Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - pk45

Strony: [1]
1
No to jeden błąd rozwiązany - po usunięciu eventów z tarczami ostrzegawczymi EU07 grzecznie wjeżdża w peron i zatrzymuje się pod S1.
Nadal dwie rzeczy do rozwiązania: 
1. sygnał S10 dla mnie mimo zajętości rozjazdów i toru przez SU
2. na semaforze wjazdowym D (spod którego ruszał EU07) cały czas wyświetla się S13, nawet wtedy, gdy mijam go jadąc w przeciwną stronę

Ciekawostka - raz dałem poprowadzić skład AI - ruszył po uzyskaniu sygnału wprost na SU, ale zwrotnice ustawione były tak, że skład minął się z SU i pojechał "w prawo" (za stacją tory się rozwidlają w lewo i prawo). Świecił się wtedy W24, co nie powinno mieć miejsca, bo wyjazd był po torze właściwym...
Wniosek taki, że semafor wyświetla sygnał po zwolnieniu toru przez EU, ale zwrotnice ułożone są dopiero po przejeździe SU - czyli pewnie błąd w eventach?

2
Odpaliłem jeszcze raz, znalazłem oba pociągi i różnice są widoczne gołym okiem nawet dla mnie, czyli laika ;) EU07 zbliżając się do semafora na końcu peronu (N2, tunel_K w sygnalizacji) nie ma go w ogóle w tabeli, najbliższy semafor to too (pewnie tarcza ostrzegawcza?)
Dla porównania, SU zbliżając się do krawędzi, ma w tabeli tunel_j (w grze jest to M2)
Co dalej z tym zrobić? Oczywiście będę doszkalał się z zasad edycji eventów, ale pewnie trochę wody w Wiśle upłynie, zanim wskoczę na jakiś poziom ;)

3
Pomoc doraźna / Odp: Dobór karty graficznej
« dnia: 24 Stycznia 2017, 22:21:55 »
Napisal, ze ma 3.2 GB pamieci, czyli najprawdopodobniej 4 GB zainstalowane, ale system 32-bit ktory tego w calosci nie obsługuje.
Niby skąd by się wzięło 4 GB, mnożnik jest 1024.
1 GB = 1024 MB = 1048576 kB = 1073741824 B
1073741824 B * 3 = 3221225472 B czyli 3,2 GB
Stąd, że system 32-bitowy wyświetla pamięć pomniejszoną o rozmiar zarezerwowany na swoje potrzeby (sterowniki itp.). System 64-bitowy podaje całą dostępną ilość pamięci.
Dlatego przy 4GB RAM wyświetla się dostępna pamięć w ilości 3,2 - 3,4 GB (więcej niż 4GB nie jest i tak w stanie zaadresować i obsłużyć)
Windows (7) nie przelicza pamięci na GB z mnożnikiem 1024, tylko podaje fizyczną ilość w GB

4
Pomoc doraźna / Odp: Dobór karty graficznej
« dnia: 24 Stycznia 2017, 10:39:12 »
Ogólnie, płyta główna posiada gniazdo procesora Socket T (LGA-775), więc nic szybszego niż Intel Core2 Duo (albo Core2Quad) tam nie wejdzie. Złącze PCI-E x16 pozwoli zainstalować wszystkie nowoczesne karty graficzne (technologia PCI-E jest kompatybilna wstecz), ale zmiana zasilacza będzie raczej koniecznością. Nowe karty zajmują też z reguły miejsce 2 slotów, więc trzeba się upewnić, że karta będzie pasować do obudowy i płyty głównej.
Kilka przykładów z cenami z alledrogo (bo nie wiem, co znaczy budżet ograniczony):
ASUS GTX 770 2GB ram używana - 500 zł - wymaga 300W mocy zasilacza tylko dla karty (i dodatkowych złącz zasilających)
ASUS GTX 760 2GB ram używana - 450 zł- wymaga 225 W mocy zasilacza (i jedno złącze zasilające dodatkowo)
AUSU GTX 750 1GB ram używana - 350 zł - wymaga 75W mocy zasilacza - tu mógłby nawet wystarczyć Twój zasilacz

5
Odjazd z Psiego Pola wyzwala wjazd do Turowa.
zwr70- zwr71- tunel_o_s13Czyli wjeżdżamy na dwójkę pod semafor tunel_f (nieprzypisany).

event tunel_osob1_wjazd multiple 1.0 none zwr81+ anglik15bd zwr79- zwr78- tunel_a_s13 endeventTo chyba twoja EU07 z bonanzami. Cud że działa, bo tunel_a jest źle przypisany. Jedzie przez zwr76 o stanie nieutwierdzonym (może rozpruwa). Jedzie pod tunel_k, który jest poprawnie przypisany i jak wskazuje SetVelocity 0 0 (S1) powinien zatrzymać skład. Piszesz, że jest tam S2? Semafor nie jest nijak sterowany w skrypcie scenariusza. Powinien mieć stan początkowy z inicjalizacji, czyli S1. Możesz ją złapać podczas wjazdu, koło lokomotywy wyświetlić tabelkę skanowania (2x F2) i pokazać co ona widzi.
Pomerdało mi się (trochę późno pisałem posta), wyświetlany jest oczywiście S1, który skład radośnie ignoruje i zasuwa wprost na ślepy tor, kończąc wypadnięciem z szyn

Cytuj
EVENT LAUNCHED: tunel_brutto_odjazd by et21-331U ciebie wyzwolony przez et21-331. Co to za jeden? Gdzie on jeździ?
Akurat w tej wersji przejazdu podmieniłem EU07 na ET21

Cytuj
Jak widzisz z zależnościami SRK nie ma to nic wspólnego. By to działało w sensem, trzeba by zaizolować głowicę i zamienić te wjazdy na sztywno na proszenie o wjazd z oczekiwaniem na zwolnienie poprzedniego przebiegu. Nie jest to nawet trudne, ale moim zdaniem bezsensowne dla tak prymitywnego i dziurawego scenariusza. Tu zrobimy dobrze, a na reszcie posterunków będzie jak było.
Oczywiście pomogę jeśli chciałbyś się tego nauczyć. Poczytaj scenery.doc, informacje o sterowaniu składami na wiki rainsteda. Przypisz semafory na stacji, to pomyślimy nad algorytmem.
Aha, czyli ogólnie scenariusz słabo zrobiony? No trudno. Tak na marginesie, podczas powrotu z Rafinerii do Sandomierza na którejś ze stacji źle ułożony przebieg sprawia, że zostałem skierowany na tor, na którym nagle sieci zabrakło i to był koniec jazdy. Musiałbym trochę posiedzieć i opanować najpierw podstawy, bo póki co, jeśli można to tak określić, "w tych sprawach jestem jaroszem" ;)

6
Bieżące Symulatorowe / L053 - sluzba brutto posp - problem w Turowie
« dnia: 23 Stycznia 2017, 01:41:57 »
Witam serdecznie,

Próbuję przejechać ten scenariusz, ale już w Turowie (trasa do Rafinerii) napotykam na irytujący błąd - czekam pod swoim semaforem aż na stację wjadą dwa składy. Pierwszy wjeżdża EU07+ 3xBH (ma na wjazdowym S13), tuż po nim SU46 z piętrusami (wjazdowy wyświetla S5)
Problemy są 2:
1. EU ignoruje S1 na końcu peronu i jedzie dalej prosto, co skutkuje wypadnięciem z trasy na końcu ślepego toru
2. Jak tylko EU zwolni tor, na moim sygnalizatorze wyświetla się S10, mimo że SU z piętrusami jeszcze zajmuje odcinek torów, po których mam jechać.

Log w załączeniu.

PS - dzieje się zawsze to samo, bez względu na rodzaj loka mojego i w opisanych składach (w przypadku załączonego pliku zamieniłem wspomniane wcześniej EU07 na ET21 a scenariuszową "siódemkę" na E186) Nie próbowałem jeszcze kasowania składów, ale to mogłoby mnie tam zatrzymać na dobre...

Pomysły, porady - ktoś, coś?

Strony: [1]