do dnia 2012-04-23 01:06.
Jeśli nie zostaną zgłoszone błędy, automatyczna akceptacja w dniu 2012-04-30 01:06.

Plik o rozmiarze 5320 bajtów:


   Date      Time    Attr         Size   Compressed  Name
------------------- ----- ------------ ------------  ------------------------
2012-04-16 02:05:50 ....A        25088         5224  MaSzyna - egzamin poprawkowy.xls
------------------- ----- ------------ ------------  ------------------------
                                 25088         5224  1 files, 0 folders


Wiadomość wygenerowana automatycznie

24
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 10 Marca 2012, 23:41:25 »
Obecnie pantografy podnoszą się bardzo szybko, na wersji z filmiku, pantografy podnoszą się blisko 30 sekund. Czasu nie mierzyłem, dlatego mogą być drobne nieścisłości.

25
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 10 Marca 2012, 23:13:09 »
Paczka może i stara, ale ma jedną zaletę, pantografy podnosiły się tak długo jak powinny.

26
Bieżące kolejowe / Odp: Wykolejenie w Szczekocinach
« dnia: 03 Marca 2012, 22:03:25 »
Zdjęcie może być podłożone. Co ciekawe, pan Fabiański ze śląskiej policji twierdzi, że pociąg był relacji Chałupki-Warszawa, zaś artykuł mówi o pociągu relacji Przemyśl-Warszawa. Dlatego trzeba poczekać na jakieś dokładniejsze informacje, bo na razie nic się kupy nie trzyma.

27
Bocznica / Odp: Wydzielone z: Linia 61_v2. konsultacje spoleczne
« dnia: 18 Lutego 2012, 22:53:50 »
@darekocur

Nie obraź się, ale ten temat to nie koncert życzeń, więc zaczynanie zdania od "Chcę" jest nie na miejscu. Jeżeli tak bardzo chcesz, to zabierz się sam do roboty.
W dodatku temat dotyczy linii 61, a z tego co mi wiadomo, nie biegnie ona do Katowic.
Podsumowując, będziesz musiał się zadowolić jazdą tylko do Częstochowy Osobowej.


28
Sektor, ten głos jest trochę dziecięcy. Wydaje mi się, że tamten był lepszy.

29
Forum / Odp: Wtyczka do facebooka
« dnia: 25 Listopada 2011, 10:10:00 »
Mnie nie przeszkadza ta wtyczka. Niech sobie będzie. Co prawda, po lewej stronie przeszkadzała, lecz po prawej stronie może sobie być.
Jak dla mnie, to ta wtyczka po prawej może sobie być. Nie mam nic przeciwko.

30
Bieżące kolejowe / Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« dnia: 09 Listopada 2011, 16:00:46 »
Moim zdaniem Koleje Śląskie to dobre rozwiązanie dla regionu. Przewozy zawsze miały problem z taborem, obsługą pociągu itd. W Kolejach Śląskich czegoś takiego nie ma. Zakupili nowe elfy, gdzie Przewozy próbują modernizować stary tabor. Co prawda, nie możemy oceniać spółki dopóki nie wykaże się na większym terenie, niż Gliwice-Częstochowa, bądź pociągi do Wisły.
Jestem za tym, aby Koleje Śląskie przejęły większość ruchu w regionie, bądź cały ruch. Tylko stan taboru nie powinien ulec zmianie.

Brak sprawdzania biletu dość mocno mnie irytuje. Wydaję pieniądze i co? Na kolejnej stacji wsiada pan, który biletu nie kupi, bo wie, że nikt go nie sprawdzi. Więc dlaczego ja mam płacić za bilet?

Przestawiłem ogonek na właściwe miejsce.
Kamils

Strony: [1] 2 3