Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mmijagi3

Strony: [1]
1
Na warsztacie / Odp: Linia053_Całkowo_zima
« dnia: 26 Stycznia 2019, 15:45:56 »
Czy chodzi o to? Powinno działać. Pozdrawiam.

https://eu07.pl/userfiles/24915/test-l053_calkowo_zima.7z

2
Na warsztacie / Odp: Linia053_Całkowo_zima
« dnia: 26 Stycznia 2019, 14:13:02 »
Usunąłem podczas czyszczenia z niepotrzebnych plików, poszukam i się odezwę.

3
Chciałbym zaprezentować mini pulpit EU07 wykonany w skali 1:3. Powtarzające się wypowiedzi na temat pulpitu na wyjazdy służbowe lub pulpitów w zmniejszonej wersji zainspirowały mnie do wykonania tego projektu. Podjąłem wyzwanie wykonania zminiaturyzowanej wersji mobilnej.

Sercem pulpitu jest Pokeys 57U. Sterowanie standardowe powielające się w wielu projektach tj. enkodery, transoptory, PWM dlatego też nie będę wstawiać ponownie tych samych schematów.

Kilka spostrzeżeń dla konstruktorów pulpitów:
- enkoder enkoderowi nie równy (na schemacie rezystory podciągające do masy miały wartość 10k, w moim przypadku 4,7k)
- na tarcze enkodera (małych rozmiarów) nadaje się bardzo dobrze folia do drukarek
- dobrze zaprojektowana płytka PCB zmniejsza ilość przewodów, ułatwia zlokalizowanie usterki i ewentualną wymianę elementów wykonawczych
- jeśli coś nie działa prawidłowo a powinno, wyłącz program Pokeys (potrafi się gryźć z maszyną)
- podpisanie przewodów jest bardzo pomocne przy takiej ilości (dużo mniej szukania)
- przy małych pulpitach trzeba nauczyć się sporej cierpliwości (okazuje się, że ręka staje się za duża)

Filmik nagrany na szybko: https://youtu.be/K0-DlG0H6Rg

5
Zintegrowana płytka sterowania SZK_v4_pcb.zip do wszystkich kontrolek (opis na stronie Porządki) zawiera w większości powielony schemat (z wyjątkiem WSa, która ma wyjście do płytki mierników NN). Zastosowane tam elementy to rezystory R dla diody (podłączenie z PoKeys) - 390 ohm (dla Arduino przy 5V trzeba dać większe), LR - dla LEDów sygnalizacyjnych (można ich nie dawać ale ja dałem bo chciałem mieć sygnalizację, że działa nawet jak żarówka w lampce się przepali), transoptory PC123 (obciążenie tranzystora 20 mA) lub można dać LTV817 (obciążenie tranzystora 50 mA), diody prostownicze do cewek przekaźników 1N4007, przekaźniki ST-SH-112L. Całość zasilana jest zasilacza ATX (jak wszystko w pulpicie) skąd podaję 12V na żarówki jak mają świecić normalnie lub 5V jak mają być przyciemnione.
W ramach eksperymentu z komunikacją po COMie, na bazie informacji od @miko22 zrobiłem sobie wyjście na 9 lampek przez Arduino UNO. Tutaj wrzuciłem rezystory 1,2K bo akurat takie miałem pod ręką. Fajna zabawa, może zrobię sobie przenośny pulpicik kieszonkowy, żeby zabierać go ze sobą jak jadę w delegacje i wieczorami siedzę w hotelu ;)


Strony: [1]