Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - SirJohnLancaster

Strony: [1]
1
Bieżące Symulatorowe / L053 Południe - błąd w EN57?
« dnia: 17 Sierpnia 2019, 01:40:35 »
Witam, zdarzyła mi się dziś ciekawa sytuacja, prawdopodobnie błąd, podczas prowadzenia RPE23115, mianowicie po uruchomieniu lokomotywy (ET22-647) zanim dostałem jeszcze tarczę na wyjazd z szopy postanowiłem "pobawić się radiem" i wykonać test radiostopu. W tym celu zmieniłem kanał na R10, radiostop zadziałał, następnie radio wyłączyłem i włączyłem i ustawiłem się na manewrowym. Po podpięciu się pod skład długo oczekiwałem na wyjazd i zauważyłem, że podany jest on dla pociągu 23133 (EN57-2009), jednak pociąg ten mimo ponad 15 minutowego opóźnienia nie ruszał. Postanowiłem przesiąść się do niego, żeby sprawdzić dlaczego autopilot nie może ruszyć. Rzeczywiście okazało się, że w PG nie ma powietrza i nie da się odhamować pociągu. Po przejściu do członu "s" usłyszałem charakterystyczny dźwięk radiostopa. W tym członie na ślepo zmieniłem kanał na inny oraz wyłączyłem i włączyłem baterie - pomogło, i po ponownej przesiadce do członu "r" udało się odhamować. Sytuacja wygląda tak, jakby człon "s" posiadał swoje własne niewidoczne radio nastawione na R10, które złapało mój test radiostop, pomimo że w kabinach radiotelefony były ustawione prawidłowo na R5. Dotychczas nie spotkałem się z takim błędem, dlatego zgłaszam, choć być może problem jest znany.

2
Na warsztacie / Odp: Metro bałtyckie
« dnia: 16 Czerwca 2017, 16:32:45 »
Bajer polega na tym, że wózki od EN57 mają osie w odległości 2,7metra, a w przypadku wąskich łuków stosowanych w metrze może to negatywnie wpływać na właściwości trakcyjne oraz zużycie obręczy oraz szyn. W przypadku wózków serii 81 odległość ta wynosi 2,1 metra, a to dość spora różnica.

3
Na warsztacie / Odp: Metro bałtyckie
« dnia: 12 Czerwca 2017, 08:34:38 »
Jeśli chodzi o rosyjskie wagony i ich import z Trainz, to najlepsze jakościowo miał bodajże CyriTrainz, właściwie metro jest głównym elementem ich dodatków, więc może mógłby się także podzielić pewnymi wskazówkami, czy posiadanymi materiałami. Mógłbym może nawet zagadać, ale potrzebuję teraz zdać sesję. Podaję link do strony powyższego autora http://cyritrainz.ru/

4
Na warsztacie / Odp: Metro bałtyckie
« dnia: 25 Kwietnia 2017, 16:47:02 »
Jestem w posiadaniu wózków do serii 81 jeśli rzeczywiście ktoś chciałby się podjąć zrobienia tego wagonu, bo rzeczywiście jazda EN57 jest troszkę uciążliwa ze względu na brak hamulca ED, dodatkowo także posiadam modele tuneli metra, ale o przekroju odpowiadającym wagonom metra a nie standardowych EZT-ów, może się to komuś przyda do tworzenia trasy metra. Nie posiadam niestety tekstur. Zaznaczam też że jestem na forum nowy i jeśli powinno znaleźć się to w innym dziale, to przepraszam.

Strony: [1]