Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - wrzesien91

Strony: [1]
1
Bocznica / Rola transportu w zarządzanu kryzysowym w Polsce.
« dnia: 14 Listopada 2013, 19:32:30 »
Witam:) Koleżanka ma do napisania referat 10-15 stron na w/w temat. Czy ktoś z was miał/znałby jakąś literaturę na ten temat i mógł by się nią podzielić?

Reg. zakazy 12.
Biblioteka, wyszukiwarka internetowa, a nie forum MaSzyny, tym bardziej że chodzi Ci o różny transport.
Benek

2
Bieżące kolejowe / Zamykają lokomotywownie w Grudziądzu
« dnia: 14 Marca 2011, 16:48:31 »
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110314/GRUDZIADZ01/199397397

Cytuj
W warsztatach przy ulicy Waryńskiego, w których m.in. naprawia się lokomotywy, panuje smutna atmosfera. Co prawda, załoga cały czas coś tam dłubie, coś tam grzebie, ale już bez motywacji i zadowolenia. Powód jest prosty i zarazem bolesny: zakład istnieje tylko do końca marca. Później sprzęt zostanie zdemontowany i przetransportowany do Bydgoszczy. Niepotrzebne urządzenia zapewne będą złomowane, a hale zamknięte na cztery spusty.

7. Podając odnośniki do artykułów ze stron internetowych (np.: Rynek Kolejowy, TVN, Onet, WP, Interia, itp.), wklej również najbardziej istotną część jego treści. Przykład. Natomiast cytując tekst spoza Forum, pamiętaj o podaniu źródła.
Proszę poprawić.
libertyn89

3
Inne niekolejowe / Bilet do Włoch.
« dnia: 30 Stycznia 2011, 15:29:26 »
Witam.
Czy posiada może ktoś z Was bilet do Włoch? Już nieważny oczywiście, obojętnie jaki, kolejowy, autokarowy czy lotniczy... Byle był z Polski do Włoch. Był bym wdzięczny za skan :)

6
Dziś znajomi zagięli mnie pytaniem: Dlaczego w przedziałach w wagonach klasy 2 miejsce 3 od drzwi ma zawsze najwyższy numer (np: 71, 73, 77, 75)?

8
Dziś (7.07) w "Uwadze" na TVNie był jakiś reportaż o kolei (spóźnienia, tłok, itp.), i na koniec prezenter powiedział że na telefony od państwa czeka rzecznik PKP (czy coś w tym stylu), a w lewym rogu pokazany był Ney z jakimś kolesiem przy kompie...


A w rogu był napis "powtórka programu" + na początku i na końcu programu leciał pasek z napisem z dużej litery oznajmiający to samo.
...
Bocznica.
ZiomalCl

10
Inne niekolejowe / Autosan Solina
« dnia: 04 Czerwca 2010, 12:15:52 »
Czy ktoś z was ma może informacje ile kosztuje seryjnie nowy Autosan H7-10 Solina w wersji między miastowej? Wiem że koszty są związane ściśle ze specyfikacją zamówienia, ale tak pi razy drzwi, ile kosztowało by zamówienie 3 albo 5 solin w wersji najtańszej. I czy ktoś z was wie może jak oceniają je kierowcy?

11
Bieżące kolejowe / DTK 2010
« dnia: 16 Maja 2010, 11:19:44 »
Czy to prawda, że w tym roku nie ma być dnia techniki kolejowej?

12
Bocznica / Lokomotywo-stopowanie ;p
« dnia: 30 Grudnia 2009, 18:08:07 »
Witam. W ramach prezentu świątecznego, kupiłem sobie bilet: Grudziądz - Laskowice Pomorskie - Inowrocław - Jabłonowo Pomorskie - Grudziądz na jutro. Z Laskowic do Inowrocławia będę jechał pociągiem TLK, a z Inowrocławia IR. I w związku z tym mam kilka pytań. Jak maszyniści IC są nastawieni do "lokomotywo-stopowiczów"? Czy mam jakąś szansę przebycia podroży w kabinie maszynisty? A gdyby maszynista pozwolił by mi wsiąść do lokomotywy, to czy pytanie: "Czy mógł bym usiąść za nastawnikiem i poprowadzić pociąg?" nie było by za śmiałe? Co prawda byłem już kilka razy w kabinie, ale zawsze na postoju i nigdy nie prowadziłem naprawdę lokomotywy, no a wiadomo, jazda w MaSzynie to jednak nie to samo. I czy zaopatrzyć się w jakiś dodatkowy ekwipunek (kamizelka odblaskowa)? Te same pytania tyczą się pociągu IR.
Szczęśliwego Nowego Roku i wielu przebytych kilometrów :)

Temat na który już wiele razy było dyskutowane. Poszukaj sobie odpowiednich wątków na forum. Bocznica.
 Krzysiek626

13
Dzięki :)

Wyrażanie podziękowań samo w sobie nie jest na forum praktykowane.
Krzysiek626

14
W wakacje przejerzżdżałem przez przejazd w Myśliwcu koło Wąbrzeźna, i widziałem skład z towarowy jadącego w kierunku Torunia z ET22 na czele, i ET22 ciągniętym na końcu składu. Zapamiętałem to bo ciągnięty ET22 miał podniesiony pantograf połówkowy tylniy i miał zapalone czerwone światła. Niedawno mi sie to przypomniało i mnie to zaintrygowało, bo ten skład musiał przejerzżdzać przez Książki gdzie nad przejazdem są właśnie oznaczenia We8a i We9a. I w związku z tym moje pytanie: Czy przez takie miejsce, w tym przypadku ciągnięty ET22, muógł przejechać na podniesionym pantografie? Bo szczerze wątpię żeby ktoś siedział w ciągniętej lokomotywie żeby opuszczać pantograf, a co dopiero zatrzymywać cały skład żeby go opuścić, a na tym łączeniu sieci elektrycznej pantograf według mnie powinien się uszkodzić, bo z tego co widziałem kabel jest połączony grubym łączeniem.....

Krzysiek626

15
Pomoc doraźna / Gdzie znajduje się najnowsza wersja Maszyny?
« dnia: 23 Czerwca 2009, 21:37:25 »
Przepraszam że zakładam nowy prawie taki sam wątek, ale poprzedni został zablokowany i nie można już nic dopisać. Mam już starszą wersje maszyny, ze starą "generacją" loków i tras. Na YouTubie oglądałem filmiki chłopaków z nowymi trasami i lokami. W dziale download są tylko paczki osobno z lokami, trasami itp, a czy ktoś mógłby wrzucić całą działającą maszynę (no fajnie by było ze zróżnicowanym taborem) dla tych mniej "okiełznanych" z komputerem, dla których dodanie nowych tras i pociągów jest wielkim problemem? Liczę na pozytywny odzew.

Pozdrawiam.

Strony: [1]