Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - domincjan

Strony: [1]
1
Bocznica / Wydzielone z: Nasze taśmy ze służb.
« dnia: 13 Listopada 2012, 19:56:01 »
Witajcie, czy ma ktoś ochotę na wspólną jazdę w najbliższym czasie?

Bocznica.
Rozi

2
Przewozy Regionalne informują, ze w postępowaniu o udzielenie zamówienia na najem 32 lokomotyw elektrycznych prowadzonym w trybie negocjacji bez ogłoszenia jedyną i jednocześnie najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka PKP Cargo. Termin realizacji tego zamówienia to okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2011 r.

http://www.rynek-kolejowy.pl/20831/Lokomotywy_PKP_Cargo_pociagna_interREGIO_w_kolejnym_roku.htm

3
Bieżące kolejowe / Kara dla kierownika pociągu anulowana
« dnia: 25 Listopada 2010, 17:59:34 »
Karę nagany i odebrania premii otrzymał kierownik pociągu interREGIO ze Szczecina za odmowę wyruszenia w trasę nieogrzewanym pociągiem. Jego zdaniem pasażerowie nie znieśliby jazdy w pociągu bez ogrzewania przy temperaturze na dworze wynoszącej zaledwie 3 stopnie Celsjusza

http://www.rynek-kolejowy.pl/19942/Nie_chcial_zeby_pasazewie_zmarzli_i_stracil_premie.htm

4
W poniedziałek (15 listopada) o godz. 10 w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi rozpocznie się konferencja, w trakcie której podpisany zostanie list intencyjny w sprawie utworzenia nowego kierunku nauczania na Politechnice Łódzkiej, kształcącego inżynierów kolejnictwa.
W spotkaniu uczestniczyć będą Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk, Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak, Prorektor Politechniki Łódzkiej ds. Kształcenia prof. Krzysztof Jóźwik, oraz przedstawiciel spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.
Z inicjatywą utworzenia kierunku wyszedł Marszałek Województwa Łódzkiego w celu zapewnienia specjalistów dla regionu, którzy będą pracować m.in. nad projektami szybkiej kolei i kolei aglomeracyjnej. Ministerstwo Infrastruktury i PKP Polskie Linie Kolejowe zapewnią studentom staże oraz pomoc przy wyborze i pisaniu prac dyplomowych w tematyce niezbędnej dla rozwoju infrastruktury kolejowej.

http://www.rynek-kolejowy.pl/19677/Politechnika_Lodzka_bedzie_ksztalcic_inzynierow_kolejnictwa.htm

5
Bieżące kolejowe / Czy 1 stycznia czeka nas paraliż kolei w Polsce?
« dnia: 26 Października 2010, 17:01:55 »
Zgodnie z prawem unijnym, jeżeli do 1 stycznia 2011 roku zarządcy infrastruktury w Polsce nie uzyskają od Urzędu Transportu Kolejowego autoryzacji bezpieczeństwa, a przewoźnicy kolejowi certyfikatów bezpieczeństwa, powinni zaprzestać działalności. Jak się dowiedział „Rynek Kolejowy”, PKP PLK, które jest w posiadaniu ponad 90 proc. linii kolejowych w naszym kraju wciąż czeka na ten dokument.

http://www.rynek-kolejowy.pl/19315/Czy_1_stycznia_czeka_nas_paraliz_kolei_w_Polsce.htm

Strony: [1]