Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - mendel

Strony: [1]
1
Bieżące Symulatorowe / L053 południe - błąd w misji z ST43
« dnia: 10 Sierpnia 2020, 23:46:52 »
Cześć.

Prowadząc opóźniony 17 minut pociąg TMS324556 z Żernik do Dębicy Towarowej otrzymałem S13 na wjeździe do Dębicy Towarowej. Jadąc z prawidłową prędkością 40 km/h zostałem skierowany na zajęty tor z węglarkami. Wdrożenie hamowania nagłego na około 40 metrów przed składem nie pomogło i z prędkością 36 km/h uderzyłem czołem lokomotywy w stojące węglarki. W wyniku zderzenia oba składy uległy wykolejeniu.

Została powołana specjalna komisja do zbadania przyczyn katastrofy. Na razie stwierdzono jedynie, że maszynista był trzeźwy.

W załączeniu znajduje się log z czarnej skrzynki lokomotywy.

Pozdrawiam,
Mendel

2
Pomoc doraźna / Starter - konfiguracja
« dnia: 30 Lipca 2020, 16:46:39 »
Cześć.

W nowym starterze wszystkie trasy są ładnie pozwijane.
Jednak gdy ściągam jakieś trasy nieoficjalne (np. Całkowo v. 2), to są one wszystkie oddzielnie i robią koszmarny bałagan. Czy jest jakiś plik konfiguracyjny, w którym można powiedzieć Starterowi aby je zwinął? Przejrzałem pliki *.ini w katalogu "Starter", ale tam nic nie ma.

Przy okazji pytanie-dygresja.
Czemu Całkowo v. 2 nie jest oficjalną trasą Maszyny? Jest to chyba najlepsza trasa ze wszystkich i sprawia dużo mniej problemów niż wiele starych tras oficjalnych.

Pozdrawiam,
Mendel

3
Bieżące Symulatorowe / Unieruchomienie lokomotywy na końcu trasy
« dnia: 02 Stycznia 2020, 23:19:06 »
Cześć.

Bardzo mnie irytuje samoczynne włączanie hamulca pomocniczego i siłowe zerowanie nastawnika wbrew użytkownikowi na końcu scenariusza. Czemu ma służyć ta funkcjonalność?

Pomijam już fakt, że uniemożliwia to poprawienie ustawienia loka na nowszych trasach. To zaledwie drobna niedogodność niezasługująca na wątek na forum. Ale dużo gorzej jest na starych trasach. Np. w Zwierzyńcu na misji pospiesznej uniemożliwia to dokończenie manewrów w Pawianowie. Przy zmianie czoła lok nie daje się już puścić w ruch.

Oczywiście można zwalać na błędy w scenariuszu, ale jest to scenariusz z oficjalnej paczki. Więc albo należy go z niej usunąć (wraz z połową innych), albo jednak zrezygnować z tej niczemu nie służącej funkcjonalności.

Pozdrawiam,
Mendel

4
Bieżące Symulatorowe / Linia61_towarowy - brak tekstury
« dnia: 15 Lipca 2018, 16:42:42 »
Cześć.

Długo zastanawiałem się w którym dziale wrzucić ten screen. Jeżeli nie trafiłem - z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

Screen poniżej przedstawia pociąg wjeżdżający na stację Częstochowa Stradom o godzinie 15:14 w scenariuszu linia61_towarowy.
W dwóch wagonach brak tekstury.

Pozdrawiam,
Mendel

5
Rainsted / Zwierzyniec_tow - brak jakichkolwiek wagonów
« dnia: 14 Lipca 2018, 11:27:18 »
Cześć.

Najpierw zacytuję opis misji (jest dosyć lakoniczny).
Cytuj
Zaczynamy na stacji Psiary Zagroda. Stamtąd poprowadzimy ET21 wraz z wagonami, których miejscem docelowym jest bocznica WasPol-u. Bocznica ta znajduje się za stacją Psiary Śródmieście.
Po odczepieniu wagonów, manewrujemy na bocznicy po inne, już przygotowane do odjazdu. Ich stacją docelową jest stacja Kociary. Tam kończymy zmianę i udajemy się na spoczynek ;).

Kłopoty zaczęły się już od początku, bo wystartowałem jako luzak. Po dojeździe na bocznicę WasPolu-u okazało się, że na żadnym torze nie ma żadnych wagonów. Pomanewrowałem sobie po pustych torach - zgodnie ze wskazaniem tarcz manewrowych, a następnie - ciągle jako luzak - przeszedłem próbę hamulca. Później uznałem, że szkoda czasu i nie czekając na sygnał zezwalający na wyjazd ze stacji - przerwałem misję.

Pliki log.txt oraz errors.txt załączam.

Czy jest możliwe, że w czasie np. instalacji paczki z jakiś przyczyn (np. antywirus) nie zainstalowały się jakieś elementy gry?
Przeglądając forum widziałem tego typu zgłoszenia, a i przypominam sobie, że kwartał temu instalując paczkę 18.03 antywirus (ESET NOD32 Antivirus) blokował jakieś podejrzane - jego zdaniem - pliki.

Pozdrawiam,
Mendel

6
Trasy / Manewrowo3 - brak Sm2 - zawieszenie misji
« dnia: 14 Lipca 2018, 10:31:23 »
Cześć.

Mam problem z misją Manewrowo3.
Misja przebiega do połowy punktu 2 opisu misji. Wracając na stację z bocznicy z pchanymi wagonami otrzymałem (zgodnie z opisem) komunikat przez radio, że sygnał zostanie podany po wjeździe pociągu towarowego. Około godziny 7:18 - dwie minuty po czasie rozkładowym - pociąg faktycznie wjechał na stację. Jednak sygnału nie było. O 7:36 planowo wjechał osobowy z Białegostoku, a po jego wjeździe sygnału nadal nie otrzymałem.
Czekałem pod semaforem od 7:40 czasu misji.
Oszukać i przejechać się niestety nie da, bo zwrotnica przestawiona na żeberko ochronne.

Zrzut ekranu ze wciśniętym F3 w debugmode oraz pliki log.txt (w postaci ZIP) oraz errors.txt załączam.
Paczka: MaSzyna 18.06.
Środowisko: laptop Dell LATITUDE 3550, Intel(R) Core(TM) i7-550U CPU @ 2,40GHz, Windows 10 Professional 64bit.

Bardzo liczę na Waszą pomoc, gdyż chciałbym ukończyć tę misję.

Pozdrawiam,
Mendel

PS. To już drugi podobny problem z misją w ostatnich dniach. Ponieważ korzystając z wakacji przechodzę misje po kolei, więc w najbliższych dniach pewnie jeszcze kilka tego typu zgłoszeń wrzucę. :-)

7
Cześć.

Mam problem z misją Całkowo - Odyseja Spalinowa - tartak.
Misja przebiega aż do punktu 3 opisu w Macierzewie (strona 3 opisu misji). Zostawiłem 2 wagony z deskami pod semaforem H, odczepiłem się i czekałem na Sm2.
Punkt 4 jednak nigdy nie nastąpił, ponieważ na semaforze H nie pojawił się sygnał Sm2.
Inne pociągi opisane w opisie misji na stronie 4 były poza ostatnim - TEM2 z węglarkami - tego nie widziałem.
Czekałem pod semaforem od 7:45 do 8:30 czasu misji.
Potem spróbowałem oszukać i przejechać na S1 za tarczę Tm3, ale symulacja pozostała niewzruszona i dyżurny nie zestawił dalszej drogi po wagony z rudą.

Pliki log.txt (w postaci ZIP) oraz errors.txt załączam.
Paczka: MaSzyna 18.06.
Środowisko: laptop Dell LATITUDE 3550, Intel(R) Core(TM) i7-550U CPU @ 2,40GHz, Windows 10 Professional 64bit.

Bardzo liczę na Waszą pomoc, gdyż chciałbym ukończyć tę misję.

Pozdrawiam,
Mendel

Strony: [1]