Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Arct

Strony: [1]
1
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: ETCS w Maszynie
« dnia: 26 Grudnia 2013, 14:17:02 »
Hmm.... Z tym programowaniem to mnie trochę zaskoczyłeś, bo co prawda studiuję na politechnice, ale trochę inny kierunek :D Poza tym, tak średnio orientuję się jakie ETCS ma funkcje poza kontrolą prędkości i obliczaniem krzywej hamowania :D Ja po prostu chciałem zrobić model pociągu :D Chociaż trochę kiedyś próbowałem bawić się w kodzie... Nie wiem, spróbuję.
Jak tak popatrzeć (przynajmniej z tego co teraz myślę) to część (co prawda pewnie mała część, ale jednak) jest już wbudowana w Maszynę. Chociażby wspomniana krzywa hamowania- każdy pociąg ma przecież mieć ustaloną siłę, z jaką hamuje w zależności od pozycji hamulca. Na podstawie tego można przecież w prosty sposób oszacować drogę hamowania- patrz gimnazjalny wzór na drogę w ruchu opóźnionym. No chyba że chcemy się bawić w metody pokroju algorytmu Monte Carlo, ale to i tak wyjdzie na to samo...
BTW. myśleliście kiedyś o tym, żeby projekt przerobić na jakąś formę Open Source?
PS Ma ktoś dostęp do specyfikacji technicznej ETCS i ERTMS? Może być po angielsku. Bo dopiero wtedy będę wiedział, co trzeba w ogóle zrobić.

Reg. zakazy 8.
Nie nadużywaj emotikonów.
Benek

2
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: ETCS w Maszynie
« dnia: 26 Grudnia 2013, 12:07:56 »
Trzeba mierzyć wysoko :D Tylko że... no właśnie. Trzeba by "trochę" kodu dołożyć pod Pendo. Wyświetlacze LCD, wspomniany ETCS... Ale przy okazji może by się udało dodać jakieś Impulsy albo Elfy. Więc ciekawie może być. :D

3
Poszukuję, chcę zrobić / ETCS w Maszynie
« dnia: 26 Grudnia 2013, 11:58:17 »
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam takie pytanie: czy w symulatorze planujecie "wdrożenie" sytemu ETCS, tak żeby można było jeździć z prędkościami v>160 km/h? Przymierzam się do zrobienia modelu Pendolino do Maszyny i w związku z tym potrzebne byłoby zaprogramowanie czegoś takiego w symulatorze.

Strony: [1]